מפרט לעבודה משרדית בכ2000 שקלים (ללא מסך וללא ציוד היקפי) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לעבודה משרדית בכ2000 שקלים (ללא מסך וללא ציוד היקפי)

QttP

Recommended Posts

כאמור, הכוונה היא מחשב לעבודה משרדית בלבד - , , קצת ומוזיקה. משחקים בשלב זה לא מתוכננים בכלל, ואם כן - דברים פשוטים שלא מצריכים כרטיס מסך חיצוני. לא מתוכנן OC. יש חשיבות גדולה לנוחות/אמינות, פחות לביצועים.

מעבד - ההתמקדות שלי כרגע היא במעבדי אינטל, כי אני מכיר אותם יותר ויודע להעריך פלוס מינוס מה כל אחד שווה. אני לא פוסל אם יש משהו יותר משתלם ברמות מחיר אלה (זה כמובן משליך גם על בחירת לוח/צ'יפסט).

לוח - מעדיף של , על סמך ניסיון חיובי שיש לי איתם ועם הBIOSים שלהם.

זכרון - 2GB יספיק. חברה לא משנה, כל עוד זה עובד.

דיסק קשיח - אפילו 160GB היה מספיק, אבל כנראה אלך על 500GB, כי ההבדלים במחיר בינם לבין הקטנים יותר זניחים ממש. גם לא משנה החברה.

צורב - אקח כלשהו על סמך ניסיון רב שנים.

מארז - כאן אין לי העדפה מיוחדת. חשוב שיהיה נוח לעבוד איתו (שליפה מהירה של כוננים ללא הברגה), שיהיה אוורור סביר, כניסות אודיו/USB קדמיות, ושהמאווררים של המארז לא יהיו רועשים מידי, אם כי ממש לא צריך שקט מוחלט. אין צורך בקישוטים כמו חלון צד / תאורה. יש יתרון לקומפקטיות (בסגנון midi-tower קטן).

ספק - לא צריך הספק גבוה, חשובה אמינות. יש ניסיון חיובי עם Enermax והייתי בשמחה ממשיך את זה.

קירור למעבד - החשיבות העיקרית שיהיה שקט במאמץ. אם קירור ה-stock של המעבד עונה לדרישה זו, אין צורך בשום דבר מעבר. אם לא (הניסיון שלי עם קירורי העבר של אומר שלא), לא אתנגד להשקיע עד 100 שקלים.

משהו ראשוני שאספתי על סמך התבוננות במלאי של KSP (יש לציין שאין כוונה לרכוש דווקא מKSP או אפילו לרכוש הכל מאותה חנות - בכל מקרה ארכיב את הכל בעצמי):

מעבד 2 Duo E7500 (למרות שאפשר גם Pentium Dual , מעדיף משהו כזה - לפחות יש לו cache נורמלי).

לוח P5QPL כאשר יש התלבטות בין ה-AM הזול מאוד ל-VM EPU היותר יקר, אך מגיע עם אודיו 7.1 נורמלי ויציאות דיגיטליות

זכרון -800 2x1GB שקר כלשהו (נאמר HyperX)

דיסק Caviar Blue 500GB

צורב DVDRW GH22NS SATA

מארז WingRS כלשהו ונראים סביר (זולים מאוד, לא ממש התעמקתי בהבדלים בין ה-100/200/201) - עם אפשרות הוספה של עוד מאוורר 120mm קדמי

ספק Enermax Tomahawk 405W (אולי 450W כדי שיהיה מרווח לעתיד, למרות שספק גדול שזה יהיה נחוץ)

אשמח לחוות דעת. במיוחד בכיוון של האם יש משהו לא בסדר בפריטים שציינתי (פגמים/בעיות שמישהו מכיר/שמע). ברור לי שיש אלפי קונפיגורציות אפשריות ופחות או יותר כל דבר יתאים לשימושים הצנועים שפירטתי. לכן אין הכוונה היא למצוא את "הכי טוב", אלא רק משהו משתלם/סביר.

תודה מראש. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תושבת 775 עם זיכרונות DDR2 הולכים ויוצאים מהשוק וזו פלטפורמה שלא ממש ניתנת לשדרוג וחבל.

ל-AMD יש משולשי ליבות מצויינים + לוחות אם עדיפים בהרבה.

מעבד:

[..] AMD ATHLON II X3 440 AM3 (3.0GHz) - BOX - זמין במלאי ₪403

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA785GMT-UD2H ₪443

זיכרון:

[..] KINGSTON 2048MB DDR3 1333MHZ - זמין במלאי ₪255

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪115

מארז:

[..] COOLERMASTER ELITE 310 ORANGE w/o PSU ₪171

ספק כוח:

[..] SEASONIC 350W : SS-350ET ₪200

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING FREEZER 64 PRO FOR AMD S754/939/AM2 ₪107

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG F3 500GB SATA2 ₪222

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ₪99

מחיר סופי: ₪2015

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

אפשר לקחת NSK4480+380W או אפילו NSK3480 אם אתה רוצה משהו קומפקטי במיוחד, איכותי ושקט - זה מיקר במעט.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=445429.msg3812897#msg3812897

בדיוק בדרך החוצה - פרטים בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה בעניין לוח אם שהמלצת :

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA785GMT-UD2H ₪443

האם לא עדיף למפרט המבוקש לוח אם זול יותר (עולה כ- 310 שח)

GIGABYTE GA-MA78LMT-S2 (AMD 760G) - ATX

בהנחה שאין כוונה לשדרוג עתידי של זכרונות מעבר למהירות 1333 או למעבד,

האם כרטיס המסך בלוח שהצעת ATI HD 4200

עולה באופן משמעותי ביכולותיו על הכרטיס ATI HD 3000 בלוח הזול יותר?

מאחר והזמנתי מפרט דומה למבוקש פה (פרט ללוח אם) יש לי גם עניין אישי בתשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין 2 לוחות האם מתבטא בצ'יפסט - המשמעות בשבילכם בעיקר כרטיס המסך.

ה4200 חזק מה3000, בכמה?

אז מאחר וגיימינג לא חשוב, והייתה כוונה לבחור באינטל המובנה של G41, עדיין תקבלו ביצועים דומים פלוס גם מה3000 ועוד טובים יותר מה4200, שוב לשימושי משרד + קצת סרטים וכד'... אפשר בהחלט לחסוך וללכת עם הלוח הזול יותר, יש לשים לב כמובן שהלוח GA-MA78LMT-S2 הוא בעל שני חריצי בלבד, מה שאומר שכמות הזיכרון המקסימלית שניתן יהיה לשים עליו נמוכה יותר, אבל שוב לפי השימושים המתוארים, גם זו לא מגבלה אפקטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר.

חיזק לי את ההחלטה שהלוח הזול יותר מספיק בהחלט.

שמתי 2X2 ולא נראה לי שאי פעם יהיה צורך ביותר מזה לשימוש המבוקש.

יתכן שגם 2 גיגה היה מספיק אבל בעוד שנה יהיה קשה יותר להשיג שיצא מהשוק.

מאחר והשימוש הרגיל הוא מרובה בו זמנית העדפתי מראש 4 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...