הוחרמו מחשבי כתב Gizmodo - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוחרמו מחשבי כתב Gizmodo

NuNaTaK

Recommended Posts

מי שביצע את הפשיטה הוא כוח משימה בשם Rapid Enforcement Allied Computer Team (או בראשי תיבות - REACT - תגובה) המורכב ממספר רשויות חוק ועוסק באכיפת פשעי מחשב. על פי דיווח בחדשות יאהו, חברת חברה בהנהגת היחידה הזו.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה ההתרגשות הגדולה.

נניח שהמכשיר המדובר אכן נשכח, בטעות, באותו פאב. לפי החוק, על מי שמצא את המכשיר הייתה החובה להעבירו למשטרה, או לחברת .

הוא בחר לשמור את המכשיר לעצמו - עבירה מספר אחת, גניבה.

יתרה מזאת, הוא מכר את המכשיר לגורם שלישי - כאן גם מי שמצא את המכשיר וגם Gizmodo ביצעו עבירה פלילית של סחר ברכוש גנוב.

בהתחשב בכך שמדובר לא סתם בטלפון נייד, אלא במוצר עתידי של החברה שטרם הושק וטרם נחשף, זהו למעשה ריגול תעשייתי; לפי החוק, גם הגנב וגם כל מי שהיה מעורב בסיפור באתר Gizmodo צריכים לשבת בכלא.

אתם לא מבינים שבנושאים כאלו יש לחברות אפס סבלנות, ובצדק. לכם זה אולי נשמע מצחיק שמישהו שכח את המכשיר בפאב וזה מאוד משעשע שעכשיו כל הפרטים על המכשיר נחשפו, אבל תחשבו רגע מה היה קורה אם אותו סיפור היה מתרחש בארץ, אלא שבמקום טלפון סלולרי של היה נשכח בפאב של קצין בכיר שהכיל מידע על תוכניות אופרטיביות של פיקוד צפון בזמן מלחמה, ומישהו היה מוצא את המחשב אבל במקום להחזיר אותו לצה"ל, היה מוכר אותו למישהו אחר, שהיה מפרסם את הכל באינטרנט. הייתם קוראים להם בוגדים, ושצריך להוציא אותם להורג, נכון?

אז נכון, דליפה של מידע פנימי של חברה מסחרית כנראה לא תסכן את החיים של אף אחד מאיתנו, אבל היא בהחלט מסכנת את החיים של החברה עצמה, ולכן בכל מדינה מתוקנת (ובפרט בארה"ב) יש חוקים שנועדו להגן על חברות ממקרים כאלו. בדיוק כמו שאסור לקחת מחשב עם מידע צבאי מסווג ולמכור אותו למישהו, כך גם אסור לקחת מידע פנימי של חברה ולמכור אותו. זה החוק, נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחת את זה קצת רחוק מדי לטעמי.

גניבה? לא.

הייתה חובה להעבירו למשטרה, ניחא. אז הוא לא שומרוני טוב.

אני מסכים עם זה שמכירה של הנייד איננה חוקית(אם כי בנימה אישית יותר , מגיע לחברה השחצנית הזאתש שוכחת אבטיפוס בפאב), אך ההשוואה למידע צה"לי מסווג לא רלוונטית כאן.

אגב, מה אם זה לא היה אבטיפוסי אלא סתם היה מכשיר סלולארי פארש, האם אז היו פורצים אליו הביתה?

האם זה לא מעביר בך תחושה קצת חמצמצה שה - React הזה (שאסוצייטיבית מתחבר לי עם א.ל.יס) פעל בנושא הזה בעקבות התערבותה של חברה ששווה מאות מיליארדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שהמכשיר המדובר אכן נשכח, בטעות, באותו פאב. לפי החוק, על מי שמצא את המכשיר הייתה החובה להעבירו למשטרה, או לחברת .

יתרה מזאת, הוא מכר את המכשיר לגורם שלישי - כאן גם מי שמצא את המכשיר וגם Gizmodo ביצעו עבירה פלילית של סחר ברכוש גנוב.

בהתחשב בכך שמדובר לא סתם בטלפון נייד, אלא במוצר עתידי של החברה שטרם הושק וטרם נחשף, זהו למעשה ריגול תעשייתי; לפי החוק, גם הגנב וגם כל מי שהיה מעורב בסיפור באתר Gizmodo צריכים לשבת בכלא.

