מי מאמין שנחתו על הירח? - עמוד 10 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי מאמין שנחתו על הירח?

chenrp

Recommended Posts

אוקי ,אני פותח תרד בפורום כללי ,לתרד יקראו "ההכנות שלכם למלחמת העולם z"

אגב MiniMizer זה לא ספאם ,זה פשוט לא קשור לנושא המרכזי ,אתה יכול למחוק את ההודעות האלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שאלה לי אל אלו מכם החושבים שלא נחתנו על הירח לפני 40 שנה (אשמח אם פותח הדיון יגיב גם הוא), שאלה ההולכת בדרך תפיסתו של קארל פופר את המדע:

כיצד אפשר להוכיח לכם שאתם טועים? איזה מבחן אתם מסוגלים להציע, שתוצאתו תקבע האם התאוריה אמיתית או שקרית?

אם את התאוריה שלכם אי אפשר להפריך, אז אין לתאוריה כל ערך "מדעי", ואין היא טובה יותר מכל אמונה אחרת.

מעבר לכך - אם אי אפשר להפריך את התאוריה, ואתם מאמינים בה, אז מן הסתם אתם לכודים בתוכה בלי אפשרות לצאת ממנה. מבחינתי מצב כזה הוא מצב של אי-שפיות...

תאוריה "רצינית", בכל תחום ובכל ענף, חייבת להציע מבחן (או מספר מבחנים) שיאפשר לאמת אותה ולהפריך אותה.

תאוריה שמציעה רק מבחנים המאפשרים לאמת אותה (אך לא מאפשרים להפריך אותה - כלומר, כישלון במבחן איננו פוסל את התאוריה), היא פשוט מערכת אמונה.

תאוריה שלא מאפשרת אימות או שלילה כלל, היא פשוט רעיון חסר ערך (אני יכול לחשוב לעצמי ש"המציאות כפי שאני מכיר אותה היא סתם חלום שאני חולם", אבל איזה ערך יש לתפיסה המחשבתית הזו? שום כלום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

דיון אמור להוות תחלופה של טיעונים, תימוכין וטיעוני נגד.

במקום זה, בחור א' כותב 'אין מצב שנחתו על הירח' ובחור ב' כותב 'בטוח נחתנו על הירח' וחוזר חלילה.

עם כל הכבוד ידידי תקרא קצת אחורה, זה מה שהיה פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...