נתניהו: נאפשר לישראלים להצביע בחו"ל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נתניהו: נאפשר לישראלים להצביע בחו"ל

benor

Recommended Posts

גם מי שירד מישראל יוכל להצביע בבחירות. ראש הממשלה הודיע בישיבת סיעתו שממשלתו תגיש לכנסת הצעת חוק שתאפשר לכל אזרח ישראלי להצביע בעולם: "זה תורם לקשר ולעוצמתה של ישראל". חיים אורון בתגובה: "החיים זה לא טוקבק"

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שהו בחו"ל ערב הבחירות האחרונות יותר מחצי מליון ישראלים בעלי זכות הצבעה. אם תאושר ההצעה על שלבי החקיקה השונים, צפוי המהלך לחזק באופן משמעותי את גוש הימין, שעמו מזוהים ישראלים רבים החיים מחוץ לגבולות המדינה.

מקור:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3846065,00.html

מהלך מאוד בזיוני. אדם עם אזרחות ישראלית, שלא חי בארץ לא צריכה להנתן לו הזכות להצביע בבחירות. כל עוד הוא לא גר פה, אין שום סיבה שהוא יחליט בשבילי בשום צורה איך לחיות כאן. לדעתי, אין הבדל בין בן אדם עם אזרחות ישראלית שגר בחו"ל, לבין היהודים שחיים בתפוצות.

כל עוד הם חיים בחו"ל את מרבית הזמן שלהם, וקופצים לביקור קטן מדי פעם, הם לא ישראלים בעיניי. אם זה כ"כ חשוב להם להצביע שיבואו לכאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנל חושב אותךו דבר :xyxthumbs:

מישהו שנוסע לטיול או לעבודה לכמה חודשים - ת'פדל - אבל השם לישראלים שירדו מן הארץ זה יהדות התפוצות מבחינתי ולהם כמי שלא חי בארץ לא צריכה להיות

זכות הצבעה

אני מקווה כי ההצעה האווילית הזו לא תעבור את מבחן הכנסת וגם אם כן שבג"ץ יפסול אותה

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אם אזרחי בחו"ל אינם שונים מיהודי התפוצות (בכך שאינם תושבי ישראל) למה שלא יפסיקו לדרוש מהם תשלומי מיסים מסויימים שהם משלמים גם אם הם לא חיים בארץ? אם כבר אז כבר...

דבר שני, אני לא בטוח בכלל שמהלך שכזה יועיל לימין... יש מספיק "ישראלים" בחו"ל שנוטים דווקא לשמאל הקיצוני - הרבה יותר קל להיות שמאלני כשלא חיים בארץ ורק שומעים על "הסכסוך" (ולפעמים עוד במילים ה"מאוזנות" של כלי התקשורת המקומיים...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי שום קשר להאם ההצעה היא טובה, הגיונית, ועם מי היא תיטיב (אם בכלל), לא צריך להגזים: ההצעה לא אווילית (יחסית להרבה הצעות אחרות שמועלות בכנסת), ואם היא תעבור, בג"ץ לא יפסול אותה, כי אין בה שום דבר שנוגד חוקי יסוד או עקרונות דמוקרטיים כלשהם. לראיה, אזרחי ארה"ב, מעוז הדמוקרטיה במובנים רבים, זכאים להצביע בחו"ל.

