ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 21 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

לב, לינקים לאתרי חיפוש לא יעזרו לך. טענת טענה ספציפית - שקיימות מלגות קיום לסטודנטים, בנוסף ל"הטבות מיוחדות". תוכיח. תמצא אתה מלגת קיום אחת - מלבד כאלה הניתנות במקרים מאוד חריגים, כמו לחלק מהסטודנטים שעלו לכאן ללא הוריהם בהיותם בני נוער ושירתו כחיילים בודדים בצבא - כלומר כזו שלחלק נכבד מהסטודנטים יש עילה לבקש אותה.

ובקשר ל"הטבות המיוחדות", על מה אתה מדבר בדיוק? הנחות בתחבורה הציבורית (רק עבור חפשי-חודשי, לא כולל רכבות וכדומה)? הנחה בארנונה (שבדיון אחר טענת שהם ממילא לא משלמים, אלא בעל הדירה שהם שוכרים)? 5% הנחה על שונים בוויזה (שהינה חברה פרטית, כלומר זכותה לתת הנחות למי שהיא רוצה)? האם ניתן להשוות הטבות אלה, כולן מוגבלות בזמן לתקופת הלימודים, לקצבאות שמקבל אברך רוב חייו?

למה לפתוח עיניים על אחרים? לא בריא. תחייה בחרא ועוני כמו אברך ותקבל קצבאות.

אתה משלם לי עמלה? מי שזכאי מקבל. מי שזכאי ולא יודע לקבל בעיה שלו. הוא מוזמן לפנות ליועצים מתמחים. בשליפה אני מכיר מלגה ליוצאי עדה איתיופית. בנוסף מלגות למספר עדות נוספות. קיימות מלגות של משרד הביטחון לחיילים ממעמד כלכלי-חברתי נמוך. מלגות של משרד החינוך.

בהטבה מיוחדת אני יודע על נקודת זיכוי במשך 3 שנים המעניקה הנחה מצטברת של 7380 ש"ח במיסים. חשבון בנק סטודנט פטור מעמלות. סבסוד לימודים בשווי 10,000 ש"ח בשנה גם אם מדובר בתואר חסר ערך לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אלא שכל מה שהזכרת הן מלגות לעזרה בשכר הלימוד, לא מלגות קיום. הכסף לא מגיע לכיס הסטודנט לשימוש לפי ראות עיניו, אלא מכסה חלק משכר הלימוד (כאשר את היתרה הסטודנט משלם מהכיס שלו). היכן ראית מלגה לסטודנט שמשאירה אצלו עודף בכיס (שוב, פרט למקרים מאוד נדירים של סטודנטים בודדים במדינה שאינם נתמכים ע"י ההורים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכר לימוד חובה לשלם בלי קשר למצבו הכלכלי של הסטודנט. מה זה משנה אם אני נותן לך את כסף ביד ואתה משלם שכר לימוד או אני משלם את שכר הלימוד עבורך? עניין טכני לחלוטין. אם אתה אמור לשלם 10,000 ש"ח שכר לימוד ואחרי מלגה צריך לשלם רק 3,000 ש"ח האם לא נשארו אצלך 7,000 ש"ח בכיס או בפיקדון?

כל אברך בלי יוצא מן הכלל עני. אבל לא כל סטודנט עני. (תסתכל על המכוניות בחנייה באוניברסיטה) סטונדט עני מקבל מלגות קיום בדיוק כמו אברך. בנקודה הזאת אין שום אפלייה. אבל בנוסף יש המון מלגות והנחות שחרדים לא מקבלים בלי קשר למצבם הכלכלי וסטודנט עני כן מקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אכפת לי שהוא עני?! הוא עני מבחירה! הוא יכול להיות לא עני וללכת לעבוד בדיוק כמו כל הסטודנטים!

עוד לא הבאת לי לינק לשום מלגה קיומית או מלגת לימודים שמקבלים מבלי לתת משהו חזרה, כמה שעות בפרוייקט פרח או כל דבר אחר, דוגמא אחת תביא לי במקום לחפור על כל מיני דברים שמגיעים או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכר לימוד חובה לשלם בלי קשר למצבו הכלכלי של הסטודנט. מה זה משנה אם אני נותן לך את כסף ביד ואתה משלם שכר לימוד או אני משלם את שכר הלימוד עבורך? עניין טכני לחלוטין. אם אתה אמור לשלם 10,000 ש"ח שכר לימוד ואחרי מלגה צריך לשלם רק 3,000 ש"ח האם לא נשארו אצלך 7,000 ש"ח בכיס או בפיקדון?

