כל הכבוד לצה"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל הכבוד לצה"ל

IG

Recommended Posts

בהפגנות לא משתמשים בכדורי גומי, אלא בתחמושת רוגר סטנדרטית, אותו קליבר רק פחות אבק שריפה וקליע שונה במקצת, על הנייד בלבד הוא פחות קטלני מתחמושת נאטו.

זה גם לא נכון. משתמשים במטולי כדורי גומי (כדורי מתכת עגולים מצופים גומי - משאירים סימן כחול מאוד כואב) שנורים באמצעות תחמישים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה בכוונה מתעלם ממה שכתבתי כבר איזה שלוש פעמים?

אין לי בעיה עם שימוש בגז מדמיע.

עכשיו זה יותר מובן?

יש לי בעיה עם ירי רימוני גז מדמיע בכינון ישיר. זה מנוגד לפקודות. זה קטלני. זה שימוש בלתי חוקי בנשק. על זה באזרחות היו מכניסים אותך לכלא לעשר שנים.

אתה-מבין-את-ההבדל-בין-שימוש-בגז-מדמיע-לבין-ירי-רימוני-גז-בכינון-ישיר-אל-עבר-מפגינים ?

אני-מבין-את-מה-שאתה-אומר-ואף-התייחסתי-לזה-באמרי-שמדובר-בצעד-מתון,

אפילו שמדובר בירי ישיר לתוך קהל מפגינים.

השאלה אילו מפגינים אלה ומה כוונותיהם ואם זה בניגוד לנהלים אז שיישנו את הנהלים

או שייספקו כלים יעילים יותר לפיזור הפגנות אלימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום צורך של המציאות שמצדיק ירי אש חיה על מפגינים (שזה מה שאתה מציע, תכלס, אל תתמם).

ומה קשורה בכלל הדוגמא של המג"ד שהורה לירות בעציר כפות? מה זה עזר לו בכלל?? הבן אדם עמד עם פלנלית על העיניים, ידיים אזוקות, והמג"ד הורה לירות בו כדור גומי. כאילו WTF? איזה צורך של המציאות זה משרת בדיוק?

אם אש חייה אז ברגלים. אני ממש לא בעד להרוג את כולם... זה יעשה יותר כאב ראש מתועלת...

וכמו שהמג"ד הצדיק את המעשה- כדי שהוא ילמד לקח ולא יצא לזרוק להתפרע שוב. (עד כמה שאני זוכר זו לא הפעם הראשונה שאותו ערבי "הפגין")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם באמת אפשר לקרוא להם מפגינים ?

מה ההבדל בין מישהו שזורק בקבוק תבערה או אבן על חייל או מישהו שדוקר שני ילדים בני \12 ? (האירוע שהיה בהתנחלות לא מזמן)

אלו הם לא אמצעי הפגנה אלא אמצעי פיגוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם לא נכון. משתמשים במטולי כדורי גומי (כדורי מתכת עגולים מצופים גומי - משאירים סימן כחול מאוד כואב) שנורים באמצעות תחמישים.

לא לפי זה:

בדובר צה"ל הגיבו לטענות פעילי השמאל: "השימוש בתחמושת רוגר (0.22) ביהודה ושומרון נעשה בהתאם לכללים מחמירים, תחת אותן הגבלות בדיוק החלות על שימוש בתחמושת חי "רגילה". יודגש, כי אין מדובר באמצעי לפיזור הפגנות אלא בתחמושת עליה חלים הכללים

המחייבים לעניין ירי חי. השימוש בתחמושת מיועד, גם במצבים שבהם ניתן לעשות שימוש באש חיה, לצמצם את הפגיעה במי שלעברם מבוצע הירי. שימוש בתחמושת מדויקת זו, מצמצם את הפציעות ומקטין את הסיכון של פגיעה קטלנית. מהניסיון המבצעי שנצבר עד כה, עולה כי השימוש בתחמושת אכן הוביל לירידה בחומרת הפגיעות. המפקדים בשטח מתודרכים להקפיד על הכללים המחייבים ביחס לשימוש בתחמושת. תדריכים ורענונים בנושא משולבים בכשרת הכוחות ובפעילות המבצעית".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3686898,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירי בכינון ישיר של רימוני גז הוא לא צעד מתון. זה קטלני, וההתייחסות אליו היא כאל קטלני, ולכן ההנחיה היא לירות בזווית כלפי מעלה.

אין שום הבדל בין ירי רימון גז בכינון ישיר אל עבר מטרת אדם לבין ירי אש חיה לעבר אותה מטרה, מלבד סיכויי ההשרדות הגבוהים משמעותית במקרה השני (כדור 5.56 עושה פחות נזק מרימון שנורה ממטול).

