שאלה בכימיה - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בכימיה

mass

Recommended Posts

האם מישהו יכול להסביר לי מה קורה בקשר קוולנטי? מה גורם לאטומים להשאר קרובים ולא להנתק? (גם בקשר יוני זה יהיה נחמד לדעת)

אתרים עם מידע יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה

כעיקרון אטום רוצה להגיע לרמה מלאה של אלקטרונים ברמה האחרונה כי אז הוא מגיע ליציבות

בקשר קובלנטי מתחברים שני אטומים שחסר להם אלקטרון או יותר והם משתפים בינייהם את האלקטרון ככה שלשניהם תיהיה רמה מלאה

לדוגמה לפחמן יש 4 אלקטרונים וכדי להגיע לרמה מלאה הוא צריך לקבל עוד 4 אז הוא יכול לדוגמא לקשור קשר קובלנטי עם 4 מימנים וכך יהיו לו 8 אלקטרונים ברמה האחרונה ולמימן יהיו 2 שזו הרמה המלאה של המימן

קשר יוני הוא כאשר אטום אחד נותן אלקטרון לאטום אחר שוב בכדי להגיע ליציבות ועל ידי כך האטום שנתן אלקטרון הופך להיות יון חיובי והאטום שקיבל אלקטרון הפך להיות שלילי ומכיוון ששלילי נמשך לחיובי הם מתחברים בקשר יוני

הערה* קשר יוני קורה רק בין מתכת לאל מתכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הרוב בקשר לקשר הקוולנטי אמר הבחור מעליי, ברמה העקרונית כמובן

אם אתה לא יודע מהי הרמה האחרונה של האלקטרונים באטום, פשוט מאוד בכל אטום יש מס' אלקטרונים מסויים שמפוזרים

לאורך האטום ויש להם רמות, הרמה האחרונה היא הרמה שהכי רחוקה מהגרעין. לכל רמה יש מס' מקסימלי של אלקטרונים שיכולים

להיות בה, ברמה האחרונה המס' הוא 8

אטום יציב הוא אטום שיש לו 8 אלק' ברמה האחרונה, האטומים האלה שבאים ככה בטבע נמצאים בטור האחרון בטבלה המחזורית

ונקראים גזים אצילים. הם אינם יכולים ליצור קשרים קוולנטים בגלל שאין להם אלקטרונים חופשיים.

האלקטרונים שיוצרים את הקשרים הקוולנטים בעצם נעים בין האטומים במהירות ככה שרוב הזמן האלקטרון נמצא ב-2 האטומים

המטרה היא בעצם להגיע ליציבות מקסימלית , כמו של גז אציל.

ד"א, הסיבה שחומר בעל קשרים מולקולריים אינו מוליך, היא מהסיבה שאין בו אלקטרונים חופשיים המסוגלים לנוע בכיוון כלשהו.

אני אתן לך דוגמא מהמציאות -

ל-H יש אלקטרון אחד ברמה האחרונה, ל-O יש 6 אלקטרונים ברמה האחרונה, עכשיו החומר שאתה מכיר בתור H20 בעצם הוא

מים, עכשיו למה דווקא H20 ?

כמו שאתה רואה ל-H יש 6 אלק' ברמה האחרונה והוא מסוגל ליצור 2 קשרים, ל-H יש אלק' אחד ברמה האחרונה והוא מסוגל ליצור

קשר אחד, 2H בדיוק יתאימו ל-O

העיגולים השחורים הקטנים הם האלקטרנים, אלו שמוקפים באדום הם האלקטרונים "המשותפים" של החמצן והמימן (O ו-H)

והם מסתובבים בניהם ו"ממלאים את החסר"

כמו שאתה רואה בציור לגז אציל אין מקום לעשות קשרים ולכן הוא יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל דבר יפה, אח"כ, כדאי שתפרט בתוכן שלך בדיוק מה אתה רוצה שאנשים לא ישקיעו וירשמו סתם,

רוצה היבט פיזקלי ? אז תרשום את זה.

ואת החומר הזה לא למלמדים בכיתה י'

פשוט אידיוט הבן אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון באמת דבר יפה ואלוהים יודע למה אני עונה לך עכשיו כי אם איך שאתה מדבר לא הייתי צריך לענות לך

אנשים מנסים לענות לך בצורה פשוטה כי חושבים לפי השאלה שאין לך בכלל מושג מה זה קשר קוולנטי

אז ככה כשהאלקטרון משותף זתומרת שהוא נמשך לשני גרעינים במקביל מהסיבה הפשוטה ש - נמשך ל +

באותו אופן כל גרעין נמשך לאלקטרון מהסיבה הפשוטה ש+ נמשך ל-

ואם אטום א נקשר לאלקטרון מסויים ואטום ב גם נקשר לאותו אלקטרון אז מכלל המעבר נובע שהם קשורים אחד לשני

מקווה שזה עונה לך על השאלה

פעם הבאה דבר יותר יפה ופרט בדיוק על מה אתה רוצה שיענו לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח אם זה נכון, אבל איך שאני רואה את זה אני מניח שברגע שהם מתקרבים (שני אטומים) הם יוצרים מין צורת שמונה כך שהרמה האחרונה של אחד נוגעת ברמה האחרונה של השני. וכך האלקטרונים מטיילים להם בין אטום אחד לשני, שוב הצורת שמונה שכזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...