לא. ממש לא. כל הרעיון שאם אתה סטודנט עני ומקבל בשל כך מלגה - היא צריכה לכסות את הכסף שאין לך, לא את זה שיש לך ואתה פשוט בוחר שלא להשתמש בו.

כל אברך בלי יוצא מן הכלל עני. אבל לא כל סטודנט עני. (תסתכל על המכוניות בחנייה באוניברסיטה) סטונדט עני מקבל מלגות קיום בדיוק כמו אברך. בנקודה הזאת אין שום אפלייה. אבל בנוסף יש המון מלגות והנחות שחרדים לא מקבלים בלי קשר למצבם הכלכלי וסטודנט עני כן מקבל.

אבל אתה שוכח כמה דברים. קודם כל, הסטודנט באופן בסיסי מוציא 15K בשנה לפחות יותר מחרדי (שכר לימוד זה רק חלק קטן מעלות הלימודים. מישהו צריך לשלם על האוטובוס, על כלי הכתיבה, על הציוד המשרדי, על המחשב [קשה עד בלתי אפשרי לסטודנט מפקולטה הנדסית/מדעית להסתדר בלי מחשב משלו], האינטרנט וכו' - הוצאות רבות שלאברך פשוט אין). בנוסף לכך, סטודנט החיי על המלגות האלה יחזיר אותם בשלב זה או אחר וכנראה שגם די מהר במיסים (ולא משנה אם הוא במדעי הרוח או בהנדסה - סטודנט לא יכול "להחתים כרטיס" באוניברסיטה 5-10 שנים ויותר ורק בגלל זה לקבל מלגה).

האברכים טוענים שהם רוצים ללכת לעבוד? למה לא להשקיע את הסכומים הענקיים האלה בהכשרה מקצועית ויצירת מקומות עבודה שבסופו של דבר יכניסו גם לאותם אברכים וגם למדינה הרבה יותר כסף? למה שלא ישתמשו בו לבניית בתי ספר טובים לחרדים (ולכולם), ליישום חוק 12 שנות לימוד חובה (שנדחה כל שנה בחוק ההסדרים מסיבות תקציביות) ועוד חוקים רבים ואחרים שישפרו את מצב האברכים הרבה יותר מקצבה מסכנה של 8000 שקל בשנה שעולה למשק כל כך הרבה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטודנט עני מקבל מלגות קיום. אם כל כך חשוב לך לדעת שם של מלגה מסויימת תריץ חיפוש בגוגל. [br]פורסם בתאריך: 10.11.2010 בשעה 20:59:34

לא. ממש לא. כל הרעיון שאם אתה סטודנט עני ומקבל בשל כך מלגה - היא צריכה לכסות את הכסף שאין לך, לא את זה שיש לך ואתה פשוט בוחר שלא להשתמש בו.

אבל אתה שוכח כמה דברים. קודם כל, הסטודנט באופן בסיסי מוציא 15K בשנה לפחות יותר מחרדי (שכר לימוד זה רק חלק קטן מעלות הלימודים. מישהו צריך לשלם על האוטובוס, על כלי הכתיבה, על הציוד המשרדי, על המחשב [קשה עד בלתי אפשרי לסטודנט מפקולטה הנדסית/מדעית להסתדר בלי מחשב משלו], האינטרנט וכו' - הוצאות רבות שלאברך פשוט אין). בנוסף לכך, סטודנט החיי על המלגות האלה יחזיר אותם בשלב זה או אחר וכנראה שגם די מהר במיסים (ולא משנה אם הוא במדעי הרוח או בהנדסה - סטודנט לא יכול "להחתים כרטיס" באוניברסיטה 5-10 שנים ויותר ורק בגלל זה לקבל מלגה).

