השיטה הטובה ביותר להעביר יוזרים מWORKGP ל AD - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השיטה הטובה ביותר להעביר יוזרים מWORKGP ל AD

INFERNO

Recommended Posts

ברשת מסתובבים הרבה מדריכים איך להעביר יוזרים מWG ל AD

אשמח לשמוע על השיטה הטובה ביותר להעביר יוזרים .

בנוסף אשמח לשמוע איך אפשר לשמר ולהעביר את ה APP DATA , DESKTOP , E-MAIL והגדרות אחרות של המשתמש , בכדי שאני לא אצטרך להגדיר מחדש .

בתודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב שההגדרות הללו לא נשמרות בAD(מלבד כתובת הEMAIL, ושוב כתובות לא הגדרות ולא בטיח(אלא אם עובדים עם exchange וגם אז מדובר על אובייקטים שונים לחלוטין ולא יוזר)) אז אין.

הדבר הכי קרוב שאתה יכול לעשות זה להתקין DC(ראשון בלבד) על אותו "מחשב" במקרה הזה הקבוצות והיוזרים יעברו לAD בצורה כזאת או אחרת, וגם אז לא כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

ישנם מספר דרכים לבצע העברה של כול נתוני הפרופיל של המשתמש :

דרך 1: שימוש ב Windows User State Migration Tool (USMT)

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=799ab28c-691b-4b36-b7ad-6c604be4c595&displaylang=en

מאפשר העברה של הגדרות הפרופיל ממקום למקום. אישית לא עבדתי עם הכלי אבל אפשר לנסות

דרך 2 : העתקה של הגדרות הפרופיל

לאחר שתיצור את המשתמש ברשת תתחבר איתו לתחנה ותתנתק .

תתחבר עם משתמש בכיר ותעתיק את הנתונים מהתקייה הישנה לתקייה החדשה ללא הקבצים user.dat ntuser.dat

ביצעתי מעבר של משתמשים בדרך זו לא נתקלתי בבעיות בדרך זו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

ישנם מספר דרכים לבצע העברה של כול נתוני הפרופיל של המשתמש :

דרך 1: שימוש ב Windows User State Migration Tool (USMT)

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=799ab28c-691b-4b36-b7ad-6c604be4c595&displaylang=en

מאפשר העברה של הגדרות הפרופיל ממקום למקום. אישית לא עבדתי עם הכלי אבל אפשר לנסות

דרך 2 : העתקה של הגדרות הפרופיל

לאחר שתיצור את המשתמש ברשת תתחבר איתו לתחנה ותתנתק .

תתחבר עם משתמש בכיר ותעתיק את הנתונים מהתקייה הישנה לתקייה החדשה ללא הקבצים user.dat ntuser.dat

ביצעתי מעבר של משתמשים בדרך זו לא נתקלתי בבעיות בדרך זו

זה מעביר פרופיל ממחשב למחשב, לא לAD, שוב מה שהוא רוצה לא נשמר בAD, כתובת מייל כן, הגדרות קליינט לא, הגדרות Appdata למשל זה משהו שעושים דרך GPO ולא בהגדרות של האובייקט של היוזר, אין טעם לתקוע פה סתם לינקים שלא קשורים לשום דבר, אם לא עבדת עם הכלי, ולא טרחת אפילו לקרוא עליו למה סתם למלא את הפורום בשטויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה ל"דובי זובי"

זה מעביר פרופיל ממחשב למחשב' date=' לא לAD, שוב מה שהוא רוצה לא נשמר בAD, כתובת מייל כן, הגדרות קליינט לא, הגדרות Appdata למשל זה משהו שעושים דרך GPO ולא בהגדרות של האובייקט של היוזר

[/quote']

אתה אכן צודק נתונים כמו app data הגדרות קליינט לא נשמרים בAD כיוון שאלו הגדרות מקומיות של פרופיל אשר נשמרים במחשב המקומי

השאלה המקורית היתה איך להעביר משתמש מסביבת WG לסביבת DOMAIN כלומר שכול ההגדרות שלו ישמרו למרות שהוא נהיה משתמש בדומיין והדרך לעשות זאת היא להעתיק את הנתונים מתקיית המשתמש הישנה לתקייה החדשה שנוצרה לאותו יוזר שהוא חבר בדומיין

לא נאמר כלום על לשמור את הנתונים האלה בAD אלא איך לשמר אותם כדאי שלא להגדיר הכול מחדש

לגבי הGPO אתה יכול לבצע שם הפניה למקום אחר (אכן יש שם אפשרות לבחור שיעתיק את הנתונים אבל ממספר נסיונות שניסיתי המידע לא עבר, התקייה שבה זה נמצא נקראת folder redirection ולאfolder copying or folder moving

בנוסף אשמח לשמוע איך אפשר לשמר ולהעביר את ה APP DATA , DESKTOP , E-MAIL והגדרות אחרות של המשתמש , בכדי שאני לא אצטרך להגדיר מחדש .

