טווח קליטה "עני" מאוד בתקשורת אלחוטית - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טווח קליטה "עני" מאוד בתקשורת אלחוטית

idan1836

Recommended Posts

ארון התקשורת קיים גם בקומה ה3 וגם בקומת הכניסה, העניין הוא שאם רוצים להעביר כבל מלמטה למעלה חייבים לעבור דרך ארון התקשורת בקומת הכניסה!

אם אני רוצה להעביר את הראוטר קומה אחת למעלה אני אצטרך לתלות אותו איפשהו ולשבור חתיכה מפנים הארון מפאת חוסר מקום (יש בפנים שקע אחד ומין מחשב של בית חכם/הארקות וכו').

התהליך הזה נעשה מסובך למדי, צריך בסופו של דבר למצוא את הפתרון האידיאלי ולקחת בחשבון שבעתיד יתווספו מחשבים נוספים.

תודה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשאני בא לתכנן פריסת רשת בבית חדש, נקודת המוצא שלי היא שיש בכל קומה ארון תקשורת עם לפחות שקע חשמל אחד בתוכו. אחד הארונות (בדרך כלל זה שבקומת הכניסה) מוגדר כארון הראשי והוא בדרך כלל קצת יותר גדול ובו ממקמים את המודם והנתב ובמידת הצורך גם SWITCH נוסף. מהארון הקומתי נפרסים כבלים לכל חדר ותמיד יש אפשרות באמצעות SWITCH נוסף למקם באחד החדרים נקודת גישה אלחוטית שמחוברת בכבל. באופן זה מתקבלת פריסת כבלים מלאה ובמידת הצורך כיסוי נקודתי. העובדה שנקודת הגישה מתחברת בכבל לא גורמת לירידה של 50% במהירות הרשת האלחוטית.

יתכן שאצלך זה כבר מאוחד לבצע זאת, אבל חשמלאי רציני יצליח להשחיל כבלים דרך תעלות הטלפון הקיימות. במידה והכבל מהקומה התחתונה לקומה העליונה ארוך מ-100 מטר, מקם בארון התקשורת SWITCH שיאפשר הארכת הכבל ל-200 מטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בהחלט אפשרות, אבל נראה לי שהמרחק והעובשה שסביר להניח שהמרתף והקומה השלישית לא על אותה פאזה תביא למהירויות מאוד נמוכות -- קרא את הסקירה שלי כאן -- http://www.netcheif.com/Reviews/HL105E/HL105E.htm. אם כבר, עדיף במקרה הזה HPNA3 (רשת על כבלי טלפון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם,

שמעתי את דעתו של כל אחד ואפילו החכמתי מעט, אני כנראה אריץ כבל לקומה העליונה ואמקם את הנתב שם.

אשמח רק אם מישהו יוכל להראות לי מהו הCLIPPER שבעזרתו סוגרים את ראש הכבל.

עריכה:

מצאתי את הלוחץ שאני אזדקק לו,

השאלה היא אם מה שאני אמור לקנות הוא:

-כבל גמיש CAT5E מסוכך FTP (מה זה אףטיפי?)

-קונקטורים RJ45 או קונקטור מסוכך? (מה ההבדל)

-גומיות כיסוי לקונקטורים

טעיתי במשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל FTP הוא כבל FOIL TWISTED PAIR ולשימוש שלך הוא בסדר גמור. אתה יכול להסתפק בקונקטור פלסטיק סטנדרטי ללא סיכוך. כיסוי הגומי הוא תפאורה בלבד ולא מחוייב המציאות. אצלי בבית כל הכבלים הם FTP עם קונקטור רגיל בלי כיסוי והרשת עובדת ב-1G בלי שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הכי טובה והכי מקצועית:

1) מקם את הנתב בין 3 הקומות וחבר אותו לאינטרנט.

2) קנה עוד כרטיס רשת וחבר אותו למחשב בממ"ד

3) שנה את הגדרות ארץ השידור בנתב, לתיאלנד (עוצמת השידור הכי חזקה)

בעלות של 70 ש"ח אתה מקבל ביצועים של מליון דולר

עלות כרטיס רשת נוסף, כמובן שתיקנה כרטיס רשת עם אנטנה חיצונית (כרטיס PCI עם כבל ואנטנה) למחשב בממ"S שכמובן שם תהייה הקליטה הכי חלשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו דבר כמו שחיברת בזמנו, רק ללא כבל הרשת למחשב

מה שחשוב שהWAN יחובר למודם, או אם זה נתב מובנה רק לחבר אותו לקו טלפון ולחשמל.

לקנות עוד כרטיס רשת וזהו.

תעשה את השלבים הללו, אעבוד איתך בשיטה להגביר את עוצמת השידור, כמובן שמשרד התיקשורת אוסר זאת, בגלל הפרעות עתידיות בשידורים .

בישראל ישנה הגבלה עד עוצמת שידור של 100 מילי וואט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...