BRAS - איפה זה נכנס בטופולוגיה ? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

BRAS - איפה זה נכנס בטופולוגיה ?

digitalseeker

Recommended Posts

אני התחלתי קצת לקרוא על BRAS.

מוצר מגניב ולא זול בכלל.

אבל איפה הוא נכנס בטופולוגיה ?

בכלל למה צריך אותו כשיש מתגי MPLS ?

אם הוא יוצר את הליבה עבור הPPP אז למה צריך RB ?

בקיצור אשמח קצת להסבר בעברית שיסביר לי מה השימושים שלו ולמה צריך אותו ?

הניחוש שלי אומר שהוא מקשר בין הרשתות prodiving edge לבין הcore עצמו.

במידה ואני צודק איפה הRBים יושבים בהיררכיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אכתוב מאמר בבלוג שלי.

BRAS = Broadband Remote Access Server

הוא בעצם נתב גדול וחזק שיודע לטפל בחיבור משתמשי קצה לרשת.

קיימות מספר אפשרויות לחיבור משתמשים, השתיים העיקריות הן PPP ו DHCP.

בכל מקרה, כאשר משתמש יוצר קשר אל BRAS, ה BRAS ניגש אל שרת RADIUS

שיודע אם המשתמש יכול להיכנס לרשת, מה הסיסמא וכו'.

BRAS הוא נתב גדול שתומך גם ב MPLS, ובמודל ה BRAS של (מודל LAC/LNS) יש לזה גם שימוש.

יצרנים:

Redback (הזוכה בבזק) נמכרה לאריקסון.

ג'וניפר

ECI - פחות מוכר בארץ, מוצר ה ST-200 שהגיע במקור מחברת Laurel האמריקנית שנרכשה ע"י ECI

Cisco - יש פתרונות, הם משום מה לא נחשבים חזקים בתחום. אם אני לא טועה יש פתרון של הרבה 7200 מחוברים למערך אחד.

מקווה שהועלתי קצת.

יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BRAS עם DHCP?? "חיבור משתמשים"??

מאוד פשוט, BRAS בשבילך זה שם מפוצץ לשרת VPN, הוא נקודה הקצה הלוגית לתקשורת PPP שנוצרת מצד הלקוח, מעבר לפונקציאונאליות ברמת החומרה, כלומר ביצועים\חיבור לATM/FrameReally למרות שהיום עם הנפוצות של IP-DSLAMs רוב התקשורות אל הBRASים מתבצעת בethernet טהור, אין שום הבדל בין "BRAS" לבין שרת VPN שאתה מרים על Windows Server, לינוקס, או כל דבר אחר שתומך בDail-In כלשהו..

וכמו שMC אמר כבר , Redback היא חברה שזכתה בזמנו במכרז כאשר רשת הADSL של סלקום קמה, היום הDSLAMים שלהם הם של נוקיה סימנס עד כמה שאני יודע, והם מכילים כבר רכיב "BRAS" משלהם.

בנוסף לזה כמובן שBRAS יכול לתפקד עם אם בלי AAA כלשהו, בין אם זה רדיוס, טאקקס או כל פרוטוקול AAA אחר, העניין הוא שהBRAS בארץ הוא באחריות נזק, והיא מעבירה את הבקשות להתחברות לספקיות האינטרנט בעזרת radius proxy שמכיל realm based rules ויודע להעביר את משתמש הADSL במקרה הזה לספקית שלו לאימות פרטי המשתמש, "ברוב העולם" רכיב ה-BRAS ברשת עושה את האימות בעצמו(כמו שהזכרתי במקרה של בזק בישראלה-BRAS עושה Authenticate(לפי "line-ID למשל, לא יודע אם הם יורדים לרמה כזאת, אבל BRAS יכול בעקרון לדעת מאיזה מספר אתה "מחייג" אליו) וככל הנראה גם Account והAuthorize נעשה ע"י רדיוס של ספקית האינטרנט שלך). בנוסף לזה רכיב הBRAS גם אחראי על QoS, הגבלת המהירות לכל tunnel שנפתח מולו וכו'.

