Pentax K-7 :: היא כבר כאן - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Pentax K-7 :: היא כבר כאן

Milford Cubicle

Recommended Posts

http://www.pentaximaging.com/slr/K-7/

Pentax K-7 digital SLR announced and previewed

Pentax launches two weather resistant lenses

Pentax K-7 Preview, May 2009

אגב, http://www.pentaximaging.com/ קרס מהעומס :)

מקור: Yvon כפרה עליו :P

The Pentax K-7: The era of in-camera High Dynamic Range Imaging has arrived!

Initial Impressions of the Pentax K7

ביקורת נוספת:

http://www.quesabesde.com/camaras-digitales/camaras/pentax-k-7-videos,4324.html

אומנם בספרדית - אבל אפשר לראשונה לשמוע את התריס, ולהיוכח במהירות שלו.

בקיצור נמרץ - מדובר פה בהחלט במתחרה ל-D300 / 50D (אפילו dpreview ששונאים את פנטקס ציינו שהיא מתחרה בכבוד ב-D300) בשילוב (שלא קיים ב-D300/50D), איטומי מזג אוויר רציניים ביותר (שלא קיימים בצורה רצינית ב-50D) וכמובן מייצב מובנה (שלא קיים בשום קנון/ניקון שהיא).

המחיר: $1,299 MSRP לגוף, זמינות בתוך כחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז עכשיו כולם יודעים, הפיצ'ר המיוחד ש"לא קיים אצל אף חברה אחרת" הוא למעשה צילום מובנה.

בלינק מההודעה הקודמת אפשר לקרוא עליו בפירוט ולראות דוגמאות שצולמו עם ה K-7. ואוו.

In-camera with the Pentax K-7 is impressive, and certainly takes a lot of the computer gruntwork, stress, frustration and reward out of the High Dynamic Range process for many a scene with a very high contrast ratio. Overall the process is very painless, and there are many practical applications where the end result is what matters mostnot the process. Longtime HDRI shooters may bemoan the loss of the challenge and cachet of working up multiple source images in specialized software with this simple solution, and in no way is it time for seasoned HDRI shooters to abandon FDRTools, Adobe Photoshop CS4, Photomatix Pro or Dynamic Photo for more complete control in Tone Map settings. But for many a photographer wishing to quickly overcome bald skies, clipped shadows and blown highlights, the Pentax K-7's Capture mode will be their new best friend.

The Pentax K-7 is a game changer. The era of in-camera HDR begins today.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הבשורה החשובה ביותר עם ה-K-7, שנראת רצינית ביותר ושהושקעה בה הרבה R&D, היא ש-HOYA מראים מחויבות לשוק ה-DSLR ומחזקת את מעמדם כשחקן רציני בתחום. מחויבות כזאת נותנת ללקוחות פנטקס את הביטחון לקנות ציוד הקפי (בעיקר עדשות - שהן החלק היותר יקר במערכת) מבלי לחשוש שיתקעו איתו בעתיד (ע"ע Contax).

אני לא מתכוון לשדרג בקרוב את הגוף, אבל ה-K-7 בהחלט תדחוף אותי לרכוש עדשות נוספות בלי לחשוש לעתיד ולהתחייב יותר למערכת של פנטקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט.

אני משתוקק לראות ביקורות מפורטות על הגירסה הסופית, אבל כבר עכשיו אני יכול להיות מרוצה.

באחד מה-hands on שקראתי היה בחור (וצריך לקחת בחשבון שכל מי שכרגע מפרסם אחת כזאת - הוא דמות משמעותית בתחום שניתנה לו גירסת טרום-הפצה) שהשתמש ב K-7 עם מגוון עדשות, חלקן צנועות כגון הסיגמה 24-70 f/2.8, והוא טען שהוא בהחלט התרשם לטובה ממהירות הפוקוס במערכת החדשה גם על העדשות האלה. אחד מהחסרונות המרכזיים של מערכת פנטקס - שופר לטענתו בצורה ניכרת ומרשימה.

