עזרה בבחירת מצלמה מ B&H - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מצלמה מ B&H

SOLIDUS SNAKE

Recommended Posts

גבר שמע הבעיה היחידה שאני רואה זה הדגם של המצלמה אין לא מנוע פנימי לעדשה .

מה שזה אומר שאם תרצה לקנות דרך יד שניה עדשה אתה צריך עדשה שמותאמת למצלמה. כלומר עם מנוע פנימי.

אני לא כל כך חזק בניקון אבל עד הדגם הזה ניקון השתמשה במצלמה בלי מנוע פנימי לעדשה כלומר כול הסדרה של -40d- 40dx-50d-60d h,יתאימו לך מבחינת עדשות.

עכשיו אני אתן לך עצה אישית וטובה.

נכון שלא ראיתה את המצלמות בפועל ולא החזקתה אותם.

נכון אני לא טועה זה נכון. אוקי

תקשיב טוב לפני שאתה קונה תלך לחנות צילום ותחזיק את המצלמות ביד. וזה למה? המצלמות שאתה קונה זאת יחסית קטנה ואם יש לך יד גדולה אתה בבעיה. יכול להיות שאתה מאוד רוצה את הניקון אבל היא לא רוצה אותך. שזה אומר שיש לך אולי אצבע מסיומת שנופלת בול על איזה חלק וזה לא בא לך נוח ביד.

אוקי עכשיו חוץ מיזה יש את עניין הממשק כול יש לה את הממשך שלה. יכול להיות שאתה אוהב יותר את הקנון ולא הניקון.

לכן אני אומר לך לחנות צילום טובה ותראה את המצלמה ואם יש גם את העדשות שאתה רוצה תרכיב אותן ותראה. קפיש.

עכשיו עוד משהוא אחי היקר תלמד .פעם אחת איש זקן וחכם אמר לי מה שזול עולה יקר ולנו אן כסף לבזבז על "יקר"

ואללה צחקתי עליו אבל התברר לי בדיעבד שאני היתי במצב שלך שאם היתי קונה את המצלמה לא בשיקול של 100 דולר יותר לכן או לכן היתי חוסך יותר מ 500.

מה זה אומר המצלמה הראשונה שלי היתה אולימפוס e-420 רציתי את המצלמה הslr הכי קטנה בעולם ואללה לא ראיתי אותה לפני כן וקניתי מהרשת ואאלה אך שקיבלתי אותה החזקתי ואמרתי כוס אמק מזה האחיזה המגעילה הזאת וואללה לא נוח אפילו קצת . ואחרי שבוע היא היתה בלוח יד שניה למכירה לקח לי כמעט חצי שנה למכור אתה מכרתי במחיר זנות הפסדתי איזה אלף שקל בלי למצמץ.

עכשיו שאני רציתי לקנות את המצלמה בול יצאיה 450d canon. ואותה רציתי מהתחלה אבל היה יקר לי רצו עליה רק בודי בחול 799 דולר.

לכן קניתי את האולימפוס יותר זולה אם קיט עדשות כפול עלתה 650 דולר.[br]פורסם בתאריך: 4.02.2009 בשעה 18:57:20

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch

: :kopfpatsch: :kopfpatsch

גבר אני מקווה שעזרתי אם תהיה יותר ספציפי לאיזה צילום אתה צריך אולי אני יוכל לעזור לך יותר עם ההעדשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כול מי שאומר לך תקנה דמוי slr ותוסיף פלש לא מבין כלום מהחיים שלו.

תן לי להבין, אתה טוען שעם ה-E510 שלך והפלאש הפנימי הישיר שלה אפשר לקבל טובות יותר בחדר אפלולי מאשר עם מצלמת חיישן-קטן (כמו קנון SX10 או פוג'י S9100) ופלאש חיצוני? לפני שאתה עונה, אני מציע שתקרא את זה:

http://boren.sent.com/photography/articles/Lighting2

עכשיו שקראת, תרגיש חופשי להתייחס לטענות ולהביא דוגמאות שמוכיחות את ההיפך. מן הסתם לא תהיה לך בעיה לעשות זאת כאחד שצילם עם מצלמת חיישן-קטן ופלאש חיצוני, נכון? :cool2:

תקנה רק קנון או ניקון שום דבר אחר לא בא בחשבון אן שוק יד שניה למוצרים האחרים.

