TP-Link TL-WR1043ND - ירח הדבש נגמר מהר מהצפוי... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

TP-Link TL-WR1043ND - ירח הדבש נגמר מהר מהצפוי...

Mandheling

Recommended Posts

לאחר הדיון הזה קניתי ביום שישי ראוטר TP-Link TL-WR1043ND. חיברתי אותו למודם אלקטל STH משודרג (ומוגדר כ-Bridge Modem) והכל נראה תקין בשעות הראשונות. בעיית ה-DHCP שהייתה לי עם הראוטר הקודם (Dynalink) נפתרה, אבל מסתבר שהשמחה הייתה מוקדמת. עם הראוטר החדש הופיעו שתי בעיות יותר משמעותיות:

- ניתוקים. יש לי שני סטרימרים SB3 שמאז החלפת הראוטר מתנתקים מדי פעם ודורשים הגדרה מחדש של הרשת. הסטרימר שבחדר השינה מראה על עוצמת קליטה של 60% וזה שבסלון (שנמצא קרוב מאוד לראוטר) מראה עוצמת קליטה של 90%. גם הראוטר וגם הסטרימרים משתמשים בקושחות האחרונות ועברו איתחול, אבל ללא הועיל. אני חושב שגם במחשבים יש מדי פעם ניתוקים, אבל החיבור האוטומטי עוזר להם להיות פחות בולטים. הדבר העקרי שגורם לי לחשוב שיש ניתוקים הוא שמדי פעם מופיע בלון שמודיעה על חיבור לרשת לאחר שהמחשב כבר היה מחובר.

- איטיות. הגלישה באופן כללי איטית, והורדות ב-uTorrent איטיות מהרגיל (מסתכמות בכ-60KB/s). בבדיקת חיבוריות של התוכנה (מול שרת ביוון) מופיע שהכל תקין. כמו כן, כשאני מריץ בדיקות מהירות של או מוריד קבצים גדולים (למשל ISO של מ-isoc.org.il) אני מגיע למהירות של מעל 300KB/s וזו אמורה להיות בערך מגבלת המהירות של החיבור שלי (2.5Kb/s). הניחוש שלי הוא שהאיטיות ב-uTorrent לא קשורה לראוטר (או למודם) אלא לתיעדוף אצל הספק (סמייל012) שבמקרה הופעל בסמיכות לרכישת הראוטר, השאלה היא האם יש דרך לוודא שזה המצב?

אגב, האם העובדה שהסטרימרים עובדים רק ברשת-G אומרת שכל זמן שהם מחוברים לראוטר לא אוכל לשדרג את המחשבים לעבודה ברשת-N גם אם אקנה כרטיסי רשת מתאימים? אם כן, אז הקנייה של ראוטר כזה הייתה די מיותרת ויכולתי כנראה ללכת על ראוטר פשוט יותר. עריכה: לפי ההסבר הזה לא אמורה להיות בעיה, אבל בתגובות להסבר יש טענות מנוגדות.

אגב 2, האם שדרוג קושחה ל-DD-WRT עשוי לפתור את הבעיות האלה או לעזור לי ליירט אותן?

תודה! :)

[br]פורסם בתאריך: 23.05.2010 בשעה 15:07:32

הבעיות שלמעלה הן הבעיות העקריות שמטרידות אותי, אבל גם הנושא של ערבוב התקני G ו-N בעייתי. קראתי המלצות להוסיף ראוטר N לראוטר G קיים כדי להבטיח ששניהם יעבדו במהירות האופטימלית (למשל המאמר הזה). זה מחזיר אותי לרעיון של שילוב שני הראוטרים. מה דעתכם על התצורה הבאה:

TP-Link TL-WR1043ND מוגדר כ-N-Only עם DHCP

- מחשב בחדר עבודה (כרטיס רשת N)

- לאפטופ (כרטיס N מובנה)

- לאפטופ - (כרטיס רשת N)

- שרת בסלון (חיבור קווי)

- נגן בלו-ריי בסלון (חיבור קווי)

- Xtreamer בסלון (חיבור קווי)

- מתחברים מזדמנים עם כרטיסי N

Dynalink 1025W מוגדר כ-G-Only עם DHCP, משמש גם כמודם

- SB3 בחדר השינה (כרטיס G מובנה, IP מוגדר סטאטית)

- SB3 בסלון (כרטיס G מובנה, IP מוגדר סטאטית)

- מתחברים מזדמנים עם כרטיסי רשת G (שמוכנים להגדיר IP סטאטי, כי ה-DHCP בראוטר הזה מקרטע)

האם התצורה שלמעלה אמורה לעבוד בסדר? האם ניתן להשאיר את המודם (אלקטל STH) ולהגדיר את שני הראוטרים לעבוד על אותו מרחב כתובות? למשל 10.0.0.1-10.0.0.30 ב-TP-Link ו-10.0.0.31 עד 10.0.0.60 ב-Dynalink?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. לא ראיתי תגובות שמצביעות ששילוב של G ו-N ברשת אחת הוא בעייתי ואני מצדד במה שכתוב במדריך ה-WIKI -- שילוב של התקני G ו-N לא גורם להתקני ה-N לעבוד בקצב G ובכלל השילוב הזה לא צריך להיות בעייתי.

