חרם האמנים - הספרי פותח תג'ורה - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרם האמנים - הספרי פותח תג'ורה

NuNaTaK

Recommended Posts

בכלכלה יש מקרקים של "כשל שוק", הכוונה שבדרך כלל אתה נותן לשוק החופשי לקבוע מחירים, אבל לפעמים יש מצב קיצוני שהוא בעייתי (כמו שוק הדיור בימיינו למשל)

מסתבר שבאומנות ותקשורת לפחות יש מקבילה, המצב שקיים היום שיש רק דעה אחת ששולטת שם, ואם אתה רוצה להיות מישהו שמקושר לאומנות או לתקשורת אתה חייב להחזיק באותה דעה. (ראה מקרה אריאל זילבר). זה גם שוק של "כשל שוק" ואולי הגיע הזמן שהמדינה תעשה משהו בנושא (ולא תקווה רק לתמיכה חיצונית כמו מה שעושה "ישראל היום" לתקשורת הכתובה הפופולרית)

זה לא כשל שוק, כי עדיין יש נתח גדול מהחברה שנוטה לימין, ורוב החברה שנשארת באמצע.

זה תמיד היה ככה, ברוב המדינות בעולם זה הרבה יותר גרוע - ר"ע הטרור השמאלני שהיה נפוץ בשנות ה50-70 שיצא מאונב' ברחבי ארצות הברית.

גם היום האונב' שמה, בעיקר מדעי הרוח הם שמאלניות ברמה קיצונית - עדיין רוב הציבור האמריקאי נוקט עמדה עם נטיות ימניות - שמרניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העניין הוא שחוקי המדינה לא "תקפים" מעבר לקו הירוק, כשזה נוח להם(חוק הטכנאים, פיקוח על מחירים, ודברים אחרים), ולא כאשר זה מעורר סערה פוליטית.

למה מחירי הדלק באריאל יכולים להיות יקרים יותר, או החלב במגה בעיר נמכר במחיר של 70 אג' מעבר למחיר המפוקח, אבל כאשר אומנים שלא רוצים להופיע מעבר לקו הירוק עושים כזה סיפור?

חוקי תעסוקה תקפים כפי שהחוזה מצהיר. אם הם מחויבים להופיע איפה שמקום עבודתם דורש, אז הם מחויבים גם שם. אם נגיד הבימה יעלה הצגה בלונדון, ואותם אומנים מחוייבים על פי החוזה שלהם להופיע בחו"ל, אז באותה מידה הם מחויבים באריאל. והם לא יכולים להשתמש בשום אמתלה פוליטית.

ואפילו אם לא, עדיין זכות המדינה להפסיק את התמיכה הכספית בהם, כי הם הפכו את עצמם לפוליטים. וברגע שהפכת את עצמך לפוליטי, אתה כפוף למשחק הפוליטי. אתה ממש לא חסין רק בגלל שאתה קורא לעצמך אומן.[br]פורסם בתאריך: 30.08.2010 בשעה 18:26:34

ואני אוסיף: ממשלה בישראל נבחרת כדי לבצע את רצון בוחריה. להחליט איזה מוסד לממן ואיזה לא, זו החלטה ממשלתית, ולכן פוליטית מיסודה. (כן, גם מוסדות תרבות) כרגע ישנה ממשלה ימנית, וזכותה (ואפילו חובתה כלפי בוחריה) לבצע זאת. וכן, היא תשלם בביקורת גדולה מהשמאל ומהתקשורת השמאלנית.

אם בעתיד תקום ממשלת שמאל, שתרצה לחדש את התמיכה. אהלן וסהלן, שיחדשו את התמיכה. וגם הם יקבלו ביקורת על זה.

פעולה זאת היא לא סתימה פיות. אף אחד לא חוסם את חופש הדיבור שלהם, ואף אחד לא מונע בעדם להקים מוסד תרבות שלא יהנה מתמיכה של כספי ציבור, ויעשה ככל העולה על רוחו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוקי תעסוקה תקפים כפי שהחוזה מצהיר. אם הם מחויבים להופיע איפה שמקום עבודתם דורש, אז הם מחויבים גם שם. אם נגיד הבימה יעלה הצגה בלונדון, ואותם אומנים מחוייבים על פי החוזה שלהם להופיע בחו"ל, אז באותה מידה הם מחויבים באריאל. והם לא יכולים להשתמש בשום אמתלה פוליטית.

ואפילו אם לא, עדיין זכות המדינה להפסיק את התמיכה הכספית בהם, כי הם הפכו את עצמם לפוליטים. וברגע שהפכת את עצמך לפוליטי, אתה כפוף למשחק הפוליטי. אתה ממש לא חסין רק בגלל שאתה קורא לעצמך אומן.[br]פורסם בתאריך: 30.08.2010 בשעה 18:26:34

ואני אוסיף: ממשלה בישראל נבחרת כדי לבצע את רצון בוחריה. להחליט איזה מוסד לממן ואיזה לא, זו החלטה ממשלתית, ולכן פוליטית מיסודה. (כן, גם מוסדות תרבות) כרגע ישנה ממשלה ימנית, וזכותה (ואפילו חובתה כלפי בוחריה) לבצע זאת. וכן, היא תשלם בביקורת גדולה מהשמאל ומהתקשורת השמאלנית.

אם בעתיד תקום ממשלת שמאל, שתרצה לחדש את התמיכה. אהלן וסהלן, שיחדשו את התמיכה. וגם הם יקבלו ביקורת על זה.

פעולה זאת היא לא סתימה פיות. אף אחד לא חוסם את חופש הדיבור שלהם, ואף אחד לא מונע בעדם להקים מוסד תרבות שלא יהנה מתמיכה של כספי ציבור, ויעשה ככל העולה על רוחו.