למה לקנות יד שניה כשאפשר לקנות חדש בפחות כסף? או לפחות אפשר אם לא קונים קנון/ניקון, אלא מחברה שבה המייצב נמצא בגוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה לכיוון ה 450D עם העדשת קיט EF-S 18-55mm כרגע. אני מקווה לידרידת מחיר עד סוף החודש או לפחות איזה rebate מעניין.

אני עוד לא בטוח שאני אלך על ה 1000D היותר זולה.

אחרי מחקר מעמיק והרבה בדיקה החלטתי לקחת את הדיל הזה:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/588821-REG/Nikon__D60_SLR_Digital_Camera.html

החלטת על מצלמה? הזמנת? אם כן, יעניין אותי לשמוע מה היו השיקולים המכריעים, כי קשה לי להבין איך הקיט מבוסס-D60 הזה הגיע ראשון לקו הגמר מול ההמלצות האלה.

אם אני לא לוקח עדשת קיט איזה עדשות טובות יש עד 200 דולר ואיזה פילטרים צריך לקחת UV או מאקרו או גם וגם ואם כן אז אילו.

קודם תחליט על או תפרט מה הזמנת. לאחר מכן אפשר יהיה לעזור לך לבחור ציוד משלים נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על ה D60 המליץ לי מישהו מהעבודה ובמיוחד על הקיט הזה. למרות שאני עדיין לא יודע אם אני אוהב את ה NIKON בגלל שאין לה תצוגה וגם בגלל הממשק המיוחד.

אני עדיין יותר חזק עם ה CANON (מהבחינה האישית) כלומר 450D או 1000D אבל עוד לא בטוח לגבי הקיט כלומר איזה עדשות אני צריך ואילו פילטרים.

לכן רציתי לקחת עדשות שיתנו לי את הכי הרבה מגוון מבחינת אפשרויות צילום ויכולות לצלם מתחיל.

כאמור עוד לא הזמנתי כלום ואני אקנה רק שם. בסוף פברואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ששאל בקשר לפלש.

אתה מבלבל בן שני דברים כאשר אתה מפעיל פלש חיצוני תנאי התאורה משתנים.

פלש חיצוני זורק את האור מלמעלה ויש ריכוך של האור. ואתה לא מקבל את האור על הפרצוף ישירות.

לכן יוצא שהתמונה ניראת יותר טוב וזא בגלל תנאי האור.ולא קשור בכלל לגודל החישן. קפיש.

עכשיו לשאלתנו וללבטנו.

אם אתה משווה בן 1000d לבין 60d הקנון לוקחת פשוט בגלל שיש לה יותר פצרים ובגלל שהיא דור יותר מתקדם.

המצלמה שמקבילה ל 60d זאת קנון 400d.

אותו גודל מסך ואתו דור.

1000d זאת בעצם 400d משופרת יש לך מעבד יותר חדש ו live veiu.

גבר שמע לי לך 450d אתה לא תצטער.

עכשיו עוד משהוא אם אתה לא לחוץ על תחכה .הדור הבא של המצלמות יבוא אם הקלטת ווידאו היי דפינשין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על ה D60 המליץ לי מישהו מהעבודה ובמיוחד על הקיט הזה. למרות שאני עדיין לא יודע אם אני אוהב את ה NIKON בגלל שאין לה תצוגה וגם בגלל הממשק המיוחד.

המלצה ממישהו בעבודה היא "מחקר מעמיק"? מה היו הטענות שלו שגרמו לך לחשוב שהקיט הזה יהיה אופטימלי לצרכים שלך בהשוואה לקיטים שהצעתי?

אני עדיין יותר חזק עם ה CANON (מהבחינה האישית) כלומר 450D או 1000D אבל עוד לא בטוח לגבי הקיט כלומר איזה עדשות אני צריך ואילו פילטרים.

