היום נחרדתי לגלות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היום נחרדתי לגלות

HaEsrimVeArba

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

למה, חסר קבצנים שמבקשים כסף וטוענים שיש להם עשרות ילדים?

אני לעולם לא נותן להם כסף, גם כי סביר להניח שהכסף הזה יבוזבז על אלכוהול / סמים,

ולא על אוכל או משהו כזה, וגם כי זה לא יעזור לאף אחד, כי מחר הם שוב יקבצו נדבות

לעניים מאוד קל להאשים את המדינה, העשירים, אלוהים וכל דבר אחר במצבם, במקום להרים

את התחת שלהם מהרצפה וללכת לעבוד

ללכת לעבוד...? :kopfpatsch: מתי קראת עיתון בזמן האחרון, חברות בסיכון סגירה, עובדים מפוטרים כמו זבובים.

על כל משרה פנויה יש לך מאות מעומדים, ועד כבר שהגעת לראיון תצתרך לעבור מבחן קופים "פסיכולוגי" למיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urib אתה מדבר על עבודות נורמליות

אבל בעבודות שחורות\זמניות תמיד יש עבודה ובישראל בינתיים אין רעב נפוץ ובגלל מזג האוויר גם קצת מאוד אנשים מתים מקור בשנה בארץ

זה שאפשר לשפר יותר את שרותי הרווחה למי שזקוק להם זה נכון

אבל בן אדם שיכול לעלות מדרגות ולבקש נדבות גם יכול לקחת מטאטא ולנקות רחובות או לעשות עבודה מסריחה אחרת במשכורת קטנה

העניין שבלבקש נדבות מרוויחים הרבה יותר אז אנשים "עובדים" בזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמחפש, מוצא

אין פה אפס

אני החלפתי עבודה לאחרונה והייתי מובטל ללא הכנסה רק רבע יום :)

גם הכרתי בחורות שהביאו ילד בגיל מוקדם(18 ומטה), שהיה להן מאוד מאוד קשה, ועדיין מצליחות להסתדר בחיים מבלי לרדת לנדבות/זנות בזכות רצון ואמונה עצמית

וזה רק מוכיח, שמי שרוצה להצליח, ועושה מעשה-> בסוף מצליח ולא צריך נדבות

אני תורם דם, דברי אוכל לחיילים(בתקופות מלחמה כשמארגנים משהו בסיגנון שי לחייל), עוזר לזולת מדי פעם, אבל להביא כסף שעבורו עבדתי לעצלן שאין לו כוח לעבוד כי כל העולם אשם בכך שיש לו 5 ילדים ואין לו עבודה, זה דבר פסול מבחינתי :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמחפש, מוצא

אין פה אפס

גם הכרתי בחורות שהביאו ילד בגיל מוקדם(18 ומטה), שהיה להן מאוד מאוד קשה, ועדיין מצליחות להסתדר בחיים מבלי לרדת לנדבות/זנות בזכות רצון ואמונה עצמית

אני תורם דם, דברי אוכל לחיילים(בתקופות מלחמה כשמארגנים משהו בסיגנון שי לחייל), עוזר לזולת מדי פעם, אבל להביא כסף שעבורו עבדתי לעצלן שאין לו כוח לעבוד כי כל העולם אשם בכך שיש לו 5 ילדים ואין לו עבודה, זה דבר פסול מבחינתי :nono:

זה בגלל שיש להם גב מהמשפחה, בלי זה הם באמת היו מגיעות לאן שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

יש מחסור בחכות בימים האחרונים, למקרה שלא שמת לב.

הגישה הזאת של לומר "עופו לעבוד, עצלנים" בביטול כזה היא מוטעית. תהליך של חיפוש עבודה במציאות של היום הוא תהליך קשה, חיפוש עבודה היא עבודה בפני עצמה וצורכת מאמץ של ממש מאנשים קשי-יום שנאבקים לגמור את השבוע עפ פת לחם. אז תוך כדי התהליך של חיפוש עבודה, שבמקרה שכזה יכול להימשך חודשים, הם חייבים לקיים את עצמם איכשהו.

