DELL 2209WA - מדידות ונתונים טכניים. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DELL 2209WA - מדידות ונתונים טכניים.

Bagheera

Recommended Posts

שלום, אחד מהחברים שלי גולש(יותר נכון צופה) קבוע בפורום הנ"ל והזמין את המסך מפנדה.

אתמול הוא קיבל אותו והיום קפצתי לבקר אותו עם המכייל בכדי לבדוק את המסך ובנוסף

לנסות ולהשוות כמה שניתן בינו ובין ה 2408WFP של אותו החבר.

להלן תוצאות הבדיקה ללא שום כיול עם הגדרות המפעל:

dell2209wauj8.jpg

המסך מדויק למדי עם ממוצע של 1.72 בתוכנה BasicColor. התוכנה של Lacie נותנת ממוצע פחות טוב של 2.4

אך ניתן לשים לב שהתוצאות בגוונים דומים בין שתי התוכנות זהות וכל אחת בוחרת גוונים מעט שונים וכמויות שונות של גוונים.

בביקורת האחרונות באתר הייתה היתבבסות מוחלטת על BasicColor אך בביקורות הבאות יבוא בחשבון גם הממוצע של Lacie.

למרבה ה"הפתעה" המסך מציג מכלול צבעים רגיל sRGB, לטעמי מדובר ביתרון שכן המעבר למרחבים המוגדלים עדיין

לא התבצעו ברוב המקומות ש"מייצרים" תוכן כמו בסרטים או משחקי מחשב. שם הדגש לרוב הוא עדיין על sRGB

כנ"ל לגבי מערכת ההפעלה הפופלרית .

הבהירות של המסך מעט גבוהה ועומדת על 232cdm ~.

הבהירות מובילה לנתון נוסף והוא יחס הניגודיות שעומד קרוב מאוד ל-1:900 בעקבות בהירות שחור

שנמדדה על 0.27cdm , בהחלט יחס מרשים למסך עם פאנל מבוסס .

במסך שאני בדקתי היו שני דליפות אור קטנות מאוד בחלק העליון של המסך ובצד שמאל אך לא בפינות,

לא היו פיקסלים מתים.

הגדרות המפעל מצוינות ולטעמי אין שום טעם לשחק עם המסך אלא אם אתם גרפיקאים או אם כואב לכם בעיניים

ואתם רוצים לשחק עם הבהירות מעט, משחק עם מכוון הניגודיות גילה שהתוצאה הטובה ביותר מתקבלת עם שימוש בהגדרות

המפעל של 75, שינוי של מכוון הבהירות מוביל ל Capping של גוונים מסוימים(בייחוד בקצה הסקאלה העליון והתחתון)

וכן להופעת Banding לעיתים, המסך אגב מציג כמות קטנה של Banding(אין למסך טבלאות LUT פנימיות) בייחוד

לאחר משחק עם הגדרות ה ב Custom אך לא משהו שמציק במיוחד.

לאחר כיול ל D65 עם בהירות 200cdm ובהירות שחור מינימלית וגאמא 2.2:

dell2209wacamz7.th.jpg

לא ארחיב יותר מידי, המסך משיג ציונים טובים מאוד לאחר כיול. יחס הניגודיות נשאר גבוה עם 1:800.

האם אתם זקוקים לכיול כזה לשימוש יומיומי? לדעתי לא.

למי שבכל זאת רוצה מצורף קובץ ה ICM אשר מכיל בשמו את ההגדרות למסך, קחו בחשבון שהנתונים

למעשה שונים ממסך למסך ולכן אני לא מאמין שהתוצאות יהיו כל כך טובות אבל אתם מוזמנים לנסות.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ארז, המסך הזה מפתיע מאוד לטובה.

סוף סוף all-arounder מעולה למשפחת מסכי ה 22" במחיר מצויין.

האם יש לך תובנות כלשהן לגבי סוג הפאנל המוצהר, E-, והתמחור הנמוך שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה למחיר הנמוך כנראה נובעת מכמות החיבורים המעטה...

הכיול שלי: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=394293.msg3392155#msg3392155

בוצע לפי העיניים שלי... אז לא הכי מדוייק, אבל נראה טוב סוף סוף ולא מסנוור.

יש גם את הכיול המקצועי הבא

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=1033705844&postcount=379

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הביקורת.

בן דוד שלי קנה את המסך, והלכתי לבקר אצלו וסמנו לב למין כתם אדום כזה בסמך בערך בגודל של חצי על חצי סנטימטר שלא נעלם בשום מצב כמעט למעט תחת רקע של צבעים בודדים, שאחד מהן הוא לבן.

בהתחלה חשבתי אולי מדובר בכרטיס מסך ושהוא עושה ארטיפקטים אבל גם אחרי שניתקתי אותו והמסך היה מחובר רק לחשמל הכתם הנ"ל נשאר.

בנוסף לכך המסך אינו עומד ישר, כלומר עם נטייה לכיוון למעלה בצד שמאל או ימין אני כבר לא זוכר.

יש אפשרות להחליף אותו נכון?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

הפרופיל שקיבלתי עם המסך היה פרופיל SRGB סטנדרטי שלא הכיל טבלאות LUT כלל ולכן לא שינה דבר.

הפרופיל של Dell?

הוא הכל מלבד נייטרלי :-).

מעניין אותי אם תוכל לעשות מדידה על הפרופיל שמסופק בדרייבר של המסך.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...