רוצה להיכנס לעולם הצילום תקציב 4 אלף. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להיכנס לעולם הצילום תקציב 4 אלף.

Alexkmr

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לענייננו -

מבחינת איכות תמונה - כל מצלמות הקרופ היום של קאנון, סוני, ניקון ופנטקס מוציאות תוצאות מאוד דומות, במיוחד ב-RAW. ההבדלים הם בתכונות התפעול, מנגנון AF ובפונקציות השונות - מבחינה זאת הפנטקס KX מציעה יחס עלות-תועלת יוצא מהכלל.

צלם מתחיל חסר ניסיון לא יפיק תועלת רבה מהדרג המתקדם יותר של המצלמות (K-7, D90, D300S, 50D, 7D) ואת הכסף כדאי לשמור לציוד היקפי - מבזק, חצובה ציוד עזר נוסף ובמיוחד לעדשות.

הייתי מתחיל עם KX ועדשת הקיט הבסיסית (18-55) ומתקדם משם.

ד"א - (camera או למעשה camera obscura) היא קופסא אטומה לאור עם פתח בצד אחד לעדשה ובצד השני מקום לפילם/חיישן. אם להצמד להגדרה המילונית לפחות, אכן לא מוציאה שום אלא היא כלי עזר להפקתן. אבל זה סתם ויכוח סמנטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי, יש לך אפס רקע בצילום ?

אז למה ישר לקפוץ למצלמות מהסדרות המתקדמות?

מצלמה בסגנון הקנון 500D או ניקון D5000 (אני חושב) תהיה אחלה מצלמת כניסה בשבילך. התקציב במילא לא משאיר לך הרבה ברירות, בטח לא כשהוא כולל עדשה שחשובה הרבה יותר מהגוף.

צודק אבל יש הפרש מחירים ולא משתלם לקנות אותם.

מחיר של D450 CANON כ2200 ש"ח

מחיר של 5000 כ3200.

^ חדש לא כולל עדשות.

יד שנייה המחיר פחות או יותר אותו הדבר ממה שראיתי.

..

D80 יד שנייה כולל עדשת קיט 3100 כולל אחריות.

אני חושב שזה עדיף על 5000 כולל עדשת קיט 18-55 ב3400~...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי, אבל לא על 450D חדשה ב-900 שקל פחות מ-D80 יד שניה...

אני לא מצליח לחשוב על שום דבר שה-D80 תיתן לך, שלא תוכל לקבל ב-450D. להיפך, אתה משלם יותר, מקבל מוצר ביד שניה לעומת חדש (חדש עולה פחות מיד שניה!), ואם זה לא מספיק - אז גם בעדשות ניקון יקרה יותר מקנון כמעט בכל העדשות המקבילות.

נ.ב.

עדשת קיט בסיסית זה בכל מקרה לא משהו שאתה רוצה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר במקום להתלבת סע לתל אביב הרחוב המקביל להלמבי בן יוהודה נמצאת חנות MDK חנות למצלמות וממה שזכור לי יש בסביבה חנויות שמוכרות מצלמות יד שניה

המיקום לו רחוק מקפה נוגה

שנית למי שרוצה להשוות מי יותר טוב כדי שתתחילו איך התחילו CANON O הניקון בסך הכל שני החברות היו חברה אחת לפני שהם התפצלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה בוחר גוף, אני ממליץ לך לבחור עדשה. ובמיוחד אם אתה מתכוון להתפתח בתחום, להסתכל על מבחר העדשות וטווח המחירים לביונט שתבחר.

חוצמזה, לך משש וצלם. הKX בהחלט עשירה בתכונות, זה לא אומר שזו המצלמה שהכי תתאים לך.

לגבי עדשות -

רד מה 18-200. הסיגמה הזו על הפנים (הגרועה מבין החברות לזום הזה). ובכלל 18-200 זה רעיון רע...

בניקון יש 18-135 נחמדה ולא מיוצבת שתתאים לך אם קשה לך להתביית על טווחים, או 18-105 שהיא הגרסה המיוצבת שלה.

עדשות הקיט 18-55 הם לא רעיון מוצלח לפורטרטים (גם על DX)... קלע יותר לאיזור ה 70 ומעלה.

לגבי גוף -

D80 / D90 / D5000 יזללו לך את כל התקציב, שאצל חובבים, הוא לא גדול במיוחד.

מה גם שאם אין לך ניסיון לא תפיק יותר מהן לעומת מצלמות הכניסה.

אני ממליץ לך לדבוק ב ENTRY LEVEL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינך רואה את כל התמונה.

ההשקעה הגדולה היא בציוד ההיקפי.

מצברים , מטענים, כרטיסי , מבזק/ים , עדשות וכ"ו

עדשות פנטקס הן מעולות

הגלאים של ניקון נחותים ביחס לאחרים

גלאים של קנון מעולים

לך על גוף של ניקון וקנה עדשות תואמות אחת 150 ושניה 300 מיצרן כל שהוא.

כיום אין עדשות גרועות

כולם למדו ליצר עדשות טובות והתחליפיות נותנות את התוצאות המבוקשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הקביעה הזאת על חיישני ניקון ?

אתה אולי משווה בין סוגי חיישנים שונים בדגמי הכניסה של ניקון (חיישני CCD מול CMOS) ?

ובטח ובטח שיש עדשות גרועות.

עיוותי צבע, האפלה, טשטוש, עיוותים, מהירות פיקוס, ועוד... כל אלה קיימים בכל עדשה וברמות שונות מאוד.

באותה מידה אפשר להגיד שיש בפלאפון אז אין צורך לקנות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגלאים של ניקון נחותים ביחס לאחרים

גלאים של קנון מעולים

כיום אין עדשות גרועות

תגובה אופיינית המתארת בדיוק את אחת מהסיבות למה אסור להסתמך על תגובות בפורומים בשביל לקבל חוות דעת מהימנה.

מיותר מצידי יהיה לדרוש מקור אמין כלשהו, ברשת, העומד מאחורי הטענות הנ"ל. ולא, האתר של קן רוקוול לא תופס מבחינתי כמקור אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...