הפקת מוסיקה ועריכת סאונד | איימק או מק מיני? 10K מקס'. - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפקת מוסיקה ועריכת סאונד | איימק או מק מיני? 10K מקס'.

GbeTech

Recommended Posts

אולג לך יש קומבינה או אורגינל?

אני עם קומבינה אבל רוצה לקנות אורגינל ובארץ האורגינל יקר בטירוף! אני רוצה להזמין מחו"ל אבל לא יודע איך לעשות זאת ואם יש מכס מע"מ וכו אני רוצה לקנות מאק פרו 8 ליבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי יש מקבוק פרו מקורי.

יש לך כמה אופציות.

1. אתה יכול לקנוץ בארץ במחיר מלא שהוא לא זול יחסית.

2. אם אתה/חבר חוזרים מארה"ב אתה יכול להביא אותו איתך בתיק גב ואף אחד לא ישאל כלום (70 אחוז מהעוברים בשדה התעופה עוברים עם לפטופ) - כמובן שזה תקף רק לגבי לפטופים ולא מחשב נייח

3. אתה יכול להזמין מארה"ב ולשלם מע"מ + משלוח ללא מכס מכיוון שעל מוצרי מחשב אין מכס.

4. אתה יכול לחפש יד שניה

5. אם אתה מכיר תושב אילת, אתה יבוא לבדוק אם הוא יכול לקנות בשבילך במחיר ללא מע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש מקבוק פרו מקורי, אחלה מחשב ובין היתר מריץ Win7 מצוין.

אבל מצד שני, מעניין איך אתה תסביר את התופעה הזאת: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=209007.450

(רד לאמצע העמוד ותראה את התוצאות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מנסה לא להסביר ולא להצדיק שימוש במק או בפיסי. שכל אחד יעבוד עם מה שמתאים לו ונראה לו לנכון.

מה שכן אני אומר, שאני עובד בתחום האודיו, ושם יש יתרון ברור לטובת ביציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אכנס לדיון שיהפוך לויכוח.

אני לא מנסה לא להסביר ולא להצדיק שימוש במק או בפיסי. שכל אחד יעבוד עם מה שמתאים לו ונראה לו לנכון.

מה שכן אני אומר, שאני עובד בתחום האודיו, ושם יש יתרון ברור לטובת ביציבות.

^ זה מה שנקרה דיסוננס קוגניטיבי של לאון פסטינגר. מצב שבו חשיבתו של האדם מתמודדת עם סתירה וקונפליקט.

או שאתה אפילו לא נכנסת לקישור שנתתי לך בהודעתי הקודמת, או שכן נכנסת אבל לא הבנת על מה מדובר עקב חוסר ידע טכני מוחלט, או שגם נכנסת וגם הבנת טוב מאוד על מה מדובר ובגלל זה החלטת להתעלם מזה על מנת לגרור את הדיון לוויכוח?

אז בוא אני יסביר לך על מה מדובר: קודם כל זה קישור לנושא שנקרה "דיון מרכזי VS PC" שנועד בדיוק למה שאתה מנסה לגרור את הדיון הזה כרגע. וזה לא סתם במקרה שהנושא הזה דביק (sticky) גם לזה יש סיבה, והסיבה היא שכל הדיונים בסגנון מה שהדגשתי בהודעתך האחרונה, יתנהלו אך ורק בנושא "דיון מרכזי VS PC" כדי לא לזהם את כל הפורום מקינטוש בוויכוחים מיותרים מהסוג הזה שנוהגים לחזור על עצמם.

עכשיו, בקישור הזה הבאתי של תוצאות בנצ'מרק שביצעתי בעזרת תוכנת geekbench על אותו מחשב שמריץ 2 מערכות הפעלה, והתוצאות מראות בצורה ברורה שאחת המערכות במחשב הזה מתפקדת בצורה הרבה יותר אפקטיבית מהשנייה, מדובר בהבדל של 754 נקודות שזה מאוד הרבה.

