תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ? - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ?

almonime

Recommended Posts

כה גם המורה בחשמל אמר שבלי ניסיון אי אפשר להתקבל לעבודה בהייטק , ועכשיו שזאת עבודה ממשלתית... =S

עוד 2 מורים ואפשר למלאות אוטו היישר למחלקה הפסיכיאטרית להסתכלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כה גם המורה בחשמל אמר שבלי ניסיון אי אפשר להתקבל לעבודה בהייטק , ועכשיו שזאת עבודה ממשלתית... =S

אולי די כבר? לא אכפת לנו ממי למדת את השטות הזו ולמה - העיקר שהבנת עכשיו שזו שטות מוחלטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי די כבר? לא אכפת לנו ממי למדת את השטות הזו ולמה - העיקר שהבנת עכשיו שזו שטות מוחלטת.

כן, רק רציתי תשובה לשאלה. קיבלתי את התשובה . אבל לעצרי ביחד עם תגובות לא הכרחיות , כולל שלך. :(

טוב לא משנה. תודה על התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד המקצוע שאתה אוהב הוא גם מקצוע מפרנס-למשל עורכי דין יכול להיות שאתה תאהב עריכת דין אבל לא יהיה לך אפילו כסף ללחם ולחלב מרוב שיש ביקוש אדיר לעורכי דין בארצנו הקטנטנה

לגבי הפסיכומטרי-כל מי שאומר שזה שיטת סינון טובה,אם זה כל כך נכון,למה כל הזמן מדברים עכשיו בממשלה על הצעת חוק להוריד את המבחן הדבילי הזה?כי לא צריך אותו,ממש לא!

לאף אחד אין זכות להגביל מישהו מללמוד באוניברסיטה עם כל הכבוד,זו מדינה דמוקרטית ולכל אחד יש את הזכות לרכוש השכלה כמו שאני יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד המקצוע שאתה אוהב הוא גם מקצוע מפרנס-למשל עורכי דין יכול להיות שאתה תאהב עריכת דין אבל לא יהיה לך אפילו כסף ללחם ולחלב מרוב שיש ביקוש אדיר לעורכי דין בארצנו הקטנטנה

לגבי הפסיכומטרי-כל מי שאומר שזה שיטת סינון טובה,אם זה כל כך נכון,למה כל הזמן מדברים עכשיו בממשלה על הצעת חוק להוריד את המבחן הדבילי הזה?כי לא צריך אותו,ממש לא!

לאף אחד אין זכות להגביל מישהו מללמוד באוניברסיטה עם כל הכבוד,זו מדינה דמוקרטית ולכל אחד יש את הזכות לרכוש השכלה כמו שאני יודע...

עשית כבר פסיכומטרי? נראה לי כדאי שתעשה, אתה תקבל 100 בדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית כבר פסיכומטרי? נראה לי כדאי שתעשה, אתה תקבל 100 בדוק.

:lol:

MiniMizer, בתור עורך ראשי, אתה יכול בבקשה להרחיב את מגבלת אורך החתימה? אני כבר לא יכול עם כל החומרים הנפלאים שמיודעינו חן מספק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פשר הזלזול? אתה רציני?

20 עמודים (!!!) מנסים להסביר לך למה צריך סינון בקבלה לאוניברסיטאות, ואז אתה בא ביציאה "לאף אחד אין זכות להגביל מישהו מללמוד באוניברסיטה, זו מדינה דמוקרטית".

איך אתה רוצה שנסביר לך, אחרי 20 עמודים של נסיונות שמתבררים כעת כחסרי תועלת לחלוטין? עם בדידים? ציורים ב-Paint?

אתה רוצה שאני אצייר לך בניין של אוניברסיטה עם 10 כסאות בתוכו, ואראה לך עם חצים צבעוניים שאי אפשר להושיב יותר מ-10 אנשים על הכסאות האלה (למרות שאתה בטח תשאל איך זה יכול להיות שבאוניברסיטה יש רק 10 כסאות)?

