מפרטים לגרפיקה - גרפיקאים כנסו! - עמוד 8 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרטים לגרפיקה - גרפיקאים כנסו!

Silencer

Recommended Posts

הניסיון שלי הוא חד משמעי לגבי .

לפחות ב-AVID.

אין צורך. נקודה.

למרות שאם למישהו יש ניסיון שונה, אשמח לשמוע וללמוד. (אני קצת מפקפק כי טחנתי את הנושא רבות. גם ברשת, וגם בצורה מעשית)

וכמו שכבר אמרתי, וכתבתי כאן פעם בפורום, עשיתי Softmod מ-8800GTX ל- FX5600, וחוץ מבעיות יציבות לא קיבלתי כלום.

הכרטיס עלה לי בזמנו 3500 ש"ח. כשהיה טרי.

אני לא חוסך שקל בקטעים האלה, ואם אמצא סיבה טובה לעבור ל-, אני מחר עובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למיטב ידעתי (לפחות מעבודה בצבא) הקוודרו לא נתן כלום ב AVID, אלא הMOJO שבא עם התוכנה... אבל אני לא מתימר להיות מומחה אלא רק ככה זכור לי שכל האפקטים מתרנדרים על המוג'ו בריל טיים

חבל מאוד שאין סופטמוד יציב ל 260GTX להפיכה לקוודרו... אני דיי מבואס שקניתי את הכרטיס הזה בכלל בזמנו... ולא ATI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסיון שלי הוא חד משמעי לגבי Quadro.

לפחות ב-AVID.

אין צורך. נקודה.

למרות שאם למישהו יש ניסיון שונה, אשמח לשמוע וללמוד. (אני קצת מפקפק כי טחנתי את הנושא רבות. גם ברשת, וגם בצורה מעשית)

לא רשמת את מי אתה מצטט, אבל במקרה היה לי ניסיון שונה. שוב, בניגוד אליך אני לא עוסק בתחום אפילו לא באופן שיטחי, אבל במקרה אחד מחברי מתעסק בעריכת וידאו עם Avid על מחשב עם קוואדרו ישן שהיה בזמנו בן 3 (+), והדגם הזול ביותר מהסידרה.

רצה המקרה והוא נתקע בלי מחשב ובא לעבוד על המחשב שלי, שעליו היה לי את ה-4670 של ATI, שמבחינת טכנולוגיה היה מדור שהפגין ביצועים עדיפים בהרבה על הדורות הקודמים של ATI, והוא שקול לסידרת ה9600 של , ועדיף על ה 6600 שהזכרת.

לגופו של עניין - למרות שהיה לי מחשב עדיף מבחינת מעבד וכיוב', הביצועים של Avid על המחשב שלו היו עדיפים. אני שייכתי את ההבדל בביצועים לעובדה שיש לו כרטיס עריכה מקצועי עם הדרייברים שמתלווים לכך, היות ואני לא רואה שום יתרון באף אספקט אחר.

בהנחה שאני צודק לגבי הסיבה, אז כשכרטיס בן 3 שנים נותן ביצועים עדיפים על כרטיס חדש לדעתי מדובר ביתרון מורגש ומשמעותי, ואם אותי ציטטת - זו הסיבה לציטוט.

עד כאן ההתנסות שלי עם הנושא, ללא יומרות בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ציטטתי אותך.

עכשיו זה מובן לי. היו הבדלי ביצועים ואתה הנחת שזה בגלל כרטיס מסך. וכתבת את זה כאן.

אני הנחתי שאתה מדבר מניסיון והתפלאתי מאוד.

אז כמו שאמרתי - אין עדיפות לQuadro.

מה שהיה אצלך צריך בדיקה, אבל למיטב נסיוני והבנתי זה קשור לכך שיש לך ATI ולא .

לא עובדים על AVID עם ATI!

חוסר התאימות משווע.

חוצמזה שהרבה חובבנים שרוצים לעבוד עם AVID מורידים את התוכנה מה Emule מתקינים אותה ו... הופ! מתחילות בעיות.

לידיעת כל העוסקים בתחום:

AVID זה לא WORD.

יש כמה דברים שצריך לעשות לפני ההתקנה, ואחרי ההתקנה כדי שהכל יעבוד חלק.

אופטימיזציה למערכת ההפעלה, , תוכנות צד שלישי מגרסאות נכונות ועוד.