אם זה נשמע לך מעניין ויש לך מה להגיד או לשאול לגבי זה - אתה מוזמן להצטרף ולהמשיך את הדיון בשרשור "דיון מרכזי VS PC" בלבד. אבל אם כל מה שאתה מעוניין בו זה להמשיך לזהם את הדיון הזה באמצעות טרולינג בשילוב דיסוננס קוגניטיבי תוך כדי התעלמות מהודעות של משתמשים אחרים - בחרתה בדרך הלא נכונה ואין לך מה לחפש כאן, נקודה.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ זה מה שנקרה דיסוננס קוגניטיבי של לאון פסטינגר. מצב שבו חשיבתו של האדם מתמודדת עם סתירה וקונפליקט.

או שאתה אפילו לא נכנסת לקישור שנתתי לך בהודעתי הקודמת, או שכן נכנסת אבל לא הבנת על מה מדובר עקב חוסר ידע טכני מוחלט, או שגם נכנסת וגם הבנת טוב מאוד על מה מדובר ובגלל זה החלטת להתעלם מזה על מנת לגרור את הדיון לוויכוח?

אז בוא אני יסביר לך על מה מדובר: קודם כל זה קישור לנושא שנקרה "דיון מרכזי VS PC" שנועד בדיוק למה שאתה מנסה לגרור את הדיון הזה כרגע. וזה לא סתם במקרה שהנושא הזה דביק (sticky) גם לזה יש סיבה, והסיבה היא שכל הדיונים בסגנון מה שהדגשתי בהודעתך האחרונה, יתנהלו אך ורק בנושא "דיון מרכזי VS PC" כדי לא לזהם את כל הפורום מקינטוש בוויכוחים מיותרים מהסוג הזה שנוהגים לחזור על עצמם.

עכשיו, בקישור הזה הבאתי של תוצאות בנצ'מרק שביצעתי בעזרת תוכנת geekbench על אותו מחשב שמריץ 2 מערכות הפעלה, והתוצאות מראות בצורה ברורה שאחת המערכות במחשב הזה מתפקדת בצורה הרבה יותר אפקטיבית מהשנייה, מדובר בהבדל של 754 נקודות שזה מאוד הרבה.

אם זה נשמע לך מעניין ויש לך מה להגיד או לשאול לגבי זה - אתה מוזמן להצטרף ולהמשיך את הדיון בשרשור "דיון מרכזי VS PC" בלבד. אבל אם כל מה שאתה מעוניין בו זה להמשיך לזהם את הדיון הזה באמצעות טרולינג בשילוב דיסוננס קוגניטיבי תוך כדי התעלמות מהודעות של משתמשים אחרים - בחרתה בדרך הלא נכונה ואין לך מה לחפש כאן, נקודה.

:xyxthumbs:

בנצ'מרק סינתטי לא משקף את במציאות, רצוי לבחון בתוכנות משותפות לשתי הפלטפורמות.

נראה לפי הפער שהתוכנת בנצ'מרק הזאת כתובה טוב יותר ל-XCODE.

ולכל אלו שטוענים שהמק יציב יותר, היציבות לא שווה כשאתם חוטפים כדור צבעוני למשך דקה.

אני ממש מנסה להקריס את WIN 7 וזה לא מצליח...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון, בנצ'מרק אחד לא אומר הרבה, אבל כשיש פער כל כך לא קטן בתוצאות זה לא אומר שהתוכנה כתובה יותר טוב למערכת אחת מאשר למערכת אחרת. עוד לא יצא לי לבדוק את Win7 מול Snow.

