דיון ראשי- סאמסונג Galaxy S (או- SGS 101) - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון ראשי- סאמסונג Galaxy S (או- SGS 101)

nineball

Recommended Posts

ערב טוב לכולם הרבה אנשים בכל פורום שאני רק מתקרב אליו לוחצים עלי, אז הנה, רשמים ראשונים/מיני סקירה של הסאמסונג S החדש.

המכשיר הגיע אלי אתמול (שני)

אני חייב להגיד שברגע שראיתי את הקופסה, זה היה די מתסכל. למה ככל שהמכשיר מתקדם יותר הוא בא בקופסה קטנה יותר?

boxew.jpg

אני חושב שהחברות באמת יכולות להשקיע בעוד לקוח עוד טיפה קרטון. לא בקשה גדולה.

סה"כ האריזה נראית נחמד, כיתוב כסף על קופסה שחורה, לא משהו מיוחד, אבל יפה.

בצד האחורי של הקופסה יש קצת פרטים

boxbackv.jpg

הרשתות והתקנים שהמכשיר תומך בהן, כמות הזיכרון המובנה, וכו' וכו'.

פרטים יבשים-

אין טעם לכתוב הכל, אז פשוט מאוד:

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-3115.php

דברים שלא מופיעים שם:

-יש TVOUT. חיבור ה 3.5 מ"מ הוא גם יציאת קומפוזיט RCA.

-מאיץ גרפי PowerVR SGX540

-המעבד הוא Hummingbird 1GHZ, מיוצר ב 45 ננומטר. בערך זהה למה שיש באייפאד/אייפון 4.

הנה המכשיר עצמו, במלוא הדרו-

vertwk.jpg

מדובר במכשיר לא קטן, אבל מאוד דק.

עשוי ברובו המוחלט מפלסטיק, אבל פלסטיק באיכות טובה. בלחיצה על מקומות שונים במכשיר/נסיון להפעיל לחץ בכיוונים שונים אין קרקושים/חריקות למיניהן. המכשיר מרגיש מוצק ועמיד, אבל קל בצורה טיפה מטרידה.

הפלסטיק מבריק, ככה שלצערי, המכשיר הוא מגנט לטביעות אצבע. אני מתנחם בעובדה שלא מדובר בפלסטיק שנשרט בקלות, ושלהחליף כיסוי אחורי/האוסינג במקרה הכי גרוע יהיה די זול.

כפי שניתן לראות, בקדמת המכשיר יש 2 כפתורי מגע (SEARCH/BACK) וכפתור פיזי אחד, HOME.

כפתור ה BACK נמצא בצד ימין, מה שתמוה לדעתי, כי בכל המכשירים האחרים שראיתי עד עכשיו, זה בד"כ הכפתור השמאלי ביותר. עברתי למכשיר הזה מנקסוס, ולקח לי קצת זמן להתרגל. לא רציני.

גב המכשיר-

backrdj.jpg

הגב שחור מבריק גם כן, עם נקודות בצבע כחול כהה מאוד.

ביחידות ה pre-production של המכשיר הצבע היה בהיר יותר, והגב נראה קצת מגוחך. כנראה בסאמסונג לקחו את ההערות שזרקו להם והכהו את הצבע. זה נראה די נחמד סה"כ.

אפשר לראות את המצלמה (5MP, צילום 720P) ואת החור של הספיקר.

-קיים גם פתח של הספיקר בצד המכשיר, ככה שגם אם שמים את המכשיר על משטח מסוים, אפשר לשמוע את המכשיר מצלצל. אלו פרטים קטנים שעושים הבדלים גדולים.

רשמים מהמסך והממשק-

המסך הוא Super בגודל 4" ורזולוציה של 800X480.

הצבעים נראים פשוט נפלא, הקונטראסט גבוה מאוד, השחורים מצוינים (כאמור, מציגים שחור אמיתי- הפיקסלים השחורים פשוט כבויים) ואני יכול לציין שאין פה over-saturation מוגזם כמו בנקסוס/דיזייר לגוונים הכתומים.

יצא לי לצאת היום לשמש בצהריים, המסך קריא לחלוטין בשמש, מספיק קריא בשביל לפתוח דף ולקרוא את הטקסט בקטן.

לא אופטימלי אם רוצים לראות סרט בשמש או לשחק משחק כלשהו, אבל יותר ממספיק קריא בשביל לאפשר פונקציונליות מלאה.

מספיק למצוא טיפת צל ליד איזה בניין, והמסך ברור מספיק גם בשביל לשחק או לראות .

-כל עוד אור השמש לא ישיר על המסך, המסך נראה מצוין גם בחוץ, גם אם הסביבה מוצפת אור שמש.

הממשק-

מדובר ב TOUCHWIZ 3.0 של סאמסוגנ, אני לא מחבב אותו יותר מדי, אבל סה"כ התפריטים בנויים בסדר ורוב הדברים נשארו כמו בסטוק של .

mainwr.jpg

האייקונים בתחתית לא ניתנים להחלפה וזה קצת מעצבן.