אתם לא מבינים שבנושאים כאלו יש לחברות אפס סבלנות, ובצדק. לכם זה אולי נשמע מצחיק שמישהו שכח את המכשיר בפאב וזה מאוד משעשע שעכשיו כל הפרטים על המכשיר נחשפו, אבל תחשבו רגע מה היה קורה אם אותו סיפור היה מתרחש בארץ, אלא שבמקום טלפון סלולרי של היה נשכח בפאב מחשב נייד של קצין בכיר שהכיל מידע על תוכניות אופרטיביות של פיקוד צפון בזמן מלחמה, ומישהו היה מוצא את המחשב אבל במקום להחזיר אותו לצה"ל, היה מוכר אותו למישהו אחר, שהיה מפרסם את הכל באינטרנט. הייתם קוראים להם בוגדים, ושצריך להוציא אותם להורג, נכון?

אז נכון, דליפה של מידע פנימי של חברה מסחרית כנראה לא תסכן את החיים של אף אחד מאיתנו, אבל היא בהחלט מסכנת את החיים של החברה עצמה, ולכן בכל מדינה מתוקנת (ובפרט בארה"ב) יש חוקים שנועדו להגן על חברות ממקרים כאלו. בדיוק כמו שאסור לקחת מחשב עם מידע צבאי מסווג ולמכור אותו למישהו, כך גם אסור לקחת מידע פנימי של חברה ולמכור אותו. זה החוק, נקודה.

לפי הטענות מוצא האייפון ניסה ליצור קשר עם הבעלים של המכשיר עד שהוא נותק מהרשת.

המוצא המקורי ביצע את החובה שמוטלת עליו בחוק, מכאן ואילך הרכישה ע"י גיזמודו היתה חוקית למהדרין ויתרה מכך גם הם ניסו ליצור קשר עם ולא קיבלו תשובה. מבחינתם אין ולא היתה שום הוכחה שמדובר ברכוש גנוב וייתכן היה גם שמדובר בזיוף אחד מיני רבים שנפוצים בשוק.

לא מדובר בריגול תעשייתי כי לא היתה מטרה להתעשר שלא כדין או לפגוע באפל, גיזמודו מוגנת בחיסיון עיתונאי ולכן החרמת מחשבי העורך והחיפוש שבוצע הם לא חוקיים. הצו שניתן ניתן בניגוד לחוק ועצם העובדה שאפל חברה ברשות החוק שערכה את הפשיטה מעלה תהיות קשות בנוגע לקשר הון/שילטון.

אין שום מקום להשוות את זה לסיפור שרקמת, בסיפור שלך הוא לא ניסה ליצור קשר עם צה"ל והרוכש לא מוגן בחיסיון עיתונאי ויש יסוד סביר להניח שהמטרה היתה גרימת נזק. זה עוד בלי לציין שאין שום פרופורציות בין הדוגמה שלך למקרה של האייפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה חובה להעבירו למשטרה, ניחא. אז הוא לא שומרוני טוב.

זה לא שהוא לא שומרוני טוב, הוא פשוט גנב.

אני מסכים עם זה שמכירה של הנייד איננה חוקית(אם כי בנימה אישית יותר , מגיע לחברה השחצנית הזאתש שוכחת אבטיפוס בפאב), אך ההשוואה למידע צה"לי מסווג לא רלוונטית כאן.

היא רלוונטית, משום שריגול תעשייתי היא עבירה שנושאת בצדה עונשי מאסר כבדים במדינות רבות. המחוקק מתייחס לכך מאוד ברצינות, גם אם לך זה אולי נראה חסר משמעות.

האם זה לא מעביר בך תחושה קצת חמצמצה שה - React הזה (שאסוצייטיבית מתחבר לי עם א.ל.יס) פעל בנושא הזה בעקבות התערבותה של חברה ששווה מאות מיליארדים?

לא ממש. החברה איבדה/נגנב ממנה סוד מסחרי בעל חשיבות אסטרטגית. בהתחשב בכך שככל הנראה נעברו מספר עבירות פליליות בתהליך, זה נראה לי לגיטימי שהחברה תפנה לרשויות אכיפת החוק במטרה למזער נזקים עד כמה שניתן. חוץ מזה, מציגים את זה כאילו שזו המשטרה החשאית של אפל; בסופו של דבר, אפל הרי הגישה תלונה במשטרה וצו החיפוש אושר על ידי שופט מחוזי, על פי כל דין.

זה לא שהם רודפים אנשים תמימים על לא עוול בכפם. יש פה חשד סביר למספר עבירות חמורות, שגרמו לחברה נזק ממשי. אם זה לא היה אבטיפוסי אלא סתם מכשיר פארש כנראה שלא היית שומע על זה בכלל, כי החברה לא הייתה מסתכנת ב-PR שלילי, אבל עצם העובדה שהיא כן עושה את זה מוכיחה לך עד כמה האובדן הזה משמעותי מבחינתם, ועד כמה יש לו חשיבות אסטרטגית (תחשוב, למשל, מה היה קורה אם המכשיר היה מגיע לידי סמסונג ולא לגיזמודו).