פעם אחרונה שראיתי כדור צבעוני למשך דקה זה היה לפני כ3 שנים. את הLeopard עוד לא יצא לי להקריס, אם לא לקחת בחשבון קרנל פאניק שקרה במערכת האקינטוש עקב התקנת דרייבר לא מתאים. וWin7 קרס לי כשניסיתי לגשת לכונן שהיה מופיע בmy computer אך לא היה מחובר, קרס ככה שהctrl+alt+del לא היה מגיב למשך כמה דקות עד שלחצתי restart על המארז. מקווה שכבר תיקנו את זה או שיתקנו בsoftware update הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

radioactive צודק גם לי זה קרה כאשר ניסיתי לגשת לכונן רשת בעודו מחובר לרשת לקח ל וינדוס 7 הרבה זמן לגלות את התוכן שלו ובסוף הוא קרס הייתי צריך ריסטרט

לא נתקלתי בבעיה כזאת ויש לי רשת של מחשב PC עם XP, מחובר למחשב WIN7 מחובר למחשב IMAC.

כנראה מדובר בדרייבר לא מעודכן או בתא של הצ'יפסט, כדאי גם לנסות לעדכן את ה- עבור WIN7.

פעם אחרונה שראיתי כדור צבעוני למשך דקה זה היה לפני כ3 שנים. את הLeopard עוד לא יצא לי להקריס, אם לא לקחת בחשבון קרנל פאניק שקרה במערכת האקינטוש עקב התקנת דרייבר לא מתאים. וWin7 קרס לי כשניסיתי לגשת לכונן רשת שהיה מופיע בmy computer אך לא היה מחובר, קרס ככה שהctrl+alt+del לא היה מגיב למשך כמה דקות עד שלחצתי restart על המארז. מקווה שכבר תיקנו את זה או שיתקנו בsoftware update הקרוב.

נסה להריץ סרטון על מסך מלא ביוטיוב, ותראה כבר איך המק מתחיל לקרטע.

המעבד מגיע ל-90% מאמץ בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נתקלתי בבעיה כזאת ויש לי רשת של מחשב PC עם XP, מחובר למחשב WIN7 מחובר למחשב IMAC.

כנראה מדובר בדרייבר לא מעודכן או בתא של הצ'יפסט, כדאי גם לנסות לעדכן את ה- עבור WIN7.

חוץ ממני ומAshand יצא לי לראות את התופעה הזאת לפחות בעוד 4 מחשבים שונים. ממש לא נראה לי שלכולנו יש גם את אותה החומרה, וגם את אותה הבעיה עם הדרייבר הצ'יפסט או BIOS

נסה להריץ סרטון פלאש על מסך מלא ביוטיוב, ותראה כבר איך המק מתחיל לקרטע.

המעבד מגיע ל-90% מאמץ בקלות.

לא שאני רואה הרבה סרטים אונליין ועוד על מסך מלא, אבל בדקתי עכשיו ולא הצלחתי להגיע לא ל20% מעבד ובטח לא לכדור הצבעוני.

מותר לציין שבאותו רגע היה לי גם פתוח הפוטושופ, wave editor, open עם כמה פלאגינים כבדים, ו rapid downloader.

אתה מכיר אולי עוד איזה דרך להגיע לכדור הצבעוני? יש מצב שזה זה פשוט לא עובד בLeopard? איזה iMac יש לך, G3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אמרתי שאיני מעוניין לגרור את הדיון לוויכוח, מי שמסיט את הדיון לויכוח הוא אך ורק אתה.

לפי התגובות שלך, אתה סוחב איזשהו מטען ומשום מה מנסה להשמיץ את המק בכל הכוח. זו זכותך לחשוב מה שנראה לך, אבל אתה נלחם כדי לקבור את המק, בדרך כלל דברים כאלו נובעים מקנאות. ייתכן שבמקרים מסויימים אתה צודק, אך לא בתחום האודיו.

