ליגת העל בכדורסל,יורוליג,הנה זה מתחיל!! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ליגת העל בכדורסל,יורוליג,הנה זה מתחיל!!

JohnnyBravo

Recommended Posts

• תגובות 305
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתור אוהד שרוף של מכבי אני אומר לך בפה מלא - יהיה למכבי מאוד קשה ביום חמישי.

ואת זה אני אומר על בסיס ארבעת המשחקים האחרונים (3 בגביע הליגה והמשחק נגד גליל/גלבוע).

עם כל הניסיון להראות שמכבי מחוברת (ואולי היא כזאת מבחינה חברתית אבל לא מבחינת הכדורסל הקבוצתי) חסר לה עוד קצת זמן להתחבר וזה מובן וברור , למעט מס' שחקנים , הקבוצה חדשה לגמרי.

כמה דברים שדווקא עד עכשיו לא אהבתי במכבי ובמיוחד בהחלטות של בלאט (וזה מפתיע אותי מאוד!! )

1.אלישי כדיר

2.ג'ף פוט

אני אתחיל מפוט , הבאת שחקן? ראית שהוא לא מתאים? שלח אותו הביתה/לקבוצה אחרת/לא יודע לאן , מייבש את הבחור על הספסל שעכשיו גם לא יתלבש במשחקי הליגה (בוודאות) וביורוליג (אולי יתלבש במקום דריק וגם זה אולי גדול מאוד).

שחקן שיצא ישר מהקולג' , לא עזב את המדינה שלו (שלא נדבר על ארה"ב) בחיים , בטח לא לאיזה חור במזרח התיכון , איך הוא אמור להשתפשף? הוא חייב דקות משחק.

לא מתאים ליורוליג? תן לדריק לנוח בימי ראשון ותן לבחור לשחק , לא יקרה כלום אם מכבי תנצח "רק" ב10 , 15 או 20 הפרש...

לגבי אלישי כדיר , סבבה , החתימו אותו מיד בסיום העונה שעברה , אחד הפורוורדים היעילים בליגה שלנו - החתמה מובנת.

מה שלא מובן זה שליאור אליהו טען שכבר לפני סיום הליגה הספרדית עלה הרצון שלו לחזור לארץ ולשחק חזרה במכבי כאשר כבר במכבי ידעו שזה הרצון שלו.

עכשיו ברור לי שאי אפשר היה לדעת בוודאות שהוא באמת ישוחרר אבל למה לעזאזל לייבש את כדיר על הספסל?? בטח ובטח בליגה שלנו שהוא יודע ומכיר אותה...

היה מבין ההחתמות הראשונות בקבוצה , היה אמור להיות בורג חשוב , יש לו מוסר עבודה והוא מתאמן קשה (לדברי בלאט) - אז תנו לו לשחק.

אתמול כדיר היה יכול לשחק לפחות 10-15 דקות שהם לא בגארבג' טיים של הרבע האחרון....

זהו , מתנצל על החפירה , הרגשתי שאני צריך לפרוק את זה.... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אוהד שרוף של מכבי אני אומר לך בפה מלא - יהיה למכבי מאוד קשה ביום חמישי.

ואת זה אני אומר על בסיס ארבעת המשחקים האחרונים (3 בגביע הליגה והמשחק נגד גליל/גלבוע).

עם כל הניסיון להראות שמכבי מחוברת (ואולי היא כזאת מבחינה חברתית אבל לא מבחינת הכדורסל הקבוצתי) חסר לה עוד קצת זמן להתחבר וזה מובן וברור , למעט מס' שחקנים , הקבוצה חדשה לגמרי.

כמה דברים שדווקא עד עכשיו לא אהבתי במכבי ובמיוחד בהחלטות של בלאט (וזה מפתיע אותי מאוד!! )

1.אלישי כדיר

2.ג'ף פוט

אני אתחיל מפוט , הבאת שחקן? ראית שהוא לא מתאים? שלח אותו הביתה/לקבוצה אחרת/לא יודע לאן , מייבש את הבחור על הספסל שעכשיו גם לא יתלבש במשחקי הליגה (בוודאות) וביורוליג (אולי יתלבש במקום דריק וגם זה אולי גדול מאוד).