2. אני חושב שכדאי לך מאוד להחליף את האלקטל. בזמנו הוא היה סוס עבודה אבל הוא מאוד מיושן וכדאי להסתמך על מודם PPPOE אמיתי.

3. הניתוקים יכולים לנבוע מהרבה סיבות ובמיוחד נוכחות של ראוטרים אחרים בסביבה. וודא שהנתב נמצא במצב של בחירה אוטומטית של ערוץ עבודה.

4. שדרגת את הקושחה שלו ל-3.11.5?

5. האיטיות שיש לך ב- לא קשורה לנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי לחזק את מה שאמר Cheif, ולא שהוא צריך חיזוק לדבריו, אין שום סיבה לעבוד עם שני נתבים במקביל אחד G ואחד N. אני אמנם לא משתמש בנתב בתקן N אבל יצא לי להתקין כמה תצורות מערכת כזאת לחברים ובני משפחה שלרובם ככולם יש לפחות התקן אחד שעובד בתקן G. הגדרתי משולבת ואין שום בעיה שאני יודע עליה, וההתקנים שעובדים בתקן G לא אמורים להפריע להתקנים שעובדים בתקן N.

אני גם ממליץ להחזיר את הנתב הישן ולהשתמש בו במודם בלבד. אם לא באופן קבוע אז לפחות לצורך הבדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא ראיתי תגובות שמצביעות ששילוב של G ו-N ברשת אחת הוא בעייתי ואני מצדד במה שכתוב במדריך ה-WIKI -- שילוב של התקני G ו-N לא גורם להתקני ה-N לעבוד בקצב G ובכלל השילוב הזה לא צריך להיות בעייתי.

האם זה אומר שהעברה בין מחשב שמחובר ב-N לבין מחשב שמחובר קווית לראוטר אמורה לעבוד משמעותית יותר מהר מאשר עם הראוטר הקודם? אם כן, אז לא המצב. בשני המקרים הקצב הוא בערך 2MB/s

2. אני חושב שכדאי לך מאוד להחליף את האלקטל. בזמנו הוא היה סוס עבודה אבל הוא מאוד מיושן וכדאי להסתמך על מודם PPPOE אמיתי.

האם ה-Dynalink עדיף עליו? אם כן, במה? בשניהם קצב ההורדה המקסימלי שקיבלתי דומה - כ-320KB/s

3. הניתוקים יכולים לנבוע מהרבה סיבות ובמיוחד נוכחות של ראוטרים אחרים בסביבה. וודא שהנתב נמצא במצב של בחירה אוטומטית של ערוץ עבודה.

כן, הוא נמצא על בחירה אוטומטית של ערוץ. מעבר לזה אין לדעתי שינויים, אלא אם אחד השכנים במקרה התקין גם כן ראוטר חדש.

4. שדרגת את הקושחה שלו ל-3.11.5?

אני לא נמצא בבית כרגע, אבל התקנתי את הקושחה האחרונה שניתן להוריד מהאתר של TP-Link.

רק כדי לחזק את מה שאמר Cheif, ולא שהוא צריך חיזוק לדבריו, אין שום סיבה לעבוד עם שני נתבים במקביל אחד G ואחד N. אני אמנם לא משתמש בנתב בתקן N אבל יצא לי להתקין כמה תצורות מערכת כזאת לחברים ובני משפחה שלרובם ככולם יש לפחות התקן אחד שעובד בתקן G. הגדרתי משולבת ואין שום בעיה שאני יודע עליה, וההתקנים שעובדים בתקן G לא אמורים להפריע להתקנים שעובדים בתקן N.

השאלה היא אם התקנים שעובדים ב-N מספקים את מלוא המהירות שלהם בזמן שהתקן G משדר, או אם להיות ספציפי - האם המחשב בחדר העבודה מסוגל להעביר קבצעים במהירות של N כשבמקביל הסטרימר שמחובר ב-G מנגן?

אני גם ממליץ להחזיר את הנתב הישן ולהשתמש בו במודם בלבד. אם לא באופן קבוע אז לפחות לצורך הבדיקה.

אני מסכים איתך לגבי השימוש ב-Dynalink לבדיקה. זה בהחלט יכול לעזור לבודד את הבעיה.

