מה ההבדל בין 1080P ל- 1080I? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין 1080P ל- 1080I?

raiman1

Recommended Posts

בקצרה:

i=interlaced

p=progressive

שידור Interlaced משמעותו שבכדי ליצור פריים משודרת בזו אחר זו השורות הזוגיות והאי זוגיות והמסך נדרש לבצע עיבוד (deinterlacing) על מנת שהעין תראה תמונה שלמה.

כלומר, ב-1080i משודרות בכל זמן נתון רק 540 שורות.

שיטה זו נועדה ע"מ לחסוך ברוחב פס ונמצאת בשימוש ברוב המדינות בהן יש שידורי FULL HD (כולל בישראל).

שידור Progressive הוא שידור בו בכל פריים נסרקות כל השורות בבת אחת והמסך באופן כללי כמעט ואינו נדרש לעיבודי תמונה מיוחדים.

שיטה זו בזבזנית בהרבה ברוחב פס, שכן בכל זמן נתון משודרות 1080 שורות.

שידור 1080p תראה בדרך כלל בחיבור הטלויזיה למכשיר Bluray, לקונסולות כמו PS3 או למחשב המכיל סרטי Bluray מלאים/MKV 1080p.

ולשאלתך - 1080p ללא ספק הרבה יותר איכותי (בפרט כשלוקחים בחשבון שקצב הנתונים שלו יהיה כמעט תמיד גבוה בהרבה מזה הנהוג ב-1080i).

אם תרצה להרחיב את ידיעותיך בנושא, קרא את המאמר הבא:

http://www.hometheater.co.il/article01210.HD-READY-%D7%9E%D7%95%D7%9C-FULL-HD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשות פותח הדין, אני רוצה לשאול 2 שאלות שקשורות לנושא הזה.

1. אם אני מבין נכון, אז בצילום כאשר יש שם תנועה מהירה (צילומי אקשן) שיטת P באה לידי ביטוי באופן בולט על שיטה I, וכאשר מצלמים

תמונה סטטית אין הבדל באיכות תמונה. אני צודק?

2. איזה איכות עדיפה: 720P או 1080I?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ברשות פותח הדין, אני רוצה לשאול 2 שאלות שקשורות לנושא הזה.

1. אם אני מבין נכון, אז בצילום כאשר יש שם תנועה מהירה (צילומי אקשן) שיטת P באה לידי ביטוי באופן בולט על שיטה I, וכאשר מצלמים

תמונה סטטית אין הבדל באיכות תמונה. אני צודק?

2. איזה איכות עדיפה: 720P או 1080I?

תודה מראש

1. תיאורטית אתה צודק, בפועל מאוד קשה לשים לב לעובדה שיש 2 שמוצגות לסירוגין על המסך.

2. זה מאוד תלוי במסך ומאוד תלוי בתוכן שאתה משדר עליו. אם תנסה לשים סרט 720 על מסך 1080, אתה תראה את העיוותים כתוצאה מהמתיחה של התמונה, וזה בתנאי והמסך גדול מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מהידע שלי אני ייתן תשובה קצרה ודיי מסכמת:

בהנחה שאתה שואל בשביל לקנות מצלמה דיגיטלית שמצלמת על כרטיס (נשמע ככה)

- 1080P זה האיכות הגבוהה ביותר שתקבל כיום, לא כל מסוגלת להוציא את זה, חוץ ממצלמות שידור שעולות המון.

מצלמות "קטנות" שמוציאות פורמט כזה- בד"כ העדשה והחיישן הקטן יהיו צוואר בקבוק- ולמרות הנתון המרשים 1080P - האיכות תיהיה סבירה ולא "מדהימה".

- 1080I - איכות "ביניים", אני אישית לא אוהב לצלם איתה, עדיף 720P - התמונה תיהיה טובה ואיכותית הרבה יותר.

כשיש מצלמות זולות שרשום עליהם נתון HD1080 בד"כ זה I ולא P , ואז הלקוח מתלהב וחושב שה 1080 טוב יותר מה 720... כמובן שאם זה 720P- הוא טוב יותר.

- בצילום אינטרלייס- (במצלמות לא מקצועיות) כשעושים PAN (תנועה הצידה) רואים מעיין מריחות/טשטוש/סריקת קווים מעצצבנת. אם מעלים SHUTTER - התופעה גורמת ל "בניינים לרקוד" (ראה ביו טיוב- Rolling shutter)

בפרוגרסיב זה לא קיים.

אם המצלמה תיהיה סטטית והאוביקט יזוז- הכל בסדר. (מי מכם מצלם על חצובה?)

אגב, התמונות נכונות (תיאורטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...