שאלה על תאימות מעבדים ללוח מדגם gigabyt GA-M61PME-S2P - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על תאימות מעבדים ללוח מדגם gigabyt GA-M61PME-S2P

noam1979

Recommended Posts

לכל חברי הפורום שלום לאחרונה קיבלתי לוח אם מדגם gigabyt GA-M61PME-S2P לינק לדגם http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3009#sp

חשוב לציין שהדגם הנ"ל מגיע בשני גירסאות גירסה 1.0 וגירסה 1.3 מה שלי יש זה את גירסה 1.0

השאלה שלי היא איזה סוגי אני יכול לשים בלוח הנ"ל?

לפי מה שראיתי אפשר להרחיב את סוגי המעבדים עם משדרגים גירסת אבל אני לא בטוח ואשמח לקבל את עזרתכם.

נוסף לזה לא מובן לי עם אפשר לשים בסוקט הנ"ל מעבד מגירסא am3 זאת מיכוון שעל הלוח מצויין במפורש שהסוקט הוא AM2+ ועם כן העם יהיה בעיה בביצועים

בתודה רבה לכל המשיבים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדף המוצר יש לך בצד את הקישור CPU Support שם תוכל לראות רשימה מלאה של כל המעבדים שנתמכים (ולא נתמכים) ומאיזו גרסת הם נתמכים.

אתה יכול להתקין בלוח את רוב המעבדים לתושבת AM3 שיעבוד בתדר הרגיל שלהם. הפגיעה היחידה היא ברוחב הפס של נתיב ה-HyperTransport שזה בעל משמעות מסוימת רק עבור שימושים יחסית תובעניים. אם תפרט מה השימושים המיועדים במערכת יהיה אפשר לקבוע בוודאות. בעקרון אני לא רואה סיבה בגללה זה יהיה משמעותי במיוחד עבור מערכת ביתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המהירה השימושים יהיו בעיכר לעבודה ביתית ללא מישחקים

השאלה שלי העים הסוקט am2+ הוא אותו סוקט כמו am3

ראיתי את ה cpu list אבל לא הבנתי בידיוק מה מתאים ומה לא עם תוכל לעזור בעיניין זה זה יהיה לעזר רב ושוב פעם תודה רבה אל העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח מאפשר להתקין מעבדים שמיועדים לתושבת AM3, פשוט המערכת תפעל ברוחב פס נמוך יותר. עבורך, אין לזה משמעות בפועל.

אם תבחן את העמודה הימנית ביותר, Since Version, תראה שלצד כל מעבד מופיעה גרסת ה- ממנה הוא נתמך (כלומר יהיה צורך לעדכן לגרסת ה- הזאת או מאוחרת יותר כדי שניתן יהיה לעבוד עם המעבד). שעבורם בעמודה מופיע הכיתוב N/A אינם נתמכים, ולא תוכל להשתמש בהם בשילוב עם לוח האם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank תודה רבה ולמען הידע האישי שלי ושל אחרים שירצו לדעת ,

היתי מעוניין לדעת בכל זאת על מה כן רוחב פס נמוך יכול להשפיע כלומר איפו כן יהיוא ירידות בביצועים

ושוב פעם המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתיב ה-HyperTransport הוא המקביל (בגדול, לא לגמרי מדויק) בפלטפורמות ל-Front Side Bus של פלטפורמות .

זהו אפיק התקשורת שמקשר בין המעבד והגשר הצפוני. רוחב פס גדול יותר מאפשר כמובן להעביר יותר נתונים בכל יחידת זמן.

אולם, כמו בהרבה מאפיקי התקשורת, הרכיבים בפועל לא בהכרח זקוקים או מסוגלים לנצל את מלוא רוחב הפס של האפיק (שנוטה ל"הקדים" את זמנו מהבחינה הזאת), כך זה לדוגמה עם כרטיסי מסך וממשק ה-PCI-E, כך זה עם כוננים קשיחים מכאניים ותקן ה-SATA 3Gb/s ו-SATA 6Gb/s ועוד.

זה פחות או יותר גם המקרה של HT. למשתמש ביתי, כולל , התקנת מעבד AM3 בלוח אם "מיושן" שמגביל את ה-HT לתקן הראשון לא תפגע בביצועים בצורה מורגשת, או בכלל.

מקרים בודדים שבהם ייתכן שתהיה פגיעה מסוימת היא במערכות שמכילות 2-3 או משהו כזה, מערכות שמלכתחילה פחות סביר להניח שיתבססו על חומרה "ישנה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...