רשימת חנויות זולות מהונג-קונג בסגנון DX. אפשר לחסוך המון כסף! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשימת חנויות זולות מהונג-קונג בסגנון DX. אפשר לחסוך המון כסף!

leyaniv

Recommended Posts

הכנתי רשימה של חנויות בסגנון של DX. למי שלא מכיר, מדובר בחנויות מהונג קונג שמוכרות בעיקר גאדג'טים, אביזרים למחשב ולסלולרי, נגני ושאר התוצרת הסינית. היתרונות העיקריים של החנויות האלו הם שניתן להשיג שם מוצרים שקשה למצוא או שלא נמכרים בארץ, ושהמחירים בדרך כלל נמוכים משמעותית ממחיר מוצרים דומים בארץ, לפעמים תוך התפשרות על האיכות ולפעמים לא. משלוחים לארץ מהחנויות האלו הם לפעמים חינם (כלולים במחיר של המוצר) ולפעמים עולים 2-5 דולר. כל מה שכתוב כאן מבוסס על הניסיון האישי שלי, שכולל בערך 4 שנים של קניות בשווי של אלפי דולרים (אני לא מכור, אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה ;) ). אם מישהו רוצה לתקן או להוסיף דברים שיכתוב ואני אעדכן בפוסט המקורי.

Deal Extreme

או בקיצור DX. ללא ספק החנות הכי טובה שאני מכיר. יש להם את האתר הכי טוב, הכל ברור ונוח עם גדולות לכל מוצר, מערכת ביקורות ופורום. עשרות מוצרים חדשים נוספים כל יום (חוץ מיום ראשון), מחירים זולים מאד והשירות מעולה אם כי לפעמים קצת איטי.

Focalprice

אתר עם ממשק זהה ל-DX. צילומים טובים. מהתרשמות שלי המבחר הרבה יותר קטן מ-DX אבל כולל גם הרבה חלקים מקוריים (מותגים) במחירים מעולים. כולל זמניים כמו מוצר בסנט כולל משלוח. תודה ל-Kidney_stonE!

Kaidomain

האתר הזה היה בבעלות של שני שותפים. אחד מהם פרש בעקבות חילוקי דעות והקים את DX. כיום האתר המקורי הוא עדיין המתחרה העיקרי של DX למרות שהממשק של האתר הזה נוראי, המבחר קטן יותר והשירות פחות טוב. לפעמים אפשר למצוא שם דילים טובים.

LED Shoppe

לדעתי זאת החנות הראשונה שהציאה משלוח חינם על כל האתר. בזמנו גם היו נותנים פנס לד חינם על כל מוצר. המבחר מאד , הצילומים קטנים ולא תמיד ברורים. אבל מידי פעם יש טובים (למשל 10 אחוז הנחה מעל 30 דולר) לכן כדאי להרשם ל- Newsletter שלהם. השירות מהניסיון שלי טוב מאד.

Uxcell

אתר ותיק עם מבחר ענק בהרבה נושאים. מתמחה בעיקר בנגני MP4 סינים. האתר נוח אבל הצילומים של המוצרים קטנים ולא ברורים. אפשר למצוא שם דילים טובים אבל חלק מהמוצרים יקרים.

Brando

עוד אתר ותיק. הוא התחיל ממכירה של מגיני מסך ואביזרים למחשבי כף יד. כיום ברנדו הוא אוסף של כמה חנויות נפרדות תחת אותו דומיין שאפשר לעבור בינהם דרך השורה העליונה בכל אתר. המחירים כבר לא זולים כמו שהיו פעם אבל אפשר למצוא שם המון מוצרים יחודיים לאתר (כאלו שמיוצרים עבורו בלעדית) ואפשר למצור מלא דברים מעניינים במיוחד בחנות הגאדג'טים. האתר נוח והצילומים ברורים. כל כמה זמן האתר עושה של משלוח חינם לתקופה מסויימת (במקום 3 דולר למשלוח בשאר הזמן)

TalknDeal

חנות בעיקר של אביזרים לסלולרי ולאייפוד. מבחר ענק של הרבה חלקי חילוף שקשה למצוא במקומות אחרים. בדרך כלל המחירים סבירים אבל לא הכי זולים.

SourcingMap

אין לי ניסיון עם האתר הזה עדיין. הרושם שלי שהמבחר גדול ומעניין אבל הצילומים קטנים. המחירים נראים סבירים.