למעשה, חוץ מה-x-sync speed שנשאר על 1/180 (אני אישית עדיין לא הבנתי איפה בפועל זה עלול להגביל אותי..) וחלק מהאנשים התאכזבו ממנו - אני לא מצליח לחשוב על שום חיסרון שיש למערכת..

אולי רק אחד - המייצב המובנה לא עובד במצב - קצת חבל..

במחיר מפתיע של 1,299$ (ציפיתי למשהו באיזור ה-1,500) ביום ההכרזה, אני מאמין שאפשר להכריז על D300 / 50D Killer.

כמובן שה-D400 וה-60D נמצאות אי שם באופק הלא-רחוק-במיוחד, אבל עדיין... כל הכבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כ"כ שוס בHDR מובנה? כמו בכל עריכה גראפית זקוק לטאצ' אנושי בעריכה כדי להניב תוצאות מספקות, כמעבדים יש כ"כ הרבה פרמטרים, שלא נראה לי שזה יצא מוצלח.

בגופים האחרים אפשר לעשות מRAW (או JPG) אחד מה שבערך יוצא כמו 3JPG בחשיפות שונות, והתוצאות לא מספקות.

עכשיו פתאום אני מתחיל לחשוב על גוף עם וידיאו בצורה יותר אטרקטיבית, הייתי רוצה אפשרות לצלם בוידיאו מאקרו עם הK200, זה נראה ממש מגניב

הרבה זמן לא הגבתי כאן, מסיבות כאלו ואחרות.

להכריז על זה כKiller? ממש לא. אני אפיל פצצה ואלך כי אני מפחד מהפורום הזה ואני מפחד שיסקלו אותי.

:hizuk:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מבלבל בשכל? מה קשור מ-RAW אחד? ב"גופים אחרים"? למה בפנטקס אתה לא יכול לעשות את זה? איזה קשקשן.

ברור שבעריכה ידנית במחשב עם תוכנות יעודיות אתה יכול לתת טאץ' יותר אישי, אבל אף אחד לא מדבר פה על ארטיסטיות אלא על יכולת צילום סטנדרטית בטווח דינמי גבוה (תמונה שנראית מציאותית, לא תמונה "מצועצעת" שנראית מצויירת).

דורי, אם אתה לא טורח להיכנס ללינקים, לקרוא מעבר לכותרת, ולראות את הפאקינג דוגמאות מצולמות שיש שם - בבקשה אל תבלבל את השכל על דברים שאתה לא מבין בהם / לא טורח לבדוק בכלל.

"קוראים לי 14", אתה מוזמן להגיד לי במה ה-D300/50D טובה ממנה. אני הכי open-minded. לעזאזל, עד אתמול שקלתי ברצינות למכור ציוד פנטקס בשיווי כ-10K ש"ח ולעבור לקנון.

אני מזמין אותך לאתגר של עצמך - במה ה-D300/50D טובה מה K-7 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גופים אחרים זה אומר גם גופים של פנטקס :s05: מה קשקשן? מה זה לא נכון?

אני עדיין חושב שהHDR זה לא יותר מגימיק, ועדיף לערוך את התמונות לבד במחשב.

לא צריך לקחת את זה בתור משהו מטורף, כי זה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה מתעקש לבלבל את השכל על דברים שאפילו לא טרחת לבדוק אפילו שהם נמצאים במרחק לחיצת עכבר.

ברור שבעריכה ידנית במחשב עם תוכנות יעודיות אתה יכול לתת טאץ' יותר אישי, אבל אף אחד לא מדבר פה על ארטיסטיות אלא על יכולת צילום סטנדרטית בטווח דינמי גבוה (תמונה שנראית מציאותית, לא תמונה "מצועצעת" שנראית מצויירת).

הנה, בגלל שאתה כנראה קצת מוגבל ולא מסוגל ללחוץ על לינק פשוט:

זאת התמונה המקורית:

k71.th.jpg

כמו שאתה רואה יש בסצינה טווח דינמי מאוד גבוה, ולכן הרקע מאוד חשוך. הוספת חשיפה כלפי מעלה תאיר את הרקע, אבל תשרוף את הדמות.

