טווח קליטה "עני" מאוד בתקשורת אלחוטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טווח קליטה "עני" מאוד בתקשורת אלחוטית

idan1836

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי 2 מחשבים נייחים בבית בין 3 קומות (פרטי), המחשב הראשון נמצא במרתף (3 קירות בטון) והמחשב השני נמצא 2 קומות מעלי.

המחשב הראשון מחובר לנתב של TP-LINK מדגם WR841ND (דראפט N), בעוד במחשב השני בקומה העליונה יש כרטיס רשת גם כן בתצורת 'N' של TP-LINK.

טווח הקליטה הוא על קו 1 מתוך 5 ולפעמים גם אותו אין אלא אם משנים זווית של המארז.

אני מחובר ל012 מהירות 3Mb, מערכת WIN 7 ULTIMATE בשני המחשבים (בראוטר ובכרטיס האלחוטי יש 2 אנטנות שאפשר להוציא בעזרת הברגה)

עכשיו לענין,

2 פתרונות עומדים בפניי:

- החלפת אנטנה אחת בראוטר ואחת בכרטיס לאנטנה בתצורת 7DB-9DB באורך 38 ס"מ לעומת 14 ס"מ שקיימת היום אני חושב 5DB, ובכך יש סיכוי לשפר את הקליטה!

- לקבוע נק' גישה (אקסס פוינט) בקומה האמצעית ובכך לתווך בין 2 המחשבים.

בפתרון הראשון יש חסרון שהקליטה משודרת בצורה אופקית והחיבור אצלי הוא אנכי בין הקומות ולא בטוח שהחלפת אנטנות תעזור.

בפתרון השני יש חסרון שנקודת הגישה משדרת כREPEATER, והעברת הנתונים שלי (לא הקליטה) מתקצרת ב50% בערך לפי מה שהבנתי.

רציתי לדעת איפה אני טועה במה שאמרתי ואיפה מה ששמעתי מאנשים באמת נכון. איזה פתרון הוא הנכון ביותר?

תודה רבה למי שהייתה הסבלנות לקרוא הכל!! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בגדול כל מה שכתבת נכון. ההסתיגות היחידה שלי היא לגבי החלפת האנטנות -- אני לא חושב שתראה שיפור מדהים -- מקסימום תקבל שני קווים במקום קו אחד. במקום כל הפתרונות שהצעת, הכי טוב להעביר כבל בין המרתף לקומה העליונה דרך צינורות הטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האופציה של העברת כבל רשת אין לי ממש,

מה בנוגע לקבלת מודם נוסף מחברת , אפשרי? מה אנשים עושים במצב שלי? אני כמעט בטוח שאני לא היחיד עם הבעיה הזו ועוד לא יכול להעביר כבל חוטי.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורך הכבל אינו משפיע על המהירות?

מדובר בעוד עניין, יש לי בבית וגם איתו הייתי רוצה לגלוש ברחבי הבית, הרי צריך למצוא לזה פתרון גם אחרת לא עשיתי כלום בעניין האלחוטיות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך כלי מיוחד בשביל להכניס את הראש (Clipper זה נקרא, אאל"ט)

אבל מי אמר משהו על כבל מוצלב?

הפתרון שנשמע לי הכי טוב זה להעביר את הראוטר למיקום מרכזי יותר

בבית ואת המחשב הראשון לחבר ישירות לראוטר באמצעות כבל (אני פשוט מסכים עם מה שאנשים מעליי כתבו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מעביר את הראוטר לקומה האמצעית (קומת כניסה) בעצם אני הופך את הראוטר למעיין AP מרכזי?

בנוסף אני צריך כבל שירוץ מלמטה אליו ויחזור ממנו למחשב? כי אין לי אפשרות להעביר את המודם יחד איתו (בסופו של דבר המחשב מחובר לראוטר והראוטר למודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה אתה מתכוון במושג "AP מרכזי", אין הבדל עם הקונפיגורציה

שיש לך עכשיו, חוץ מזה שהמיקום של הראוטר משתנה ולכן הכבלים מתארכים,

אבל הלוגיקה היא בדיוק אותה לוגיקה.

וכן, אתה תצטרך כבל שמגיע חזרה למחשב הראשון, או לקנות לו כרטיס רשת

אלחוטי ולחבר אותו ככה

כמובן, יהיה עדיף אם תוכל להעביר גם את המודם, אבל אם זה לא אופציה אז חבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מעביר את הראוטר לקומה האמצעית (קומת כניסה) בעצם אני הופך את הראוטר למעיין AP מרכזי?

בנוסף אני צריך כבל שירוץ מלמטה אליו ויחזור ממנו למחשב? כי אין לי אפשרות להעביר את המודם יחד איתו (בסופו של דבר המחשב מחובר לראוטר והראוטר למודם).

ולמה אין לך אפשרות להעביר?

שאלה אליך לפני שאני אגיד סופית את דעתי:

הארון תקשורת באיזה קומה הוא נמצא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...