האמת שלאט לאט הספקיות בעולם עוברות לתקשורת Ethernet מלאה בין נקודות הקצה לBB, בדומה לרשת הכבלים, אין חייגנים, והאימות נעשה ע"י כתובות MAC או כל מזהה חד חד ערכי אחר, ככה שרכיבי BRAS קלאסיים אט אט הופכים ללא רלוונטיים. בכל מקרה לסיסקו יש פתרונות BRAS, והם מאוד פופולאריים בעיקר בארצות הברית ואסיה, כמובן שכל ראטור שמריץ יכול להיות "BRAS", אבל סדרת הUBRים וסדרת ה10K שלהם מתוכננת לזה ברמת החומרה, כנ"ל גם הCMTSים שלהם שמכילים יכולות "BRAS" וCapture Portal היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה הרבה הרבה סלט חבר'ה

לגבי שילוב של 7200ים זה לא מדוייק - איפה שאני עובד ה7200ים והמכונות החזקות יותר מקושרות לBRAS ולא מתפקדות כBRAS !

לגבי סיסקו יש להם את Cisco 10000 שמתפקד בBRAS לדוגמא.

בכל אופן אני אעשה קצת מחקר בעבודה ואחזור לפה עם תשובות מלאות - וכמובן דובי לפי מה שקראתי בינתיים הרבה ממה שאתה אומר נכון (אני לא יודע אם חלק לא נכון, אבל חלק מהדברים בודאות נכונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה הרבה הרבה סלט חבר'ה

לגבי שילוב של 7200ים זה לא מדוייק - איפה שאני עובד ה7200ים והמכונות החזקות יותר מקושרות לBRAS ולא מתפקדות כBRAS !

לגבי סיסקו יש להם את Cisco 10000 שמתפקד בBRAS לדוגמא.

בכל אופן אני אעשה קצת מחקר בעבודה ואחזור לפה עם תשובות מלאות - וכמובן דובי לפי מה שקראתי בינתיים הרבה ממה שאתה אומר נכון (אני לא יודע אם חלק לא נכון, אבל חלק מהדברים בודאות נכונים).

יש לך בעיה שאתה לא מפריד בין קונספט לבין ציוד, גם 7200 יכול להיות "BRAS" זה לא אומר שהוא יכול להיות BRAS בISP, א) אין לו יכולות פיזית לעמוד בכמות הקישורים בסדר הגודל הזה וב) חסרים לו יכולות של "BRAS" יעודי לספקיות ADSL כמו זיהוי הקו של הלקוח. הציוד של סיסקו יכול להיות הכל, 7200 יכול להמכר כנתב BB, כנתב לMPLS, סיסקו משווקת אותו כVoice Gateway, וראיתי אפילו פתרונות סלולאר מבוססים עליו, הציוד של סיסקום מאוד גמיש בגלל מערכת ההפעלה והאפשרות "לכרטיסי הרחבה", כל ציוד יכול לעשות כמעט הכל בסדר הגודל שכוח העיבוד שלו מאפשר לו.

ושוב אתה יכול לעשות "מחקר בעבודה" אבל זה לא אומר שהקונפיגורציה שיש אצלכם היא היחידה, האידיאלית, או אפילו נכונה בבסיסה מעבר לזה שהיא עובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי אתה בהחלט צודק.

בגלל זה יש לי סלט.

אני לא מבין למה צריך BRAS ולא משתמשים בציוד של MPLS - כמו 7750 לבצע את אותה מטלה.

לכן אני מקשר לעבודה שלי - כי אני רוצה לדעת מה המשמעות הייעודית שיש לכל ציוד שמוצע בשוק כמו סיסקו 10000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...