התלבטות בין מסך 22 ל24 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מסך 22 ל24

jackhammer

Recommended Posts

אני רוצה לקנות מסך

עכשיו לא הבנתי מה בדיוק ההבדל בין רזולוציה של 1920X1200 לבין 1920X1080

ומה בדיוק ההבדלים במסכים של 22-24

והאם בכלל שווה ללכת על FULL-HD כשדרוג ל1650X1080 במסכים בגדלים האלה

השימוש העיקרי הוא כמובן משחקים באיכות גובהה (GTX260) וסרטים

תודה מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי רזולוציות גבוהות זה לא פרקטי עם מסך 22" כי בוינדוס הכל יהיה קטן מדי.

לא יודע למה מוכרים כאלו מסכים בכלל, השימוש היחידי בהם הוא ומשחקים (למרות שיש גם משחקים שזה לא מתאים להם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה מוכרים כאלו מסכים בכלל, השימוש היחידי בהם הוא ומשחקים (למרות שיש גם משחקים שזה לא מתאים להם).

יש אנשים שחייבים (או פשוט אוהבים) שטח עבודה גדול, ומצד שני אין להם מקום ו/או תקציב למסך 24". אז לוקחים 22" ב-WUXGA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הלקוחות במקרה הזה לא מבינים מה הם קונים ומה הם הצרכים האמיתיים שלהם. את זה אני אומר מנסיון והיכרות עם הנושא.

מדובר באקט שברוב רובו הוא אקט שיווקי נטו (מצד היצרנים, קמעונאים וכו').

בודדים הם האנשים שאין להם עוד קצת מקום בשולחן (למרות שעדיין קיימים) ובודדים הם האנשים שיקריבו את העיניים, הנוחות והריכוז שלהם בשביל עוד טיפה מקום על השולחן. השיקולים עד עכשיו היו בעיקר כספיים, דבר שהתמזער בחודש - חודשיים האחרונים. נכון למחירים של היום - אם רוצים שטח עבודה (דבר חשוב מאוד) קונים 24, ויש רבים שגם במסך כזה הפיקסלים קצת קטנים בשבילהם.

לתצוגת למשל פיקסלים קטנים זה יתרון ברור כל עוד המקור ברזולוצייה גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להגדיר את הdpi בכל מערכות ההפעלה, ואז מקבלים פונטים גדולים עם רזולוציה גבוהה, מה שהופך את הטקסט למאוד חד ונוח לקריאה.

לא חייבים להתקע עם ההגדרות הדיפולטיביות.

(מזכיר לי את האנשים שהיו עובדים עם 800 על 600 ו60 הרץ במסכי crt, רק בגלל שזו הייתה ברירת המחדל.. ואח"כ מתלוננים על כאבי ראש)

אישית, אני ממליץ על הרזולוציה וגודל המסך הכי גדולים שאפשר למצוא. נוח, יש הרבה מקום לשים דברים (כשמתכנתים זה סופר קריטי).

יש איפשהו מחקר שמראה שעד 26" מקבלים עלייה גדולה בתפוקה, בגלל שאפשר להשאיר יותר מידע על המסך בו זמנית.

מעל 26", אותו מחקר הראה שהתפוקה מתחילה לרדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להגדיר את הdpi בכל מערכות ההפעלה' date=' ואז מקבלים פונטים גדולים עם רזולוציה גבוהה, מה שהופך את הטקסט למאוד חד ונוח לקריאה.

לא חייבים להתקע עם ההגדרות הדיפולטיביות.

(מזכיר לי את האנשים שהיו עובדים עם 800 על 600 ו60 הרץ במסכי crt, רק בגלל שזו הייתה ברירת המחדל.. ואח"כ מתלוננים על כאבי ראש)

אישית, אני ממליץ על הרזולוציה וגודל המסך הכי גדולים שאפשר למצוא. נוח, יש הרבה מקום לשים דברים (כשמתכנתים זה סופר קריטי).

יש איפשהו מחקר שמראה שעד 26" מקבלים עלייה גדולה בתפוקה, בגלל שאפשר להשאיר יותר מידע על המסך בו זמנית.

מעל 26", אותו מחקר הראה שהתפוקה מתחילה לרדת.

[/quote']

מסך של 22 הוא כבר גדול מידי בגלל שאנשים יושבים קרוב מידי אליו ומזיזים את צוואר מצד לצד בשביל לקלוט מה יש בו.

24 עוד יותר טירוף.

26 תעשה טובה...

כל מה שאמרת על מסכים גדולים טוב אך ורק לסביבת עבודה. ושוב סביבת עבודה ולא יום יומי וגלישה משחקים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי פחות או יותר

אבל אפשר לעבוד ביום יום על 1280X1024 או אפילו יותר גדול אם צריך יותר

ורק במשחקים על FULL-HD

ומה בנוגע להבדל בין 1920X1200 לבין 1920X1080?

זה קריטי?

כי אם לא נראה לי עדיף 1920X1200

נותן לך אפשרות לקבל עוד קצת גובה

אבל החיסרון של זה זה שבסרטים יכול להיווצר מצב של שוליים שחורים

מה שממש ממש לא מפריע לי אז זה חפיף

אבל לגבי המחירים זה קריטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך של 22 הוא כבר גדול מידי בגלל שאנשים יושבים קרוב מידי אליו ומזיזים את הרעש מצד לצד בשביל לקלוט מה יש בו.

