צעדת הדגלים באום אל פאחם - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צעדת הדגלים באום אל פאחם

IG

Recommended Posts

האוכלסיה הערבית הגיע לפה גם באמצעות כיבוש (במאה ה 7) והגירה (במיוחד בתחילת המאה ה 20)

זה לא משנה איך כל אחד הגיע. מהצד השני אפשר להתלונן על ההגירה הלא חוקית של היהודים בזמן השלטון הבריטי. אבל איך זה משנה משהו?

שוב טענות של שמאל מדיני נשמעות הרבה יותר הגיוניות שיש מאחוריהם רקע סוציאליסטי. הכי פשוט שבמקום להתחרות על "הקצאת משאבים" הפוליטיקאים יפסיקו לחלק את הכסף של משלמי המסים לפי קריטריונים סקטוריאלים וידוע שלח"כים הערבים יש מעט מאוד כח פוליטי. במקום זה יהיה חינוך פרטי.

אני לא רוצה להכנס עכשיו לוויכוח כלכלי בעיקר בגלל שאני לא חושב שאני מבין מספיק בנושא כדי לכתוב טיעונים מבוססים, אבל יש לי שאלה אליך.

אם החינוך יהיה בידיים פרטיות, אז השיקולים הפדגוגים שלו יהיו מבוססים על שיקולי רווחיות גרדיא. נכון? אז עדיין מגזרים מבוססים פחות יקבלו חינוך פחות טוב, שיגדיל את הפער שלהם מול האולוסייה המבוססת. לא?

אני חושב שעדיף להשאיר את החינוך בידי המדינה אבל אולי לתת לגוף חיצוני פרטי לנהל את הקצאת המשאבים ולשמור על יעילות ושיוויוניות. אותו גוף יתוגמל בהתאם להישגו.

איפה הגבולות של אותה רש"פ? אין גבולות סופיים ומוסכמים.

נכון שאין, ועדיין אין הרבה הבדל בין ילד יהודי שכל שנות לימודיו חשוף למפות של ישראל בלי אזכור לרשות פלסטינית או לשטח כבוש, לבין ילד פלסטיני שנחשף כל חייו למפות של פלסטין בלי אזכור לישראל. שניהם רעים מאד.

שוויון בזכויות ובחובות? אני בעד!

כן, שוויון בזכויות ובחובות. לי ברור מה צריך לבוא קודם...

אחת הבעיות היא "שהקיפוח המתמשך" נגרם לא בגלל גזענות אלא בגלל חוסר כח פוליטי כשהפוליטיקאים "מחלקים" משאבים ע"פ מתח פוליטי. שוב הערבים מפסידים מהכלכלה הסוציאליסטית.

זאת אשמת הערבים שחלק גדול מהם נמנע מלהצביע בבחירות. אני משוכנע שאם ישראל תלך בכיוון הנכון לקראת סיום הסכסוך, אחוז ההצבעה בקרב הערבים יעלה, ואולי חלוקת המשאבים תהיה יותר שוויונית מהסיבה שציינת.

אתה יהודי? ידהים אותי אם התשובה תיהיה כן

המשפחה שלי יהודית, אני שומר על חלק מהמסורת היהודית (חגים), אני מתרחק מהדת כמו מאש.

תסביר לי לכל הרוחות, אתה באמתתתת ובתמים רואה אותי ואותך חייים בשוויון זכויות עם הערבים קרי רשות פלסטינית+ עערבי ארץ ישראל

לא הבנתי אותך.

בנוגע לערביי ישראל אתה מתכוון לשוויון זכויות כמו שמתחייב ממדינה דמוקרטית? אז כן, אין בכלל ברירה אחרת.

בנוגע לרשות הפלסטינית אתה מתכוון לחיות איתה בשלום? אז גם כן, שלום עושים עם אוייבים. כשיסתיים הכיבוש, נתקדם צעד משמעותי לקראת סיום הסכסוך. כשיסתיים הסכסוך, אולי גם נתחיל לדבר על שלום. אחרי שיהיה שלום, אולי גם יתחיל להיות דו קיום בפועל. זה יכול להיות תהליך ארוך מאד. הבריטים והצרפתים נלחמו אחד בשני במשך מאות שנים, ואחר כך אפילו נלחמו זה לצד זה, הכל אפשרי.