שחקן שיצא ישר מהקולג' , לא עזב את המדינה שלו (שלא נדבר על ארה"ב) בחיים , בטח לא לאיזה חור במזרח התיכון , איך הוא אמור להשתפשף? הוא חייב דקות משחק.

לא מתאים ליורוליג? תן לדריק לנוח בימי ראשון ותן לבחור לשחק , לא יקרה כלום אם מכבי תנצח "רק" ב10 , 15 או 20 הפרש...

לגבי אלישי כדיר , סבבה , החתימו אותו מיד בסיום העונה שעברה , אחד הפורוורדים היעילים בליגה שלנו - החתמה מובנת.

מה שלא מובן זה שליאור אליהו טען שכבר לפני סיום הליגה הספרדית עלה הרצון שלו לחזור לארץ ולשחק חזרה במכבי כאשר כבר במכבי ידעו שזה הרצון שלו.

עכשיו ברור לי שאי אפשר היה לדעת בוודאות שהוא באמת ישוחרר אבל למה לעזאזל לייבש את כדיר על הספסל?? בטח ובטח בליגה שלנו שהוא יודע ומכיר אותה...

היה מבין ההחתמות הראשונות בקבוצה , היה אמור להיות בורג חשוב , יש לו מוסר עבודה והוא מתאמן קשה (לדברי בלאט) - אז תנו לו לשחק.

אתמול כדיר היה יכול לשחק לפחות 10-15 דקות שהם לא בגארבג' טיים של הרבע האחרון....

זהו , מתנצל על החפירה , הרגשתי שאני צריך לפרוק את זה.... ;D

בגדול אני מסכים עם הגישה שלך והרעיון הכללי, אבל:

לגבי יניב גרין - אין מה להתלונן. גרין במונחים של יורוליג הוא לא שחקן חמישייה ובטח שלא בשיא שלו. אל תשכחו שיש לו לא מעט בעיות בריאותיות ולהיות שחקן ספסל במכבי בנקודה הזו של הקריירה שלו נשמע לי (וכנראה גם לו) רעיון מצויין. לשחק חלק מהמשחק בלי לאמץ את הגב יתר על המידה, להיות בקבוצת צמרת ישראלית וקבוצת פאר אירופית (אם זה מוצא חן בעיניכם או לא ככה היא נתפסת באירופה) ולהרוויח כמויות כספים כאלו ששום קבוצה בארץ לא יכולה לשלם לו. תראו שחקנים מקבילים לו בארץ כמו קוז'יקרו שבגילם המתקדם יחסית יקרעו את הישבן במשך 40 דק', לא יגיעו לשום תואר וירוויחו חצי ממה שגרין מקבל. אל תשכחו שטפירו כמעט התחנן בעונה האחרונה לסיים את הקריירה במכבי וזה ברור מדוע.

לגבי ג'ף פוט - גם לי חבל שהוא לא משחק הרבה, דווקא הייתי רוצה לראות מה יש לו להציע אבל אי אפשר סתם ככה לשחרר אותו לקבוצה אחרת בגלל שהוא לא משחק. הוא נמצא במכבי כנראה כי יש לו מספיק פוטנציאל אבל עדיין לא מספיק טוב (או לא מתאים לשיטת המשחק של בלאט) אבל כל עוד לא מוצאים שחקן אחר מספיק טוב שיחליף אותו או שמשתכנעים שניתן לעבור את העונה (ליגה+יורוליג) מינוס שחקן - אין מה לשחרר אותו ואני מבין את מכבי בעניין הזה.

לגבי כדיר - שחקן טוב, אבל אני לא חושב שטוב מספיק בשביל יורוליג. אני מסכים שבליגה הוא בטוח צריך לשחק יותר ובגמר הגביע בוודאי היה מקום לשלב אותו אבל אנחנו לא יודעים על מה בלאט בדיוק חושב, אולי הוא רוצה לתת לשחקנים החשובים שלו לשחק יותר ביחד כמה שיותר לפני פתיחת היורוליג, אולי הוא עדיין משתמש במשחקי הגביע והליגה כבמת אימונים למשחקים החשובים באמת.

