הרג ולא ירצה מאסר כי הוא נכה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרג ולא ירצה מאסר כי הוא נכה

NuNaTaK

Recommended Posts

^^

יכול להיות שזו אחת ההנאות היחידות שיש לו, אני לא יודע, אבל עדיין חורה לי שלפי מה שנכתב בכתבה הוא לא היה נוכח בחלק מהדיונים אלא היה עסוק בתחרויות. לא אחראי וגם לא מתקבל על הדעת לטעמי. שימשיך לשחות, אבל לא כמייצג מדינה, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאנחנו מפספסים את הנקודה..

לכל אדם לך לו ולי יכול לקרות מה שקרה לו, עצם השהיה במאסר אינה הפיתרון אע"פ שזה קורה כשצריך, לך לו לי..

אם היה רוצח או אדם מסוכן לציבור אני בטוח שהיו מוצאים דרך לכלוא אותו, אך פה מדובר בטרגדיה, למשפחות ההרוגים, וגם לאדם שפגע בהם.

נראה לי שבית המשפט מבין זאת ומקבל את התסקיר שנערך על מצבו, על מנת לתת את עונשו בשלילה ולא בריצויי זמן מאסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הנקודה. האוכלוסייה הזו, מצפה שיתייחסו אלה כשווה לכל דבר ועניין. אז למה שיתייחסו אליה בצורה שונה בדרך הענישה ובהליך המשפט?

השהיה במאסר אוליי איננה הכרחית בהרבה מן המקרים, אך אם זה העונש המקובל והמעוגן בחוק. אני חושב שמן הראוי שאותו אדם יקבל את העונש המגיע לו.

אני רק רואה בזה מעין פירצה בחוק. זהו, אני סובל מלקות X מסויימת ועכשיו אני יכול להשתולל כמה שאני רוצה לסכן ולפגוע באנשים אחרים. והדבר הכי נפלא, לא יכולים להכניס אותי לכלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול אבל למות. ככה שלא כל הנכים עכשיו ירוצו למכוניות ויתחילו בחגיגת נהיגה בסטייל .

הביטחון של אף אחד לא יפגע מזה שהוא לא ילך לכלא כי הוא לא מסוגל יותר לפגוע באנשים באותה הדרך שהרג בתאונת הדרכים.

אתה יכול להשוות את זה לחתיכת הגפיים שלך, אם הרגת. תוכל לבחור אם ללכת לכלא או לאבד את הגפיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את ההשוואה שלך. מה בדיוק השוני פה?

באותו אופן שאדם ללא נכות פיזית יכול לנהוג לאחר שלילה ולסכן אחרים, נכה יכול מיוזמתו לקחת את האוטו לאחר שלילת רשיון, ולנהוג...

כיצד נהג שדרס שאינו נכה וששללו את הרישיון, יהיה מסוכן יותר מאדם נכה שדרס ששלו לו את הרשיון?

(בהנחה ומדובר באדם שפוי)

*אני מתייחס לסיכון על הכביש ולא לכל סיכון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשוות את זה לחתיכת הגפיים שלך, אם הרגת. תוכל לבחור אם ללכת לכלא או לאבד את הגפיים.

לא, זאת השוואה מעוותת כי הנכה לא בחר את זה, הוא כבר היה ככה.

אתה לא יכול לעשות השוואה של שני אנשים עם נקודות פתיחה שונות ואז להגיד לראשון שהוא יכול לבחור את אותה נקודה סופית כמו השני, כאשר הוא צריך לעשות דרך הרבה יותר ארוכה בשביל להגיע אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הנקודה. האוכלוסייה הזו, מצפה שיתייחסו אלה כשווה לכל דבר ועניין. אז למה שיתייחסו אליה בצורה שונה בדרך הענישה ובהליך המשפט?

השהיה במאסר אוליי איננה הכרחית בהרבה מן המקרים, אך אם זה העונש המקובל והמעוגן בחוק. אני חושב שמן הראוי שאותו אדם יקבל את העונש המגיע לו.

אני רק רואה בזה מעין פירצה בחוק. זהו, אני סובל מלקות X מסויימת ועכשיו אני יכול להשתולל כמה שאני רוצה לסכן ולפגוע באנשים אחרים. והדבר הכי נפלא, לא יכולים להכניס אותי לכלא.

בדיוק! נאה דורש, נאה מקיים.

כמו שרבים מסתתרים מאחורי טענות של אי שפיות במקרים של רצח. לא שהכוונה שהוא רצח פה, ברור שזו הייתה הריגה, אבל עדיין עליו לשאת בתוצאות.

לדעתי מילת המפתח פה היא: הנגשה.

בדיוק כמו שהיום יש מגוון פתרונות למגוון נכויות אז צריכות להיות התאמות גם לנכים שצריכים לרצות עונשים. כמו שאמרתי אז לשלול את הזכות לייצג את המדינה בתחרויות יכול להיות ראוי, ואולי מעצר בית ממושך כפי שכבר הציעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק שהנכים "ותומכיהם" תמיד יעשו בלאגן אם פתאום הם ימצאו איזו מסעדה, איזה בית מלון או איזה משרד ממשלתי עם 2 מדרגות בלי גישה לנכים, וישר ישתוללו יעשו מהומה ויביאו את גיא מרוז ואורלי וילנאי שיעשו עליהם תוכנית בטלוויזיה...

אבל כשבבית הכלא אין גישה לנכים, פתאום הם זורמים עם זה וזה לא ממש מפריע להם, להיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זאת השוואה מעוותת כי הנכה לא בחר את זה, הוא כבר היה ככה.

אתה לא יכול לעשות השוואה של שני אנשים עם נקודות פתיחה שונות ואז להגיד לראשון שהוא יכול לבחור את אותה נקודה סופית כמו השני, כאשר הוא צריך לעשות דרך הרבה יותר ארוכה בשביל להגיע אליה.

צודק, לא דוגמא טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק שהנכים "ותומכיהם" תמיד יעשו בלאגן אם פתאום הם ימצאו איזו מסעדה, איזה בית מלון או איזה משרד ממשלתי עם 2 מדרגות בלי גישה לנכים, וישר ישתוללו יעשו מהומה ויביאו את גיא מרוז ואורלי וילנאי שיעשו עליהם תוכנית בטלוויזיה...

אבל כשבבית הכלא אין גישה לנכים, פתאום הם זורמים עם זה וזה לא ממש מפריע להם, להיפך.

זה נכון לגביי רוב קבוצות הדורשי זכויות. דורשים שיוויון זכויות, אבל לא שיוויון חובות.

אבל עדיין, מדובר בחוק, והמדינה לא יכולה לכלוא בנאדם בלי לקיים את חובותיה שלה.

אבל לא נראה לי שזו הסיבה שלא הכניסו אותו לכלא. היו גם אנשים לא נכים שדרסו למוות ולא קיבלו מאסר מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...