טיפול במספר משתנה של ארגומנטים -- שפת C - עמוד 5 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיפול במספר משתנה של ארגומנטים -- שפת C

iem

Recommended Posts

עכשיו הבנתי אותך...

אבל בנאדם... תקרא את השאלה בעמ' 1, ותראה שהכוונה היא שהפונק' תעשה את העבודה ולא ה-main.

כאשר אתה מתכנן מודולרית, אתה אמור לתת לפונק' לעשות את העבודה וה-main הוא בידי הלקוח, כלומר הכל מכומס, חבוי מעיני המשתמש, הוא (הלקוח המשתמש) אמור לדעת שיש לו פונק' שעושה א,ב,ג, וזהו. הוא לא אמור לשלוט עליה ולהבין איך היא עובדת, אלא רק איך משתמשים בה, ולכן אני אמור לעשות את הכל בפונק' ורק את הקריאה אליה, לבצע מה- main :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברור. אבל אתה לא מדבר פה על הדפסה וזהו, אתה מדבר פה על הרבה יותר מזה...

if (result!=9999)
printf ("%d\n", result);
else
printf ("ERROR\n");

יש פה ממש תנאי IF.... זה הרבה יותר מסתם לקרוא לפוק'... אני מחפש דרך שאני אוכל לשלב את זה בפונק' וב- main אני רק אקרא לפונק' בלבד... :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? ב-main יש עוד הרבה לוגיקה:

היא אחראית לבחור איזה ערכים להעביר לפונקציה.

היא אחראית להדפיס את התוצאה של הפונקציה.

אז מה אם יש שם if?

חוץ מזה, תזכור דבר פשוט: התרגיל לא ביקש שהפונקציה תדפיס כלום.

נניח שכתבת את הפונקציה, ועכשיו אתה נותן לכל החברים שלך להשתמש בה. מבחינתם, הפונקציה היא קופסה שחורה שאי אפשר לשנות - היא מקבלת קלט כלשהו, ועושה משהו. עכשיו, נניח שאחד החברים מחליט לבנות גרפית שמשתמשת בפונקציה, אבל הוא רוצה שכשיש שגיאה, תופיע הודעת שגיאה יפה על המסך, והשגיאה לא תודפס לפלט הסטנדרטי. אז הוא ייאלץ להיכנס לתוך הקוד של הפונקציה שלך (מה שיכול להיות שלא יהיה אפשרי) ולשנות אותה. באופן הזה, כל מה שהוא צריך לעשות זה לשנות את הקוד שלו עצמו, שמשתמש בפונקציה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...