מגיעים אלי כל הזמן אנשים עם תקלות בגלל הדברים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה חובבנים שרוצים לעבוד עם AVID מורידים את התוכנה מה Emule מתקינים אותה ו... הופ! מתחילות בעיות.

לידיעת כל העוסקים בתחום:

AVID זה לא WORD.

יש כמה דברים שצריך לעשות לפני ההתקנה, ואחרי ההתקנה כדי שהכל יעבוד חלק : אופטימיזציה למערכת ההפעלה, , תוכנות צד שלישי מגרסאות נכונות ועוד.

מגיעים אלי כל הזמן אנשים עם תקלות בגלל הדברים האלה.

כפי שנאמר :

Enlighten Us !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ בשמחה.

אבל אני לא חושב שזה קשור לת'רד.

התרד נועד למפרטים מומלצים לגרפיקאים.

עורכים הם לא בדיוק "גרפיקאים". נושא ה-AVID עלה, אז הערתי מה שיש להעיר.

לענ"ד זה דורש פורום נפרד.

לא מצאתי כאלה בעברית (מקצועיים, ומספקים תשובות טובות. מה שיש זה כמה פורומים של אנשים שקצת מנסים לערוך עם התוכנה, ואין להם כ"כ מושג. לא מבחינת התוכנה ולא מבחינת החומרה)

לכן "הקמתי" את האתר :

http://videoediting.fav.co.il/

הסיבה שעשיתי זאת היא כי מצאתי את עצמי מוצץ בטלפונים מתלמידים (בבי"ס לקולנוע שאני מלמד), חברים, חברים של חברים, עורכים, אולפנים, חברים של עורכים באולפנים, אולפנים של חברים שעורכים, עורכים של חברים וכו'....

אני מעלה שם מדריכים מידי פעם, ויש שם פורומים שאפשר לשאול שאלות.

(האתר מע'פן כי הוא חינמי, ואני לא משקיע בו שקל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ בשמחה.

אבל אני לא חושב שזה קשור לת'רד.

התרד נועד למפרטים מומלצים לגרפיקאים.

עורכים הם לא בדיוק "גרפיקאים". נושא ה-AVID עלה, אז הערתי מה שיש להעיר.

לענ"ד זה דורש פורום נפרד.

לא מצאתי כאלה בעברית (מקצועיים, ומספקים תשובות טובות. מה שיש זה כמה פורומים של אנשים שקצת מנסים לערוך עם התוכנה, ואין להם כ"כ מושג. לא מבחינת התוכנה ולא מבחינת החומרה)

לכן "הקמתי" את האתר :

http://videoediting.fav.co.il/

הסיבה שעשיתי זאת היא כי מצאתי את עצמי מוצץ בטלפונים מתלמידים (בבי"ס לקולנוע שאני מלמד), חברים, חברים של חברים, עורכים, אולפנים, חברים של עורכים באולפנים, אולפנים של חברים שעורכים, עורכים של חברים וכו'....

אני מעלה שם מדריכים מידי פעם, ויש שם פורומים שאפשר לשאול שאלות.

(האתר מע'פן כי הוא חינמי, ואני לא משקיע בו שקל)

damn...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה דברים שצריך לעשות לפני ההתקנה, ואחרי ההתקנה כדי שהכל יעבוד חלק.

גם לינק לפוסט באתר שלך שמפרט לאילו דברים אתה מתכוון יכול להיות שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק, ההערה במקום.

roeesnir, לצערי אחרי שביליתי זמן מה באתר שאליו קישרת לא מצאתי בו מידע חדש שלא הובא כאן, ולכן הסרתי את ההפניה אליו מהדף הראשון.

אם יש לך ידע או קישורים רלוונטיים שתרצה לתרום לטובת הקולקטיב, אני אשמח לדאוג שיופיעו בסטיקי.

תודה על הנכונות לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידעתי (לפחות מעבודה בצבא) הקוודרו לא נתן כלום ב AVID, אלא הMOJO שבא עם התוכנה... אבל אני לא מתימר להיות מומחה אלא רק ככה זכור לי שכל האפקטים מתרנדרים על המוג'ו בריל טיים

חבל מאוד שאין סופטמוד יציב ל 260GTX להפיכה לקוודרו... אני דיי מבואס שקניתי את הכרטיס הזה בכלל בזמנו... ולא ATI

ללא ספק, כשיש MOJO הרבה בעיות נפתרות (למי שלא מכיר: מדובר במאיץ גרפי חיצוני שאויד מוכרים תמורת סכומים של 5 ספרות). אבל הדיונים כאן מתרכזים באויד לתפרנים.