24 עוד יותר טירוף.

26 תעשה טובה...

כל מה שאמרת על מסכים גדולים טוב אך ורק לסביבת עבודה. ושוב סביבת עבודה ולא יום יומי וגלישה משחקים וכו'.

על מה אתה מדבר... הרוב המוחלט של האנשים לא יושבים עם הראש בתוך המסך (כולל אני) ו22" ממש לא גדול כשאתה במרחק סביר, ובטח שלא צריך להזיז את הראש מצד לצד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי פחות או יותר

אבל אפשר לעבוד ביום יום על 1280X1024 או אפילו יותר גדול אם צריך יותר

ורק במשחקים על FULL-HD

ומה בנוגע להבדל בין 1920X1200 לבין 1920X1080?

זה קריטי?

כי אם לא נראה לי עדיף 1920X1200

נותן לך אפשרות לקבל עוד קצת גובה

אבל החיסרון של זה זה שבסרטים יכול להיווצר מצב של שוליים שחורים

מה שממש ממש לא מפריע לי אז זה חפיף

אבל לגבי המחירים זה קריטי?

לא כדאי לעבוד על רזולוציה מתחת לNATIVE RESOLUTION של המסך כי יהיה לך אפקט של פיקסליזציה שיחרבש לך את התמונה.

במשחקי תלת מימד דווקא אפשר להוריד רזולוציה והפיקסליזציה תהיה פחות מורגשת או בכלל לא מורגשת.

לכן קונים מסך עם רזולוציה טבעית שאתה הולך לעבוד איתה בוינדוס, וקונים כרטיס מסך שיכול להריץ משחקים ברזולוציה הזאת במהירות סבירה, ומקסימום במשחקים אפשר להוריד רמת פרטים ואפקטים או אפילו רזולוציה אם באמת צריך בהמשך כדי שמשחקים ירוצו טוב.

ההבדל בין 1200 ל 1080 הוא לא גדול.

ההגיון אומר שאם הרזולוציה הטבעית של המסך היא 1920 על 1080 שזה תקן הFULL HD אז גם תהיה כניסת שזה כמובן יכול להיות שימושי אם אתה רוצה לחבר קונסולה או ממיר של הכבלים ועוד...

בעיקרון 1920x1200 עדיף לתוכנות ומשחקים, ו1920 על 1080 עדיף לסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל הקטע זה שהרזולוציה הכי נוכה לווינדוס זה 1280X1024

שזה מה שיש לי עכשיו עם מסך19"

אבל הקטע זה שאני לא יכול לקבל יותר מזה במשחקים

ואני בטוח שהכרטיס שלי יכול לסחוב על יותר

שלא לדבר על זה שאני הולך לקנות עוד GTX260 או להחליף לשני GTX275 (לא קשור לדיון עכשיו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אנחנו מתקרבים לתחום של טעם וריח. כדי להשלים את דעתי:

1. כשמגדילים את הdpi, להבדיל מהגדלת פונטים, כל האלמנטים הגראפיים גדלים, לא רק הפונטים (בויסטה תכתוב בcontrol panel בתיבה של החיפוש dpi. אני לא זוכר איפה זה נמצא בהיררכיה). אפשר בנוסף לבחור אייקונים גדולים היכנשהו. (מצטער על חוסר הפירוט.. מאוחר).

2. לא חייבים לפתוח כל תוכנה למסך מלא, אני בד"כ פותח את פיירפוקס לחצי מסך, ומשחק קצת עם control-גלגלת עכבר. כנ"ל לגבי וורד ודברים שהם לא כלי .

3. גם לא צריך להסתכל על כל המסך כל הזמן, אפשר להתמקד בחלק המעניין. זה מה שעושים כשעובדים עם יוצר ממסך אחד. (במאמר מוסגר - בעבודה עבדתי עם 3 מסכי 17", ולפעמים הייתי גונב עוד אחד, כשמישהו לא היה מגיע..)

מתוך סקרנות: איזה תוכנות משתבשות כשמשנים את גודל הפונט? תודה!

ד"א - הכי טוב זה לנסות. cod4 עם מסך 24" זה ממש כיף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל הקטע זה שהרזולוציה הכי נוכה לווינדוס זה 1280X1024

שזה מה שיש לי עכשיו עם מסך19"

אבל הקטע זה שאני לא יכול לקבל יותר מזה במשחקים

ואני בטוח שהכרטיס שלי יכול לסחוב על יותר

שלא לדבר על זה שאני הולך לקנות עוד GTX260 או להחליף לשני GTX275 (לא קשור לדיון עכשיו)

אתה פשוט רגיל לרזולוציה הזאת וזה כנראה הגודל האופטימלי לקריאה על מסך 19", גם אני עבדתי ברזולוציה הזאת על ה19" הענתיקה שלי כי מעל זה אי אפשר לקרוא שום דבר.

על מסך 22" 1680x1050 זה בערך אותו דבר מבחינת קריאה, רק שיש קצת יותר שטח, ואולי אפילו יותר נוח לקריאה קצת מבחינת היחס בין הגודל הפיזי לבין שטח הרזולוציה.

על מסך 24" 1920x1200 זה די אופטימלי, אולי קצת פחות נוח לקריאה מבחינת גודל פיזי לעומת הרזולוציה אבל לא קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...