בכל מקרה, לענייננו:

אני מניח שאין לך שמץ של מושג ושום נסיון בעבודה בתחום האודיו. כשאני מדבר על קריסות, אני מדבר גם על "קרחצים" במהלך עבודה, ועדיין, אני מניח שעדיין אינך מבין למה אני מתכוון ולכן אתן לך את הדוגמא הבסיסית ביותר והחשובה ביותר בעבודה עם אודיו:

בעבודה בפרוייקט סטנדרטי, עם לייטנסי נמוך בכניסה וביציאה (למשל buffers size 128 בתדר 44100 שיוצר לייטנסי של 3ms) בעת הקלטהּ/שליחת אותות מידי בכדי לנגן מסינט תוכנה/השמעת אפקטים בזמן אמת על סיגנל נכנס ובכלל לעיטים מבלי לבצע שום פעולה כל פיסי מתחיל לקרחצץ' והרבה הרבה יותר ממק מקביל אליו במפרט וגם נמוך יותר גם כשהזכרון והמעבד לא מנוצלים במלואם.

אודיו זה לא גרפיקה ולא משחקים ולא שום דבר אחר, בעבודה עם אודיו כל הדגש הוא על יציבות בעכבה נמוכה ככל הניתן, לכן עד שלא תערוך

השוואה בעצמך בדיוק בנושא הזה אל תטעה אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אמרתי שאיני מעוניין לגרור את הדיון לוויכוח, מי שמסיט את הדיון לויכוח הוא אך ורק אתה.

לפי התגובות שלך, אתה סוחב איזשהו מטען ומשום מה מנסה להשמיץ את המק בכל הכוח. זו זכותך לחשוב מה שנראה לך, אבל אתה נלחם כדי לקבור את המק, בדרך כלל דברים כאלו נובעים מקנאות. ייתכן שבמקרים מסויימים אתה צודק, אך לא בתחום האודיו.

הצחקת אותי. כבר הבאתי לך דוגמה מצוינת איפה שאתה ניסית לגרור את הדיון לוויכוח עוד מההודעות הראשונות שלך כשרק נרשמת לפורום, אפילו צטטי אותך עושה את זה ואין לי בעיה לצטט שוב.

אין לי מושג איך הגעת למסקנה שאני מנסה להשמיץ את המק בכל הכח להלחם כדי לקבור אותו ועוד מתוך קנאות - מילים שלך. ובמיוחד כאני משתמש מק וותיק עוד מתקופת מערכת7, וגם כשיש לשנינו ניידים מקבוק פרו. באמת קשה לי לתאר לעצמי מה מתרחש אצלך בראש שאתה מסוגל להגיע למסקנות כאלה, אולי בכלל מדובר בבעיה נירולוגית ולא פסיכולוגית? אתה יודע מה, כבר לא ניראה לי אם תוכל בכלל לענות לי על השאלה לגבי מה בדיוק אתה לא מסכים איתי בתחום האודיו מתוך מה שדברנו עד עכשיו.

בכל מקרה, לענייננו:

אני מניח שאין לך שמץ של מושג ושום נסיון בעבודה בתחום האודיו.

יש מצב שאנחנו כבר מכירים מאיזה מקום אחר? משום מה את/אתה נשמע/ת לי די מוכר/ת. אופן הדיבור הזה מאוד מזכיר לי בחורה אחת שאני מכיר, שיש לה החודש יום הולדת.

כשאני מדבר על קריסות, אני מדבר גם על "קרחצים" במהלך עבודה, ועדיין, אני מניח שעדיין אינך מבין למה אני מתכוון ולכן אתן לך את הדוגמא הבסיסית ביותר והחשובה ביותר בעבודה עם אודיו:

בעבודה בפרוייקט סטנדרטי, עם לייטנסי נמוך בכניסה וביציאה (למשל buffers size 128 בתדר 44100 שיוצר לייטנסי של 3ms) בעת הקלטהּ/שליחת אותות מידי בכדי לנגן מסינט תוכנה/השמעת אפקטים בזמן אמת על סיגנל נכנס ובכלל לעיטים מבלי לבצע שום פעולה כל פיסי מתחיל לקרחצץ' והרבה הרבה יותר ממק מקביל אליו במפרט וגם נמוך יותר גם כשהזכרון והמעבד לא מנוצלים במלואם.