לגבי שימוש קבוע, אתה רואה יתרון במודם הזה על פני האלקטל? הסיבה שלא שיניתי את ה-Dynalink למצב Bridged היא שלא רציתי לפגוע בהגדרות, במקרה שאצטרך לחזור אליו כתוצאה מבעיה כלשהי. בנוסף מצאתי מדריך שמסביר איך לשנות את האלקטל למצב Bridged וזה חסך לי התעסקות. בסופו של דבר המהירות שקיבלתי בין שני המודמים זהה, כך שלא ראיתי סיבה לנסות לחקור איך להגדיר את ה-Dynalink, אבל אני לא פוסל מעבר כזה אם יש בו תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח לבשר שלפחות בעיית האיטיות נפתרה וחזרתי למהירות שהייתה לי עם הראוטר הקודם. מסתבר שהבעיה הייתה בכלל בכרטיס הרשת. הכרטיס שבו השתמשתי עם הראוטר החדש אמנם תומך ברשת N, אבל הוא כנראה מאוד לא אמין. החלפתי אותו בכרטיס הרשת הקודם והאיטיות בגלישה וב-uTorrent נעלמו. בשביל הפרוטוקול, הכרטיס הבעייתי היה זה שהגיע עם האקסטרימר (מבוסס צ'יפסט RTL8191SU), והכרטיס שעובד כמו שצריך הוא ה-Edimax EW-7318USg (מבוסס צ'יפסט Ralink RT73).

אני מתכוון לקנות כרטיס דומה (כנראה USB) שתומך ברשת N, כולל MIMO ועובד בצורה אמינה. הבעיה שהביקורות על רוב כרטיסי ה-N די גרועות וזה נכון גם לכרטיסי USB וגם לכרטיסי PCI. הביקורות על הבלקין הזה יחסית טובות, והמחיר שלו סביר (פחות מ-200 ש"ח כולל משלוח לארץ). שווה ללכת עליו, או שיש אופציות טובות יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב - לרכוש כרטיס 3T3R פנימי בארץ ולהזמין מחו"ל אנטנות עם כבל.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.27187

היתרון של אנטנות כאלו על פני האנטנות הרגילות שמגיעות עם הכרטיס הוא שהאנטנות הרגילות תקועות מאחורי המחשב ולכן סובלות מקליטה נמוכה והפרעות, ברגע שיש להן כבל אתה יכול למקם אותן בצורה נוחה ויעילה הרבה יותר.

האנטנה שקישרתי אליה היא לא חזקה במיוחד אבל העובדה שיש לה כבל תתן לך אפשרות למקם אותה טוב יותר ולכן תביא לשיפור בקליטה.

כרטיס לא מומלץ אם יש לך אפשרות אחרת בגלל שהוא לעולם לא ישתווה לכרטיס פנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם התקנים שעובדים ב-N מספקים את מלוא המהירות שלהם בזמן שהתקן G משדר, או אם להיות ספציפי - האם המחשב בחדר העבודה מסוגל להעביר קבצעים במהירות של N כשבמקביל הסטרימר שמחובר ב-G מנגן?

לגבי שימוש קבוע, אתה רואה יתרון במודם הזה על פני האלקטל? הסיבה שלא שיניתי את ה-Dynalink למצב Bridged היא שלא רציתי לפגוע בהגדרות, במקרה שאצטרך לחזור אליו כתוצאה מבעיה כלשהי. בנוסף מצאתי מדריך שמסביר איך לשנות את האלקטל למצב Bridged וזה חסך לי התעסקות. בסופו של דבר המהירות שקיבלתי בין שני המודמים זהה, כך שלא ראיתי סיבה לנסות לחקור איך להגדיר את ה-Dynalink, אבל אני לא פוסל מעבר כזה אם יש בו תועלת.

אני לא בטוח שהבנתי את השאלה הראשונה. אתה שואל אם כל מכשיר שמחובר בתקן N יכול לעבור במלוא רוחב הפס ומקביל גם כל התקן שמחובר ב-G יכול לעבוד במלוא רוחב הפס (של תקן G)? אם כן, אז אני חושב שבסך הכל יש רוחב פס מסוים בו תומך הנתב ולכן התשובה תלוי בכמות ההתקנים והמידע שעובר.

אני לא כל כך מכיר את האלקטל והצעתי את מה שהצעתי רק לשם הבדיקה בעקבות הבעיות שתארת (איטיות, התנתקות). אם אני זוכר נכון, וגם Cheif אמר זאת קודם לכן, הוא מיושן ולא באמת מודם PPPoE אמיתי ולכן למודמים חדישים יותר יש עדיפות עליו.

