דיון מסע בזמן - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מסע בזמן

יואב גולדהורן

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מסע בזמן לעתיד הוא אפשרי לגמרי.

כל מה שצריך לעשות זה לעבור או להתקרב לאיזור שמאיט תהליכים כמו חור שחור.

זה כאילו היקום מחולק לאיזורים שונים.

כל איזור יש בו מעבד ונתונים שהוא צריך לעבד.

איזורים שיש בהם הרבה יותר נתונים לעבד מתקדמים יותר לאט ביחס לאיזורים קלילים.

כל מה שצריך לעשות כדי לנוע קדימה בזמן זה לעבור לאיזור עמוס יותר לכמה זמן ולחזור חזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum בעצם אתה אומר לי שהיקום שלנו הוא משחק מחשב אחד גדול, באזור אחד שלו יש פחות אקשן אז המחשב מריץ על יותר 60 FPS ובשני יש יותר אקשן פלוגינים ופיצוצים מטורפים אז המחשב מתקשה להריץ והזמן יותר איטי באזור הזה?

שקצת חושבים על זה, אפשר להבין את ההגיון שבמקומות מרוחקים מכדור הארץ ביקום הזמן עובר לאט/מהר יותר, אבל אני מתכוון לזמן על כדור הארץ.

כמו בסרטים מצוירים- להכנס למכונה ולהשתגר ל-2302 ולטייל ברחבי תל אביב או לחלופין לחזור לשנת 400 ולראות את בית המקדש... זה נראלי יותר מידי לא הגיוני לא משנה באיזה מהירות תיסע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש.

אני נוטה להאמין לדברים חדשים, לתיאוריות חדשות, אני מאד פתוח בנושא הזה.

אני לא מקובע. אני פשוט אומר שזה מופרך מידי.

והכוונה לא להאיט את הזמן או להאיץ, או דברים כמו שאומר Art Tatum, הכוונה שלי היא למסע בזמן פשוטו כמשמעו לעבור פשוט לשנים שהיו/יהיו ולראות מה קורה שם. כמו שאני יגיד לך שיש לי מנורה שאם אתה משפשך אותה יוצא ג'ני שנותן לך 3 משאלות. זה יפה לסרט ילדים ואני מודה שהיתי מכור לאלדין אבל זה לא נראה הגיוני גם אם תתן לי 20 נוסחאות מתמטיות וספר חוקי פיזיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שזה לא אינטואיטיבי לך. קצת קשה להבין שחוץ ממימדי מרחב יש גם מימד זמן (ואולי עוד 7 מימדים?).

האם אתה מבין שאפשר לנוע מרחק של 500 אלף ק"מ ובכל זאת לא לעבור את מהירות האור, וזאת ע"י עיקום המרחב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או לנוע במהירות הקרובה למהירות האור

זה לא ממש מסע בזמן אלא האטה של הזמן למי שמתקרב למהירות האור כך שבעצם הזמן של כולם ממשיך כרגיל

ורק למי שמתקרב למהירות האור תתרחש ההאטה בזמן ,זה יותר דומה להקפאה והפשרה בעוד כמה שנים,

אין אפשרות לחזור אחורה .

פעם חישב ומצאו שטייס "ציפור שחורה" מסוים שטס במהירות עצומה הרבה שעות במשך כל הקריירה שלו

נמצא בעצם משהו כמו 0.000000001 שניות מוקדם יותר מאשר שאר האנשים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שזה לא אינטואיטיבי לך. קצת קשה להבין שחוץ ממימדי מרחב יש גם מימד זמן (ואולי עוד 7 מימדים?).

האם אתה מבין שאפשר לנוע מרחק של 500 אלף ק"מ ובכל זאת לא לעבור את מהירות האור, וזאת ע"י עיקום המרחב?

אולי אם זה לנוע 500 אלף ק"מ לשעה אבל הגיוני לעבור 500 אלף ק"מ ולא לעבור את מהירות האור.

אני נוסע 300 ק"מ ולא עובר את ה- 120 קמ"ש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או לחלופין לחזור לשנת 400 ולראות את בית המקדש... זה נראלי יותר מידי לא הגיוני לא משנה באיזה מהירות תיסע

אין בעיה להסתכל על העבר - אנחנו עושים את זה כל הזמן - אתה רק רואה דברים שכבר קרו.

אתה רואה את החבר שלך כמו שהוא היה לפני מיליארדית השניה.

אתה רואה את הירח כמו שהוא היה לפני שניה.

וטלסקופ האבל רואה גלקסיות כמו שהן היו לפני מיליארדי שנים.

באופן תאורטי - אם תהיה הנעת warp ותטוס למרחק של אלפיים שנות אור - תוכל לראות את כדור הארץ כפי שהיה לפני אלפיים שנה (אבל לא תוכל לשנות דבר במהלכו).

ד"א - בית המקדש חרב בשנת 70.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסע בזמן זה נהדר,

מסע בזמן לעתיד הוא אפשרי\יהיה אפשרי.

אבל ישנה בעיה גדולה עם מסע בזמן לכיוון עבר.

מסע בזמן לכיוון עבר הוא אינו אפשרי כלל כי האירועים כבר קרו,אז אין לאן לחזור,כמו שיום עובר אי אפשר להחזירו אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסע בזמן לכיוון עבר הוא אינו אפשרי כלל כי האירועים כבר קרו,אז אין לאן לחזור,כמו שיום עובר אי אפשר להחזירו אחורה.

דיעה מאוד נפוצה, אבל לא עובדה =\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...