MS-UNIX באמת למה לא! - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MS-UNIX באמת למה לא!

Recommended Posts

למה באמת מייקרוסופט לא מוציאה גירסת יוניקס משלה למחשבים אישיים ושרתים.

הרי דבר כזה יוכל לתת לה פתח כניסה להשתלטות על השוק המקצועי אליו היא מנסה לחדור ללא הצלחה לאורך שנים.

אני מתכוון למערכת הפעלה מבוססת UNIX עם ממשק גרפי בסיסי בלבד בדומה ל Solaris (ללא פיצ'רים מיותרים).

כאשר היציבות מובטחת וישנו גרעין יוניקס רציני ועוד עם יכולת תמיכה בהתקנים חדשים כמו שרק מייקרוסופט יכולה לתת אין סיבה שמוצר כזה לא יצליח!

דורון.

נ.ב

אל תגידו לי שמייקרוסופט עשתה זאת כבר עם NT/2000/XP - זה לא זה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) מעבר על החוק אף פעם לא הפריע למייקרוסופט, יתרה מזאת זהו סוג של ספורט למנהליה!

2) לא נשמע לי הגיוני כי אם אכן כך אז כל החברות הגדולות עם מוצרים דומים עוברים על החוק :

SUN עם SOLARIS

עם OS-X

SUSE עם SUSE (נדמה לי שהוא לא קוד פתוח)

BeOS ז"ל עם מערכת ההפעלה שלה (שנמכרה לפאלם כמדומני) וכ'ו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה כל החברות האלה שהזכרת? כל אלה נלחמות ב-Microsux, מי האויב הכי גדול שלהם? ה-Unix ו-, יותר ה-...

למיקרוסופט אין הרבה מתחרים בתחום ה-Office וכל השאר, אבל במערכת הפעלה יש לה אויב גדול ה-, אני לא יודע אם שמעת או לא אבל הרבה ממשלות של מדינות עברו ל- במקום ה- בגלל שזה נורא יקר בינהם ארה"ב בריטניה ועוד כמה, רק פה בארץ משרד האוצר קונה 500(!!) רשיונות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) לא נשמע לי הגיוני כי אם אכן כך אז כל החברות הגדולות עם מוצרים דומים עוברים על החוק :

SUN עם SOLARIS

בעקרון, קוד סגור. חלקים מהקוד שוחררו אחרי שינויים.

APPLE עם OS-X

קוד סגור (מלבד חלק גדול מהקרנל שהוא כן קוד פתוח).

SUSE עם SUSE LINUX (נדמה לי שהוא לא קוד פתוח)

כמעט הכל קוד פתוח (לינוקס זה לינוקס). קטעים שוליים כמו ה-Installer ותוכנות עזר קינייניות נמצאים בקוד סגור.

BeOS ז"ל עם מערכת ההפעלה שלה (שנמכרה לפאלם כמדומני) וכ'ו...

קוד סגור כמעט לחלוטין, להוציא את ה-Tracker (מנהל הקבצים המקביל ל-Explorer בחלונות) וה-Deskbar (המקבילה ה-BeOS-ית ל-Taskbar, ממנה גנבו MS רעיונות ל-Taskbar החדש של WinXP).

בעניין החוקיות, הכל עניין של סוג הרשיון.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...