לגבי סופטמוד ל260GTX - אם הבנתי נכון, לא יכול להיות כזה. לפי מה שקראתי בזמנו באיזה פורום, סופטמוד יכול להעשות כשרק הספרה\אות האחרונה של ה device ID מבדילה בין הקוודרו לג'יפורס המקביל לו - מה שקרה בפעם אחרונה בכרטיסים מסדרות 8800. צריבת ROM חדש משנה את הספרה האחרונה של הID, אבל הספרה השניה מהסוף כבר "כתובה" בחומרה עצמה או משהו כזה. כך שגם אם מישהו היה עושה לROM בכרטיסי GTX2XX, הכרטיס לא היה מזוהה כקוודרו.

בכל אופן לא צריכה להיות לך בעיה להריץ אויד על הכרטיס שיש לך. זה מצריך קצת משחק עם הקונטרול פאנל של נוידיה אבל אמור לעבוד די טוב. יכולות להיות בעיות עם PLUGINS מסויימים ולא קריטיים.

לאחרונה יעצתי למישהי לקנות כרטיס 9600GT במקום קוודרו, והיא עורכת עליו במגוון רזולוציות ומרוצה מאד.

התלונה היחידה שלה היא שלוקח לאויד המון זמן לעלות (ולא בטוח שזה קשור לכרטיס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי סופטמוד ל260GTX - אם הבנתי נכון, לא יכול להיות כזה. לפי מה שקראתי בזמנו באיזה פורום, סופטמוד יכול להעשות כשרק הספרה\אות האחרונה של ה device ID מבדילה בין הקוודרו לג'יפורס המקביל לו - מה שקרה בפעם אחרונה בכרטיסים מסדרות 8800. צריבת ROM חדש משנה את הספרה האחרונה של הID, אבל הספרה השניה מהסוף כבר "כתובה" בחומרה עצמה או משהו כזה. כך שגם אם מישהו היה עושה לROM בכרטיסי GTX2XX, הכרטיס לא היה מזוהה כקוודרו.

נקודה חשובה - במדור "מפרטים מומלצים" אנחנו ממליצים לגרפיקאים לקחת GTX260 במקום כרטיסי ATI. נראה אם כן שזו אינה המלצה טובה במיוחד.

אילו כרטיסים הייתים ממליצים לטווח המחירים הנמוך/בינוני/גבוה?

מה הכרטיס החזק ביותר שמאפשר SOFTMOD למיטב ידיעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתכם על זה?

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=730603

9600GT עם 2G DDR2 ב~700 ש"ח! יש טעם לכזה זיכרון עם הכרטיס הזה לעבודות עריכה/3D/גרפיקה?

אני חושב של- באופן כללי זה מאוד כדאי כי אפשר לעבד כמויות מידע גדולות יותר על הכרטיס כך - כרטיסים אחרים עם כמות דומה עולים פי 5 או 6 (כמו ה-GTX295 למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^

סליחה, אבל מה ל - MATLAB ולגרפיקה :s05:.

זו רק דוגמה לעוד שעושה שימוש בכרטיס המסך כ-GPGPU ורציתי להאיר עניין שלא קיבל התייחסות לטעמי - האם גם בשימושי גרפיקה נפח הזיכרון עלול להגביל את השימוש בכרטיס בדומה לדוגמה שנתתי?

במידה וכן, ה-9600GT עם 2G יכול להוות אפשרות מאוד מעניינת למי שמוגבל בתקציב.

אין בזה כל סתירה לשלל השיקולים שהועלו עד כה - זה רק נדבך נוסף.

נקודה חשובה - במדור "מפרטים מומלצים" אנחנו ממליצים לגרפיקאים לקחת GTX260 במקום כרטיסי ATI. נראה אם כן שזו אינה המלצה טובה במיוחד.

אילו כרטיסים הייתים ממליצים לטווח המחירים הנמוך/בינוני/גבוה?

מה הכרטיס החזק ביותר שמאפשר SOFTMOD למיטב ידיעתכם?

שונא לצטט את עצמי, אבל באמת הייתי מעוניין לדעת מה דעת המומחים פה כדי לעדכן את המדור בהתאם.

אנא פשפשו במועדפים שלכם ונסו לעזור - תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...