החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...) - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים בחו"ל לא היו מרשים לעצמם את השטויות שהם עושים כאן? (או - יהדות ונשים...)

vic07

Recommended Posts

lev-27, ראה, השימוש הנרחב במושג " יהדות " מרמז שכולם ( כל הזרמים ) אומה אחת ומסכימים לאותם חוקים ועקרונות.

הדבר אינו כך ויהדות היא מושג ערטילאי שכל זרם בוחן לפי רבניו וכתוביו ופרשנותו ונוהג בהתאם למה שבא לו.

" יהדות " היא מושג שמתפרש על פני ה ר ב ה ז מ ן וכל הזמן משתנה בהתאם למקום וחברה.

1. ביהדות אישה יכולה להתגרש - לפי איזה דין ואיזה דיין ? אתה מכיר את חוקי הגירושין של בית הדין הרבני ?

2. יכולה לבחור בעל - שוב, לפי איזה דין ? אתה מכיר את חוקי הנישואין של הדת ?

3. חייבת לקבל סיפוק מיני - אתה ממש לא רוצה שאני אכנס לזה כי לחרדים והמתחרדים פה יפלו האזניים מרוב בושה.

4. יכולה לעבוד מחוץ לבית - שוב, לפי איזה דין וזרם ?

אם אתה יכול ומוכן לעלות את מה שאתה טוען עם סימוכים תקפים, אדרבא, בששון ושמחה. נתפלפל בכיף.

אתה שופך כאן טונות של מידע מעוות ודיסאינפורמציה, ודבריך נובעים מחוסר ידע משווע, למרות שאתה מנסה להציג אחרים כחסרי ידע.

ראשית רוב רובה של היהדות מבוססת על אותם חוקים ואתם עקרונות(תורה שבכתב ובע"פ). נכון שישנם עוד זרמים רבים (בעיקר 2 - ספרדים ואשכנזים), אבל הבסיס של 95% מהדברים הוא זהה.

לגביך טענותיך - נכון שהאישה לא יכולה להתגרש עפ"י היהדות, אלא היא צריכה לקבל גט מבעלה, אך ב-99% מהמקרים בתי הדין יטילו עונשים כבדים על סרבני הגט על מנת להשיג גט זה. נכון שיש מקרים מצערים וטראגיים של נשים שלא מקבלות גט לאורך שנים אבל זה לא 1%, אלא הרבה פחות.

ודאי שלפי היהדות אישה יכולה לבחור את בעלה, גם בזרמים החרדים ביותר. אם אתה טוען אחרת אין לך שמץ לגבי יהדות. לא רק זאת שהיא יכולה, היא חייבת להסכים לכך. בזרמים מסוימים אומנם נדיר שהאישה תסרב, אך עדיין יש לה רשות לכך.

לגבי סיפוק מיני, גם כאן אתה שוב טועה. זה משהו די בסיסי ביהדות, גם אם לא כל כך ידוע, וזה לפי התורה עצמה - וכיתר הדברים המפורשים בתורה, אין אף זרם שחולק על זה.

עבודה מחוץ לבית - אין לזה שום התייחסות בתורה, אם כבר זה יותר נוגע למנהגים חברתיים. ד"א ברוב רובה של החברה החרדית ודאי שהנשים עובדות, ולא רק זאת, אלא שהן המפרנסות העיקריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איאפשר ללמוד יהדות באופן שטוח [על רגל אחת] אפשר לצטט גם דברים" שנגד הבעל" כמו

גבר ואישה מתגרשים, ההלכה מתחשבת רק באישה - ומחייבת את הגבר לשלם לה כתובה.

בקידושין הגבר חייב לתת לאישה דבר שבו היא רוצה [בדרך כלל את הטבעת היקרה], אחרת היא לא מקודשת לו.

וכו' וכו'

אני כבר אביא הסבר על הרמב"ם שזה כבר ילמד על הכל.

הבחור מצטט דברים מאתר דעת אמת או חופש ,ויקפדיה.

סתם דיון טרי שיצא לי לראות http://www.bhol.co.il/forum/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2731594&forum_id=20707

הרב דינוזאורוס [ :lol: ] מפיל כל דבר של דעת אמת וכדומה.

[ לדעתי אין להתייחס - ללץ - סתם יוריד אותכם לרמה מאוד שפלה ].

כל מה שאני אביא על הרמב"ם זה רק בשביל הקוראים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Holography :

אתה מדבר אלי ? לכיוון שלי ? אל אנוכי ? אני ? גנגסטר ? :smile1: מאמה מיה, כזה כמו ... קאפונה ?

רונילה :

יא, צצת ככה בהפתעה, איזה יופי, חיכיתי לך. :biggrimjackbox:

shimon23 :

עוד אחד. טוב, נו, יאללה, שיהיה.

תורה שבכתב ותורה שבעל פה. זה המקור, לא ? סבבי.

תורה שבעל פה ( שישה סידרי משנה ) :

על פי המסורת, זאת התורה שנתנה בהר סיני.

כתיבתה וניסוחה הסופי משוייכים לרבי יהודה הנשיא וחכמי תקופתו במאה ה 13

( אין דעה אחידה בקשר לזמן הניסוח וכן אופי הניסוח ואפילו תחילת הניסוח ).

