מעוניין לרכוש תחנת עבודה עם 2 מעבדי XEON לעבודת גראפיקה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לרכוש תחנת עבודה עם 2 מעבדי XEON לעבודת גראפיקה

sashad2003

Recommended Posts

שלום רב,

לאחר גלישה באתר של התחלתי להזיל ריר על מחשבי MAC עם שני מעבדי XEON.

הרכבתי את מפרט המחשב שאני רוצה, הגעתי למחירים אסטרונומיים העוברים את 30,000 ש"ח.

החלטתי שאני הולך לבנות לעצמי מחשב, לבד ובלי התפוח הנגוס. אין ספק שהם טובים מאוד אבל המחיר מוגזם ולא בר תשלום.

לצערי נתקלתי בבעיה כאשר התחלתי להרכיב מפרט משלי דרך אתרים ישראלים. skyPC, KSP, ivory וכו'.

כמעט ולא ניתן למצוא מעבדי XEON ולוחות אם לשני מעבדים.

רק באתר אחד מצאתי את מה שאני מחפש והוא plonter.

מפרט:

מארז - Thermaltake ARMOR Extreme Edition full Tower

זכרון - 6GB (3x2GB Kit) , CL9, PC3-10666, 1333MHz (כל זה כפול 2) = 12 GIGA זיכרון

לוח אם - The Intel® Server Board S5500HCVR

שני מעבדים - Xeon E5520 - 2.26Ghz - Socket LGA1366 - Bus speed 5.86 GT/s - 8MB Cache - 45nm - 80W TDP

ספק - ZM750- - 750W PSU

2 דיסקים קשיחים - 146GB - 3.5 inch - 15000RPM - Cheetah 15K.6 series - SAS 3Gb/s

3 דיסקים קשיחים לגיבויים - 500GB - 7200RPM - SATA2 3Gb/s - 32MB Cache - NCQ - Barrcuda ES.2 Series

2 ערכות קירור למעבדים - THERMAL SOLUTION BXSTS100C for XEON LGA1366

מחיר סופי 11735 ש"ח

כרטיס מסך כבר יש לי - FX1700

אני יודע שהוא ישן אבל זה משהו שאני בנתיים רוצה להשאיר.

עכשיו יש לי מספר שאלות:

1. עד כמה המפרט שהרכבתי הוא טוב?

2. עד כמה החנות הזאת אמינה?

3. האם יש המלצות למפרט אחר?

אשמח לעזרתכם.

תודה ושבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה ללכת על צ'יטות ולא SSD?

התשובה היא פשוטה מאוד. המחיר :)

אני עדיין לא מיליונר.

כמו כן, על מנת להגיע למהירות גבוה לקחתי 2 SAS בכדי שיעבדו במקביל.

תקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל X25M 80GB עולה פחות מהצ'יטה, בשביל אכסון יש לך את מערך הקשיחים המכניים ו 80 GB מספיק לך למערכת הפעלה+ תוכנות

80 זה מעט מדיי. אצלי עכשיו יש 80 GIGA ורק 5 GIGA פנויים. אני פשוט מנסה להרכיב מחשב שאני לא רצטרך לשדרג בשנים הקרובות.

אי אפשר לדעת כמובן מה יהיה בעוד שנה... אבל יכול מאוד להיות מייקרוסופת יוציאו 8 שמשקלה יעלה על 80 GIGA :) הם מסוגלים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אתה יודע מה הכי טוב בשבילך... אבל חבל לקנות אודי ולחסוך על הצמיגים (אנלוגיה קצת מוגזמת אבל נראה לי שאתה מבין את הכוונה הכללית)

המערכת שאתה מרכיב (לפחות אם הבנתי נכון) אתה רוצה לבנות אותה ללא פשרות (ותכלס, מערכת כזאת בונים כמו שצריך או לא בונים)

קח + צ'יטה, - מערכת הפעלה, תוכנות, צ'יטה - וירטואלי, קבצים זמניים, פרוייקטים בעבודה וכו' (לפי דעתי זה יהיה השילוב המיטבי בין נפח אכסון לעבודה מיידית ומהירות)

ד"א אני לא סגור אם ללוח יש בקר SAS מובנה, קח את זה בחשבון (עבור צ'יטות) כהשקעה נוספת אם אין לו.

ספק - למה לא ללכת על ספק כמו seasonic S12D-750/850?

תוודא גם תאימות ללוח.

ושאלה שלא נשאלה, האם האפליקציות שאתה משתמש בהן ידעו לנצל את הקונפיגורציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה מבין שהבמארז צריך להיות עם מספיק מקום כדי להכיל לוח EATX והזכרונות זריכים להיות FBDIMM עם ECC?

חוץ מזה גם הספק כח במקרים האלו הוא N+1 וממשוק לאיחסון הוא דרך SAS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

[br]פורסם בתאריך: 25.07.2010 בשעה 17:51:07

Igrosh

אני מסכים אתך 100% שאם ללכת על מוצר טוב, אז ללכת עד הסוף. זו הסיבה שאני מנסה להרכיב מפרט לבד.

ביקשתי הצעות מחיר ממספר חברות גדולות אשר מוכרות שרתים (HP, וכו') מחירים שהם מציעים הוא בכ- 3000 ש"ח יותר. ותכלס זה רק בגלל השם.

כולנו מכירים את השרות בארץ, ולא משנה באיזה סכום תקנה מוצר, עדיין תקבל שרות גרוע. חוץ מזה, בחברות הגדולות אין אנשים שבאמת מבינים מה ההבדל בין שרת לתחנת עבודה גראפית. מסתבר שיש הבדל גם בין מעבדים שלכאורה כולם אבל לא כולם באמת עובדים טוב ביחד.

