אפשר איכשהו להתקין לינוקס מDOS? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר איכשהו להתקין לינוקס מDOS?

-JobNick-

Recommended Posts

ישנה אפשרות כזאת (autoboot.bat), אבל עדיף לך ללכת בדרכים מקובלות יותר:

1. להתקין הפצה מלאה של לינוקס - גודל ההורדה נע בד"כ בין 100MB למספר דיסקים של 650MB וניתן לבצע BOOT לתוכנית ההתקנה ישירות מה-CD.

-או-

2. להריץ לינוקס בסיסי מאוד תחת אמולציה של BOCHS.

אגב, ישנן דרכים נוספות של התקנה כמו על מערכת קבצים של קובץ (Winlinux), או בהרצה ישירה מ-CD (ללא התקנה על הדיסק הקשיח) כמו DemoLinux.

תאר כאן את הדרישות, הצרכים והמיגבלות שלך כדי שיהיה אפשר לעזור לך יותר,

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע מה שאני רוצה זה לפרמט את המחשב

להוריד איזה לינוקס (לא משנה לי איזה אני לא ממוחה גדול רק שיהי לו מצב של XWIN יעני משהו כמו ווינדוס כי אין לי מושג בפקודות LINUX)

עכשיו אני רוצה להוריד את הלינוקס הזה ולשמור את זה על הרדיסק גבוי

לאחר הפירמוט א(של ההרדיסק הראשי) אני רוצה להתקין את הלינוקס (תחת דוס או משהו) ממהרדיסק השני ששמרתי אליו את קובץ ההתקנה

עכשיו השאלה היא איזה לינוקס תומך בהתקנה מDOS ושההתקנה שלו תהיה יחסית קלה (שאני לא אצתרך לעשות COMPILE לKERNEL שלו או שלכל צריך לעשות את זה?)

ודבר אחרון כמובן שיהיה לו מצב גרפי כי כמו שציינתי אין לי מושג בפקודות לינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, הנה מה שאתה צריך:

תוריד את Mandrake 8.1 או את Caldera OpenLinux 3.1.1 - שתיהן התקנות קלות ביותר, בתנאי ש-

1. אתה מאתחל מה-CD

2. יש לך דיסק קשיח נקי שלא מצריך חלוקת מחיצות מתוחכמת במיוחד

3. אין לך חומרה אקזוטית שלא נתמכת ע"י המערכת

אגב, גם אם המחשב שלך לא עונה על אחד או יותר מהתנאים האלה, זאת לא ממש בעיה. לך לפי ההוראות ויהיה בסדר.

לאחר שסיימת עם ההתקנה, צור Ghost Image שלה על הדיסק השני.

מגירסה 2001 ואילך, Ghost תומכת ב-EXT2 (מערכת הקבצים של לינוקס).

ההתקנה צריכה לקחת לך כחצי שעה עד שעה (תלוי במכונה שלך) ויצירת האימג' והשחזור שלו לוקחים דקות ספורות :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין איזו דרך שאני אוכל להתקין מDOS אחרי פרמוט

אני מתכוון שאני אעלה DOS מדיסק הפעלה של WIN98 ומשם אני אריץ את תוכנית ההתקנה מDOS זה אפשרי?

נגיד קובץ ההתקנה הוא SETUP.EXE אז שאני אריץ את זה מDOS או משהו

כי ראיתי שלDEBIAN יש התקנה מDOS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה חלום בלהות במקום התקנה, לך על Debian או Slackware... :smoke:

ברצינות, מה כל כך קשה בלהכניס CD לכונן וללחוץ Reset? זאת הדרך הכי קלה להתקין מערכת הפעלה, בין אם מדובר בלינוקס ובין אם מדובר בחלונות.

לידיעתך, גם WinXP קל ואמין יותר להתקין באתחול מ-CD ההתקנה מאשר באתחול ל-DOS, מצב שבו כל דיסקט אתחול יכול להיות מקונפג באופן שונה, ומן הסתם לא כל השילובים נבדקו ע"י . נסה למשל להתקין Win95 בעזרת דיסקט אתחול שכולל הגדרת RAMdrive, בעצם חסוך לעצמך את הזמן, זה לא עובד... :smoke:

ומדוע שתרצה להתקין שוב את אותה מערכת, כשאתה יכול לשמור Image מושלם שלה? באופן כזה אתה חוסך את רב זמן ההתקנה ונמנע מכל שלב ההגדרות.

אל תינעל על מה שאתה רגיל, חפש את הדרך הטובה ביותר לצרכים שלך.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה לא מבין דבר אחד אין לי צורב!

אני קוויתי שנגיד אני אוכל להוריד איזה רובץ התקנה אחרי זה להוריד איזה קבצים לדיסקט איתחול של לינוק להריץ את זה ולהתחיל להתקין

אני רואה שאין דרך כזו?

יש לך אולי איסיקיו או איזו תוכנת מסרים מידיים כי זה ממש מעצבן לדבר ככה

תגיד KDE זה טוב יחסית (קל לשמוש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה לא מבין דבר אחד אין לי צורב!

אין בעיה, אם יש לך 20 ש"ח תוכל לקנות עותקים חוקיים לחלוטין של לינוקס:

קישור: רכישת לינוקס ב-guides.co.il

אני קוויתי שנגיד אני אוכל להוריד איזה רובץ התקנה אחרי זה להוריד איזה קבצים לדיסקט איתחול של לינוק להריץ את זה ולהתחיל להתקין, אני רואה שאין דרך כזו?