אני לא אומר שצריך לתת לכל קבצן כסף, כי קיימים פתרונות סיעודיים במקרים רבים, אבל יש כאלו שבאמת מקבצים נדבות בלית ברירה ולא עובדים מטעם הנוכל השכונתי. צריך להכיר במציאות הזו במקום לבטל בבוז כל קבצן כ"עצלן שמאשים את כל העולם במצוקותיו ולא מנסה לשפר את מצבו".

ובכלל, לפני שאנחנו ממהרים להיות כאלה שיפוטיים ולהאשים בעצלנות/פרזיטיות/נוכלות, עלינו לנסות להיות יותר אמפתיים. זה בהחלט יתרום לכולנו כחברה אנושית.

מי שמחפש, מוצא

אין פה אפס

זה לא מוכיח כלום מלבד העובדה שאתה רואה את המציאות מנק' מבט של אדם צעיר ובריא שבקושי התחיל את החיים.

אז מצאת עבודה מהר מאוד, וגם הכרת אמהות צעירות שעדיין מצליחות למרות הקשיים, ביג דיל. נראה באיזו קלות היית מוצא עבודה בתור אם חד הורית ל 5 ילדים שהתאלמנה מבעלה, פוטרה מעבודתה הקודמת בגלל המשבר הכלכלי ולא הצליחה למצוא עבודה שנתיים לאחר מאמצים אדירים, בגלל שהמעסיקים מעדיפים אנשים צעירים ובריאים כמוך על פני אמהות מבוגרות חד-הוריות וקשות יום.

"עצלנית" זה הדבר האחרון שאתה יכול לומר לאשה כזו, שצריכה איכשהו גם לקיים את הילדים שלה ולדאוג להם לאורח חיים נסבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכימה עם שרון, זה לא אומר שאני תורמת את כספי לכל דורש אבל לפחות אני מבינה את הקושי שלהם. חוסר חמלה זה דבר שאני לא רוצה לראות בחברה שלי וללא קשר למי "צודק" או עד כמה הם יכולים לנסות קצת יותר, ברור לי שמדובר בהרבה מאד אנשים עם קשיים אמיתיים בחיים שאי אפשר לפתור להם את כל הבעיות בהצהרה פשוטה של "תמצאו עבודה". מן הסתם, נוכלים יש ותמיד יהיו אבל זו לא הנקודה המרכזית.

חוץ מהעובדה שכמעט בלתי אפשרי לקיים משפחה על משכורת מינימום, בטח שלא על משכורת מינימום אחת, גם צריך לזכור שמי שעובד צריך למצוא מקום לילדים שלו. אני לא יודעת כמה מכם מודעים לעלויות של גנים ומטפלות אבל בהחלט לא משתלם לצאת לעבודה בשכר מינימום שכן להחזיק את הילדים במקום אחר יעלה יותר משתרוויח. כמו כן, גנים עירוניים מסתיימים בשעה 13:00 או מקסימום 16:00 (בתוספת תשלום ניכרת), לא כלכך פשוט להורה יחיד בלי הכשרה מקצועית למצוא עבודה שתאפשר לו לחזור לילדים בזמן וגם לפרנס אותם באופן סביר. מי שמצליח לצאת מזה זה מי שיש לו תמיכה משפחתית או סביבתית (כמו אמא או סבתא שמוכנה לשמור על הילדים) שמספקת לו את האופציה לרכוש איזשהו מקצוע. זו אחת הסיבות שאנחנו רואים כזו עליה של תנועות כמו ש"ס, איפה עוד תמצאו מקום שנותן לכם גן ב-50 שקל לחודש כולל ארוחת צהריים (ואינדוקטרינציה באותו המחיר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמלה זה דבר אחד. לממן התמכרות לסמים / אלכוהול זה דבר אחר.

הרי מכל הקבצנים האלה שמקבצים נדבות, כמה מתוכם באמת יוציאו את הכסף הזה על אוכל? (או תרופות, מחייה או מה שלא יהיה)

אתם רוצים לתרום? מצויין. יש מספיק עמותות שמפעילות בתי תמחוי והכשרות מקצועיות בחינם עבור

נזקקים שישמחו לכל פרוטה שתוכלו לתרום להם.