המטרה ברימוני גז היא לפזר את המפגינים באמצעות גז, לא באמצעות האנרגיה הקינטית של הרימון עצמו - זה כמו לירות כדור בודד לעבר קהל. זה לא יפזר את הקהל, רק יהרוג בן אדם בודד. בקיצור, זה חסר תועלת לחלוטין בתור אלפ"ה, והטענה שלך מנותקת מהמציאות.

BDB - אין קשר בין התחמושת הזאת לכדורי גומי. זה שני דברים שונים לגמרי שמופעלים בתנאים שונים לגמרי...

\\ לא ידעתי שהמג"ד הפך לסמכות החינוך הראשית בצבא. אם כבר, הוא היה יכול לכרות לו את שתי הידיים, כדי שהוא לא יוכל לזרוק יותר אבנים. ולהוציא להורג את כל המשפחה שלו, כדי שהשכנים ילמדו לקח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירי בכינון ישיר של רימוני גז הוא לא צעד מתון. זה קטלני, וההתייחסות אליו היא כאל קטלני, ולכן ההנחיה היא לירות בזווית כלפי מעלה.

אין שום הבדל בין ירי רימון גז בכינון ישיר אל עבר מטרת אדם לבין ירי אש חיה לעבר אותה מטרה, מלבד סיכויי ההשרדות הגבוהים משמעותית במקרה השני (כדור 5.56 עושה פחות נזק מרימון שנורה ממטול).

המטרה ברימוני גז היא לפזר את המפגינים באמצעות גז, לא באמצעות האנרגיה הקינטית של הרימון עצמו - זה כמו לירות כדור בודד לעבר קהל. זה לא יפזר את הקהל, רק יהרוג בן אדם בודד. בקיצור, זה חסר תועלת לחלוטין בתור אלפ"ה, והטענה שלך מנותקת מהמציאות.

BDB - אין קשר בין התחמושת הזאת לכדורי גומי. זה שני דברים שונים לגמרי שמופעלים בתנאים שונים לגמרי...

\\ לא ידעתי שהמג"ד הפך לסמכות החינוך הראשית בצבא. אם כבר, הוא היה יכול לכרות לו את שתי הידיים, כדי שהוא לא יוכל לזרוק יותר אבנים. ולהוציא להורג את כל המשפחה שלו, כדי שהשכנים ילמדו לקח.

::)

נראה לי מרתון דקסטר השפיע עלי קצת :silly:

רימון גז יפיץ את הגז גם אם הוא פוגע במישהו... ככה שהוא גם עוזר לפזר את הפגנה... בכול אופן נראה לי שהחייל חשב שבגלל המרחק המכה תהייה חלשה יותר ובגלל זה ירה.

ולגבי מה שכתבתי מקודם- מה שהמציאות מצריכה זה דיכוי מוחלט ומהיר של ההפגנות האלה. מישר קו של חיילים שיסתערו (בהליכה איטית) על המפגינים עם כדורי גומי (בכול זאת, לוקח זמן לטעון...) ולא יעמדו מרחוק וירו גז מדמיע. לשבור למתפרעים את העצמות כמו שעשו בעמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל שבוע יש פצועים, על מקרים קלים בכלל לא מדווחים. רק לפני חודש נפצע אנוש מפגין, שוב מפגיעה של רימן גז, הפעם בראשו, והוא עדיין במצב קריטי.

אבל לפני שאתה מדבר, תביא נתונים, כי חפשתי ולא מצאתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתם את הסוסים במעונה, הא...

והויכוח הזה הוא במילא דבילי.

כן חוקי, לא חוקי, כן קטלני, לא קטלני - זה בכלל לא משנה.

אתם מתבססים על הטענה המוטעית שמדובר ב"הפגנה".

זאת בכלל לא הפגנה - זה פיגוע טרור של פלסטינים ושמאלנים שיצאו לרחוב עם נשק קר (אבנים) וחם (בקבוקי תבערה), ניסו לבצע פיגוע חבלני בחיילי צה"ל, ולהשמיד תשתיות של מדינת בצורה בלתי חוקית בעליל.

For all I care, האנשים האלה צריכים להיות מוצאים להורג בכיסא חשמלי, אחד אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנותק מהמציאות? הצהרה קצת חריפה, בעיקר כשאתה מתייחס ל"מפגינים" כאילו

לא היוו כלל סכנה לכוחות הבטחון.

חוץ מהמקרה הזה (של ירי הרימון גז). לכמה מפגינים היו ידים\ רגלים שבורות? אני זוכר שבעמונה היו כמה עשורת נפגעים...

אין בזה שום דבר פסול, הם התנגדו להתפנות והיוו איום על כוחות הבטחון,

כך שגם במקרה הזה נהגו בהם בהגינות הנדרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...