שאלה הנוגעת לחלומות - עמוד 8 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה הנוגעת לחלומות

יואב גולדהורן

Recommended Posts

אני תמיד מוצא את עצמי בבוקר על הגב, ולפעמים על הצד, בד"כ לא על הבטן, אבל אני נרדם אך ורק על הבטן.

אגב בנוגע לצילום העצמי זה?

כן, עשיתי את זה עם הטלפון שלי (N93I) אבל הוא צילם רק שעה אל תוך ההרדמות, ובמהלך כל השעה הזאת לא זזתי סנטימטר אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן

תנוחה של הרדמות היא תנוחה אחת שבה האדם "נוח" לו להרדם לצלול לשינה כלומר מרגיעה אותו , זה לא מחייב שזו התנוחה הנוחה לו לישון .

למען האמת אפשר להגיד על האדם לפי התנוחה בה הוא נירדם

דבר נוסף

עצם העובדה שהבן אדם מוצא את עצמו בתנוחה שונה זה מעיד שלא היה לו נוח , נכון שמבחינה רפואית לחץ על נקודות מסויימות יכול להחשב לא נוח מבחינה פיזיולוגית ולכן הגוף ישתדל להחליף תנוחות ( כאן כרגע נגמר לי הידע תוך כמה שעות יכול להתפתח פצע וכו , אני מתאר לעצמי שזה גם קשור למשטח שלעיו שוכבים , למשקל הגוף , ללחץ הדם וכו' ) אני לא חושב שבתנאים רגילים וטובים של שינה יש צורך בהרבה שינויי תנוחה והתהפכויות , ( לזמן שינה של מספר שעות לעניות דעתי מספיק שינוי תנוחה קל בלבד ולאו דווקא התהפכות .

מכיוון שבזמן החלום הגוף נכנס ל"רפיון שרירים" קשה יהיה לי להניח ששינוי התנוחה הוא כתוצאה מחלומות ויור הגיוני לי שהגוף משנה תנוחות בגלל ה"נוחות" שלו לצרכיי הגוף עצמו ( ולאו דווקא לצרכי חלימה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה אם אתה שם לב לפני אחרי ותוך כדי.

והחברה לא מסתכלת עליך כל הלילה ורושמת היערות.

אך אחד לא יודע כמה פעמים הוא מתהפך תוך כדי שנה.

ובכל מקרה רק אמרתי את זה בתגובה ל:

לא כולם מתגלגלים ומתהפכים בשינה וגם תלוי אחרי כמה זמן הגוף מחליף תנוחה

בעיקרון כאשר הגוף מחליף תנוחות זה בגלל שלא נוח לו .

מי שנרדם על הגב או על הצד יחליף תנוחות פחות ,

וכן ידוע לי שיש יוצאים מהכלל .

אתה אומר

וכן ידוע לי שיש יוצאים מהכלל .
כאילו שמישהו עלול לחלוק עליך. :lol:

אף אחד לא באמת יודע ולכן אף אחד לא יתלונן. :nixweiss:

אלה אם כן מישהו פה היה עובד במעבדה לחקר השינה, אבל אז היינו כבר שומעים על זה קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אווי ארטי

כבר נאמר :" חכמים היזהרו בדיבריכם "

אני בטח לא מהחכמים אז אני בטוח צריך להיזהר יותר - :smile1:

אבל אני אחזור

בהחלט אפשר

אם תשים לב לאיך שאתה מתעורר אתה תבין טוב יותר

ודאי שהחברה יכולה להעיד , אם אתה "בועט" או היא וכו'

ההורים יכולים להעיד .

מיטה הפוכה בבוקר יכולה להעיד :

שמיכה על הריצפה סדינים מקומטים כריות זרוקות ,

אבל כמו כל דבר , צריך מודעות ותשומת לב זה הכל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שתנוחת ההרדמות גם משתנה (עובדה, בחורף עם הפוך אני ישן על הגב)

יש אפילו תקופות (4-5 שנים) שאדם נרדם בתנוחה א' ואחרי 4-5 שנים הוא ירדם בתנוחה ב', זה מאוד גמיש העניין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה שסבא שלי עד לפני 5 שנים נהג לשכב על הבטן, וכיום הוא שוכב על הצד.

אז הנה, אני לא דוגמא אבסולוטית אבל עובדה שזה לא רק אני (אלא אם קיים גן מיוחד במשפחתנו שגורם לנו לשנות הרגלי שינה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי פעם תקופה של שבוע שבא כרית אחת הייתה על הרצפה, ומצאתי את עצמי בבוקר שוכב בניצב על המיטה ולא במקביל. :screwy:

מאז זה לא קרה יותר, אבל מוזר ששבוע שלם זה מה שקרה לילה אחר לילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהרגל אפשר לשנות ( יש הרגלים שרצוי לשנות אותם )

אבל הרגל מטבעו הוא דבר שהאדם "רגיל" לבצע אם הוא רגיל כלומר עשיה בצורה קבועה שיכולה להשתנות ,

אף אחד ובטח לא אני טוען שהרגל הוא איננו בר שינוי, בהחלט הוא בר שינוי , אולם מעצם הגדרתו כדבר שרגילים לעשותו זו עדות כי הדבר נעשה תדיר כלומר לאורך פרק זמן ומעצם הגדרתו של פעולה על אורך זמן הרי ההגדרה היא של :מהו אורך הזמן אשר הקצר ביותר שיכול להיות מוגדר כ"הרגל" ?ידידנו כאן לעיל מנה פרק זמן של 4/5 שנים , שמע להחליף סדין זה כל 4/5 שנים זה מוגזם לשנות תנוחת שינה זה הרגל נורמלי ולרכוש כריות נוצות חדשות זה הגיוני , אז כן , זה הרגל והרגל בר שינוי ואני לא מבין מה אתם רוצים? אם בן אדם ישן 4/5 שנים על הבטן זה יוצר נזק קבוע , לא מבין מה הבעיה כאן ?

סמנטיקה ... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז מה שאמרתי בעצם כן בסדר :P

סה"כ ההרגל משתנה (ולא נשאר קבוע)

וזה גם תלוי במשתנים אחרים ולא רק באדם עצמו (כמוני לדוגמא שאם יש פוך אני ישן על הגב)

וחוץ מזה אם זה לא נוח לגוף הוא מיד משנה בלילה את התנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...