תורה שבכתב ( חמישה חומשי תורה - בראשית, שמות, ויקרא, במדבר, דברים ) :

לפי המסורת היהודית, התורה הזאת ניתנה למשה מפי אלוהים ושמשה העלה בכתב.

עד לפה אנחנו מסכימים ? ( לא שאני מסכים אבל צריך שתהיה איזו שהיא נקודה משותפת אז אני אתייחס לזה כך )

אם אני טועה, בבקשה תקן אותי ואל תצרח עליי לחינם שאני זיין שכל ( את זה אני כבר יודע )

שנמשיך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

derailed1_640.jpg

איך דיון על זה שהחרדים מנסים לכפות את דתם גם בחול הגענו למעמד האישה ביהדות (שהוא ידוע כזבל)?

הנקודה העיקרית היא: החרדים מנסים לכפות את דתם על אחרים, גם על לא יהודיים.

תמשיכו

אגב רוני, אני עדיין מחכה ל"תגובה הסופית והגאונית" שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Holography :

אתה מדבר אלי ? לכיוון שלי ? אל אנוכי ? אני ? גנגסטר ? :smile1: מאמה מיה, כזה כמו ... קאפונה ?

רונילה :

יא, צצת ככה בהפתעה, איזה יופי, חיכיתי לך. :biggrimjackbox:

shimon23 :

עוד אחד. טוב, נו, יאללה, שיהיה.

תורה שבכתב ותורה שבעל פה. זה המקור, לא ? סבבי.

תורה שבעל פה ( שישה סידרי משנה ) :

על פי המסורת, זאת התורה שנתנה בהר סיני.

כתיבתה וניסוחה הסופי משוייכים לרבי יהודה הנשיא וחכמי תקופתו במאה ה 13

( אין דעה אחידה בקשר לזמן הניסוח וכן אופי הניסוח ואפילו תחילת הניסוח ).

תורה שבכתב ( חמישה חומשי תורה - בראשית, שמות, ויקרא, במדבר, דברים ) :

לפי המסורת היהודית, התורה הזאת ניתנה למשה מפי אלוהים ושמשה העלה בכתב.

עד לפה אנחנו מסכימים ? ( לא שאני מסכים אבל צריך שתהיה איזו שהיא נקודה משותפת אז אני אתייחס לזה כך )

אם אני טועה, בבקשה תקן אותי ואל תצרח עליי לחינם שאני זיין שכל ( את זה אני כבר יודע )

שנמשיך ?

כן, אליך, יש לך טון *קצת* מתלהם ומתלהב.

נ.ב

רבי יהודה הנשיא חי במאה השניה לספירה עד לרבע הראשון של המאה השלישית לערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתלהב ? כן. זה אני. נו, זה חלק מהאישיות. אני טיפוס נחמד, באמת, ברצינות. :jump1:

בקשר לרבי יהודה הנשיא , אכן, אתה צודק, לא יודע למה רשמתי 13 ( בטח התלהבתי ) , התכוונתי לתחילת המאה ה 3 .

אין ידיעה ברורה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ניו יורק: רכיבת אופניים בעירום נגד החרדים

חרדים בברוקלין גרמו להסרת שביל אופניים שבו נוסעות נשים "בלבוש חושפני". קבוצת רוכבי אופניים החליטה למחות

גם בניו יורק - מחאה נגד כפייה דתית: רוכבי אופניים, הזועמים על ביטול שביל אופניים בשכונה חרדית ברובע ברוקלין, החליטו למחות באמצעות רכיבה קבוצתית בעירום בלב שכונת וויליאמסבורג. אם תחזית מזג האוויר תתממש, הם צפויים לרכוב בשיאה של סופת שלג. "

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3822002,00.html

בארץ אני מנחש זה היה מוביל לרצח או לפחות לפצועים קשה בצד המפגינים אם לא היה משטרתית כבדה על נשים ערומות צועדות בלב מאה שערים.

מעניין איך זה יהיה בברוקלין, אנסה לעדכן היום בערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחח :lol:

ע - נ - ק !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:xyxthumbs:

רוני ( וחבורתו ) או כל מישהו אחר שרוצה לתת דעתו בנושא ( אך במיוחד רוני, בלי חבורתו !!! ) :

פתחתי נושא ב -> כללי -> נשים ביהדות. כל התגובות בנושא נא לכתוב שם.

VIC07, מתנצל על החפירות שלי בנושא וחטיפת הת'רד. צ'טערת.

רונילה יא שפן פחדן, איה ברחת ונעלמת ? אתה מבטיח הסברים כבר יומיים. לא הסבר ולא קדחת באופק. שממה ושיממון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כצפוי ההפגנה בווילאמסבורג לא היתה בטופלס בגלל הקור שיש עכשיו בNYC (מתחת לאפס) אז הם נסעו שם על אופניים לומרות שכבר הורידו את נתיב האופניים.

יש סרטון בכתבה הבאה:

http://www.nydailynews.com/ny_local/brooklyn/2009/12/20/2009-12-20_topless_bike_protest_is_a_bust.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...