בודק אופציה של קניית DSLR, ולא מבין כלום בנושא. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בודק אופציה של קניית DSLR, ולא מבין כלום בנושא.

1nstall

Recommended Posts

התבאסות מסיבה מאוד פשוטה: ברגע שתצא המחליפה, יהיו הרבה פיצ'רים מלהיבים שאתה תתבאס שלא חיכית להם + המחיר של הנוכחית ירד + יהיו הרבה ביד שניה.

עקבתי אחרי השוק של החדשות והמשומשות הרבה זמן - שמתי לב לכמה תופעות -

* המחיר של בסוף דרכה מגיע לנק' שפל מסוימת ואז למעשה - או שהיא הופכת ללא זמינה יותר או שהמחיר שלה, בחנויות שעוד מחזיקים אותה, עולה.

* המחיר של המצלמה ביד השניה לא צונח כל כך מהר. אל תשכח שה-D95 (או איך שלא יקראו לה) תעלה חדשה יותר מ-5000 ש"ח בעת שתצא לחנויות בישראל, הדבר יתן לבעלי D90 שירצו לשדרג לגיטימציה (וצורך) לדרוש סכומים מכובדים ולפחות בשנה הקרובה לא יהיו מציאות.

בנוסף לגבי המבזק - כמו שאמרו לפני - לא הייתי קונה מבזק לפני שהייתי צובר ניסיון ומבין מה אני מחפש. לאחרונה קניתי מבזק ידני לחלוטין (פחות מ-200 ש"ח) לאחר שגיליתי שאני יכול לחיות בלי תכונות ה-P-TTL ועבודה אלחוטית אני בכל מקרה יעשה עם משדר רדיו (עוד 150 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, מה אתה רוצה?

כל מה שאמרתי לו זה שה-D90 היא קניה מצויינת אבל שיקח בחשבון שהוא עלול להתבאס כי המחליפה שלה מגיעה ממש בשבועות הקרובים.

אתה תמיד חייב להתווכח על כל דבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור לתקן אותך? בהרבה מקרים שמצלמה בסוף דרכה דווקא אם תשב על הגדר ותחכה תגלה שקשה להשיג אותה (בארה"ב ה-D90 יוצאת עכשיו מהקטלוגים של הרבה חנויות גדולות) והמחליפה אולי מלהיבה, אבל במחיר מאוד יקר.

חוץ מזה - קשוט עצמך תחילה ואחר קשוט אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור לתקן אותך? בהרבה מקרים שמצלמה בסוף דרכה דווקא אם תשב על הגדר ותחכה תגלה שקשה להשיג אותה (בארה"ב ה-D90 יוצאת עכשיו מהקטלוגים של הרבה חנויות גדולות) והמחליפה אולי מלהיבה, אבל במחיר מאוד יקר.

אתה לא מתקן, אתה מביע את דעתך האישית ותו לא.

לדעתך יהיה קשה להשיג אותה והמחליפה תצא במחיר "מאוד יקר".

מצחיק שבערך כל העולם מסכים איתי, ולא ממהר "לרוץ" לקנות דגם שאוטוטו מוחלף, אבל אתה בשלך ומאוד בטוח בדעת המיעוט שלך. נו מילא.

הזמן הוא תמיד לטובת הלקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע מתי יצא הדגם המחליף, ניקון תמיד היו מאוד חשאיים בנושאים האלו.

ה-D90 שוחררה במחיר של 1000 דולר, כך גם קודמותיה לקטגוריה, כאשר ה-"D95" תצא יקח לה זמן להגיע למלאים בארץ והמחיר של הגוף בלבד יתחיל מ-5000 ש"ח ככל הנראה. מחוץ לתקציב. האם תשאר D90 אז במלאי במחיר הוגן? אולי.

הזמן לא תמיד משחק לטובת הלקוחות.

לדוגמא - לפני קצת פחות משנה רכשתי עדשת 35/2.0 ידנית ישנה של פנטקס במחיר 300 ש"ח. מעט לאחר מכן פנטקס חדלו לייצר את ה-35/2.0 שלהם ומחירי עדשות אלו - מכל הסדרות - טיפסו והכפילו מחירם בתוך זמן קצר.

גם בגופים - מקרים לדוגמא הם הפוג'י S6500 וה-F31 שלאחר הפסקת הייצור מחירם בחנויות עלה והמחיר בשוק היד השניה היה לא רחוק מזה ששולם עליהן כחדשות.

אף פעם אל תגיד תמיד (אלא אם מדובר בסוגיה מתחום המתמטיקה - וגם אז לא בכל תחום).

ולמה אני מתווכח? זה פורום לכל הרוחות, מה אני אמור לעשות כאן אם לא לקיים דיון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי והחכמתי המון.

החלטתי לדחות את ההפתעה, ובאמת לחכות למחליפה. בנתיים החברה כבר תסיים את הקורס צילום, ואולי תוכל להנאות מהמצלמה עוד יותר.

לפני הרכישה אני אפתח תראד חדש, ואתייעץ שוב.

תודה.

...

ד"א, יש בעיה עם רכישה בארה"ב? מבחינת אחריות וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, יש בעיה עם רכישה בארה"ב? מבחינת אחריות וכו'?

אם אתה טס בצורה קבועה, והחנות אמינה (BH, ADORAMA, חנות מוכרת אחרת) אין בעיה, האמריקאים הרבה יותר טובים ונחמדים באחריות מאיתנו.

אם התכוונת לקבלת אחריות בארץ, ניתן לרכוש ביטוח MACK. שזה ביטוח שמכסה תקלות טכניות שלא נגרמו ע"י המשתמש, ולמעשה משלם את עלות התיקון.

כדאי להתעניין בפרטים לפני שרוכשים, כמו כל ביטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...