(שאלה)מי יותר טוב מתוכנות ההפעלה - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(שאלה)מי יותר טוב מתוכנות ההפעלה

kfirbep

Recommended Posts

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה הקשר שאני אחזור לפה כשאני אתבגר אני קונה מחשב חדש ואני רוצה לבחור שאלתם אותי לאיזה שימושים אמרתי לכם ואז אתה עוד אומר לי תחזור לפה כשתתבגר יופי של תשובה נתת לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שעד היום עבדת עם מערכת הפעלה מסוג Windows ואתה צריך להבין ש- שונה ממנה. למעט העבודה עם הממשק הגראפי אלו שתי סביבות עבודה שונות לחלוטין. מערכות ההפעלה הן לא שיבוט אחת של השנייה ואין תאימות בין תוכנות ויישומים שמיועדים בלעדית לכל אחת ממערכות ההפעלה האלה.

אני תמיד ממליץ למשתמש ממוצע שלא כבול על ידי תוכנה או תוכנות מסוימות לסביבת העבודה Windows שינסה את ושיתחרר מהשעבוד ל-MS. אבל אם אתה משחק משחקים וחשוב לך לשחק במשחקים החדשים שיוצאים, אתה נכלל בקטגוריה של אלו שכבולים ל-Windows בגלל יישום מסוים, ונכון להיום לא בדיוק מתאימה לך ככל הנראה (וכנ"ל אם אין לך חשק ללמוד ולהתנסות קצת כי קיימת עקומת למידה מסוימת במעבר).

אם אתה רציני בנושא אני ממליץ לך לנסות את דרך LiveCD, דרך מכונה וירטואלית או אפילו Dual Boot. לנסות וללמוד דברים חדשים תמיד כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה שימושים?

באופן כללי אין ספק שלינוקס יותר טובה מחלונות.

יוניקס, זאת שלא קיימת למחשבים אישיים.

מה זה תמיכה בפורמטים,קבצים?

תוכנות, לכל מערכת התוכנות שלה.

עובדות, עובדות... מוצקות בבקשה, כי לי יש המון ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש יוניקס למחשבי - מענף ה- BSD יש את FreeBSD ושורה של ווריאנטים (OpenBSD, NetBSD, -BSD ועוד) ומענף ה- System V יש את OpenSolaris של סאן (היום אוראקל) - כולן רצות על , כולן חינמיות וכולן קוד פתוח. אולי יש גם אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כל מערכות הקוד הפתוח מבוססות ה-BSD הן לא Unix, בדומה ל- הן מערכות הפעלה שדומות ל-Unix אך הן לא Unix.

נכון שכל נגזרות ה-BSD (שהיא בעצמה נגזרת של Unix) דומות יותר ל-Unix מ- (לפחות למיטב ידעתי, לא מומחה בנושא) אך הן לא Unix.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כל מערכות הקוד הפתוח מבוססות ה-BSD הן לא Unix, בדומה ל- הן מערכות הפעלה שדומות ל-Unix אך הן לא Unix.

נכון שכל נגזרות ה-BSD (שהיא בעצמה נגזרת של Unix) דומות יותר ל-Unix מ- (לפחות למיטב ידעתי, לא מומחה בנושא) אך הן לא Unix.

ממתי BSD הוא לא יוניקס?

ובכל מקרה, OpenSolaris הוא System V ולא BSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי BSD הוא לא יוניקס?

עד כמה שידוע לי, FreeBSD, OpenBSD וכו' מבוססות על BSD בצורה משתנה והן מערכות דמויות Unix (בדומה ל-Linux) ולא "ממש" Unix.

לא התייחסתי ל-OpenSolaris אותה אני לגמרי לא מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...