לפני שמאשימים את המחשב בזה שהוא לא מק או לא פיסי, לוקחים בחשבון שמה שנקרא "קרחצים" יכול לנבוע מכמה גורמים שונים: נתחיל מכרטיס קול והדרייבר שלו, יש כרטיסים שעובדים יותר טוב במק כמו MOTU ויש כאלה שעובדים יותר טוב בפיסי כמו EMU ויש כאלה שעובדים מצוין בשתי הפלטפורמות כמו RME, וחוץ מזה ההגדרות של הדרייבר במצב default לא תמיד נותנות את הלייטנסי הכי נמוך. לגבי תוכנות, הגרסאות האחרונות של Cubase ופוטושופ עובדות יותר טוב על פיסי, זאת עובדה שמדברים אליה הרבה לאחרונה, חפש בגוגל. ולעניינינו, אסור לשכוח שהלייטנסי נובע לא רק מהכרטיס קול או רק מהמחשב, אלה מהשילוב של כרטיס קול, מחשב, ותוכנה. לכל אחד משלושת הגורמים האלה יש השפעה משמעותית גם על הלייטנסי וגם על הביצועים של המערכת. במידה ולמרות שהמעבד והזיכרון של המחשב לא מנוצלים אך עדיין יש קרחצים, יכול להיות שיש indexing service שרץ ברקע או משהו יותר גרוע, או הגדרות transfer mode לא נכונות להרדיסק, או הגדרות power managment שלא מתאימות לעבודה עם אודיו, ומלא סיבות אחרות שניתן לאתר ולתקן. בגלל זה יש תהליך שנקרא אופטימיזציה למחשב אודיו, עושים את זה גם למק וגם לפיסי, למרות שיש הרבה משתמשי מק ופיסי שמפעילים אולפני הקלטות רבי ערוצים ללא אופטימיזציה בכלל והכל עובד אצלם פיקס ללא תקלות.

אז אם לך יש קרחצים ולאחרים לא - יהיה מאוד טיפשי למהר להאשים בזה רק את המחשב או את המסך או את המקלדת.

אודיו זה לא גרפיקה ולא משחקים ולא שום דבר אחר, בעבודה עם אודיו כל הדגש הוא על יציבות בעכבה נמוכה ככל הניתן, לכן עד שלא תערוך

השוואה בעצמך בדיוק בנושא הזה אל תטעה אחרים.

מהבחינה הזאת אודיו הכי קרוב לווידאו, בגלל שלשני התחומים האלה יש את פחות או יותר אותם הדרישות מהמחשב. השוואת הביצועים שערכתי היא די כללית ולא קשורה לשום תחום מקצועי בצורה ספציפית, כי ארכתי אותה במסגרת ה"דיון מרכזי VS PC" אם עדיין לא שמת לב. יותר מעניין אותי לראות איך בדיוק אתה הולך להסביר את הטענה שלך, שההשוואה הזאת מטעה. אז אם אתה יודע על מה אתה מדבר, אשמח לשמוע הסבר טכני מפורט, ולא עוד משהו בסגנון "לא אכפת לי מה הפרטים הטכניים מאחורי ביצוע ההשוואה הזאת, אבל תוכנת geekbench לא מתאימה להשוואת ביצועי מחשב גם כי זה לא מחשב לאודיו וגם כי אני אמרתי ככה" - זה לא רציני, זה טרולינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים על מה הוויכוח מספיק

שכל אחד יהנה מהעולם (מחשב) שלו וזהו....אני נהנה מה SL שלי עם 4 ליבות ו-8 גיגה זיכרון רץ על 64B והכל טס....לא כמו שהיה ב W7 הכל איטי ומסכים כחולים

כן יש לי קיובס 5 חוקי וכן יש לי כרטיס קול חיצוני וגם וכולם עובדים הכי טוב שיש בלי תקיעות בניגוד לווינדוס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...