מפרטים מומלצים [יולי/אוקטובר 2010] - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרטים מומלצים [יולי/אוקטובר 2010]

YairZ

Recommended Posts

וואו! :xyxthumbs:

אני חייב לציין, שלראות מגוף ראשון איך האתר קשוב לתלונות של החברים בו, ואיך המנהלים (בהתנדבות מלאה! (רובם)) עושים כל שהם יכולים לטובתם, ממש משמח אותי.

כל הכבוד לכל מי שהייה קשור בזה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אליפות הארץ.

הערה קטנה - במפרט All around במחיר 4480 ש"ח (2845 ללא ציוד היקפי) - נשמט מחירו של לוח האם (ולכן נשמט גם מהחישוב הכולל, בדקתי).

כלומר - עלותו של מפרט זה צריכה להיות גבוהה יותר בכ-500 ש"ח (תוספת מחירו המשוער של הלוח), דהיינו כ-3350 ש"ח (לפני הוספת עלות הציוד ההיקפי).

הידד למעדכנים :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלק מהמפרטים כתוב "סט 5.1 של חברה מוכרת" במחיר של 260 ש"ח.

זאת טעות? כי אני לא מכיר שום סט 5.1 במחיר כזה נמוך! :nixweiss:

אולי יש חברות מסויומות ,שזולות באופן ניכר מאחרות, ועדיין מציעות ביצועים טובים?

אשמח לתשובה, אביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שדי חסר כאן מפרט לגיימינג בתקציב של כ-3500 ש"ח שדי פופולרי כאן במדור. משום מה יש קפיצה גדולה מ-2800 שח ל-4350.

ב-700-800 ש"ח השינויים בין המפרטים גדולים מאוד...

בנוסף כדאי לקבוע סף מסויים שייקבע מחיר מסויים שיש להשקיע לכל סוג של מחשבים, עבור כל מיני אנשים שאין להם מגבלת תקציב ו\או אין להם הערכת סדר גודל כמה עולה מחשב. למשל אין צורך ממשי להשקיע יותר מ-4-5K למחשב גיימינג איכותי וחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט יש מקום לדף עם קווים מנחים, משהו שיסביר את הדברים המובאים כאן (לדוגמא שהמפרטים היותר יקרים לא "הדוקים" במיוחד ויש בהם דגשים שונים) והפניות מעודכנות לנושאי הגרפיקה (קישור בתחתית ההודעה) ואולי בצירוף הערה בנוגע ל-OC, משום שהיום חלק מהחנויות מציעות אותו כאופציה עם המפרט, אז שהמשתמשים המעוניינים ידעו מה אם בכלל כדאי לשנות או להתייחס אליו במקרה והם רוצים שהחנות תעשה OC.

מקווה שאנחנו לא מפילים עליך פה יותר מדי, אם אתה צריך עזרה עם משהו אל תהסס לבקש.

עריכה - מצאתי את המקום - הלינק להמלצות גרפיקה תחת "רכיבים אלטרנטיביים ואפשרויות שדרוג" בתחתית הדף במפרטים הרב-שימושיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר כמה חיפושים, לא ממש הצלחתי למצוא תשובה אז רציתי לדעת מדוע במפרטים של הHTPC יש את הכרטיס HAUPPAUGE WIN TV PVR 150 MCE?

אם אני מעוניין לצפות בתכני HD ולהקליט אותם הרי התמונה תיהיה ירודה יותר (לא?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתפרצים לדלת פתוחה... קראתם את ההסברים בדפי המפרט עצמם?

אם חסר שם משהו - תגידו, רק קחו בחשבון שאי אפשר לכתוב שם מגילות על מגילות ולהסביר כל פיפס.

הוספנו גם הסבר בת'רד שלנו:

16_spec_main_ttl.gif

שאלה: למה המפרטים שלכם כל כך יקרים? ראיתי מפרטים דומים מאוד במחיר נמוך בהרבה!

תשובה: ההמלצות במדור אינן בסגנון של "מקסימום ביצועים במינימום מחיר" - לשם כך יש פורום שם ניתן "לתפור" לכל אחד את המינון המדויק בין מחיר, ביצועים, איכות, יכולת שדרוג, שקט ועוד ועוד. מטרת כל מפרט לתת המלצות הולמות לקהל היעד שלו. במפרטים בסיסיים נבחרו רכיבים בסיסיים מומלצים בעוד למפרטי השוק הגבוה נבחרו רכיבים איכותיים במיוחד ברמה גבוהה, גם אם יש רכיבים בסיסיים וזולים יותר שהיו מספקים לאותו מפרט. אין ספק שניתן "לאחסן" את המפרט החזק ביותר במדור בתוך מארז טוב של 200 ש"ח אבל אנו בחרנו במארז סופר איכותי ושקט במיוחד עם יכולת פנומנלית במחיר של כ~800 ש"ח, בהתאם לרמתו של המפרט כולו ורמת המחיר המדוברת. שימו לב שבאופן יחסי, החלוקה התקציבית באחוזים בין הרכיבים נשמרת פחות או יותר במרבית המפרטים.

.

.

.

לכל הגרפיקאים/תלתים שאין להם קטגוריה אחרת - זו הקטגוריה הרלוונטית לכם. רק שימו לב להערות בסוף כל מפרט, שמקורן בדיון הזה בעניין.

בתחתית כל מפרט יש הסברים וחלופות.

עם זאת, זו מטרת הפורום ולא המדור.

המפרטים נבחרו לפי דרגות שימוש ולא לפי תקציב ספציפי ולכן אין כאן שלובים של מעבד/כרטיס מסך הייאנד עם מארז/ספק של מפרט בסיסי.

זו גם בדיוק הסיבה לקפיצה בתקציב כי כל רכיבי המפרט שודרגו ממשהו ממוצע למשהו שמומלץ לשוק הגבוה.

יש אינסוף וריאציות ולא ניתן לתחזק כזו רשימה של מפרטים מומלצים (ואז גם אי אפשר לקרוא להם כך) - לשם כך יש פורום שם ניתן "לתפור" לכל אחד את החליפה במתאימה.[br]פורסם בתאריך: 12.03.2010 בשעה 22:46:10

לאחר כמה חיפושים, לא ממש הצלחתי למצוא תשובה אז רציתי לדעת מדוע במפרטים של הHTPC יש את הכרטיס HAUPPAUGE WIN TV PVR 150 MCE?

אם אני מעוניין לצפות בתכני HD ולהקליט אותם הרי התמונה תיהיה ירודה יותר (לא?).

אתה מכיר כרטיס לכידה HD במחיר שפוי שזמין לרכישה בקלות בארץ? אם כן, אנא צרף לינקים (כולל סקירה אם יש) ונשקול לצרף אותו. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתם את ההסברים בדפי המפרט עצמם?

אם חסר שם משהו - תגידו, רק קחו בחשבון שאי אפשר לכתוב שם מגילות על מגילות ולהסביר כל פיפס.

בתחתית כל מפרט יש הסברים וחלופות.

כמו שאמרתי (אולי בצורה לא ברורה) בתחתית כל מפרט רב-שימושי יש הפניה (קישור) להמלצות גרפיות שמובילה להודעה הישנה ולא לשרשור החדש, נראה לי שיש מקום לעדכן את הלינק.

ובנוגע לשאר תשובתך - לדעתי לפיסקה שציטטת מדברי יאיר יש מקום בדף ה-Intro של המפרטים המומלצים ולא בתוך הדיון בפורום. לטעמי זהו מידע שרצוי שיהיה ברור לכל מי שנכנס להעיף בהם מבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...