למה אין? מה אם Winlinux שהצעתי. עקום ומעפן, אבל עובד.

יש לך אולי איסיקיו או איזו תוכנת מסרים מידיים כי זה ממש מעצבן לדבר ככה

א. אין לי, לא סובל IM

ב. זה דווקא עדיף לדבר ככה, מכיוון שיותר אנשים יכולים להשתמש במידע הזה ולתרום רעיונות משלהם.

מעבר לכך, בצ'ט הטקסטים הרבה יותר נדיפים וקורה לעיתים קרובות שאנשים צריכים לחזור שוב על אותם דברים שכתבו בעבר, במקום פשוט להפנות אליהם בלינק.

פורומים שולטים!

תגיד KDE זה טוב יחסית (קל לשמוש)

KDE זה לא , אלא סביבת עבודה ופיתוח + מגוון גדול של תוכנות איכותיות וחופשיות, שמן של רובן מתחיל (כמה מקורי) באות K.

וכן, היא קלה לשימוש ונוחה מאוד.

וסתם לידע כללי, יש גם גרסאות של KDE למערכות הפעלה אחרות כמו FreeBSD וסולאריס.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בסה עם זה יש לי חיבור מהיר וחשתי שאני אוריד היום לינוקס ואתקין עכשיו אני רואה שאין דרך להתקין את זה נורמלי בלי דיסק

עדיין לא הבנתי מה זה KDE הבנתי שזו סביבת עבוד אבל הKERNEL שלה מתבסס על איזשהו או איך זה עובד?(כי בחור אחד שהתקין את זה כתב שלקח לו הרבה זמן לקמפל את הKERNEL של זה מה זה באמת קשה או משהו?)

ואם איזה יהיה לי הכי כל ללמוד MAINDRAKE או REDHAT? או משהו אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתבעס, תתחיל מ-Winlinux 2001 ובינתיים תזמין את Mandrake 8.1 (או שתקנה כבר צורב for crying out loud...)

Prog.

עריכה: ולגבי שאר השאלה שלך, הסיכוי שתצטרך לקמפל קרנל הוא בערך כמו הסיכוי שתהיה חייב להתקין Service Pack מסויים בחלונות. לא גבוה במיוחד, אבל עשוי להועיל במצבים מסויימים.

לנושא הארכיטקטורה של ושל ה-X Window system אתייחס בהזדמנות אחרת, יותר מדי לכתוב, פחות מדי רלוואנטי לדיון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך הWINLINUX הזה ידידותי למשתמש (קל)

אם אתה מחפש ידידותיות למשתמש תשאר בינתיים עם חלונות, או שתשחק קצת עם BeOS עליה השלום.

בשביל לינוקס, Winlinux לא יותר מסובך מאשר הפצות אחרות. יש לו יתרון בהתקנה הקלה (אין צורך בחלוקה למחיצות), אבל חיסרון במגוון כלי-העזר הקטן שלו מול הפצות מודרניות יותר ועוד מספר חסרונות אחרים (ראה בהמשך).

והGRAPHIC MODE שלו יפה?

למיטב זכרוני הוא מגיע עם גרסאות די ישנות של GNOME ו-KDE.

אל תצפה ליותר מדי, מבחינת eye-candy בדו-מימד, X Window לא מתקרב עדיין למנוע הגראפי שעומד מאחורי (שאגב נחות בעצמו מול זה של OS X).

אם אתה רגיל ל-Anti-Aliased fonts של (ועוד יותר מכך ל-ClearView), מחכה לך חוויה מחוספסת משהו... אבל זה בסדר, גם בעניין הזה תן ללינוקס זמן והיא תסגור את הפער ותעקוף את המתחרים בסיבוב.

אבל שמעתי גם שכל הוינדוס לינקסים האלה (כו LINWDOS) הם לא משהו

שמעת נכון.

הבעיות הן בעיקר קרנל מיושן יחסית; ביצועים בינונים מינוס; ומגוון תוכנות מובנות קטן

מצד שני, זה בפירוש , עם כל הדברים הבסיסים שאתה צריך כדי להכיר את המערכת.

בקיצור, כל זמן שאתה לא רוכש הפצה או צורב אחת אצל חבר, Winlinux הוא ההימור הטוב ביותר שלך.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה GNOME?

המתחרה המוצלח למדי של KDE.

ואם KDE זה לא לינוקס אז מה זה?

הסבר כללי כתבתי בתגובה מספר 7 של הדיון הזה.

פרטים נוספים תמצא כאן.

אני לא אוכל להוריד חדשות לWINLINUX כי אמרת שעם האלה שיש לו זה לא מספיק

א. אמרתי שזה כן מספיק בשביל ההתחלה

ב. בוודאי שתוכל להוריד נוספות. ההבדל נעוץ במה שמגיע עם ההפצה. ב-Winlinux ששוקלת 100~200 מגה יש (מן הסתם) הרבה פחות תוכנות מובנות מאשר ב-Mandrake 8.1 ששוקלת כמה ג'יגה (אגב, הזמנת אותה כבר?).

לסיכום, אל תחשוש ופשוט קפוץ למים, אין שם קרישים...

עם הפצה שלא מצריכה חלוקה למחיצות (כמו Winlinux) תצטרך להיות ממש "מוכשר" כדי לעשות לעצמך נזקים במחשב :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...