האברכים טוענים שהם רוצים ללכת לעבוד? למה לא להשקיע את הסכומים הענקיים האלה בהכשרה מקצועית ויצירת מקומות עבודה שבסופו של דבר יכניסו גם לאותם אברכים וגם למדינה הרבה יותר כסף? למה שלא ישתמשו בו לבניית בתי ספר טובים לחרדים (ולכולם), ליישום חוק 12 שנות לימוד חובה (שנדחה כל שנה בחוק ההסדרים מסיבות תקציביות) ועוד חוקים רבים ואחרים שישפרו את מצב האברכים הרבה יותר מקצבה מסכנה של 8000 שקל בשנה שעולה למשק כל כך הרבה?!

אין לי 10,000 לשכר לימוד. אם יש לי רק 3,000 המלגה מכסה את הכסף שאין לי. עכשיו זה מסתדר?

אברכים לא חיים על אוויר. הם צורכים מוצרים בדיוק כמו כולם. בנוסף סטודנטים רבים לומדים תארים בלי שום פונטנציאל הכנסה במימון ממשלתי ובסיום הלימודים עובדים במשרות זוטרות. הם אפילו לא מגיעים למדרגת המס הראשונה. למה המדינה צריכה לממן אותם? במה הלימודים שלהם לצורך שורה בקורות חיים יותר טובים מלימודי דת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, צריך לשים את התמונה שלך ליד המושג "דמגוגיה", צמוד לזו של ררוונניי. אברכים צורכים מוצרים כמו כולם (אם כי פחות, כי הם עניים) - השאלה מאין מגיע הכסף לצריכתם. אדם שעובד בשכר הקרוב למינימום אמנם לא ישלם מס הכנסה, אבל הוא עדיין א) חי על עבודתו ולא על קצבאות וב) מייצר הכנסה לעסק בו הוא עובד, ממנה ועוד איך משולמים מיסים. גם אם הוא מועסק בתפקיד שאינו "יצרני", למשל עובד נקיון, תפקידו עדיין חיוני על מנת לאפשר לעסק לתפקד בצורה טובה. ואיך אברך מייצר הכנסה, ממנה הוא יקנה לבסוף את המוצרים שהוא צורך? פשוט מאוד - הוא לא.

ובחזרה לעניין המלגות: בהבדל מאברך, סטודנט מן השורה לעולם לא יקבל מלגה שאינה משולמת ישירות כנגד שכר הלימוד. אברך שמקבל קצבה מהכולל שהוא רשום בו יכול ללמוד ויכול שלא (לבוא לשעה ביום להראות נוכחות ובשאר הזמן לעבוד בשחור), ובקצבה שהוא מקבל הוא עושה מה שהוא רוצה - אפילו שלרוב מדובר ברכישת מצרכים בסיסיים. בנוסף, סטודנט לרוב לא יקבל מלגה מעבר לשנה-שנתיים, וגובהה כמה אלפי שקלים בשנה. כמה אברך מקבל מהמדינה, בכסף מזומן, מדי חודש וללא הגבלת זמן למעשה? אולי תתחיל לענות על השאלות הקשות במקום להתחמק מהן?

יחד עם כל האמור, אני אישית דווקא מסכים אתך לחלוטין שתואר בספרות (למשל) חסר ערך בדיוק כמו לימודי דת. אלא מה, אולי בתור התחלה נשלול מהאברך את כל מה שהוא מקבל מעבר למה שסטודנט לספרות "מקבל", ניצור שוויון בינהם (לרבות שירות צבאי מלא לאברך), ורק אז נדון בשאלה האם ראוי לשלול (משניהם!) את השאר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטודנט עני מקבל מלגות קיום. אם כל כך חשוב לך לדעת שם של מלגה מסויימת תריץ חיפוש בגוגל. [br]פורסם בתאריך: 10.11.2010 בשעה 20:59:34

מצטער להגיד לך אבל כולך דיבורים, לא רק שאתה לא מביא הוכחות לשום דבר ממה שאתה אומר, גם אחרי שהרצתי חיפושים לא מצאתי שום מלגת קיום שמקבל כל סטודנט וסטודנט....

בנוסף לכך אוסיף לזה שגם אם האברכים יחשבו לסטודנטים מן המניין הם גם יקבלו את אותן ה"מלגות קיום" (שלא קיימות בכלל) מקבל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ מלגות קיום בהחלט קיימות, אם כי לא תמיד במימון המדינה.