Play-Asia

חנות מוכרת מאד עם מוניטין גבוה שמתמחה רק במשחקי ואביזרים לקונסולות. המשחקים ורוב האביזרים הם מקוריים וזולים יחסית. חלקים חלופיים (צד שלישי) יש שם אבל אפשר למצוא אותם יותר זול במקומות אחרים.

USBfever

לא מומלץ. מחירים גבוהים. מבחר נחמד ולפעמים אפשר למצוא שם דברים מקוריים ומעניינים.

eBay

אין מה לפרט. המקום שורץ בסוחרים הונגקונגים. חלקם הגונים וחלקם הגונים פחות. התחרות שם גדולה אבל המחירים לא תמיד זולים יותר מהאתרים ברשימה הזאת.

Volume Rate

החנות היא שלוחה של DX והיא שונה במהותה משאר החנויות. החנות הזאת מיועדת בעיקר לסוחרים קטנים שמחפשים ליבא כמויות גדולות של מוצר מסויים ובזול. יבוא של כמות קטנה לא משתלמת בגלל שהאתר גובה הרבה על המשלוח.

הבהרות בנוגע לעינייני מכס:

מבחינה חוקית, כל חבילה שערך התכולה שלה נמוך מ-50 דולר (לא כולל עלות המשלוח) פטורה מתשלום מכס או מע"מ (ולא משנה אם מדובר במתנה או לא). אם ערך תכולת החבילה מעל 50 דולר, כדי לשחרר אותה צריך לשלם מכס ומע"מ על ערך התכולה כולל עלות המשלוח. רוב המוצרים לא חייבים בכלל בתשלום מכס אלא רק מע"מ, למשל מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים. מוצרי טקסטיל פטורים ממכס עד ערך של 70 דולר.

בפעול, הסיכוי שהחבילה קטנה מהונג קונג תתקע במכס וידרשו עליה תשלום לשחרור הוא נמוך מאד, וזה נכון גם אם הערך של החבילה הוא הרבה מעל 50 דולר. אם יש צורך בתשלום מכס או מע"מ הדבר נעשה ברוב המקרים בסניף הדואר בזמן קבלת החבילה ובמזומן. עמילי המכס נוהגים לחשב את גובה התשלום בהסתמך על הקבלה שמוצמדת לחבילה. אם הם חושדים שמשהו לא קשורה הם עשויים לעכב את החבילה ולבקש שישלחו להם חשבונית בפקס. חשבוניות לא הגיוניות עשוייות להוביל לקנסות לכן לא מומלץ לזייף.

לעיתים רחוקות חבילות נתקעות במכס מסיבות אחרות שלא קשורות לתשלום מכס או מעמ. במקרה כזה נשלח בדואר מכתב מאד מסתורי שמודיע שחבילה על שמך זקוקה למסמכים כדי לשחרר אותה. מה שצריך לעשות הוא להתקשר למכס ולשאול מה סיבת התקיעה. ברוב המוחלט של המקרים המוצר נתקע מסיבות בטחוניות (כל חבילה עוברת שיקוף) וכל מה שצריך לעשות הוא לשלוח למכס פקס שמאשר שאתה מחכה לחבילה הזאת ויודע מה תכולתה. צריך לצרף חשבונית ולבקש שישלחו את החבילה לסניף הדואר הקרוב.

עבור מכשירים שמשדרים או קולטים, למשל משדרי FM, מקלטי GPS ואפילו מכשירים עם , המכס דורש לעיתים רחוקות מאד אישור ממשרד התקשורת כדי לשחרר אותם. את האישור הזה מאד קל להשיג מהניסיון שלי. באתר של משרד התקשורת יש הסברים בעיניין, בעקרון צריך לשלוח להם בפקס חשבונית ומפרט טכני של המוצר ומקבלים אישור בפקס חזרה באותו יום. אבל חשוב לציין שזה מקרה נדיר מאד שקרה לי רק פעמיים כשהפעם האחרונה היתה לפני 3 שנים בערך.

המלצה חשובה: כדאי להימנע ממשלוח מהיר (EMS או SPEEDPOST) משום שכשהוא מגיע לארץ, כדי לקבל את החבילה צריך לשלם 35 שקל דמי עמילות מכס גם אם החבילה לא חייבת בכלל בתשלום מכס!