אני כל כך ספקני לגבי ההיכרות שלך עם אי אלו ערבים

הסר ספק מלבך, אני עובד עם ערבים, יש לי חברים ערבים ובמסגרת עבודתי יש לי היכרות טובה עם עשרות לקוחות ערבים.

אני גר בחיפה בשכונה מעורבת, יצא לי לא פעם לדבר על פוליטקיה עם ערבים, ואפילו פעם אחת כמעט ללכת מכות עם ערבים.

סליחה פשוט הטיעון הזה מעצבן אותי כל פעם מחדש....

אני מכיר ערביי א"י

מעט אבל מכיר, אתההה מממממממממש אבל אני בכל כולי אחזור על זה, מממממממממממששששש לא יודע כמה הם היו מוכנים לקחת אותך ולדחוף אותך לבור ביטחון

הם חיים בגישה של, צורת המחייה שלנו כאן היא זמנית, בקרוב נעיף את הכיבוש הציוני , חיים ביחד איתם זה יותר גרוע מגיהינום

הראייה שלך מאד חד צדדית. 20% מערביי ישראל לא הכירו בזכותה של ישראל להתקיים נכון לשנות 2007. אבל אסור לשכוח שנכון לאותה שנה, 18% מהיהודים לא הכירו בזכותם של הערבים להתקיים כמיעוט בישראל, ושליש מהיהודים תמכו בשלילת זכות ההצבעה שלהם לכנסת. צריך לראות את שני הצדדים של המטבע. תבין שאת אותם טענות שהעלת עכשיו, גם הצד השני אומר.

אגב, לאור תגובה קודמת שלך, אתה מושלה

ראה כתבה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3693423,00.html

שים לב לכיתוב(טענה) שמתחת לתמונה

"אבותינו חיו כאן מלפני 300 שנה"

שאנחנו ננקוט מתי אבותינו שלנו חיו כאן, האם זה רלוונטי?

לא תראה אותי משתמש כמעט בטיעונים היסטורים, בעיקר בגלל שלפי דעתי מה שחשוב זה מה שקורה עכשיו ולא מה קרה פעם. אבל אתה בטח מסוגל להבין את ההבדל בין קבוצה שגרה במקום מסויים 300 שנה עד היום, לבין קבוצה שגרה במקום מסויים לפני אלפי שנים אבל חזרה לשם רק לא מזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 206
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא תראה אותי משתמש כמעט בטיעונים היסטורים, בעיקר בגלל שלפי דעתי מה שחשוב זה מה שקורה עכשיו ולא מה קרה פעם. אבל אתה בטח מסוגל להבין את ההבדל בין קבוצה שגרה במקום מסויים 300 שנה עד היום, לבין קבוצה שגרה במקום מסויים לפני אלפי שנים אבל חזרה לשם רק לא מזמן...

אז אתה בטח מסוגל להבין את ההבדל בין קבוצה שגרה במקום מסוים עכשיו, לבין קבוצה שלא גרה בו כבר 60 שנה.

למען האמת, אם לא היית צבוע מוחלט ייתכן שאפילו היית מתנגד לזכות השיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא שונא וזהו ,

הוא בכלל לא מכאן - הביאו אותו לכאן ( סעאמק חוק השבות ) והגאוותנות שלו מנסה למצא לה יחוד ולכן הוא מצא לעצמו את היחוד של לשנוא משהו שהוא לא מבין כי כך נותנים לו תשומת לב והוא מרגיש קיים , רק מה שהו לא מבין שיש כמוהו שונאים רבים והדעה שלו לא יחודית בכלל אז הוא בא לכאן כדי להיות יחודי - כי אם הוא ילך לאן שהוא שייך הדעה שלו תהיה בקונצנסוס .