אין לי 10,000 לשכר לימוד. אם יש לי רק 3,000 המלגה מכסה את הכסף שאין לי. עכשיו זה מסתדר?

זו בדיוק כוונתי. הסטודנט, גם בפקולטות שנראות לך הכי זניחות: "איך לי 10K בשביל שכר לימוד, אני מבקש מלגה, אולי גם אקבל ואם לא אז אצטרך לעבוד קשה ואולי גם לוותר". גם אם הוא יקבל, אחרי הלימודים - ונניח אפילו שהוא קיבל מימון מלא לתואר ראשון בספרות, כ-100K - מילגות+מימון של המדינה, נניח שהוא הוציא תעודת הוראה - ילך לעבוד כמורה (בשכר רעב בשנים הראשונות וגם אח"כ לא בדיוק במשכורת של מהנדס מתחיל אפילו. ואם כבר בנושא המלגות, לפעמים תעודת הוראה בנוסף לתואר יכולה לסדר לך מלגה יפה עקב הצורך הנואש של המדינה במורים איכותיים), ישלם מיסים למדינה ואחרי כמה שנים יחזיר את כל הסכום למדינה דרך מיסים ישירים ועקיפים. וכל זאת אחרי שאותו אדם שירת בצבא 3 שנים. רבים מאותם סטודנטים לא תמיד מקבלים מלגת קיום וקורעים את התחת כל הלימודים כדי לממן אותם.

האברך - "אני רוצה ללמוד תורה כי זו מצווה, תביאו לי כסף ואם לא אני אצא לרחובות ואשרוף פחים ברחובות מרכזיים". הוא יקבל את כמה אלפי השקלים בשנה למשך שנים רבות על שעה-שתיים ביום שהוא נמצא בישיבה/כולל/מה שזה לא יהיה, ובשאר הזמן יעבוד בשחור (כלומר, ירמה את המדינה פעמיים - גם קיבל כסף שלא מגיע לו וגם עובד בשחור ומעלים מס). וכל זאת אחרי שהוא קיבל פטור מהצבא למרות שהוא יכל לעשות שירות מקוצר פחות או יותר איפה שהוא רצה ואפילו לעשות שירות לאומי. מיותר לציין שהמדינה לא תראה שקל מכל אלפי השקלים שהיא נותנת לו, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר כאלה, ואם יש אז אני מאמין שזה רק עקב מצב כלכלי קשה, ורובן לא במימון מדינה, שזה שונה לגמרי, שילמד את התורה בתור סטודנט לכל דבר, שישלם 10K כל שנה על הלימודים האלה ויתקיים כמו כל סטודנט, זה מה שרוני רוצה לא? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסטודנט ממוצע יש 5 הוצאות שוטפות בחיים שלו

1. שכר לימוד

2. שכר דירה

3. תחבורה

4. חשבונות (חשמל,מיים, טלפון, סלולר, וכו'...)

5. שונות (ציוד לימודי, וכו'...)

מלגה נועדה לכסות רק את סעיף 1, שכר לימוד... וגם זה בהנחה שמדובר במלגה מלאה ולא חלקית

מלגת קיום במידה וסטודנט מוציא אחת, וזה ממש אבל ממש לא קל (אני סטודנט ואני יודע עד כמה זה לא קל) הסכום הממוצע של מלגת קיום הוא 1000~1500 ש"ח שאמור לעזור לכסות את סעיפים 2-5, תעשו חשבון לבד ותראו שזה לא בדיוק מכסה את זה

על הדרך... אין דבר כזה מלגת קיום של המדינה... לא קיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האברך - "אני רוצה ללמוד תורה כי זו מצווה, תביאו לי כסף ואם לא אני אצא לרחובות ואשרוף פחים ברחובות מרכזיים". הוא יקבל את כמה אלפי השקלים בשנה למשך שנים רבות על שעה-שתיים ביום שהוא נמצא בישיבה/כולל/מה שזה לא יהיה, ובשאר הזמן יעבוד בשחור (כלומר, ירמה את המדינה פעמיים - גם קיבל כסף שלא מגיע לו וגם עובד בשחור ומעלים מס). וכל זאת אחרי שהוא קיבל פטור מהצבא למרות שהוא יכל לעשות שירות מקוצר פחות או יותר איפה שהוא רצה ואפילו לעשות שירות לאומי. מיותר לציין שהמדינה לא תראה שקל מכל אלפי השקלים שהיא נותנת לו, נכון?