יש 7 מסכי בית שה DEFAULT הוא השמאלי ביותר. i'm ok with this.

יש דפדוף מהיר בין מסכי הבית, שמחליקים את המסך לצד מסוים יופיעו 7 נקודות למעלה, לחיצה על הנקודה הרצויה תוביל למסך עם המספר התואם.

התפריט.... גם כן מסכי בית, קצת יותר מדי חיקוי של לטעמי.

menuyp.jpg

זה נוח, כן, אבל אני הייתי מעדיף את התפריט הנגלל כמו בסטוק של . מאפשר קצת יותר משחק עם הדברים.

תפעול שוטף, בכלליות-

המכשיר מאוד, מאוד מהיר, כל מעבר בין התפריטים חלק לחלוטין, בגלילה מהירה אין דילוגים או קרטועים, ושגוללים מהר עד סוף הרשימה, יש BUMP קטן כזה בסוף כמו באייפון, מנוע הפיזיקה בתפריטים מצוין, הכל זורם מאוד חלק, כיף להשתמש במכשיר.

מסך המגע הוא הטוב ביותר שנגעתי בו עד היום, עוקב בצורה מושלמת אחרי כל נגיעה או תנועה, עדיין לא קרה לי פעם אחת שהתפספס לי משהו שניסיתי לעשות.

קצת שימושים כבדים-

הגלאקסי S מתיימר להיות המכשיר הכי חזק בשוק, ועל הנייר- זה גם נכון.

מה קורה בשטח?

הורדתי את אספלט 5 (בחינם, יש לציין, במכשיר יש בתפריט ישום APPS" כל תקופה מסוימת סאמסונג נותנים קצת freebies, כרגע אספלט 5 שם בחינם)

שידוע כמשחק כבד מאוד ועם אופטימזציה גרועה מאוד לאנדרואיד.

asphaltw.jpg

לשחק על מסך כ"כ גדול זה פשוט כיף, והמשחק פשוט טס. אין דרופים בפריימרייט גם שיש טונות של מכוניות ודברים על המסך. מכשיר שמריץ את המשחק הזה חלק, יריץ כל דבר חלק.

HAWX

hawx.jpg

כמובן, חלק לחלוטין, כמה פיצוצים שלא יהיו על המסך, אני לא חושב שהמשחק הזה זז לרגע מתחת ל 60FPS.

-בזמן המשחקים המכשיר בקושי התחמם, אני לא חושב שהמשחקים האלו אפילו מדגדגים לו.

ולבסוף, אחרי משחקים, מגיע תורו של נגן המדיה.

אחת הסיבות שקניתי את המכשיר בכלל הייתה תמיכה בהרבה פורמטים ישר מהקופסה.

MKV 720P מישהו?

720p.jpg

את הנס לנדה כולנו מכירים, וגם הסרט הנ"ל בקידוד של 7mbps לא ממש הזיז למכשיר.

גם אם עושים SEEK ממקום למקום, התגובה היא מיידית, אין דילאי או חוסר-סנכרון רגעי.

המכשיר הזה הוא נגן מדיה מדהים לכל דבר, ועם 8/16 ג'יגה פנימי+כרטיס הרחבה, יש לו גם די והותר .

עד כאן לעכשיו, אני אעדכן בהמשך עם רשמים על המצלמה, צילום , וכל דבר שתוסיפו פה.

יש עוד דברים שלא עברתי עליהם, כמו social hub, המקלדת SWYPE, ישום WRITE AND GO ושטויות נחמדות שסאמסונג הכניסו, יעודכן בהמשך

אין רשמים על זמן הסוללה כי מדובר בליתיום-פולימר, עד שאני לא אעביר אותה 5-10 טעינות/פריקות מלאות היא לא מתחילה את מחזור החיים הסדיר שלה, כל בדיקה שאני אעשה לפני זה פשוט לא תהיה מדויקת (ומדברים פה על כמה עשרות אחוזים של סטיה, לא אחוזים בודדים)

את רוב היתרונות והצדדים החיוביים רשמתי, אבל לא הכל ורוד.

חסרונות-

-מסך גדול אומר גם מכשיר גדול. המכשיר די רחב (64 מ"מ) וקצת ארוך משאר המכשירים בקטגוריה. יש הרבה אנשים שזה עלול להציק להם.

-אין LED ל NOTIFICATIONS. זה די עצבן אותי, כרגע עובדים על MOD שהמקשי מגע יאירו במקום ה LED החסר, נראה איך זה ילך. זה לא משנה את העובדה שזה חיסרון.

-אין אינדיקטור טעינה, מה שדי דבילי. היה קשה לתקוע LED קטן במכשיר או על המטען עצמו? למה אני צריך לבדוק במסך כל פעם מה מצב הטעינה? מכשיר מושקע בכ"כ הרבה דרכים, ופה מתקמצנים?

