ccna מה הדרך הטובה ביותר להתאמן ומה האמצעים? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ccna מה הדרך הטובה ביותר להתאמן ומה האמצעים?

koby058

Recommended Posts

אני מדריך CCNA ב- http://www.iitc.co.il ואני יכול להגיד לך שכל מה שאתה צריך בשביל CCNA נמצא ב- Packer Tracer. מבחינת השימוש בתוכנה, יש Tutorials בתוך התוכנה, ואני בטוח שיש גם ב- . בקשר ל- GNS3, זהו לא סימולטור. התוכנה מריצה אמיתית של סיסקו על המחשב שלך. זאת אומרת שיש שם את כל הפקודות, כי אתה אשכרה מריץ על המחשב שלך. מצד שני - אתה חייב מערכות הפעלה אמיתיות של סיסקו שעולות לא מעט.

לסיכום, אפילו שב- GNS3 יש יותר פקודות (את כולן, האמת) - PackerTracer יותר ידידותית, פחות מעמיסה על המחשב (רלוונטיי במיוחד בטופולוגיות מורכבות), ואפילו ניתן לתרגל שם דברים שלא ניתן לתרגל ב- GNS3, כמו טופולוגיות WAN מסוימות, וחיבור למשתמשי PackerTracer אחרים דרך האינטרנט. בקיצור - תשאיר את GNS3 ל- CCNP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

גם אני לומד עכשיו לCCNA. סיימתי CCENT ואני נגש לCCNA עוד לפני .

ההרצאות של CBTNUGGETS מעולות! מסבירים שם טוב מאוד את החומר.

לגבי מעשי, PACKET TRACERT היא לא תוכנה מסובכת. צריכים לשחק קצת עם הפיצ'רים, וליישם שם את הפקודות שלמדת דרך הרצאות/ספר אלקטרוני.

אני לומד עם הCisco Networking Academy. יש להם "ספרים אלקטרונים", הם לא ממוקדם בדיוק לCCNA, אבל הם גם טובים ואפשר למצוא אותם להורדה באינטרנט- בטורנט, או בדרך חיפוש בגוגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עוד אפשרויות לימוד (לבד), איך להיבחן, וכיצד ללמוד:

ללמוד לבד CCNA של סיסקו (חלק א')

Packet tracer ניתן להורדה (חוקית) רק אם אתם תלמידים של מכללה שעובדת עם תוכנית CNAP.

GNS-3 ( מאותה המשפחה של Dynagen, Dynamips) מצריך גירסה (כנראה לא חוקית גם היא) של Cisco ios.

נראה לי שהמאמץ להפעיל את Dynamips ונגזרותיו - עדיף בסופו של דבר, זה הכלי שדרוש גם ל CCNP והלאה.

לעזרה:

לימוד עצמי להסמכות סיסקו באמצעות Dynamips

בהצלחה

יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקנות קיטים בEBAY לCCNA/CCNP ומעלה בסביבות ה400דולר(2 מתגים, ונתב בד"כ, הקיטים של הVOICE וWireless יותר יקרי), SIMים מספיקים לCCNA כל עוד יש לך נסיון בשטח, אבל בלי זה זה דיי קשה.

אם יש לך ציוד להתאמן עליו זה לטעמי שונה לגמרי, וזה גם נותן קצת טבילה במים במה תעסוק. כן זה תענוג קצת יקר אבל אם אתה מוצא עוד 2-3 שיסכימו זה לא סיפור יקר במיוחד.

לדוגמא:

http://cgi.ebay.com/Cisco-CCNA-CCNP-Lab-Kit-2611-2-2610-40-8-2516-2924-1924-/300472042342?pt=COMP_EN_Routers&hash=item45f5878366

כן זה מחיר התחלתי, אבל מנסיון זה לא קופץ ביותר מ30-50 דולר מעל המחיר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את דובי, עבודה על נתבים ומתגים באמת (labs) נותנת תחושה שונה ומאפשרת הבנה טובה יותר של מה שאתה עושה מאשר לעבוד בpacket tracer.

החיסון כפי שצויין מעלי הוא שזה מעט יקר עבור אדם בודד, אבל בהחלט שווה את זה אם אתה רציני,

כי אין ספק שזו הדרך הטובה ביותר ללמוד לCCNA\CCNP - ניסיון מעשי באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה - שוב לא נכון.

ציוד אמיתי צריך רק' פעם פעמיים, כדי לגעת.

אחר-כך DYNAMIPS ונגזרותיו ( Dynagen GNS-3) הם אמיתיים - כי הם מריצים ios אמיתי של סיסקו !!!

אם בכל זאת אתם מתעקשים על ציוד אמיתי, לכו לטוב מכולם

http://www.certificationkits.com/ccna-certification-kits/

(הבאתי ממנו ציוד כבר לפני יותר מ 5 שנים, עוד מעט זורקים אותי מהבית בגלל כל הנתבים, מתגים כבלים וכו)

כמובן שהיום אני רק על Dynagen, כי אני מריץ 7200 ולא 2500. אני יכול להשתמש בממשקים של ATM שעדיין צריך לבחינת MPLS של

CCIP.

שוב הקישור ל Dynagen:

לימוד עצמי להסמכות סיסקו באמצעות Dynamip - חלק א

אפשר לשאול אותי (שם או כאן) לגבי השימוש בתוכנה שהיא תוכנת open source.

יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...