הדבר הכי קרוב שאתה יכול לעשות זה להתקין DC(ראשון בלבד) על אותו "מחשב" במקרה הזה הקבוצות והיוזרים יעברו לAD בצורה כזאת או אחרת' date=' וגם אז לא כולם.

[/quote']

אני יוצא מנקודת הנחה שאם הוא מעוניין לעבור לסביבת דומיין יש לו יותר מתחנה אחת או שתיים לצורך העניין כמו כן אני מניח כמובן שהמשתמשים אצלו באירגון לא עובדים כול אחד על שרת פרטי עם SERVER 2k/2k3/2k8 אלא עם XP/7 כך שהוא לא יכול בכלל להפוך את התחנה אם אותו משתמש ל DC כך שלגבי כתיבת שטויות קודם תברר את כול פרטי הארגון לפני שאתה מציע רעיונות שכנראה לא יעזרו יותר מדי לפתרון הבעיה

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הבהרה ל " INFERNo" במידה ולא הייתי ברור בתשובה הראשונה

ברשת מסתובבים הרבה מדריכים איך להעביר יוזרים מWG ל AD

אשמח לשמוע על השיטה הטובה ביותר להעביר יוזרים .

אם לא היתי מספיק ברור אז תן לי לחדד את דברי .

אין אפשרות להעביר יוזר שעבדתה עליו ישירות ל AD (בהנחה שאותו יוזר נמצא על תחנת עבודה וכמו כן לא מומלץ להקים דומיין על שרת שכבר עבדו עליו וקיימים עליו מספר משתמשים ושהוא "מזוהם" בכול מיני דברים)

לאחר שתקים את הדומיין החדש על שרת שעליו תבצע את כול התהליך של יצירת domain חדש יהיה עליך ליצור את המשתמשים שהיו לך על כול תחנות המשתמשים לאחר מכן עליך לחבר את אותם תחנות לדומיין החדש לאחר שהמחשב נמצא בדומיין עליך להתחבר עם משתמש X החדש שיצרתה להתנתק ובעזרת משתמש בכיר להעתיק את הנתונים שהיו בתקיית משתמש X הישנה (תקיית הWG) לתוך תקיית המשתמש Xהחדשה(תקיית הdomain) שנוצרה לאחר מכן אפשר לעבוד עם משתמש X אשר נמצא בדומיין על תחנה שמחוברת לדומיין עם כול ההגדרות הישנות שהיו לו

במידה ותתחבר עם משתמש X לתחנה אחרת ולא לתחנה המקורית כול ההגדרות שלו לא יעברו איתו (אלא אם כן תגדיר roaming profile או folder redirection דרך ה GPO )

לגבי הלינק :קישור לכלי של חברת מיקרוסופט אשר יצוא ויבוא של הנתונים הנמתאים בתקיית המשתמש משתמשים בו בעיקר כאשר אתה רוצה לבצע העברה של ממספר משתמשים ממחשב אחד למחשב אחר ושפעולה זו תתבצע אוטומטית, כך שאתה אכן צודק אין זה מקומו כיוון שהוא לא מתאים בדיוק לבעיה הנשאלה כאן ומהווה קצת overkill

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אבהיר :

במקום העבודה שלי מתבצעת מיגרצייה מסביבת עבודה WORKGROUP לסביבת עבודה DOMAIN

הסיבה שפתחתי את הת'ראד בגללה היא , איך אני אוכל להעביר את המשתמשים מWG ל AD בכמה שפחות הגדרות על הCLIENT עצמו.

אני לא מעוניין לשמור שום דבר ב AD , הכל מתחיל מחדש

מה שכן - סביבת ה WG בעבודה , היא סביבה שעובדת עם שירותים ושרתים שעובדים ולעשות להם מיגרציה מבלי לדפוק שום דבר זה לא התהליך הכי ידידותי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב אין לך שום דרך להעביר את הנתונים האלה, אפילו לא שמות משתמש עם כלי קיים, אתה רוצה תעשה רשימה של כל הדברים שאתה צריך ותעשה את זה ידנית עם סקריפטים, שמות משתמשים וססמא עם dsadd והגדרות קליינט לפי GPO או כל דבר אחר תלוי במה בדיוק אתה רוצה להעביר.

הדרך הטובה ביותר היא לעשות את זה ביד ועם שכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשתמש בהיקש הגיוני

אם עד היום הם עבדו בסביבת WG אזי לא יכול להיות שיש לך יותר מדי קליינטים (אני מנחש שזה במקסימום ~10)

יותר מדי עבודה (גם אם ידנית) אין כאן.

מה לעשות - לפעמים צריך לעבוד קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

17 וחיפשתי דרך לפשט את הדברים, אני מבין שאין

תודה לכולם .

17 משתמשים? טחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

לעשות את זה ידנית על כל מחשב לוקח פחות זמן מלפתוח פוסט בפורום....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...