תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ?

almonime

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה שאני לא אצליח "לסחוב" את התואר?

ולגבי הפסיכומטרי, למה הוא מעצבן אותך? כי אתה מתקשה? כי אתה לא רגיל לשבת וללמוד או שאין לך את היכולת הדרושה? אני תכף בוכה. חכה, אני אוציא ממחטה. חבל לי שאתה לא מבין שעדיף לך "לבזבז" שלוש חודשים על פסיכומטרי (וגם זה לא הכרחי, אם מישהו ירים את הכפפה ויבטל את מכוני ההכנה כמו שהעלתי בהודעתי הקודמת), מאשר לבזבז שנה על שני סמסטרים של תואר שבדיעבד תגלה שאתה לא מסוגל לסחוב.

אני רואה שגם הבנת הנקרא היא לא הצד החזק שלך.

בנוסף יש לי גם סיפור קטן בשבילך: באחת הפקולטות בטכניון (כימיה או ביולוגיה או משהו בסגנון, שכחתי איזו בדיוק) ראו לאחרונה שכמות הסטודנטים ירדה אל מתחת לכמות המקומות הפנויים, כי אנשים התקשו לעמוד בספי הקבלה שנקבעו למרות היותם הגיוניים לחלוטין. מה עשו? החליטו להוריד את הסף למינימום שהטכניון מאפשר, מה שאומר שכל אחד עם ממוצע בגרויות ופסיכומטרי סבירים מינוס יכול להתקבל. התוצאה: כמות הנרשמים (והמתקבלים) לפקולטה אכן עלתה פלאים, אבל כמות הסטודנטים בסמסטרים מתקדמים (הכוונה לאלו שהחלו את לימודיהם אחרי השינוי הנ"ל) לא השתנתה כמעט עקב נשירה מטורפת בשנה הראשונה. אני מקווה שאתה יכול להסיק לבד את המסקנה הנדרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר עם השטויות האלו, אין שום קשר בין הפסיכומטרי למציאות, אולי רק לחלק של האנגלית. למרות שאחרי 4 שעות של בחינה אני לא בטוח עד כמה זה רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שפסיכומטרי זה כלי סינון בינוני ויש לו את הבעיות שלו

אבל אתה באמת לא מצליח לראות מתאם בין יכולת של אנשים לציון שהם קיבלו?

אתה מכיר אנשים טיפשים שמקבלים 750?

אתה מכיר אנשים עם ראש שמקבלים 400?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר עם השטויות האלו, אין שום קשר בין הפסיכומטרי למציאות, אולי רק לחלק של האנגלית. למרות שאחרי 4 שעות של בחינה אני לא בטוח עד כמה זה רלוונטי.

כמו שעמרי ציין, זה אכן כלי גרוע, אבל הוא הטוב ביותר שיכול להתקיים בתנאים הנתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, מספיק פרק אחד של אנגלית חשבון ולוגיקה (במקום העברית) עם יותר זמן פחות לחץ כאשר החשבון ברמה תיכונית, במקום 8 פרקים בשיא הלחץ עם 3-2 פרקים של עברית ברמה שאף אחד לא מדבר ומתמטיקה של כיתה ו.

ה-SAT לדוגמא הרבה יותר עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איזה עברית אתה עשית בפסיכומטרי (אם עשית)

העברית שאני עשיתי היתה בעיקר לוגיקה

כן, היו שם מילים שהן לא בשימוש יום יומי בשפה העברית וזה בשביל לבחון גם אבל השימוש שלהן היה בעיקר במבחני לוגיקה.

אגב, בשביל מה הסטוריון או מישהו שלומד ספרות צריך לדעת מתמטיקה ברמה תיכונית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הלוגיקה היתה חלק זניח, הרוב היה אוצר מילים...

ברור שפסיכומטרי זה כלי סינון בינוני ויש לו את הבעיות שלו

אבל אתה באמת לא מצליח לראות מתאם בין יכולת של אנשים לציון שהם קיבלו?

אתה מכיר אנשים טיפשים שמקבלים 750?

אתה מכיר אנשים עם ראש שמקבלים 400?

טיפשים שקיבלו 750? לא טיפש, אבל ממש לא גאון שקיבל 800.

חכמים שקיבלו 400 יצניעו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שבצמדי מילים או בפ.ט.ל יש לפעמים מילים לא שגרתיות לא הופך אותן לתרגילי אוצר מילים, זה עדיין מבחן לוגיקה

וכמובן שבעיות מיקום/סידור/אמת ושקר/הסקת מסקנות (כל הX יש Y וכו') הן שאלות של לוגיקה.

יש גם אוצר מילים פרופר, זה יחסית חלק קטן בעברית עד כמה שאני זוכר.

אתה כנראה מכיר אנשים מיוחדים, אני כמובן לא מדבר על מקרים קיצוניים שעשו את המבחן 10 פעמים וכדומה,

אנשים שבפעם הראשונה/שניה שלהם קיבלו ציון גבוה (נגיד 700+) הם בהחלט אנשים עם פוטנציאל ענקי להצליח בכל תחום לימודים

זה לא אומר שהם יהיו סטודנטים טובים יותר ממישהו שקיבל 620 כמובן אבל כל האנשים שאני מכיר שקיבלו ציונים ממש גבוהים בפסיכומטרי הם אנשים ברמה גבוהה, ורוב האנשים שאני מכיר שקיבלו ציונים נמוכים, בוא נגיד שמראש לא ציפיתי מהם לציון מפוצץ :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מבין מאיפה האנטגוניזם שלך נובע :)

אבל זה בסה"כ כלי שעוזר לחזות (בהצלחה כזאת או אחרת) את סיכויי ההצלחה

הוא כמובן לא קובע שמי שקיבל ציון X לא חכם/לא יכול ללמוד Y

בכל מקרה, סחתיין על הממוצע :xyxthumbs:

אגב, ניגשת למבחן אחד או יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קיבלתי 530 בפסיכומטרי, וסמסטר שעבר היה לי ממוצע 93 (שנה שלישית, הנדסת תוכנה)

נחמד שאתה מסיק מסקנות על סמך דוגמה בודדת (או מספר קטן של דוגמאות לכל היותר), נחמד עוד יותר שאתה מחסיר פרטים. מה היה ממוצע הבגרויות שלך? אפשר לשאול איפה אתה לומד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יודע שמדובר במספר קטן?

אני יכול להגיד לך על מכר של אחותי שלומד איתה לתואר, הוא הוציא בפסיכומטרי בסביבות ה- 500 .

התחיל ללמוד באונברסיטה הפתוחה תואר כלשהו במדעים, ועכשיו הוא לומד איתה לתואר (באונ. העברית) שתנאי הקבלה שלו לא נמוכים בכלל (נוירוביולוגיה/מדעי המוח)

אם הוא לא הצליח בפסיכומטרי, או לא מסוגל להצליח. כנראה שזה לא מנבא סיכויי הצלחה אקדמאיים בשום אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין דומאת פרט (או מספר פרטים) לא שוללת הצהרת רוב. ברוב מהקרים, פסיכומטרי מנבא סיכויים לא רע (אחרת אף אחד לא היה מסיים אוניברסיטה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...