אתה באמת לא מבין שבשום מצב בעולם האוניברסיטאות במדינה לא יכולות לקלוט את כל מי שרוצה ללמוד בהן, ולכן יש צורך בלתי ניתן לערעור לסנן את המועמדים? מה לעזאזל הקשר למדינה דמוקרטית?? אפשר להשתגע מלנסות להסביר לך דברים בסיסיים, בחיי.

vic07, צר לי אבל זה לא תלוי בי. מה גם שככל שמאפשרים חתימות גדולות יותר, כך הפורום נראה FXP-י יותר. תשמור לך את הציטוטים בצד ותעשה רוטציה מפעם לפעם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

You're such a dick

עדיף שיתעורר מהפנטזיה עכשיו מאשר שיקבל את הכאפה שלו מהצבא, אחרי שהוא ירשם למבחנים והכל...

חן, בוא נעשה את זה פשוט. הלימודים באונ', בכל מקצוע - קשים ב-10 רמות מעל בית ספר. אין אוניברסיטה (קונבנציונלית, נשים בצד רגע את הפתוחות למיניהן) שלא מסננת - בחלקן יותר, ובחלקן פחות, אבל סינון תמיד קיים. תמיד.

מאז קום המדינה בארץ הונהגה תעודת סיום שנקראה בגרות. הבעיה איתה זה שהיא לא יחסית. הנוסף, לכל אונ' היו את מבחני הקבלה שלה מה שעשה הרבה בלאגן ועלה למועמדים הרבה כסף וזמן. לכן המציאו מבחן שנקרא פסיכומטרי - שהוא גם יחסי לציונים של שאר האנשים.

נכון, התנאים לקבלה הם ציונים מסוימים בבגרות ובפסיכו' - מה שמונע מכאלה שיש להם ציונים נמוכים (לאו דווקא טיפשים) להתקבל, אבל כל אחד יכול לעשות מבחני פסיכומטרי ובגרות כמה שהוא רוצה ולכן הקבלה פתוחה לכולם. קפיש?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנקודת מבט של מישהו שיתחיל דוקטורט בחודשים הקרובים (מאסטר כבר יש), צריך סינון, אבל הפסיכומטרי עושה את זה ברמה חלקית. אם אתה חרשן, יש סבירות גבוהה שתוציא ציון גבוה בפסיכומטרי, אבל הפסיכומטרי בהרבה מקרים לא מעיד על כשרון ויכולות מעבר לחרשנות (במקצועות מדעיים כמו ביולוגיה ורפואה אוהבים לקרוא לזה "ידיים טובות"), למרות שאנשים אינטליגנטים מצליחים בו הרבה יותר בקלות . הכרתי לא מעט אנשים מרפואה באוניברסיטת תל אביב (ובטכניון), ולחלק מכובד מהם לא הייתי נותן לחתוך לי את הסלט, שלא לדבר על לנתח אותי. בשביל לסנן טוב יותר אינטליגנציה ולהעיף אנשים ממדעי החיים והרפואה, המציאו את ביוכימיה ב'. :cool2: , אני מרגיש קשיש פתאום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכול מקצוע השנתיים הראשונות מסננות את רוב אלה שלא צריכים להיות במקצוע (גם מבחינת ההצלחה בלימודים וגם בהתעניינות והמשיכה למקצוע)... אולי חוץ ממעשיה וטיול...

לגבי אנשים עם ידיים טובות- אני מכיר כאלה שיש להם ראש ויש ידיים, אבל לא הולך בפסיכומטרי והבגרויות. מה שעושים במיקרים כאלה זה להתחיל ללמוד משהו קשור למקצוע הרצוי רק עם סף קבלה נמוך יותר ולנסות לעבור למחלקה הרצוייה אחרי השנה הראשונה\ שנייה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב הבנתי מה שאתה מנסה להסביר,אבל יש לי משהו להגיד:דבר ראשון בפסיכומטרי יש אחד שמוציא 500 ויש אחד שמוציא 700.500 זה לא נראה לי ציון שמתאים לקבלה לשום פקולטה,גם לא לפקולטה ללימודי ספרות שזה המקצוע הכי הומאני שיש.

דבר שני:גם בארה"ב יש מבחן פסיכומטרי מקומי ויש עוד מבחן....אז מה ההבדל בעצם בין ארה"ב, ואירופה?כאילו למה בארה"ב ובישראל יש מבחן סינון כלשהו ובאירופה לא?כי יש להם אמצעים?כי יש להם אוניברסיטאות שיכולות להכיל יותר סטודנטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...