-מגנט טביעות אצבע

-עד שיצא FROYO או ROM ראשון למכשיר, הוא מבוסס על קרנל 2.6.29, כלומר- מוגבל ל 256MB . קשה לי להגיד שהרגשתי ירידה בביצועים אחרי פתיחת כמה ישומים במקביל, אבל אני רוצה לראות, ובקרוב, 512MB מופיעים במנג'ר שלי.

-אין למצלמה , אבל אני מטיל ספק בשאלה אם זה חסרון או לא. מצב NIGHT SHOT נותן תוצאות די מהממות, שלא קיבלתי משום מכשיר אחר עם LED FLASH. נראה בהמשך.

זה כל מה שמצאתי נכון לעכשיו, אם למישהו יש שאלות, דברים שהוא רוצה שאני אוסיף וכו'- תכתבו, אני אעדכן מדי פעם את הת'רד עם עוד תוצאות.

*הבהרה קטנה- התמונות צולמו בתאורה גרועה וכפי שניתן לראות, הן מגורענות. אין טעם לנסות להסיק לגבי איכות המסך מהתמונות, מ 2 סיבות.

אחת צוינה קודם, והשניה- 99% מכם צופים בתמונות האלו על מסך LCD, די בלתי אפשרי לקבל מושג איך נראה המסך או איך הצבעים בו ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 3.3k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איך ה3.5mm הוא גם RCA בדיוק ? יש מתאם ?

אפשר להוציא לטלוויזיה גם תמונה וגם אודיו ?

בחלק גדול מהמכשירים של סמסונג שמוציאים כיום ניתן לחבר לטלויזיה ויש העברת .

זה לא משהו חדש.

---

תתחדש.

טיפ בקשר למצלמה, מצב LANDSCAPE נותן את התמונות הכי טובות באור יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש ותודה על הסקירה, רק חבל שלא הזכרת אפילו במילה אחת את השימוש האמיתי של הטלפון הזה..... להיות טלפון.

אתה יודע, דברים זניחים כמו עוצמת צלצול, עוצמת שמע ברמקול הרגיל ובספיקר החיצוני, איכות הסאונד.. דברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי להוסיף את זה בהערות-

תכל'ס, עדיין לא ממש הספקתי לדבר איתו :lol: אני לא עושה יותר מדי שיחות טלפון, ביום וחצי שיש לי אותו עשיתי רק 2 שיחות קצרות.

עוד יומיים שלושה ויהיה לי ביסוס מספיק להגיד איך הוא גם כטלפון. בשביל זה כתבתי, הת'רד יתעדכן בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש!

מפרט מדהים יש למכשיר הזה! אך בכל זאת ברשותך, עוד כמה שאלות:

בהמשך למה שאמר מליפורד, בקשר לשיחות,

יש ביטול רעשים כמו בנקסוס\אייפון 4?

איך הגלישה באינטרנט?

הדפדפן הוא סטוק או משהו חדש של סמסונג?

איך הרמקול במוזיקה? ויותר חשוב, איך שומעים באוזניות?

ודרך אגב, יש מקלדת במרקט שמאפשרת את ה-swype שמגיע מובנה בגאלקסי (לדעתי לא השיטה הכי נוחה אבל זה נחמד מאד)

וגם של write to go.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי המכשיר הזה פשוט מדליק. כשיש לי הזדמנות זמן פנוי בעבודה מבין כל המכשירים ששוכבים על השולחן (nexus one, desire, evo, nokia n8, s) זה ללא ספק המכשיר הכי מושך מכולם.

ואיך שזכית עם הגרלת המכס אז בכלל יצא משתלם. 2300 למכשיר כזה כשאני חושב שלפני כמה שנים שלמתי סכום קצת נמוך יותר על K800.. אחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ROOT, ויש ROM ראשון של MoDaCo כבר מוכן שנמצא כרגע בבדיקה, אבל הוא עדיין לא שחרר לקהל הרחב.

תוך 3 שבועות לדעתי כבר יהיה אפשרי.

בניגוד למכשירי סאמסונג הקודמים, הפעם יש קהילת מפתחים לא קטנה שעובדת במלוא המרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת דעות על מה שאמרו פה בתור משתמש נקסוס

1. למי אכפת איזה דפדפן בא עם הסמסונג? יש רשימה שלמה של דפדפני מעולים, אישית יושב עם דולפין HD

2. זמן , כמו כל המכשירים של היום... הסוללה זה הנקודת תורפה, שימוש מסיבי יחסל כל מהר, בגלל זה אני שוקל כרגע סוללת על בשביל הנקסוס שלי

3. לא אכפת לי מה אומרים, שום פלאפון לא ישתווה לנגן איכותי, ביום שיווצר משהו שיתחרה בCOWON שיש לי גם בזמן וגם איכות (שלא נדבר על מגבר) אז אני קופץ עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...