בקשר לדיסקים אני אבדוק את העניין.

multicore

בקשר לזכרונות אתה צודק. נראה לי אקח עם ECC.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

לא יודע למה , אבל אתה בטח יודע,

ז.א. אני מניח ששקלת חלופות פחות בומבסטיות.

יש לי הערה בקשר לדיסקים שמיועדים עבור מ"ה,

וגם אלה שלא.

אולי תשקול לשים את דיסק ה - "מומנטוס" של , שנותן גם ביצועים

וגם נפח באחלה מחיר, ולגבי הדיסקים הרגילים למה לא F3 של ?

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כזו חומרה, אני באופן אישי הייתי הולך על שרת ממותג.

אבל יש לך אפשרות ללכת על I7 980X . שאומנם הוא 2 ליבות פחות מהזוג מעבדים שבחרת, אבל כל מהירה יותר בכמעט 50%. מה שיתן ביצועים עדיפים בהכל.

המחיר יהיה דומה, והאפשרויות שיש לך הן רחבות יותר. (פרט ל SAS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כזו חומרה, אני באופן אישי הייתי הולך על שרת ממותג.

אבל יש לך אפשרות ללכת על I7 980X . שאומנם הוא 2 ליבות פחות מהזוג מעבדים שבחרת, אבל כל מהירה יותר בכמעט 50%. מה שיתן ביצועים עדיפים בהכל.

המחיר יהיה דומה, והאפשרויות שיש לך הן רחבות יותר. (פרט ל SAS)

חשבתי על דגמי ה- I7. העניין הוא שאני רוצה לבנות משהו שיהיה הכי קרוב למפרט של MAC PRO 2. יש סיבה לכך ש- משתמשים במעבדי במערכות עבודה. עד כמה שידוע לי מערכות מחשב אשר מבוססות על מעבדי יציבות בהרבה מכל השאר. בעבודה שלי אני צריך מחשב זריז ויציב.

על SAS אני עדיין לא סגור. [br]פורסם בתאריך: 25.07.2010 בשעה 20:07:32

איך הגעת למסקנות של השירות והידע של הנציגים של החברות האלו? יצא לך פעם לבצע רכש של ציוד כזה? :s07:

אבהתי את הסימן :s07::) אם הית מכיר אותי, אני ממש לא כזה. אני פתוח להצעות ולא הולך ראש בקיר.

העניין הוא שכן יצא לי לרכוש מוצרים מחברות גדולות. ולפני מס שעות גם דיברתי עם אנשים שאמורים לתת לי הצעת מחיר על מערכת שאני רוצה. כולם פה אחד אומרים שאני צריך שרת. הם אומרים את זה לא בגלל שהם מבינים על מה מדובר. הם אומרים את זה כי הם רוצים למכור. וזה שיש הבדל בין שרת לתחנת עבודה, לא מעניין אותם. מבחינת שרות אני יכול להגיד לך רק דבר אחד - אין דבר כזה בארץ. בכל מקרה עדיין לא נתקלתי בזה. אני מכיר את זה גם כלקוח וגם כאחד שעבד בחברה שלקחה כסף מלקוחות ולא נתנה שרות הולם. יכול להיות שאני טועה, אבל אני מאוד לא רוצה לבדוק את זה על בשרי תמורת 3000-4000 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על דגמי ה- I7. העניין הוא שאני רוצה לבנות משהו שיהיה הכי קרוב למפרט של MAC PRO 2. יש סיבה לכך ש- משתמשים במעבדי XEON במערכות עבודה. עד כמה שידוע לי מערכות מחשב אשר מבוססות על מעבדי XEON יציבות בהרבה מכל השאר. בעבודה שלי אני צריך מחשב זריז ויציב.

קודם כל, אפל משתמשים במעבד הזה (וכך עוד המון חברות) וזאת על מנת לתת פיתרון לריבוי מעבדים, מה שלא ניתן ב i7. המעבד i7 980x יצא ממש לאחרונה יחסית, וזה שאפל מציעים א' או ב', לא אומר שזה יותר מהיר או יציב.

לגביי יציבות, זה נטו תלוי באיכות החומרה. ישנם לוחות לתחנות עבודה היציבים לא פחות משל שרתים. (xeon=מעבד שמוגדר שרתי) ההבדל היחיד זה זכרונות ECC שאמורים לתת יציבות יתר.

העניין הוא שכן יצא לי לרכוש מוצרים מחברות גדולות. ולפני מס שעות גם דיברתי עם אנשים שאמורים לתת לי הצעת מחיר על מערכת שאני רוצה. כולם פה אחד אומרים שאני צריך שרת. הם אומרים את זה לא בגלל שהם מבינים על מה מדובר. הם אומרים את זה כי הם רוצים למכור. וזה שיש הבדל בין שרת לתחנת עבודה, לא מעניין אותם. מבחינת שרות אני יכול להגיד לך רק דבר אחד - אין דבר כזה בארץ. בכל מקרה עדיין לא נתקלתי בזה. אני מכיר את זה גם כלקוח וגם כאחד שעבד בחברה שלקחה כסף מלקוחות ולא נתנה שרות הולם. יכול להיות שאני טועה, אבל אני מאוד לא רוצה לבדוק את זה על בשרי תמורת 3000-4000 ש"ח

אני לא יודע איזה נסיון יש לך. אבל לי יש נסיון רב שנים עם HP ו בכל הקשור למחשוב עסקי ושרתים. ואני יכול להגיד לך שבנושא זה, שניהם מצוינים, הרבה יותר ממה שמקובל בשוק. כגון, שליחת דיסק קשיח במקום דיסק פגום, ביום שלמחרת פתיחת הקריאה הטלפונית. וזאת גם לתחנות עבודה וגם לשרתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...