בנימה קצת פחות נחמדה, למה זאת אמורה להיות בעיה שלי שהם הביאו יותר מדי ילדים לעולם

בלי יכולת לכלכל אותם? מה קרה, לא שמעו על אמצעי מניעה?

בהתאמה, אני לא חושב שהמדינה (שזה בעצם כספי המיסים שלי) צריכה לדאוג להם כפי שהיא דואגת להם

מתן כסף לעניים רק מנציח את העוני שלהם ושל ה-10 ילדים שהם מביאים לעולם כי זה לא נותן להם שום תמריץ

לצאת ולעבוד, ולכן כמות העניים במדינה הזאת רק גדלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהעובדה שכמעט בלתי אפשרי לקיים משפחה על משכורת מינימום, בטח שלא על משכורת מינימום אחת, גם צריך לזכור שמי שעובד צריך למצוא מקום לילדים שלו. אני לא יודעת כמה מכם מודעים לעלויות של גנים ומטפלות אבל בהחלט לא משתלם לצאת לעבודה בשכר מינימום שכן להחזיק את הילדים במקום אחר יעלה יותר משתרוויח. כמו כן, גנים עירוניים מסתיימים בשעה 13:00 או מקסימום 16:00 (בתוספת תשלום ניכרת), לא כלכך פשוט להורה יחיד בלי הכשרה מקצועית למצוא עבודה שתאפשר לו לחזור לילדים בזמן וגם לפרנס אותם באופן סביר. מי שמצליח לצאת מזה זה מי שיש לו תמיכה משפחתית או סביבתית (כמו אמא או סבתא שמוכנה לשמור על הילדים) שמספקת לו את האופציה לרכוש איזשהו מקצוע. זו אחת הסיבות שאנחנו רואים כזו עליה של תנועות כמו ש"ס, איפה עוד תמצאו מקום שנותן לכם גן ב-50 שקל לחודש כולל ארוחת צהריים (ואינדוקטרינציה באותו המחיר)?

מדינת נותנת לאימא כזאת קורת גג (לא משהו יוקרתי אבל בכל זאת )

ובנוסף קיצבא קטנה עבור הילדים

זה אמור להחזיק את האם והילדים עד שהילדים מגעים לגיל 18

נכון עניים אבל לא רעבים ויש להם אפשרות תאורטית לצאת מזה בעזרת לימודים וכו

הבעיה שיש הרבה אמאות חד הוריות כאלו שלוקחות את הכסף שהרווחה נותנת וקונות סיגריות וצבע לשער

ויתר מותרות כאלו ואז בוכות שאין כסף ושזרקו אותן לרחוב

אין מה לעשות אם אנשים מנהלים את החיים שלהם באופן גרוע אני לא הכספומט שלהם

אין לי בעיה אם חולים \ונכים וכו שזה לא עשמתם -הם נקלעו למצב וצריכים עזרה

אבל אנשים שיכולים לעלות קומות במקום לעבוד שילכו לחפש מי ינענה אותם

אני לא יתרום לכל מיני פינגווינים משריצי ילדים שבאים כל פעם לבקש תרומות ולרב שלהם יש יוקרה שאני רק יכול לחלום אליו

ואני לא יתרום לקבצנוכלים חילונים שמסתובבים פה ברעננה כי יש פה כסף

תחשבי על זה איך הם הגיעו לקבץ דווקא באזור השרון ? מה הם יכולים להשאיר את הילדים שעות לבד ? אז שילכו לעבוד

ואני יגיד לך ככה באזור השרון יש מספיק עמותות ומספיק רווחה אני לא רואה אף הצדקה אמיתית כרגע לקיבוץ נדבות באזור

מי שרעב ללחם יקבל לחם בקלות פה

מי שרוצה לעבוד בקבצנות שילך לעזאזל מיבחינתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

יש מחסור בחכות בימים האחרונים, למקרה שלא שמת לב.

הגישה הזאת של לומר "עופו לעבוד, עצלנים" בביטול כזה היא מוטעית. תהליך של חיפוש עבודה במציאות של היום הוא תהליך קשה, חיפוש עבודה היא עבודה בפני עצמה וצורכת מאמץ של ממש מאנשים קשי-יום שנאבקים לגמור את השבוע עפ פת לחם. אז תוך כדי התהליך של חיפוש עבודה, שבמקרה שכזה יכול להימשך חודשים, הם חייבים לקיים את עצמם איכשהו.