יואב, כל אברך כזה נותן זריקת עידוד למשק. הוא עוזר לייצר משרות חדשות (בזכותו יש תקנים נוספים לשוטרים ולמאבטחים, למשל), מקדם את התעשייה בארץ (בזכותו יקימו בקרוב מפעל לפחים באיזור ירושלים), הוא מקדם את מבחינה תדמיתית בעולם (ראשית כל רואים איזו מדינה נאורה אנחנו, עם אחוז אברכים גבוה - ושנית כל הוא שליח שלום שמראה את כוונותינו הטובות כלפי הערבים), הוא תורם את חלקו לחברה ולתרבות (אפילו חלק גדול, את כל העניין של הנישואין והגירושין הוא הביא למדינה שלנו - מה היינו עושים בלי ההלכות שלו בעניינים מעין אלו?) וכמובן משלם מיסים. ואם כל זה לא מספיק לך, אז הוא גם מתפלל בשבילנו! איך אתה לא מתבייש לצאת נגד הקצבאות הקדושות שהוא מקבל, שכל-כך תורמות למדינה שלנו??

אה, ושכחתי לציין שהוא גם עוזר למדינה לחסוך כספי ציבור רבים, מקריב מעצמו ומוותר על שירות בצה"ל (ראית איזו הקרבה עצמית?).

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסטודנט ממוצע יש 5 הוצאות שוטפות בחיים שלו

1. שכר לימוד

2. שכר דירה

3. תחבורה

4. חשבונות (חשמל,מיים, טלפון, סלולר, וכו'...)

5. שונות (ציוד לימודי, וכו'...)

מלגה נועדה לכסות רק את סעיף 1, שכר לימוד... וגם זה בהנחה שמדובר במלגה מלאה ולא חלקית

מלגת קיום במידה וסטודנט מוציא אחת, וזה ממש אבל ממש לא קל (אני סטודנט ואני יודע עד כמה זה לא קל) הסכום הממוצע של מלגת קיום הוא 1000~1500 ש"ח שאמור לעזור לכסות את סעיפים 2-5, תעשו חשבון לבד ותראו שזה לא בדיוק מכסה את זה

על הדרך... אין דבר כזה מלגת קיום של המדינה... לא קיים

אם סטודנט גר עם הורים או מקבל מהם תמיכה כלכלית אתה יכול למחוק את סעיף 1,4,5. לעיתים קרובות סטודנט מקבל על חשבון הורים. במקרה הזה ניתן למחוק גם את סעיף 3. סטודנט שמחזיק את עצמו לבד בלי שום סיוע מקבל המון מלגות. [br]פורסם בתאריך: 11.11.2010 בשעה 07:06:43

מצטער להגיד לך אבל כולך דיבורים, לא רק שאתה לא מביא הוכחות לשום דבר ממה שאתה אומר, גם אחרי שהרצתי חיפושים לא מצאתי שום מלגת קיום שמקבל כל סטודנט וסטודנט....

בנוסף לכך אוסיף לזה שגם אם האברכים יחשבו לסטודנטים מן המניין הם גם יקבלו את אותן ה"מלגות קיום" (שלא קיימות בכלל) מקבל....

אברך = עני לכן מקבל קצבאות אברכים נחשבים לסטודנטים במגזר שלהם.

סטודנט עני = מקבל מלגות וקצבאות

אתה רוצה שניתן מלגה גם לנסיכה של אבא על ג'יפ רק כי היא סטודנטית? [br]פורסם בתאריך: 11.11.2010 בשעה 07:08:49