איך מזימינים מאתרים מהונג-קונג:

הזמנה מכל אתר בחו"ל דומה מאד להזמנה מכל אתר בארץ. ההבדל הוא שחובה כרטיס אשראי בעל 16 ספרות וברוב האתרים צריך גם חשבון באתר PayPal. גם כרטיס אשראי שכתוב עליו Valid only in Israel עשוי לעבוד כל עוד יש לו 16 ספרות. תחילה נרשמים ל-PayPal שם מזינים את פרטי כרטיס האשראי. בתהליך ההזמנה באתר של החנות, אחרי לחיצה על Checkout, האתר יפנה אותכם לעמוד באתר PayPal שם תתבקשו להכניס את האימייל והססמא שלכם, לאחר מכן תצטרכו לאשר את התשלום ע"י לחיצה על כפתור Confirm Payment. כרטיס האשראי שלכם יחוייב בסכום ההזמנה ע"י PayPal והם יעבירו את אותו סכום לחנות. כל התהליך מאושר מיידית בדיוק כמו תשלום בכרטיס האשראי ישירות. ברוב האתרים ניתן לעקוב אחרי מצב ההזמנה באתר. אם ערך ההזמנה הוא מעל סכום מסויים (15-20 דולר ברוב האתרים) תקבלו מהאתר מספר מעקב שניתן בעזרתו לברר את מיקום החבילה גם אחרי שהיא נשלחה. הבירור נעשה באמצעות האתר של רשות הדואר של הונג-קונג. אחרי שהחבילה נחתה בארץ ניתן לעקוב אחריה באמצעות האתר של דואר ישראל.

אני מקווה שעזרתי להרבה אנשים לחסוך כסף, אשמח אם תכירו לי עוד אתרים כאלו כדי שאוכל להכניס אותם לרשימה. רק אל תשכחו - תשתדלו לקנות רק מה שבאמת צריך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

http://www.focalprice.com/ כמו DX, רק שעוסק ביותר אלקטרוניקה ופחות "שטויות", המחירים לפעמים זולים יותר מ DX.

(המשלוח חינם, כמו ב DX)

אגב, כתבת:

השירות מעולה אם כי לפעמים קצת איטי.

(לגבי DX)

אתה מדבר על מהירות המשלוח?

- אישית כל משלוח שקיבלתי משם הגיע בפחות מ 10 ימים, בד"כ לוקח שבוע פלוס מינוס.

הזמנתי מDX המון פעמים, אף פעם לא התאכזבתי ממהירות המשלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על האתר! ידעתי שהוא קיים כי אנשים מדברים עליו בראשי תיבות לפעמים בפורום של DX אבל אף פעם לא מצאתי אותו.

אני אוסיף אותו להודעה המקורית.

בנוגע ל-DX, הכל שם איטי מהניסיון שלי. אפילו מוצרים שנמצאים במלאי נשלחים רק אחרי 4-5 ימים.

מוצרים שלא במלאי נשלחים אחרי שבוע ולפעמים יותר. קריאות שירות נענות אחרי 1-4 ימים.

ואני לא מדבר רק על התקופה האחרונה של חג ראש השנה הסיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד, בדקתי את כולם וזה ממש ממש נחמד לכל הכרטיסי זכרון, אביזרים לפלאפון וציוד הקפי מגניב למחשב שגם ככה הכל מHK.

בכולם כמעט אפשר למצוא משהו שנראה כמו בין 100 ל170 דולר, מהו הזיוף הכי מוצלח ? (באיזה מהם יש GPS\WIFI)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, Windows Mobile, כמו אחד מאלו

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16783~r.77291022

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11073~r.77291022

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15743~r.77291022

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16955~r.77291022

חבל שחומרתית הם נחותים מהאייפון אבל לפחות יש להם שאפשר לעשות איתה משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון בנוגע לעניני המכס :

פטור על מכס הינו למוצרים שערכם עד 50 דולר (לא כולל משלוח). במידה ועלות המוצר מעל 50 דולר תשלום המס יהיה גם על עלות המשלוח.

ביגוד הינו חריג וההגבלה הינה עד 70 דולר.

קומבינה בסגנון של עלות המוצר דולר בודד, עלות המשלוח 100 דולר תחשב כנסיון רמאות ותגרור קנס.

עמילי המכס משתמשים בeBay בכדי לבדוק את ערכם האמיתי של המוצרים והם מבינים מ-ע-ו-ל-ה בנושאים הללו.

במידה והערך המוצהר על החבילה אינו תואם את ערך המוצר (הסינים נוהגים להצהיר ערכים מגוחכים) ינתן קנס בגובה 50% מערך המס.