לא נכון, כל חוזה עבודה אלא אם יש סעיף קונקרטי מחייב את העובד לעבוד בשטח בלבד, כיוון שההתנחלויות גם מבחינת מדינת הן תחום אפור כל עוד בחוזה לא רשום "בתוך ומעבר לגבולות ישראל" אז מבחינה חוקית זה תקף.

גם אצלנו בחברה לא יכולים לחייב הרבה עובדים לעבוד בחו"ל ולכן אצל העובדים החדשים יש סעיף ספציפי על עבודה בחו"ל, רק שתדע אנשים עם משפחות לא אוהבים לחתום על כאלה מסיבות ברורות, בד"כ הם כנגד העובד - כלומר חוזה סטנדרטי אומר שעבודה בחו"ל היא ללא תוספת תשלום מעבר לכיסוי הוצאות מחיה.

אנשים ללא הסעיף הזה יכולים להתמקח עם המעסיק על התוספת לשכר בשל עבודה בחו"ל או לסרב לה ללא כל שבירת חוזה.

ושוב אתם מקשקשים על שטויות במקום לדון בעיקר, למה בכלל מגיע מצב שבישראל יש עיר של 20 אלף תושבים(זה לא עזה שלפני ההתנקות היו 5000 תושבים, עוד 2500 היגרו אחרי תחילת "הדיון" ועוד כ6000 הסתננו בזמן ההתנקות רק בשביל לעשות דאווינים.

זה 20 אלף תושבי קבע + 10 אלף סטודנטים, ומבחינת המדינה העיר הזאתי לא נמצאת בגבולות לכל דבר שהוא מעבר למיסים וקנסות על מהירות.

ישראל צריכה ומיד עם התחלת השיחות הישירות עם הפלסתינאים(ודרך אגב לא סתם העניין הזה עלה ממש ערב תחילת השיחות הישירות, הרי אם יהיה שלום לשמאל לא תיהיה עבודה) ולקבוע שמובלעת של אריאל(כולל ברקן, אלקנע, ועוד כמה ישובי קרוואנים שהם מזרחים לאריאל) היא שטח ריבוני של מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון הוא לא להחרים את ההצגות של השחקנים המחרימים - אם אתם לא מתעניינים בתאתרון או חושבים שהם שחקנים רעים, לחרם שלכם לא תהיה שום השפעה. אם אתם אוהבים תאטרון ואת השחקנים האלו, אתם מענישים את עצמכם יותר מאשר אותם וגם את השחקנים שאין להם שום בעיה להופיע באריאל.

יש פתרון טוב יותר. ברגע שהם קבעו שבשם חופש הביטוי, חופש העיסוק וחופש המחאה מותר לסרב על בסיס פוליטי-אידאולוגי, אפשר להחזיר להם באותו מטבע. טיראן מגיע לקופאית בסופר? "מצטערת אדוני, אבל אני חושבת שעמדותיך הפוליטיות והדרך שבה אתה מביע אותן שגויות ואפילו מסוכנות ולא מוסריות ולכן אני בוחרת שלא לתת לך שירות. גש בבקשה לקופה אחרת." פולק מגיע לרופא בקופ"ח? "מצטער, גש לרופא אחר. אני מביע את מחאתי בכך שאני מסרב לבדוק אותך."

מה בדיוק הם יעשו? יגשו להתלונן בהנהלה? על מה? הרי זה בדיוק מה שהם עושים. הם יכולים לקבל שירות אבל לא פה, רק שם. זה רק יחשוף אותם כצבועים. לא יתלוננו? מצויין, נראה כמה זמן יעבור לפני שהם יתחננו להופיע בחינם במעלה חצצים ט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, כל חוזה עבודה אלא אם יש סעיף קונקרטי מחייב את העובד לעבוד בשטח בלבד, כיוון שההתנחלויות גם מבחינת מדינת הן תחום אפור כל עוד בחוזה לא רשום "בתוך ומעבר לגבולות ישראל" אז מבחינה חוקית זה תקף.

למה לא נכון? כתבתי את אותו הדבר במילים אחרות.

יש פתרון טוב יותר. ברגע שהם קבעו שבשם חופש הביטוי, חופש העיסוק וחופש המחאה מותר לסרב על בסיס פוליטי-אידאולוגי, אפשר להחזיר להם באותו מטבע. טיראן מגיע לקופאית בסופר? "מצטערת אדוני, אבל אני חושבת שעמדותיך הפוליטיות והדרך שבה אתה מביע אותן שגויות ואפילו מסוכנות ולא מוסריות ולכן אני בוחרת שלא לתת לך שירות. גש בבקשה לקופה אחרת." פולק מגיע לרופא בקופ"ח? "מצטער, גש לרופא אחר. אני מביע את מחאתי בכך שאני מסרב לבדוק אותך."

למרות שזה להחזיר באותו מטבע ואפילו מאוד פייר, עדיין זה בדיוק לעבור על החוק, כמו שאלו עושים. לפחות לגביי החלק שאצלם ברור בחוזה שהתיאטרון יכול לשולחם לחו"ל. לגביי השאר, הנושא אפור ובג"ץ צריך להכריע בנושא. (מהטעם שאריאל היא כן מדינת לעניין תשלום מיסים)

לגביי השאר ו/או שהמוסדות מחליטים בפועל לא להגיע אם אותם הצגות לאריאל. הפיתרון הוא: החרמה ע"י גופים ציבוריים כגון עיריות, וגם גופים פרטיים. וגם החרמה דרך ביטול של מנויים פרטיים, כמו שידוע שמספר אנשים כבר ביצעו בפועל. וכמבון גם, ביטול מימון ממשלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...