אני לא כל כך בקיא באיכויות הכרטיסים השונים כדי שאוכל להחוות דעה או לתת ייעוץ בנושא, אני כן יודע שכרטיס בממשק פחות אמין מכרטיס PCI פנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב - לרכוש כרטיס 3T3R פנימי בארץ ולהזמין מחו"ל אנטנות עם כבל.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.27187

זה נראה לי רעיון טוב. יש לך המלצה לכרטיס ספציפי?

אני לא בטוח שהבנתי את השאלה הראשונה. אתה שואל אם כל מכשיר שמחובר בתקן N יכול לעבור במלוא רוחב הפס ומקביל גם כל התקן שמחובר ב-G יכול לעבוד במלוא רוחב הפס (של תקן G)? אם כן, אז אני חושב שבסך הכל יש רוחב פס מסוים בו תומך הנתב ולכן התשובה תלוי בכמות ההתקנים והמידע שעובר.

אנסה לפשט את השאלה. אם ברשת יש רק התקן אחד שעובד (והוא מסוג N), האם ברגע שאוסיף התקן G שעובד ומשדר המהירות של התקן ה-N תפגע? לצורך העניין אני מדבר על שבה יש רק שני התקנים (אחד N והשני G), כך שברור שמדובר ברוחב פס נמוך משמעותית מזה שהראוטר מסוגל לספק.

אני לא כל כך מכיר את האלקטל והצעתי את מה שהצעתי רק לשם הבדיקה בעקבות הבעיות שתארת (איטיות, התנתקות). אם אני זוכר נכון, וגם Cheif אמר זאת קודם לכן, הוא מיושן ולא באמת מודם PPPoE אמיתי ולכן למודמים חדישים יותר יש עדיפות עליו.

מה שאני עדיין מתקשה להבין זה איפה היתרון במודם PPPoE אמיתי אם בשני המקרים המהירות זהה ואין ניתוקים בחיבור לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע, שני התקנים או יותר שמחוברים אלחוטית לנתב חולקים ברוחב הפס המרבי שהוא משדר. כלומר, התקן N והתקן G שמחוברים ביחד חולקים ברוחב הפס וכל אחד מהם לא יגיע למהירות ההעברת הנתונים המרבית אליה היה מגיע אם היה מחובר לבד. זה בדיוק כמו לחבר כמה התקנים ביחד למבואת קווית, ההתקנים יחלקו ברוח הפס שמספקת אותה מבואה.

אם אתה מרוצה מהלאקטל, תשאיר אותו. הכי הרבה בעתיד תחליף. עד כמה שאני יודע, וכאמור אני לא ממש מכיר את המודם, הוא במקור אינו תומך ב-PPPoE ויש להפוך אותו לגרסת ה-Pro כדי שיתמוך בחיבור זה בצורה טבעית. בעקרון חיבור PPPoE "אמיתי" עדיף מבחינת אמינות החיבור וביצועים לאורך טווח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נראה לי רעיון טוב. יש לך המלצה לכרטיס ספציפי?

אנסה לפשט את השאלה. אם ברשת יש רק התקן אחד שעובד (והוא מסוג N), האם ברגע שאוסיף התקן G שעובד ומשדר המהירות של התקן ה-N תפגע? לצורך העניין אני מדבר על שבה יש רק שני התקנים (אחד N והשני G), כך שברור שמדובר ברוחב פס נמוך משמעותית מזה שהראוטר מסוגל לספק.

כרטיס ספציפי - אדימקס 7728 או TP-Link 951, עדיפות לTP-Link כי לחומרה של אותו יצרן יש נטייה לעבוד יחד טוב יותר.

אגב, כדאי לך לוודא שהכבל של האנטנות מספיק ארוך עבורך כדי שתוכל למקם אותן במקום חשוף.

המהירות של ההתקן שעובד בתקן N תפגע אבל לא תרד עד לרמה של תקן G, אתה יכול לצפות להנחתה קטנה של 10% - לא הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם. אני חושב שאשאר בינתיים אם האלקטל, ושארכוש את ה-Edimax ואנטנות מתאימות מדיל-אקסטרים. הביקורות על הכרטיס הזה טובות יותר מאשר על ה-TP-Link ואני מעדיף לקחת כמה שפחות סיכונים:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833704031

http://www.newegg.com/product/product.aspx?item=N82E16833315078

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס לא מומלץ אם יש לך אפשרות אחרת בגלל שהוא לעולם לא ישתווה לכרטיס פנימי.

לדעתי היה נכון בעבר אבל היום כבר לא

האינטרס של היצרנים זה לייצר כרטיסי רשת מבוססי מאחר והלקוח לא נדרש לפתוח עבורם את המארז.

כתוצאה מכך יש היום כרטיסי מצויינים שנתקעים לכבל ותומכים במהירות מלאה עם קליטה עדיפה על אלה שנתקעים מאחורי המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...