לימודי MCITP / MCPD אחרי צבא... - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודי MCITP / MCPD אחרי צבא...

shiftysnip

Recommended Posts

שלום לכם ,

אני בהתלבתות כשה לגבי מה ללמוד לכן קצת רקע לפני זה:

אני כרגע 3 שבועות לפני שחרור בן 23 , סיימתי תיכון במגמת אלקטרוניקה ותקשורת מחשבים.

אחר כך - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ותקשורת מחשבים שנתיים.

שרות צבאי מלא בדרג ד' חל האוויר בתחום אלקטרו - אופטיקה במעבדות.

ניסיון של כ- 5 שנים כטכנאי , עובד ב שני חנויות מחשבים כטכנאי - הרכבות פירוקים, תיקון תקלות חומרה תוכנה וכו..

בכללי מתעניין מאוד בתחום מחשבים גם ב כחומרה ותוכנה...

עכשיו המטרה שלי היא לעושת קורס מקצועי כדי להתחיל לעבוד בתחום ולהתחיל לרכוש ניסיון ואז במקביל לעשות תואר אקדמאי לימודי ערב ( כי לאחר בדיקות מעמיקות הגעתי למסקנה שאין לי מה לעשות בעוד 4 שנים ובלי ניסיון עם תואר)

לכן אני רוצה ללמוד במכללת סלע את מסלול רשתות ואבתחת מידע או קורס פיתוח תוכנה.

שני הקורסים הרבה יותר מורחבים מ - MCITP או MCPD רגילים ב משך של שנה לימודי יום כ 3-4 ימים בשבוע כ- 1000-800 שעות ובעלות של 28000 שקל כולל מלגת חיילים.

אז השאלות שלי הם ככה:

1. העם החשיבה שלי הגיונית ושיקולים נכונים לגבי שעדיף קורס מקצועי לאומת תואר אקדמאי בשביל ההתחלה.

2. ביחס לרקע שלי כדי לי ללמוד רשתות ובכך להגדיל את סיכויים למצוא יותר מהר עבודה ? או שעדיין עדיף פיטוח תוכנה ?

3. העם סלע היא טובה בשני התחומים אלו ?

4. העם שווה לעשות את המסלולים המורחבים אלו ולשלם כל כך הרבה כסף או שאקבל אותה תוצאה גם בלימוד קורסים רגילים של כ- 400 שעות בעלות של 18000.

5. עם ילמד רשתות ובהתחשב בניסיון כ-5 שנים טכנאי שזה הבסיס, העם אלי לדרוש/לצפות למשכורת כבוה יותר מהמינים בסביבות 6000-6500 ש"ח לחודש ? או שניסון זה לא שווה כלום?

מאוד אשמח לעזרה, תודה רבה מראש על זמנכם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

2. - לך על מה שמעניין אותך. אני אישית ממליץ לך על , מה גם השוק פחות רווי באנשים "שלמדו רשתות"....

אני אישית עוד מעט מתחיל MCITP + CCNA אבל זה בגלל שנשאר לי עוד שנה לצבא ואני יכול לנצל את הזמן וללמוד משהו.

אם הייתי משוחרר כמוך לא הייתי חושב על ללמוד את זה וישר הולך לתואר.

שום קורס שבעולם לא משתווה לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה הולך לפיתוח תשכח מכל המכללות האלה (ולמדתי בהיי-טק, בסלע וב SEC PRO שזה IITC).

אין לך מה לעשות לא עם CCNA ולא עם CCSA ולא עם MCITP ENTERPRISE ADMINISTRATOR כי כל זה לא קשור לפיתוח.

במחלקות פיתוח שזה בדר"כ TIER 4 בשכבות אנשי המחשוב בארגון, מכבדים קודם כל תואר ראשון במדעי המחשב או הנדסת תוכנה כי הם נוגעים ישירות לתחום הפיתוח.