לפי הטענות מוצא האייפון ניסה ליצור קשר עם הבעלים של המכשיר עד שהוא נותק מהרשת.

המוצא המקורי ביצע את החובה שמוטלת עליו בחוק, מכאן ואילך הרכישה ע"י גיזמודו היתה חוקית למהדרין ויתרה מכך גם הם ניסו ליצור קשר עם ולא קיבלו תשובה. מבחינתם אין ולא היתה שום הוכחה שמדובר ברכוש גנוב וייתכן היה גם שמדובר בזיוף אחד מיני רבים שנפוצים בשוק.

אם הם אכן ניסו ליצור קשר עם , ולהשיב את המכשיר לחברה, זה בהחלט מצמצם במידה משמעותית את מידת האחריות הפלילית במעשים שלהם - וכנראה שאם זה המצב, בסופו של דבר הציוד יוחזר והתיק ייסגר. בדיוק בשביל זה עורכים חקירה, כי על פניו בהחלט נראה שהיו כאן מספר עבירות חמורות, וטוב עושה המשטרה שהיא לא מסתמכת על בלוגים באינטרנט ועל "הטענות" לפיהן הם ניסו ליצור קשר עם .

אם ניסו להחזיר את המכשיר - סבבה, אין בעיה, זו אשמתה של .

אם לא ניסו להחזיר - זו כאמור עבירה פלילית.

לא מדובר בריגול תעשייתי כי לא היתה מטרה להתעשר שלא כדין או לפגוע באפל

המטרה הייתה חד משמעית להתעשר. גיזמודו לא היו משלמים על המכשיר 5,000 דולר אם הם לא היו מצפים לתמורה (שמגיעה כמובן בהגדלה משמעותית של הכניסות לאתר, ומכאן זינוק ברווחים מפרסומות). אף אחד לא עובד בחינם באינטרנט, ואף אחד הוא לא פילנטרופ בתחום הזה. כולם עושים מזה הרבה, הרבה כסף.

למעשה אין שום הבדל בין לגנוב מידע רגיש של חברה אחרת כדי לייצר מוצר טוב יותר, שיכניס לך יותר כסף, לבין לגנוב את המידע הזה כדי לפרסם אותו באינטרנט ולהקפיץ את ההכנסות שלך מפרסום. tomato tomato.

עם/בלי קשר, אני אצטט את הדברים שאמר אמנון אברמוביץ' בהתייחסותו לפרשת ענת קם - אורי בלאו: "חופש העיתונות אינו חופש העבריינות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוקי או לא הפשיטה המשטרתית שמה קץ לכל הספקולציות. השאלה מה יקרה אחרי ש-Gizmodo הרסו לאפל את המסתורין סביב המכשיר. מדובר במכה קשה מאד לחברה השומר על סודיות ברמה של ארגון ביון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"יחידה לאכיפת פשעי מחשב בקליפורניה החרימה ביום שישי ארבעה מחשבים, שני שרתים, טלפונים סלולרים וציוד אלקטרוניקה נלווה מביתו של ג'ייסון צ'ן"

מה הוא עושה עם כל הציוד הזה? Go figure.. :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שהמכשיר המדובר אכן נשכח, בטעות, באותו פאב. לפי החוק, על מי שמצא את המכשיר הייתה החובה להעבירו למשטרה, או לחברת אפל.

אתם לא מבינים שבנושאים כאלו יש לחברות אפס סבלנות, ובצדק. לכם זה אולי נשמע מצחיק שמישהו שכח את המכשיר בפאב וזה מאוד משעשע שעכשיו כל הפרטים על המכשיר נחשפו, אבל תחשבו רגע מה היה קורה אם אותו סיפור היה מתרחש בארץ, אלא שבמקום טלפון סלולרי של אפל היה נשכח בפאב מחשב נייד של קצין בכיר שהכיל מידע על תוכניות אופרטיביות של פיקוד צפון בזמן מלחמה, ומישהו היה מוצא את המחשב אבל במקום להחזיר אותו לצה"ל, היה מוכר אותו למישהו אחר, שהיה מפרסם את הכל באינטרנט. הייתם קוראים להם בוגדים, ושצריך להוציא אותם להורג, נכון?

http://gizmodo.com/5520729/why-apple-couldnt-get-the-lost-iphone-back

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר במכה קשה מאד לחברה השומר על סודיות ברמה של ארגון ביון.

וואלה? אני טוען שאם כבר זה העלה את הבאז למכשיר.

מי צודק? איך נבדוק? אני יודע! נעקוב אחרי המניה:

http://www.google.com/finance?client=ob&q=NASDAQ:AAPL

מש"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...