שתי המצלמות קרובות יותר לצרכים שלך מ-D60, אבל אני לא משוכנע ששווה לך לשלם יותר עבור המותג (בהשוואה למצלמות של אולימפוס).

לכן רציתי לקחת עדשות שיתנו לי את הכי הרבה מגוון מבחינת אפשרויות צילום ויכולות לצלם מתחיל.

יש כאן כמה בעיות (בהקשר של הקיט של ה-D60):‏

- לפי תיאור הצרכים שלך אין לך סיבה לקנות כרגע עדשת טלה

- ה-55-200 שמגיעה בהקיט הזה לא כוללת מייצב (החבר לעבודה ציין זאת?)

- אורך המוקד המקסימלי שלה (200 מ"מ) קצר יחסית והרבה פחות שימושי לצילום טבע וספורט מאשר עדשת 70-300 למשל.

כאמור עוד לא הזמנתי כלום ואני אקנה רק שם. בסוף פברואר.

אחלה, אז יש לך מספיק זמן להתלבט ;)

אתה מבלבל בן שני דברים כאשר אתה מפעיל פלש חיצוני תנאי התאורה משתנים.

לא, אני לא מבלבל. אתה פשוט לא קורא את מה שאני כותב. הטיעון שלי מתייחס לאיכות התוצאה שאפשר לקבל בתקציב נתון. אם תקרא את המאמר תבין.

פלש חיצוני זורק את האור מלמעלה ויש ריכוך של האור. ואתה לא מקבל את האור על הפרצוף ישירות.

האור לא חייב להיות מלמעלה. יצא לך פעם להשתמש בפלאש חיצוני?

לכן יוצא שהתמונה ניראת יותר טוב וזא בגלל תנאי האור.ולא קשור בכלל לגודל החישן. קפיש.

איפה דיברתי על גודל החיישן? שוב, דיברתי על היחס בין איכות התוצאה לבין המחיר שעולה הציוד. אני שמח לראות שאתה מודה שדמויית-SLR עם חיצוני תספק תוצאות טובות יותר בחדר אפלולי מאשר DSLR עם ישיר. זאת בדיוק הנקודה. עכשיו בוא נבדוק את נושא העלויות:

סט שכולל קנון SX10 + קנון 430EX עולה 2700 ש"ח

סט שכולל קנון 450D + עדשת קיט 18-55 עולה 3100 ש"ח

סט שכולל קנון 450D + עדשת קיט 18-55 + 430 EX עולה 4200 ש"ח

סט שכולל קנון 450D + עדשה 18-270 (טווח דומה לזה של ה-SX10) עולה 5700 ש"ח

סט שכולל קנון 450D + עדשה 18-270 + 430 EX עולה 6800 ש"ח

סט שכולל קנון 450D + עדשה 18-270 + פלאש 430 EX + קומפקטית עם יכולות ווידאו דומות לזו של ה-SX10 עולה כ-7500 ש"ח

כאחד שמצלם גם עם מצלמות DSLR וגם עם מצלמות חיישן-קטן ואני מכיר היטב את היתרונות והחסרונות של שתיהן (אפילו כתבתי על כך מאמר), אבל אני יודע בוודאות שזו טעות לדחוף לכל אחד מצלמת DSLR. אם דעתך שונה, אתה מוזמן לפרט מדוע DSLR הן לדעתך הפתרון המושלם לכל אחד, ומדוע שיקולים של תקציב וצרכים אינם חשובים לדעתך כשמחליטים על סוג המצלמה שקונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחקר המעמיק שעשיתי הוא קריאת ביקורות רבות על המצלמות וברוב הביקורות צינו את איכות התמונ העדיפה של הניקון ואת המהירות שלה בכמה סוגי מה גם שהדיל כמובן שגם עורר את רגשות הישראלי החסכן שלי :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על הביקורות ב-dpreview.com, אז כדאי שתדע שיש לאתר נטייה לשים משקל חסר פרופורציה על pixel-peeping של קובצי JPEG בברירות המחדל, ולא להתייחס לתכונות האחרות של המצלמה. קח למשל את המצב האבסורדי הבא. הניקון D60 קיבלה Highly Recommended בעוד האולימפוס E520 קיבלה רק Highly Recommended (Just)‎, כלומר ציון אחד נמוך יותר מהניקון. שתי המצלמות עולות סכומים דומים מאוד, אבל האולימפוס היא מצלמה *הרבה* יותר מתקדמת. הנה כמה יתרונות שיש לה על הניקון:

- מייצב מובנה שעובד עם כל העדשות ולכן חוסך הרבה כסף בקניית עדשות (כי אין צורך להוסיף כסף עבור עדשות מיוצבות). לעומת זאת, יותר מחצי מהעדשות של ניקון לא מיוצבות, ורבות מאלה שכן כוללות מיצב עולות אלפי דולרים.

- תצוגה חיה. התכונה הזו נותנת דיוק של 100%, מאפשרת צילום מזוויות לא שגרתיות (מעשי במידה רבה גם ללא מסך מסתובב), פוקוס ידני מדוייק, חיווי עומק שדה מדוייק. כל היתרונות האלה רלוונטיים לצילום מקרו.

- פוקוס אוטומטי שעובד עם כל העדשות. לעומת זאת, ביותר מחצי מהעדשות של ניקון הפוקוס האוטומטי לא עובד עם ה-D60.

- תכונות מתקדמות נוספות שקיימות בניקון רק בדגמים יקרים יותר, למשל תמיכה מובנית בפלאש , AEB, כפתור DOF, כפתורים ייעודיים גם ל-ISO וגם ל-WB, נעילת מראה וכו'. חלק גדול מהתכונות האלה רלוונטות לצילום מקרו.

לעומת אלה ההבדלים באיכות התמונה בין שתי המצלמות זניחים לגמרי. אפילו ב-100% הגדלה יהיה לך קשה לראות אותם, כל שכן בתמונות מודפסות או בתמונות שמוצגות במלואן בגודל מסך. אבל אל תיקח את המילה שלי, פשוט תוריד בגודל מלא מהביקורות ושלח אותן להדפסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכל הת'רד הארוך הזה אני רואה שאתה ממליץ הרבה על האולימפוס - מבין מצלמות ה SLR גם מחברים וגם מכתבות היא פחות מוכרת, יש סיבה לכך מעבר למותג (דברים כמו אמינות, איכות בניה ותאימות לעדשות).

אם היית צריך לבחור בין ה 1000D מול ה E520 מה היית בוחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכל הת'רד הארוך הזה אני רואה שאתה ממליץ הרבה על האולימפוס

כי לצרכים שלך היא נותנת מקסימום תמורה במינימום מחיר. למשתמשים שפחות צריכים מקרו או שמגיעים עם תקציבים גבוהים יותר יש אופציות עדיפות.

מבין מצלמות ה SLR גם מחברים וגם מכתבות היא פחות מוכרת, יש סיבה לכך מעבר למותג (דברים כמו אמינות, איכות בניה ותאימות לעדשות).

הסיבה העקרית היא שנתח השוק של אולימפוס קטן יותר משל קנון וניקון, והסיבות לכך הן בעיקר היסטוריות ושיווקיות. המצלמות עצמן מצויינות ונותנות תמורה גבוהה מאוד למחיר.

אם היית צריך לבחור בין ה 1000D מול ה E520 מה היית בוחר?

הייתי מעדיף באופן די ברור את ה-E520, מלבד לצילום פורטרטים בתקציב נמוך. למטרה הזו 1000D + עדשה 50/1.8 תהיה עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם ללכת על ה 520 Body Only ולקנות עדשה - איזה עדה היית ממליץ או להשאר עם הזו מהקיט?

משהו שהפחיד אותי לא מעט לגבי האולימפוס היא התוצאה של חיישן קטן מהרגיל - כומר ביצועים באור נמוך הם מעט יותר גרועים משאר המצלמות.