בתפקידי רשתות פשוט לא קיים שום תואר ולכן מי שרוצה תקשורת ולקנפג נתבים לומד CCNA והלאה

מי שרוצה אבטחת מידע לומד CCNA ו CCSA (לעבוד עם תוכנות צ'ק פוינט שולטת על חלק גדול משוק התוכנות) והלאה

מי שרוצה SYSTEM ולעבוד כמנהל רשת מיקרוסופט או לומד MCSE או ADMINISTRATION.

בתכלס? מי שמקבל משכורת גבוהה בסביבות ה-20 אלף הוא מי שיש לו ידע ולא הסמכות. אתה יכול להגיע בלי הסמכה אחת ולקבל משכורת גבוהה בהנחה שמאיפשהו (למידה עצמית בבית, ניסיון וקורסים בצבא או שמהו אחר) יש לך ידע המקביל לכל ההסמכות שהזכרתי. מצד שני, לרוב לא ישלמו לאיש את המשכורת הזאת בלי שיש לו תואר ראשון כי יש תארים ראשונים שרלוונטיים לתפקידי כאמור.

*הנ"ל הוא מצב כללי ויש יוצאים מן הכלל בכל תחום,חברה והכל תלוי בניסיון האדם עצמו.

יצא לי כבר להכיר אנשי בוגרי תואר ראשון רלוונטי שבגלל שאין להם ניסיון והם חננות רציניות שלא יכולים להציג את עצמם ולמטב את היתרונות שלהם - יושבים בבית ושוקלים לשנות מקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתלהב מהחתימה שלי או linkedin. מה שעושה אותך זה ההישגים שלך בחברה ומה הדעה עלייך של הלקוחות איתם אתה עובד(קרא לדוגמה תגובות של לקוחות שלי ב-LN, זה דווקא כן משהו להתפאר בו). אתה צריך לתת שירות טוב ללקוחות ולכלל האנשים איתם אתה עובד בתוך החברה שלך. אדם שרוצה ומסוגל לקלוט חומר חדש ומעניין יצליח בכל חברה ולא משנה איזה ניסיון, הסמכות או תארים. יש לו.

העיקר לתת הישגים בחברה כדי שיעריכו אותך ולהיות חחלק מהצוות כדי לתרום למאמץ המשותף של המחלקה שלך כדי שישימו אלייך לב מלמעלה.

לכן אני (והדובון האהוב שלי) תמיד אומרים שהכל תלוי בבן אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות,

אני כבר עכשיו יות סגור על , כי פתוח ישעממם אותי כי אני גם לא כל כך אוהב מטמתיקה, אז מבקש להתיחס רק ל MCITP , כדי ללמוד את התחום ?

ואני בטח שחשבתי על לימודי תואר אך הגעתי למסקנה שגם עם אני לומד תואר, אני מבזבז 4 שנים שבהם יכולתי לצבור ניסיון ובסוף הלימודים חוזר לאותה בעיה ,,, חסר מקצוע וחסר ניסיון, לכן יהיה מאוד כשה למצוא עבודה כספציפית אני לא ידע כלום על המקצוע רק טאוריה וגם עם ימצא עבודה יתחיל ממינינום וחבל על 4 שנים...

ועם אני אתחיל לעבוד בתחום ואז במקביל יעשה תואר, אני גם יצבור ניסיון וגם יהיה לי כבר מקום טוב לעבוד בו, ואז בדיוק יוסיף את התואר ושכר שלי יעלה פי כמה...

לדעתי אין מה לחפש בשוק רק עם תואר בלי ניסיון אשר גם יהיה ממכללה ולא מאוניברסיטה לכן להתקבל יהיה עוד יותר כשה, מכיוון שכאשר אין ניסיון מסתכלים איפה למדתה, ועם זאת לא אוניברסיטה אז אתה לא שווה 0. העם אני צודק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, תתחיל ממשהו לא משנה מה. זה לא טוב לחשוב יותר מדי, פשוט צריך לעשות.

תעשה מה שנראה לך לנכון, אף אחד לא יכול לבחור או להחליט בשבילך אלה החיים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...