הרי בדעה שלו תמיד מוטת והוא אינו הולך עם ההיגיון שלו עד הסוף ולכן הוא טרול , טרול חברתי .

עאלק לא מעניין אותו היסטוריה - אז לא צריך - גם אותנו לא מעניין היסטוריה ,( אני אומר , אללאה הוא אכבר ומה שהוא רצה ככה הוא עשה , הוא אללאה גירש את הגנבים מכאן והעניש אותם במחנות הפליטים ועוד מעניש אותם בנוסף ע"י "שליחים" כמו הטרול הזה שמנפחים להם את תחושת הקורבן שהם הפלסטינים נידפקו וככה הם לא עוזרים לעצמם למרות שיש להם את כל ההיזדמנויות והעזרה , בגלל טרולים כמוהו ראה ערך אונר"א שמקבעים את המצב של הפלסטינים כדי שיהיה להם שיבה לשנא את מה שלא מובן להם קרי . ) אז למה הפלסטינים רוצים שטחים מאיתנו ולמה הם רוצים שניתן להם את האדמות שהם לקחו לנו ואנחנו החזרנו ? מעניינת אותו היסטוריה עד לאן שהיא מגיעה לטובתו בלבד .

אז מבפנים בפנים הוא שונא , למרות שהוא חושב שהוא מסתיר את זה בשיכליות והיגיון , הוא שונא כי הוא שונא את עצמו - כמו כל טרול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם החינוך יהיה בידיים , אז השיקולים הפדגוגים שלו יהיו מבוססים על שיקולי רווחיות גרדיא. נכון? אז עדיין מגזרים מבוססים פחות יקבלו חינוך פחות טוב, שיגדיל את הפער שלהם מול האולוסייה המבוססת. לא?

אני חושב שעדיף להשאיר את החינוך בידי המדינה אבל אולי לתת לגוף חיצוני פרטי לנהל את הקצאת המשאבים ולשמור על יעילות ושיוויוניות. אותו גוף יתוגמל בהתאם להישגו.

לאו דווקא שיקולים כלכליים גרידא. בתי ספר יקומו אני מאמין ע"י עמותות הורים. הרעיון שאני תומך הוא שעבור כל ילד המשפחה תקבל תלוש על סך סכום מסויים עבור כל ילד.

יכול להיות שהפער מול האוכלוסייה המבוססת יגדל. מצד שני אני מאמין שגם השכבות החלשות יותר ייהנו מחנוך טוב יותר מהמצב הנוכחי.

אם יש לך זמן תוכל לצפות בפרק מהסדרה של מילון פרידמן בנושא החינוך: (30 דקות סדרה ואחריה דיון)

http://www.ideachannel.tv/includes/video_high.php?id=14

ניתוח נוסף של בעיות החינוך והצעות לפיתרון:

http://www.kav.org.il/pages/show/?id=76

הבן של שולמית אלוני (שאי אפשר להאשים אותו בימניות או בקפיטליזם) הקים בית ספר פרטי (שעולה 30 אלף ש"ח לשנה) בגלל המצב של החינוך הציבורי.

חוץ מזה אתה מציע שחברה פרטית תקבע איך מחלקים כסף ציבורי? כנראה אתה יותר קפיטליסט ממני :lol:

נכון שאין, ועדיין אין הרבה הבדל בין ילד יהודי שכל שנות לימודיו חשוף למפות של בלי אזכור לרשות פלסטינית או לשטח כבוש, לבין ילד פלסטיני שנחשף כל חייו למפות של פלסטין בלי אזכור לישראל. שניהם רעים מאד.

גם מה שבצד השני של הקו הירוק זה שטח כבוש. ההגדרה המשפטית של מה שמעבר לקו הירוק זה שטח במחלוקת ולא שטח כבוש. בכל מקרה שני הילדים מקבלים את ההשקפות הפוליטיות שלהם מהבית ברוב המוחלט של המקרים.