אני רואה את זה הרבה בביקורות וקשה להתעלם מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם ללכת על ה 520 Body Only ולקנות עדשה - איזה עדה היית ממליץ או להשאר עם הזו מהקיט?

ה-14-42 היא עדשה טובה מאוד. לא הייתי ממליץ לך להחליף אותה בעדשה אחרת בשלב הזה, מקסימום להוסיף עדשת מקרו אם אתה באמת מתכוון לצלם הרבה מקרו.

משהו שהפחיד אותי לא מעט לגבי האולימפוס היא התוצאה של חיישן קטן מהרגיל - כומר ביצועים באור נמוך הם מעט יותר גרועים משאר המצלמות.

אני רואה את זה הרבה בביקורות וקשה להתעלם מזה.

ה-ISO הגבוה של אולימפוס פחות טוב ב-2/3 סטופ משל מצלמות עם חיישן APS, אבל המייצב נותן כשניים~שלושה סטופים יתרון, ולכן מול עדשות לא-מיוצבות (כמו אותה 55-200) האולימפוס ביתרון. רק אל תשכח שמייצב לא עוזר נגד תנועה בנושא.

אגב, לפנטקס ולסוני יש חיישנים באותו גודל כמו הקנון ומייצב מובנה, כך ששם תוכל להנות גם מהיתרון (הלא גדול כאמור) של חיישן APS וגם מהיתרון (הגדול יותר) של מייצב שעובד עם כל העדשות. רק קח בחשבון שבסוני תצטרך לצלם ב-RAW כדי לקבל ISO גבוה איכותי. נקודה נוספת שכדאי לזכור היא שלסוני ולפנטקס אין תצוגה-חיה מהסוג ששימושי בצילום מקרו (כמו זה שקיים באולימפוס ובקנון). לסוני יש תצוגה-חיה, אבל כזו שעוזרת בעיקר בצילומים ספונטניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה רבה על הכל :-* הולכים על האולימפוס עם העדשת קיט.

עכשיו מה הציוד נלווה שאני צריך: ציוד ניקוי, פילטרים, תיק, כרטיס זיכרון (כמ מהיר הוא צריך להיות?) ... יש המלצות?

עריכה: מה עם הקיט הזה http://www.bhphotovideo.com/c/product/580755-REG/Olympus__E_520_SLR_Digital_Camera.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה רבה על הכל :-* הולכים על האולימפוס עם העדשת קיט.

אני בהחלט חושב שבתקציב שלך ולצרכים שלך זאת הבחירה הטובה ביותר.

עכשיו מה הציוד נלווה שאני צריך: ציוד ניקוי, פילטרים, תיק ... יש המלצות?

לניקוי עדשות מספיק Lenspen. אין צורך בקיט לניקוי חיישן, כי המצלמות של אולימפוס יחסית לא רגישות לאבק על החיישן. רוב המשתמשים לא נתקלים בבעיות.

פילטר הגנה אפשר לרכוש, אבל לא ממש חובה. ל-14-42 יש מגן שמש (שחסר אגב בעדשות הקיט של ניקון וקנון) ושעוזר להגן על האלמנט הקדמי של העדשה.

תיק רצוי להתאים עצמאית בחנות. לכל אחד יש נתונים פיזיים שונים ותוכניות שונות לגבי כמות הציוד שהוא מתכנן להוסיף בעתיד.

קיט משתלם מאוד, אבל עדשת הטלה מקבילה בטווח שלה ל-55-200 של ניקון (כלומר לא מאוד ארוכה). אין ספק שאת התוספת של ה-$100 היא שווה, כי גם אם תרצה למכור אותה בעתיד (ולשדרג לעדשה ארוכה יותר) לא תפסיד הרבה כסף, אם בכלל. מצד שני, אם אתה הולך על הקיט שכולל רק את ה-14-42 אז תוכל לקנות עדשת מקרו בסכום שגבוה ב-$90 בלבד מהקיט עם עדשת הטלה (כלומר $690 ל-E520+14-42+35/3.5 Macro).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...