מה שכן, אני מסכים שכדאי לנסח את החוק כדי שיאפשר להצביע למי ששוהה בחו"ל ארעית בתקופת הבחירות, אבל רוב הזמן חי בישראל. לא קשה לשים קריטריונים כאלה ולבדוק אותם מקרה-מקרה. אין הגיון רב לתת זכות הצבעה לאנשים שיש להם אזרחות אבל בפועל לא חיים כאן שנים ועשרות שנים, אבל גם אין סיבה מהותית כלשהי למנוע את הזכות מאדם שבמקרה נמצא בחו"ל דווקא ביום הבחירות (לעיתים אפילו לא מבחירה, נאמר בנסיעה עסקית שנכפתה עליו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם הרי מודעים לזה שבכל מקרה מי שגר בחו"ל ובעל אזרחות ישראלית זכאי להצביע... פשוט במצב הקיים הוא חייב להגיע לארץ בשביל זה, והיחידים שרשאים להצביע בחו"ל (או מוקדם יותר, כשהם עוד בארץ) הם הימאים ועובדי השגרירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן, אני מסכים שכדאי לנסח את החוק כדי שיאפשר להצביע למי ששוהה בחו"ל ארעית בתקופת הבחירות, אבל רוב הזמן חי בישראל. לא קשה לשים קריטריונים כאלה ולבדוק אותם מקרה-מקרה. אין הגיון רב לתת זכות הצבעה לאנשים שיש להם אזרחות אבל בפועל לא חיים כאן שנים ועשרות שנים, אבל גם אין סיבה מהותית כלשהי למנוע את הזכות מאדם שבמקרה נמצא בחו"ל דווקא ביום הבחירות (לעיתים אפילו לא מבחירה, נאמר בנסיעה עסקית שנכפתה עליו).

אם זה אני מסכים איתך, אבל לא על הנושא הזה דברתי.

Grimm, זה מפריע לי עקרונית שמישהו מחליט בשבילי מרחוק. אני לא מדבר על מקרים בודדים שאתה ציינת, בנסיבות כאלו ואחרות.

מעצבן אותי, שמישהו שלא גר פה את מרבית זמנו, מביע עמדות פוליטיות נחרצות כשהוא יושב אי שם בקנדה, ארה"ב ולא משנה איפה. "הילדים בעזה מסכנים", "צריך להכנס בפלשתינאים חזק" וכד'. ולא משנה אם זה עמדות ימניות או שמאליות זה משהו שמפריע לי אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק גרועה לדעתי

אני לא רוצה שאיזה בן אדם שחיי לו בחו''ל יחליט בנושאים כלכלים/ביטונים/חברתיים , הרי הוא בכלל לא חיי פה ולא רואה את הדברים, אלה בעיקר שמועיות וחדשות פה ושם

צריך שיהיה סייג בחוק כמו: כל מי שיש לו אזרחות יוכל להצביעה בהנחה שבשלוש השנים האחרונות שהה 12 חודשים בארץ במצטבר או

6 חודשים ברציפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אתה חיי בסרט

מכוון שליברמן תומך בזה זה אומר שרוב האנשים שירדו מהארץ הם רוסים שמתגוררים במדינות ברית המוצצות לשעבר, בעצם הם היו עולים שירדו מן הארץ>

קולות זולים (זולים מכוון ששם יש להם השפעה, ולאנשים שם לא איכפת מישראל>קבלנות קולות- יצביעו תמורת תשלום) למפלגה שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, למה לא? הם לא צריכים לוותר על האזרחות (הם יכולים ללכת למשרד הפנים או לשגרירות אבל למה שהם יעשו )

הם פשוט חיים בחו''ל עם אזרחות של המדינה בה הם חיים (שתי אזרחויות ברוב המדינות אין בעיה עם זה) או כתושבי קבע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכוון שליברמן תומך בזה זה אומר שרוב האנשים שירדו מהארץ הם רוסים שמתגוררים במדינות ברית המוצצות לשעבר

אני מת על שיטת הסקת המסקנות שלך. ליברמן תומך => בוודאות יש לו סיבה נסתרת => רוב הישראלים לשעבר נמצאים ברוסיה ותומכים בו אוטומטית?

בולשיט. אולי תקרא בזמנך הפנוי את ההגדרה של "הגיון" ועל השיטה ההגיונית להסקת מסקנות מנתונים ידועים.

קולות זולים (זולים מכוון ששם יש להם השפעה, ולאנשים שם לא איכפת מישראל>קבלנות קולות- יצביעו תמורת תשלום) למפלגה שלו

בינתיים קבלנות הקולות הגדולה ביותר בבחירות בארץ מתרחשת דווקא תחת החסות של מפלגת העבודה במגזר הערבי (מישהו עוד זוכר מה הלך שם בפריימריז?), ואין שום ראיות לקבלנות קולות בתשלום במגזר הרוסי.

בהערת אגב, אני מקווה שתחנק עם שנאת ה"רוסים" הזו שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...