לשם כך קיים HDR:

k72.th.jpg

רואה?

לידיעתך, המשמעות של זה לא בהכרח "תמונות שנראות מגניב וואי איזה אדיררר זה ממש כמו סרט וואי איזה מלך איך עשית את זה אחי בפוטושופ וואי יש לך מדריך אחי?????", אלא פשוט עם טוח דינמי מורחב - שמספקות בדיוק את זה. אין יותר שמיים שרופים בטירוף (חשיפה לפי הבניין) או בניין חשוך (חשיפה לפי השמיים) - אפשר להינות משני העולמות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחובבים רציניים ומקצוענים ה- הפנימי והוידאו הם גימיק. אבל שיפור בפוקוס, גוף יותר קל ואיכותי (אם כי מוזר שויתרו על הדלתות האיכותיות שיש ב-K20D לכרטיס הזיכרון והשקעים), מסך LCD מעולה ועוד תוספות, שלא לדבר על שיפור אפשרי במנגנון חישוב החשיפה וברמות הרעש - בעצם מוחקות את היתרונות שהיו ל-D300/50D על פני ה-K20D (שלא יכלה להתחרות בהן ותומחרה למעשה מול ואפילו מתחת ל-D90/500D) והופכות את ה-K-7 לשחקנית רצינית בשוק החצי-מקצועני ואפילו מבחינות רבות בשוק המקצועני (בעיקר צלמי אירועים בתחילת דרכם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה לא להסכים לגבי הטענה ש- ווידאו הם גימיק.

לגבי ה-HDR:

זאת התמונה המקורית:

k71.th.jpg

כמו שאתה רואה יש בסצינה טווח דינמי מאוד גבוה, ולכן הרקע מאוד חשוך. הוספת חשיפה כלפי מעלה תאיר את הרקע, אבל תשרוף את הדמות.

לשם כך קיים HDR:

k72.th.jpg

רואה?

...

אין יותר שמיים שרופים בטירוף (חשיפה לפי הבניין) או בניין חשוך (חשיפה לפי השמיים) - אפשר להינות משני העולמות!

ולגבי הוידאו: יכולות ברמה מאוד גבוהה, עם מיקרופון מובנה (וכניסה למיקרופון חיצוני בעת הצורך) זו יכולת מאוד, מאוד, מאוד מועילה בכל מיני אירועים משפחתיים/חברתיים.

ברור שלא הולכים לצלם איתה להוליווד, אבל כל אותם סרטוני youtube/facebook שעד עכשיו צולמו במצלמות פלאפון או בקומפקטיות למיניהן - הולכים לקבל שידרוג משמעותי בכמה וכמה דרגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וידאו וגימיקים של עיבוד תמונה בגוף הם פקטור מכריע בעת בחירת מצלמה עד 1000 דולר.

אולם אני חושב שרוב האנשים שרוכשים מצלמה מעל אלפיה (החצי מקצועיות למיניהן - D300/50D/E-3) מפעילים מערכת שיקולים נוספת. וישום סביר עד טוב של LV הפך לסטנדרט, ואפילו כרטיס כניסה למועדון הזה בשנה האחרונה, פנטקס היו חייבים להוסיף את התכונה הזאת, אבל לא בכך ה-K-7 תמדד. מה שעשוי לתת להם את היתרון המשמעותי יותר הוא מנגנון הפוקוס והטיפול ברעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים שזה לא ה-Main feature, אבל מבחינתי לדעת שאני יכול לקחת את ה-K-7 איתי ולצלם איתה גם קטעי וידאו קצרים מתי שאני יושב עם החברים במוזס לאכול המבורגר - זה יתרון בהחלט חי, בועט, וקיים.

אגב, ביקורת וידאו נוספת:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, ביקורת וידאו נוספת:

ה-K20D אכן מפגינה נוכחות ווקלית משמעותית שלוחצים על המחשף. ה-K-7 עם הממדים המוקטנים שלה והמנגנון המוחרש מתאימה יותר לצילומי רחוב, במיוחד עם עדשת פנקייק דיסקרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...