כן, שוויון בזכויות ובחובות. לי ברור מה צריך לבוא קודם...

כמו שהזכרתי חלק גדול מהאפליה בהקצאת המשאבים נגרמת מכך שהפוליטיקאים מחלקים משאבים. בכנסת כוחן של המפלגות הערביות קטן יחסית לגודלן כי הם בעצם תנועות מחאה בפרלמנט ולא משתתפות במשחק (ואם דב חנין העביר כמה חוקים סביבתיים זה לא משנה כלום)

זאת אשמת הערבים שחלק גדול מהם נמנע מלהצביע בבחירות. אני משוכנע שאם תלך בכיוון הנכון לקראת סיום הסכסוך, אחוז ההצבעה בקרב הערבים יעלה, ואולי חלוקת המשאבים תהיה יותר שוויונית מהסיבה שציינת.

אחוז ההשתתפות בבחירות לכנסת אצל האוכלוסיה הערבית 60%, לבחירות לרשות המקומית כ 90% הם, ובצדק, מזהים שהחכ"ים הערבים לא משנים הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה בטח מסוגל להבין את ההבדל בין קבוצה שגרה במקום מסוים עכשיו, לבין קבוצה שלא גרה בו כבר 60 שנה.

חחחחחח אהבתי

מה שבאמת נכון הוא העניין שלצערך leyaniv

ישנן משפחות כמדומני מהצפון, לא זכור לי בדיוק איפה, שהייתה על כמה מהן תוכנית

שיציגו לך אילן יוחסין של המשפחה שלהן (מנהג שהיה נפוץ פעם) שהוא מתחיל עוד בבית שני

מה יש לך לומר על זה?

ועוד שאלה קטנטונת

אתה טוען שבאנו רק עכשיו, בוא נלך קצת אחורה

למה באנו? מסיבה פשוטה, קרא הצהרת בלפור, אין מקום אחר שיקבלו את היהודים דאז וסביר להניח שגם היום

לערבים חסר מקום? תגיד לי, אם אני אשאל את ראש ממשלת ירדן האם הוא מוכן לקבל את הפלסטינאים

מה נראה לך תיהיה התשובה, ותנמק גם למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לערבים חסר מקום? תגיד לי, אם אני אשאל את ראש ממשלת ירדן האם הוא מוכן לקבל את הפלסטינאים

כל הערבים שונאים את הפלסטינאים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A4%D7%98%D7%9E%D7%91%D7%A8_%D7%94%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8_(1970)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד זכות השיבה. לכל מדינה יש חוקי הגירה שנועדו לשמור על המרקם הדמוגרפי שלה. השיקולים לקליטת זרים צריכים להיות מנהלתיים נטו, לא על בסיס דת או גזע (וכן אני מתכוון גם לחוק השבות).

אם יש לך זמן תוכל לצפות בפרק מהסדרה של מילון פרידמן בנושא החינוך: (30 דקות סדרה ואחריה דיון)

אני אסתכל על זה מחר תודה.

חוץ מזה אתה מציע שחברה פרטית תקבע איך מחלקים כסף ציבורי? כנראה אתה יותר קפיטליסט ממני :lol:

הדעה שלי בכלכלה לא מגובשת עדיין אבל אני לא רואה בזה קפיטליסטיות. אני חושב שזה האיזון הנכון. התקצוב וקווי היסוד יקבעו ע"י המדינה. משרד החינוך ישאר אחראי על עיניינים פדגוגים. רק הניהול האדמיניסטרטיבי וחלוקת המשאבים יעשה ע"י גוף מקצועי שיבחר במכרז ויהיה חייב לעמוד ביעדים מסויימים, למשל שיפור בציונים או הקטנת פערים. לא הגיוני?

גם מה שבצד השני של הקו הירוק זה שטח כבוש. ההגדרה המשפטית של מה שמעבר לקו הירוק זה שטח במחלוקת ולא שטח כבוש. בכל מקרה שני הילדים מקבלים את ההשקפות הפוליטיות שלהם מהבית ברוב המוחלט של המקרים.