דבר אחרון - לגבי זה שמכבי יכולה לנצח "רק" ב-10 או 20 הפרש ולא יקרה כלום... עם זה אני ממש לא מסכים. אחד הדברים שמכבי איבדה בשנים האחרונות זה את כוח ההרתעה. לפני כמה שנים קבוצות היו מפסידות כשהאוטובוס של מכבי רק הגיע לחנייה, היום כבר הרבה פחות מפחדים ממנה. מעבר לזה אל תשכחו מה קרה מול הפועל י-ם בגמר הגביע, אותו תסריט שקרה למכבי כ"כ הרבה פעמים בעונה שעברה ונגמר גרוע מאוד. אסור לנוח על זרי הדפנה ולשייט את כל הרבע האחרון עם שחקני נוער, בסופו של דבר אתה תיענש על זה, תאבד את ההרתעה (כי מה שאנשים זוכרים בסופו של דבר זה את ההפרש הסופי) ותגרום לקבוצות שמולך ללחוץ עד הסוף.

חייבים לרוץ עד הדקה האחרונה או עד שמבצעים "וידוא הריגה" ביריב.

גם אני מתנצל על החפירה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בליגה שלנו מכבי יכולה לסיים מקום 8 ועדיין לקחת אליפות , אולי אם היא תגרום לשאר הקבוצות "להירדם בשמירה" ואז לקחת אליפות בפיינל זה בכלל יהיה מתוק...

עכשיו ברצינות , אתה פיספסת את הנק' שלי , אפשר עדיין לנצח ב20 וליצור התרעה , הנק' הייתה שבמצבים (מה שקרה בכל המשחקים שמכבי שיחקה נגד קבוצות בליגה) שבהם מכבי פותחת 20 הפרש ברבע הראשון/מחצית - ניתן לתת דקות גם לשאר השחקנים (כדיר/פוט) שהם לא לגמרי גארבג'...

דרך אגב , גם לגבי גרין לא נראה לי שהבנת מה רשמנו , ממש לא התלוננו שהוא לא משחק או כן משחק , הוא פשוט הפך להיות שחקן אינדקציה לכך שהמשחק גמור (מה שפיני עשה בזמנו לגור שלף) ובלאט משנה את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בליגה שלנו מכבי יכולה לסיים מקום 8 ועדיין לקחת אליפות , אולי אם היא תגרום לשאר הקבוצות "להירדם בשמירה" ואז לקחת אליפות בפיינל זה בכלל יהיה מתוק...

עכשיו ברצינות , אתה פיספסת את הנק' שלי , אפשר עדיין לנצח ב20 וליצור התרעה , הנק' הייתה שבמצבים (מה שקרה בכל המשחקים שמכבי שיחקה נגד קבוצות בליגה) שבהם מכבי פותחת 20 הפרש ברבע הראשון/מחצית - ניתן לתת דקות גם לשאר השחקנים (כדיר/פוט) שהם לא לגמרי גארבג'...

בוודאי שאפשר לנצח ב-20 הפרש וליצור הרתעה, במיוחד אם ההפרש הזה נשמר לאורך כל המשחק. הבעיה היא כשאתה נמצא 20 הפרש 8-10 דק' לסיום המשחק ואז אתה מתחיל להירדם בעצמך במקום להרדים את היריב. צריך להזכיר לך כמה משחקים מכבי איבדה בשנה שעברה (או כמעט ואיבדה) אחרי תסריט כזה בדיוק? להזכיר לך שמכבי הייתה מאוד קרובה לאבד תואר ראשון רק לפני כמה ימים בדיוק מהעניין הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהראייה שלך צרה קצת , אתה מסתכל על "התוצאה הסופית" (איבוד משחק , איבוד תואר) ואתה לא מסתכל על הדרך שהובילה לאיבודים האלה...

מבחינת סגל , למכבי היה שנה שעברה סגל חזק משמעותית מזה של כל קבוצה אחרת בליגה שלנו.

