אוזניות In-Ear Shure SCL2 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוזניות In-Ear Shure SCL2

yossi126

Recommended Posts

האוזניות נבחרו מתוך תקציב של 100$.

אוזניות שנשקלו :

Etymotic ER6i, UE fi 3, Westone UM1.

בחרתי בשור כי הן הסתמנו כהכי נוחות מבין הנ"ל (דבר הכי חשוב מבחינתי בIEM), אחריות ובעל בית בארץ, שונא את המכס והעבודה מולם.

את האוזניות הזמנתי ביום שני, ו24 שעות לאחר מכן קיבלתי טלפון שהן כבר הגיעו ואני יכול לאסוף אותן (שירות מעולה של החנות ד"א).

http://www.pdastore.co.il/pdastore/product.aspx?p_id=4491

dsc00905u.jpg

תוכן האריזה

3 סוגי שרוולים :

- ספוג

- סיליקון

- גומי

- פאוץ' נשיאה - שאלוהים יודע איך האזניות והכבל נכנסים לשם בלי להתפרק טוטלית מחוסר נפח (חבל שחברה כמו Shure התפשרה על דבר כזה). הוא דווקא נראה עמיד ובנוי טוב אבל אני לא יודע בינתיים איך אני אסתדר עם זה, אולי הכבל צריך להתגמש טיפה והן ייכנסו לשם.

- 12 מגני לכלוך להחלפה.

איכות בניה והתרשמות OUT OF THE BOX

- הכבל זוועתי, כל הייעוד של הכבל הוא לעצבן ולגרום לתסכול. הכבל משנה צורה בקלות והוא לא גמיש במיוחד. בנוסף תזוזה קלה של הראש הוא נשמע ומורגש כך שאי אפשר באמת להתעלם ממנו בזמן האזנה. גם נפוץ מאוד לקרוא במקומות שונים ברשת שהכבל נקרע לאחר שימוש מסיבי (ההפך מהשימוש שלי עם האזניות, אבל בכל זאת). עם שימוש נכון ודאגה מינימלית לציוד אין שום סיבה שכבל ייקרע, אז עוד מינוס קטן לאוזניות.

- שרוולים - לאחר שכמעט והתעלפתי בנסיון להסתדר עם גודל בינוני של הסיליקון (שאגב הגיע מחובר בקופסא) מיד ניסיתי את כל השאר ובחרתי בספוג הקטן שהכי התאים לי והכי פחות הכאיב. האוזן שלי צריכה להתרגל כי זו הפעם הראשונה בחיי שאני מתנסה בכלל ב IEM.

- אטימה - מעולה ומספקת. קצת לקח לי זמן לתרגל את העינוי אבל מתרגלים לזה.

האזנה

ההאזנה נעשתה עם כמעט כל ז'אנר אפשרי מפופ ישראלי, לרוק ומטאל, טראנס, פסי קול, קלאסית ואפילו פולק צועני (Balkan Beat Box)

האוזניות חוברו לנגן Cowon D2. אקוולייזר - שטוח עם מינוס דציבל מ3K ומעלה. MACH3BASS על 3 ו BBE על 1.

באס - טוב מאוד למחיר. לא יורד מספיק נמוך, אבל מדויק ומפורט מספיק. לא מפריע למוזיקה, לא יוצר bloat ובאופן כללי מתפקד טוב בכל סוגי המוזיקה.

מיד - לא הצד החזק של האוזניות, אפשר להבין את זה מאוזניות רמת-כניסה, אבל המיד מספיק מפורט, במקרים קיצוניים בשירים מסוימים שמעתי פרטים שלא שמעתי עם הDT880 שלי (!). אלה דברים מתקבלים על הדעת עם גלי קול שנכנסים ישר לתעלת האוזן, ולא דרייבר שרחוק 3 ס"מ מהאוזן.

טרבל - לא מאוזן, מרגיש כמו סכינים ומזכיר לי את הDT990 במובן הזה, רק בצורה יותר קיצונית. אני מאוד מאוכזב מהטרבל ואני מקווה שהוא ישתפר עם Burn-In.

יש לציין שעם הקלטות איכותיות מסוימות מידת הטרגדיה קטנה יותר, אך עם רצועות כמו טראנס או ישראלית עם הקלטות ממוצעות זה כמעט בלתי שמיע עד כדי כאב.

עריכה בשל אטימה לא טובה הטרבל נשמע ככה. פתאום גיליתי שיש עוד קצת לדחוף וזה הסתדר. הסאונד הרבה, אבל הרבה יותר טוב. אני ממש מרוצה.

סיכום

יתרונות:

- מחיר

- נוחות

- תחום תחתון מצוין (באס)

חסרונות:

- פאוץ' נשיאה

- תחום עליון

- כבל

האוזניות טובות למחיר והציפיות שלי התאימו בדיוק למציאות (עם אכזבה קטנה מהכבל והפאוץ'). האוזניות מעולות למשתמש ממוצע.