אוקיי מקובל עליי. אבל ההבדל בין שטח כבוש לשטח במחלוקת זאת כבר סמנטיקה עדינה. כשמדברים בשיח הציבורי על השטח הכבוש, אין ספקות באיזה שטח מדובר.

כמו שהזכרתי חלק גדול מהאפליה בהקצאת המשאבים נגרמת מכך שהפוליטיקאים מחלקים משאבים. בכנסת כוחן של המפלגות הערביות קטן יחסית לגודלן כי הם בעצם תנועות מחאה בפרלמנט ולא משתתפות במשחק (ואם דב חנין העביר כמה חוקים סביבתיים זה לא משנה כלום)

הכח של המפלגות הערביות חלש יחסית בגלל שהן באופוזיציה. גם זה יכול להשתנות.

ישנן משפחות כמדומני מהצפון, לא זכור לי בדיוק איפה, שהייתה על כמה מהן תוכנית

שיציגו לך אילן יוחסין של המשפחה שלהן (מנהג שהיה נפוץ פעם) שהוא מתחיל עוד בבית שני

מה יש לך לומר על זה?

וואו, כמה פעמים אני יכול להגיד לך את אותו דבר. יש טיעונים היסטורים לשני הצדדים. טיעונים היסטוריים שהולכים רחוק מידי לא מעניינים אותי. הדבר היחידי שמעניין זה מה שקורה עכשיו ואיך פותרים את זה.

ועוד שאלה קטנטונת

אתה טוען שבאנו רק עכשיו, בוא נלך קצת אחורה

למה באנו? מסיבה פשוטה, קרא הצהרת בלפור, אין מקום אחר שיקבלו את היהודים דאז וסביר להניח שגם היום

ומה עם הספר הלבן שקבע שתקום פה מדינה דו לאומית ושמותר ליהודים להחזיק בבעלות של רק עד 5% מהקרקע? זה למה אין מקום לטיעונים היסטורים...

אין בעיה, תשאל את מלך ירדן, הוא קיבל המוני פליטים הפלסטינים ונתן להם אזרחות מלאה. רוב אוכלוסיית ירדן היא פליטים פלסטינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק אותי שמדברים על מדינה דו לאומית שהייתה אמורה לקום

אתה כאילו מבין אחרי מי אתה מחזר?

אחרי גוש טיפשים לבל יתואר, גוש לא קטן, גוש ברברי, גוש שלהתעלם מחוסר ההשכלה שלו - מעולם לא היה לו מספיק אינטיליגנציה להבין מה קורה

מתי הוא מפסיד, מתי הוא מרוויח

זה כמו ילד קטן שלא יעזור מה, הוא רוצה את הצעצוע שהוא ראה בחנות

כשניתנה תוכנית החלוקה, הפלסטינאים הנכבדים, פרצו במלחמה.

אנחנו, בחכמה שלנו, נלחמנו קשה מאוד, ובמפתיע, ניצחנו, הטיפשים ברחו והפלא ופלא, במקום שהם יזכו בחצי מדינה, הם לא זכו בכלום

אתה צריך להבין מר נכבד, אפשרות לחיות פה היתה להם מאה פעם, אתה כנראה לא מבין שבכל פעם שניתנה האפשרות, התעורר כנראה בליבם הרצון לשלוט על הכל

מה שאני מנסה להסביר לך, שמדינה דו קיומית איתם, משממעות הדבר שהם שולטים, וידם על העליונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל פעם שניתנה האפשרות, התעורר כנראה בליבם הרצון לשלוט על הכל

זה לא העניין, זה לא רצון מוזר שהתעורר פתאום.

הם מוסלמים הדוקים - הדת שלהם אומרת חד וחלק ובצורה שלא משתמעת לשתי פנים שצריך להשמיד לחלוטין את כל בני האדם בעולם שהם לא מוסלמים, ושום פיתרון אחר לא מקובל.

לך תתווכח עם אנשים כאלה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...