שחקנים שנשרפים על הספסל , לא מקבלים קרדיט גם במשחקים גמורים , "נענשים" על כל טעות ויורדים לספסל - יהיו שחקנים שכשיצטרכו אותם , לא יתפקדו.

שוב, אני לא טוען שכל משחק צריך לשתף את כל 12 השחקנים שרשומים בטופס המשחק אבל יש 13 שחקנים בסגל ,שני משחקים בשבוע ויהיה גם את גביע המדינה (מתישהו) - דיוויד בלאט חייב יהיה למצוא דקות לכולם אחרת הוא יאבד שחקנים כשזה יהיה חשוב או שיקחו החלטה אמיצה וישחררו את פוט או את כדיר (לא סביר לגבי כדיר מאחר והוא ישראלי).

אם לא משחררים , שייתן להם הזדמנות שווה להוכיח את עצמם - גם אחר כך במידה והם לא יצליחו , לפחות יהיה ניתן לומר שהם קיבלו את ההזדמנות....

למעט ירושלים, בני השרון ואולי עוד קבוצה , הליגה הזאת קטנה על מכבי והיא יכולה להרתיע גם עם כדיר ופוט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסתכל רק על התוצאה הסופית, זה פשוט היה הנושא הרלוונטי כאן.

אני יכול להגיד לך שלא התרגשתי במשך כל העונה שעברה מהפרשים מאוד גדולים שהצטברו עד המחצית כי ידעתי איך זה עלול להסתיים. כנ"ל גם לגבי גמר הגביע, ההפרש היה בנקודה מסויימת באזור ה-20 נק' וחברים שהיו איתי התלהבו מזה ואני כל הזמן אמרתי להם להירגע כי זה עוד ישתנה.

אתה יודע מי היה הסגן של בר-כוכבא? זו בדיוק הפואנטה. כשמכבי נתניה מגיעה למשחק מול מכבי ת"א השחקנים לא עוברים על כל המשחקים מתחילת העונה, הם כן זוכרים שהניצחונות של מכבי הם בהפרש ממוצע של 5 נק' מה שמביא אותם למשחק במוטיבציה אחרת לגמרי.

בכל מקרה התחלנו מהנושא של שחקנים שלא משותפים ובנקודה הזו אמרתי את דעתי. אני לא בעד שיחרור של פוט בשלב הזה. אני בטוח שכאשר יהיה עומס של משחקים אז בלאט ישתף יותר שחקנים, כנראה כי לא תהיה לו ברירה (פציעות, עייפות וכו') אבל אנחנו עדיין לא שם ולכן אני מבין מדוע הוא רוצה להריץ את ההרכבים היותר חזקים שלו ולהתמקד פחות בקצה הספסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מי היה הסגן של בר-כוכבא? זו בדיוק הפואנטה. כשמכבי נתניה מגיעה למשחק מול מכבי ת"א השחקנים לא עוברים על כל המשחקים מתחילת העונה, הם כן זוכרים שהניצחונות של מכבי הם בהפרש ממוצע של 5 נק' מה שמביא אותם למשחק במוטיבציה אחרת לגמרי.

לא הבנתי בכלל מה הייתה הפואנטה שלך בקטע הזה ואיך היא קשורה לכל מה שדיברנו כאן...

הקבוצה היריבה בכלל לא מעניינת אותי ולא את מכבי , מכבי צריכה להתרכז בעצמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי בכלל מה הייתה הפואנטה שלך בקטע הזה ואיך היא קשורה לכל מה שדיברנו כאן...

הקבוצה היריבה בכלל לא מעניינת אותי ולא את מכבי , מכבי צריכה להתרכז בעצמה

זו קלישאה שטובה לראיונות אך אין לה אחיזה במציאות. כמעט כל מה שקבוצה עושה לפני משחק תלוי ביריבה שלה ומותאם ליריבה שלה. אף מועדון הוא אינו בועה אטומה.

כל מה שהיריבה העיקרית של קבוצה מסויימת עושה משפיע, בין אם זה החתמת שחקנים או שעת משחק לפני/אחרי היריבה העיקרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...