איך לדעת איזה זיכרון יש לי במחשב? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לדעת איזה זיכרון יש לי במחשב?

eliil1

Recommended Posts

החליפו לי את הזיכרונות בסקייפיסי, שאלתי אותם אם זה אותם זיכרונות אמרו כן, בסוף יצא שהם שיקרו ושמו לי זיכרונות של בכלל חברה אחרת .

בעזרת איזה תוכנה אני יכול לבדוק מה הדגם המדויק ששמו לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמר multicore, את שם היצרן, הדגם והנפח של כל מודול אתה יכול לבדוק בלשונית SPD (תעבור בין ה-Slots השונים עד שתגיע ל-Slot בו מותקנים הזכרונות).

מתצלום המסך שהעלת ניתן לראות שהזיכרון שפועל אצלך כרגע עובד:

1. בתדר 500 Mhz שזה בסדר ומתאים לזיכרון שמשווק כעובד בתדר 1000 Mhz.

2. תזמונים 5-5-5-15

3. נפח הזיכרון הכולל במערכת הוא 4096MB וגם זה תקין.

אז ככה שמבחינה הזאת קיבלת שווה ערך לקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

64673396.jpg

יש פה יותר נתונים , זה בטח יעזור לכם יותר

אני פשוט בור בכל עניין החומרה, ואם החנות משקרת שהם שמו לי את אותם הזכרונות אני מתחיל לדאוג מה באמת שמו לי שם

*אגב, שמתי לב שהזכרונות הישנים ישבו על החריצים הכתומים בלוח אם, עכשיו הם בצהובים. זה משנה ?

כלומר קודם אם זה היה SLOT1 ו3 עכשיו זה 2 ו4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצבע החריצים אין ממש משמעות (אולי אפילו בלוח שלך הכרחי לשים אותם שם כדי להגיע לתדר של 500Mhz).

אתה יכול להוריד ב- את ערך ה-tRc ל-45 (במקום 52) ותוודא ב- או בעזרת תוכנה כמו HWmonitor מה המתח של הזיכרונות.

מעבר לכך הזיכרונות החדשים הם של חברת שהיא גם חברה טובה ואמינה ובאופן כללי עושה רושם שקיבלת שווי ערך (מבחינה טכנית) לזכרונות שהוחלפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו דבר.

וזה ממש לא משנה אם יש או אין הבדל בין חריצי הזיכרון מכיוון שהכל עובד בצורה תקינה. יש לוחות שמאפשרים לעבוד עם זיכרונות בתדרים לא "שגרתיים" רק בתצורת מיקום מסוימת. אצלך הכל עובד כמו שאתה רוצה ולכן זה לא משנה.

ואל תשכח לבדוק מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי להגיד שמבחינה טכנית זה אותו דבר, התכוונתי שפותח הדיון צריך לשנות את הגדרות התזמונים בהתאם לנתוני היצרן, ולכן לצורך העניין, כאשר מה שעומד לרשונתנו כנקודות ייחוס הם השמות שמופיעים ב-CPU-Z, זה "אותו דבר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...