לימוד Assembly - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימוד Assembly

ImFondOfComputers

Recommended Posts

עזר כדי להבין באמת איך הכל "עובד" שם בפנים.

אבל לא יותר מזה.

אני תלמיד תיכון, והשיעורים באסמבלר ממש משעממים ביחס ל C# למשל. גם יש לנו מורה ממש מפגרת שבקושי יודעת להריץ תוכנית ואין לה כוח ללמד.

יש לי פרוייקט להגיש בסוף השנה (לבנות מחשבון או משהו ברמה הזאת).

בקיצור, אם הייתה לי בחירה הייתי מוותר על זה, לפחות אחרי שהבנתי את הבסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי להבין את הבסיס, לדעתי לכולם (יותר ידע ==> יותר טוב). את הבסיס לא קשה ללמוד.

מי שמתכוון להתעסק ממש בדברים שידרשו assembly, יצטרך לדעת יותר מהבסיס, כמובן. אבל אם יש לך את הבסיס, קל ללמוד.

לדעתי אם אתה מתעסק ב-embedded אתה צריך לדעת אסמבלי (ובאופן כללי להכיר מעבדים: cache, pipeline, latency...) בצורה טובה אפילו אם לא תכתוב שורת אסמבלי והכל תכתוב ב-C.

לגבי שגרות פסיקה, בעולם האמיתי שגרות פסיקה שכתובות ב-C הן למעשה עטופות (לדוגמא דרך מ"ה) בקוד קטן שכתוב באסמבלי, שמסדר כמה דברים כמו מחסנית (C לא עובד בלי מחסנית), ואז קורא לקוד ה-C. גם ביציאה מהפונקציה יש קוד קטן שמסדר דברים בסוף הטיפול בפסיקה.

יש קומפיילרים כמובן שיכולים לסדר את הסיפור הזה בעצמם (ב-Turbo 7 אפשר היה להגדיר פוקנציה כ-interrupt), אבל בסופו של דבר גם הם מייצרים את אותו קוד קטן שהיה צריך כדי לסדר דברים.

הנקודה היא שמי שכותב שגרת פסיקה, בטוח שהוא יודע אסמבלי (ועוד דברים רלוונטיים) בכל מקרה. אם הוא לא יודע, אז הוא ילמד בדרך הקשה כשזה לא יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...