במידה וחבילה נתקעה במכס ולאחר הבירור אין צורך בתשלום מס רשות הדואר גובים עמלה של 35 שקלים על השיחרור, במידה ויש לשלם מס העמלה גבוהה אף יותר ומתבטאת כאחוז מסויים מערך החבילה. ניתן לחסוך עלות זו ולשחרר את החבילה עצמאית (מומלץ בחום, אם לא עובדים עליהם האנשים שם חביבים) בסניף המרכזי.

חבילות EMS תמיד עוברות בידוק מכס ולכן לא מומלץ להשתמש בשירות זה כשלא חייבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

תודה על המידע אני אתקן למעלה.

בנוגע ל"עמילי המכס בודקים ב-eBay", אני שמעתי סיפור מחבר שהזמין משהו שנתקע במכס, הוא זייף את הקבלה (הוריד את הערך) ועמילי המכס (שכנראה חשדו) בדקו לפי מספר הפריט באיזה מחיר באמת נסגר המכרז. הוא לא קיבל על זה קנס אבל חויב במכס לפי המחיר שהיה רשום באתר. אז נכון, עמילי המכס לא מטומטמים (לא כולם). אבל אני מודה באשמה שגם לי יצא "לעגל" קבלות לכבודם. צריך לדעת לעשות את זה במידה ורק כשזה באמת נחוץ.

איך אתה יודע אם הם נחותים חומרתית? ובמה?

ומה עם תחליפי עם WM? יש יצור איכותי כזה מאחת החנויות הללו?

אגב, דיון מעולה, מאוד אינפורמטיבי ועוזר מאוד.

תודה רבה! :)

ברור שהם נחותים חומרתית. חוץ מאיכות הבניה הם לא כוללים דור שלישי, מסך מגע קיבולי ובדרך כלל המעבד שלהם יחסית חלש.

תחליפי יש הרבה וחלקם דיי טובים, אבל במחיר שהם עולים אני כבר הייתי מעדיף להביא משומש.

אבל כל הרעיון הוא מכשיר שמעוצב יפה וה- TOUCH נגיד ממש לא נראה כמו האייפון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהייתי חייל ניסיתי לממש את הזכות הזאת ולא ממש הצלחתי.

קיבלתי חבילה שחייבת במע"מ, בסניף הדואר לא הסכימו לפטור אותי מהתשלום בטענה שזה לא בסמכותם, שילמתי ולמחרת הלכתי למכס לבקש החזר. שם הוא נתנו לי טופס ארוך שצריך להחתים עליו מפקדים ואחראי דואר יחידתי. ניסיתי לאסוף את החתימות האלו ובסוף התיאשתי וויתרתי. בקיצור, הבירוקרטיה חוגגת. עוד משהו חשוב: לא ניתן לקבל פטור ממכס עבור חבילות שנשלחות דרך שרותי שילוח כמו UPS או FEDEX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה ציינתי "בשחרור עצמאי".

לפני כשבועיים שיחררתי חבילה שהוזמנה תחת שמו של אחי, תוך הזדהות בעזרת צילום תעודה החוגר שלו וקיבלתי את ההנחה.

הבעיה במקרה שלך ,ע"פ החוקים, ברגע שדרשת את שחרורה מבלי לדרוש את ההנחה למעשה ויתרת עליה.

ברגע שהחבילה הועברה מהמכס לדואר אין אפשרות ערעור.

לא נורא, בהזמנות הבאות נא אמץ חייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה ציינתי "בשחרור עצמאי".

לפני כשבועיים שיחררתי חבילה שהוזמנה תחת שמו של אחי, תוך הזדהות בעזרת צילום תעודה החוגר שלו וקיבלתי את ההנחה.

הבעיה במקרה שלך ,ע"פ החוקים, ברגע שדרשת את שחרורה מבלי לדרוש את ההנחה למעשה ויתרת עליה.

ברגע שהחבילה הועברה מהמכס לדואר אין אפשרות ערעור.

לא נורא, בהזמנות הבאות נא אמץ חייל.

הייתי צריך לבקש מהפקידה בדואר לשלוח של החבילה חזרה למכס? היא אמרה שיש לי אופציה כזאת. אבל זה היה יום חמישי בערב ורציתי את החבילה הזאת לסופ"ש. הנזק היה רק 71 שקל על משהו שתכלס עלה לי 350 דולר. לא נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...