זו בדיוק כוונתי. הסטודנט, גם בפקולטות שנראות לך הכי זניחות: "איך לי 10K בשביל שכר לימוד, אני מבקש מלגה, אולי גם אקבל ואם לא אז אצטרך לעבוד קשה ואולי גם לוותר". גם אם הוא יקבל, אחרי הלימודים - ונניח אפילו שהוא קיבל מימון מלא לתואר ראשון בספרות, כ-100K - מילגות+מימון של המדינה, נניח שהוא הוציא תעודת הוראה - ילך לעבוד כמורה (בשכר רעב בשנים הראשונות וגם אח"כ לא בדיוק במשכורת של מהנדס מתחיל אפילו. ואם כבר בנושא המלגות, לפעמים תעודת הוראה בנוסף לתואר יכולה לסדר לך מלגה יפה עקב הצורך הנואש של המדינה במורים איכותיים), ישלם מיסים למדינה ואחרי כמה שנים יחזיר את כל הסכום למדינה דרך מיסים ישירים ועקיפים. וכל זאת אחרי שאותו אדם שירת בצבא 3 שנים. רבים מאותם סטודנטים לא תמיד מקבלים מלגת קיום וקורעים את התחת כל הלימודים כדי לממן אותם.

איך הוא בדיוק ישלם מיסים אם הוא לא מגיע ל-5,000 ש"ח ברוטו? מי אמר שהוא יוציא תעודת הוראה? יש כאן יותר מידי הנחות. במציאות המון סטודנטים לומדים תארים חסרי כל ערך בשוק העבודה במימון משלם המיסים ובסיום הלימודים חוזרים לעבודה בשירות לקוחות/מלצרות/אבטחה/ברמן/פקידות או כל דבר אחר בו הם יכלו לעסוק גם בלי לדרוך באוניברסיטה. למה המדינה צריכה לממן אותם? חוץ מזה אתה מדבר כאילו אין סטודנטים שעובדים בשחור. נו באמת. [br]פורסם בתאריך: 11.11.2010 בשעה 07:18:17

יואב, כל אברך כזה נותן זריקת עידוד למשק. הוא עוזר לייצר משרות חדשות (בזכותו יש תקנים נוספים לשוטרים ולמאבטחים, למשל), מקדם את התעשייה בארץ (בזכותו יקימו בקרוב מפעל לפחים באיזור ירושלים), הוא מקדם את מבחינה תדמיתית בעולם (ראשית כל רואים איזו מדינה נאורה אנחנו, עם אחוז אברכים גבוה - ושנית כל הוא שליח שלום שמראה את כוונותינו הטובות כלפי הערבים), הוא תורם את חלקו לחברה ולתרבות (אפילו חלק גדול, את כל העניין של הנישואין והגירושין הוא הביא למדינה שלנו - מה היינו עושים בלי ההלכות שלו בעניינים מעין אלו?) וכמובן משלם מיסים. ואם כל זה לא מספיק לך, אז הוא גם מתפלל בשבילנו! איך אתה לא מתבייש לצאת נגד הקצבאות הקדושות שהוא מקבל, שכל-כך תורמות למדינה שלנו??

אה, ושכחתי לציין שהוא גם עוזר למדינה לחסוך כספי ציבור רבים, מקריב מעצמו ומוותר על שירות בצה"ל (ראית איזו הקרבה עצמית?).

:P

לא, אתה צודק. עדיף לתת הכסף לסטודנטים בכלכלה ומנהל (או כל תואר אופנתי אחר לצורך העניין) שבסיום הלימודים ינהלו את חשבון הבנק שלי במוקד טלפוני עבור 22 ש"ח לשעה בארבע משמרות בשבוע ויאכלו את המוח אם אני רוצה לפתוח קופת חסכון רק כדי שהם יקבלו עמלה. מה אני אגיד הכלכלה פשוט מתפתחת בזכות הידע העצום שלהם. כל שקל ציבורי הושקע נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם סטודנט גר עם הורים או מקבל מהם תמיכה כלכלית אתה יכול למחוק את סעיף 1,4,5. לעיתים קרובות סטודנט מקבל על חשבון הורים. במקרה הזה ניתן למחוק גם את סעיף 3. סטודנט שמחזיק את עצמו לבד בלי שום סיוע מקבל המון מלגות. [br]פורסם בתאריך: 11.11.2010 בשעה 07:06:43

[br]פורסם בתאריך: 11.11.2010 בשעה 07:08:49

יש כאן יותר מידי הנחות.

אתה רואה את הקונפליקט? או שצריך להסביר אותו באופן מפורש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...