כאודיופיל אני יכול להגדיר את עצמי כמבקר ביקורתי במיוחד ולא סלחן, ואני יודע שלא הראיתי כאן משפטי התלהבות כך שאחרים יכולים להיות הרבה יותר מרוצים ונלהבים ממני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש!

לגבי הרעש שנגרם מהחוט (האפקט המיקרופוני), אתה לובש את האוזניות כמו ש SHURE ממליצים, זאת אומרת שהחוט מתלפף מאחורי האוזן ומלמעלה?

כי הבנתי שהדרך הזאת אמורה לבטל את הרעש, מעניין אותי אם זה באמת עובד, ואם זה בכלל נוח ללכת ככה.

איך היית משווה את הדגם הזה לאוזניות מסוג אין-איר אחרות שיצא לך לשמוע? לדעתך הן מצדיקות את המחיר?

(אגב לגבי מה שכתבת שאתה מצפה שהן ישתפרו עם הזמן, אני לא חושב שזה תקף באוזניות אין-איר, תלוי אם זה דרייבר armature או לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הרעש שנגרם מהחוט (האפקט המיקרופוני), אתה לובש את האוזניות כמו ש SHURE ממליצים, זאת אומרת שהחוט מתלפף מאחורי האוזן ומלמעלה?

כי הבנתי שהדרך הזאת אמורה לבטל את הרעש, מעניין אותי אם זה באמת עובד, ואם זה בכלל נוח ללכת ככה.

יש לי את הSE102 והאוזניות פשוט לא מוכנות לשבת על האוזן ככה (החוט כל הזמן נופל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש!

איך היית משווה את הדגם הזה לאוזניות מסוג אין-איר אחרות שיצא לך לשמוע? לדעתך הן מצדיקות את המחיר?

(אגב לגבי מה שכתבת שאתה מצפה שהן ישתפרו עם הזמן, אני לא חושב שזה תקף באוזניות אין-איר, תלוי אם זה דרייבר armature או לא).

לגבי שיטת הלבישה - עבד כמו קסם.. אבל אני לא בטוח שיהיה נח להסתובב ככה כי אתה עדיין מוגבל בלהזיז את הראש.

לצערי אני לא מתכוון לצאת איתן בשבוע הקרוב (רגילה) ככה שהתרשמות ארוכה אם זה נח או לא אני לא יכול לתת כרגע, אבל זה בהחלט שיפור מקודם.

ובנוגע לשאלתך השניה, כבר כתבתי בסקירה שאלה האין-איר הראשונות שאני בכלל מנסה. הן מצדיקות את המחיר בצורה מעולה.

עריכה - בנוגע לטרבל, הייתה לי אטימה לא טובה ועכשיו זה הסתדר.. אין יותר ספייקים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש! ותודה על הסקירה.

לפי מה שזכור לי רק הסדרות היקרות של שור בעלי דרייבר armature אז כדאי לעשות burn in

ולספר לנו את השינוי ;D

ושאלה קטנה.

איך האטמים הספוגיים?

האם הם עדיפים מאטמיי הסיליקון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני על כל מקרה מריץ אותן עכשיו על ווליום בינוני.

בנוגע לאטמים בשבילי כן. הסיליקון (השחורים לא?) לא נתנו קונטרה לשפורפרת כמו הספוג ככה שזה הרגיש כמו מחט כואבת..

מישהו הגיב לי בפורום אחר שהסיליקון אוטם יותר טוב ויש לו יותר טוב, אבל הוא פחות נח. בשבילי הנוחות קודמת ואני די מסופק מהסאונד שאני מקבל.

אני אנסה ביום-יומיים הקרובים את שאר האטמים שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי שיטת הלבישה - עבד כמו קסם.. אבל אני לא בטוח שיהיה נח להסתובב ככה כי אתה עדיין מוגבל בלהזיז את הראש.

לצערי אני לא מתכוון לצאת איתן בשבוע הקרוב (רגילה) ככה שהתרשמות ארוכה אם זה נח או לא אני לא יכול לתת כרגע, אבל זה בהחלט שיפור מקודם.

ובנוגע לשאלתך השניה, כבר כתבתי בסקירה שאלה האין-איר הראשונות שאני בכלל מנסה. הן מצדיקות את המחיר בצורה מעולה.

עריכה - בנוגע לטרבל, הייתה לי אטימה לא טובה ועכשיו זה הסתדר.. אין יותר ספייקים :)

אז אני מבין שזה כן עוזר נגד הרעשים ללבוש ככה, למה אתה אומר שזה מגביל את תנועות הראש?

אגב, עוד טיפ לביטול רעשים (וגם להגנה על החוטים) זה שהכבל של האוזניות יעבור מתחת לחולצה ולא מעליה. ככה כמעט לא תרגיש שום רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...