אני לא אומר שצריך לתת לכל קבצן כסף, כי קיימים פתרונות סיעודיים במקרים רבים, אבל יש כאלו שבאמת מקבצים נדבות בלית ברירה ולא עובדים מטעם הנוכל השכונתי. צריך להכיר במציאות הזו במקום לבטל בבוז כל קבצן כ"עצלן שמאשים את כל העולם במצוקותיו ולא מנסה לשפר את מצבו".

ובכלל, לפני שאנחנו ממהרים להיות כאלה שיפוטיים ולהאשים בעצלנות/פרזיטיות/נוכלות, עלינו לנסות להיות יותר אמפתיים. זה בהחלט יתרום לכולנו כחברה אנושית.

זה לא מוכיח כלום מלבד העובדה שאתה רואה את המציאות מנק' מבט של אדם צעיר ובריא שבקושי התחיל את החיים.

אז מצאת עבודה מהר מאוד, וגם הכרת אמהות צעירות שעדיין מצליחות למרות הקשיים, ביג דיל. נראה באיזו קלות היית מוצא עבודה בתור אם חד הורית ל 5 ילדים שהתאלמנה מבעלה, פוטרה מעבודתה הקודמת בגלל המשבר הכלכלי ולא הצליחה למצוא עבודה שנתיים לאחר מאמצים אדירים, בגלל שהמעסיקים מעדיפים אנשים צעירים ובריאים כמוך על פני אמהות מבוגרות חד-הוריות וקשות יום.

"עצלנית" זה הדבר האחרון שאתה יכול לומר לאשה כזו, שצריכה איכשהו גם לקיים את הילדים שלה ולדאוג להם לאורח חיים נסבל.

מחזק ! בעיקר פסקא אחרונה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הכי טובה היא להציע למי שמבקש ברחוב, לגשת לדוכן אוכל או מכולת לקנות לו/ה משהו.

אם אתם בבית אז בכלל קל. פשוט להציע קילו אורז או משהו אחר.

זה מה שאני עושה.

בתשעים אחוז מהמקרים אני מקבל סרוב ובקשה די ברורה לכסף מזומן.

שאותו כמובן הם לא מקבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתשעים אחוז מהמקרים אני מקבל סרוב ובקשה די ברורה לכסף מזומן.

שאותו כמובן הם לא מקבלים.

נו זה מה שאני אומר

הרבה מהאנשים האלו לפחות באזור השרון משתמשים בזה כעבודה

הם לא בדיוק עניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי מכל הקבצנים האלה שמקבצים נדבות, כמה מתוכם באמת יוציאו את הכסף הזה על אוכל? (או תרופות, מחייה או מה שלא יהיה)

התשובה היא כל אלו שהגיעו למצב הזה למרות ולא בגלל. ויש המונים כאלה, אנשים נורמטיביים כמוני וכמוך ש"זכו" לעבור תלאות שמביאות כל בנאדם לנקודת שבר.

בנימה קצת פחות נחמדה, למה זאת אמורה להיות בעיה שלי שהם הביאו יותר מדי ילדים לעולם

בלי יכולת לכלכל אותם? מה קרה, לא שמעו על אמצעי מניעה?

זו התבטאות פופוליסטית משהו לדעתי. האנשים כדוגמת אלו שאני ותמר מדברים עליהם היו במצב טוב מאוד לפני שהחלה ההתדרדרות. רבים מאוד לא ראויים לבוז הזה של "זו אשמתם שהם משריצים", ראה את הדוגמא שתיארתי. (שדרך אגב, מתארת די טוב עשרות נשים שפוטרו ממחלקות שונות במפעל "תרו" בו אמי עובדת)

וכמובן שאם לתרום אז לגופים המיועדים לכך. כל הנקודה שאני מנסה להעביר היא לא "לכו ותנו לקבצנים כסף", אלא שמן הראוי להפסיק לראות בכל מקבצי הנדבות באשר הם אנשים צבועים ופרזיטים שראויים לבעיטה במקום להתייחסות תומכת. הרי אין כאן שחור ולבן, ויותר מדי אנשים לא מסוגלים או לא מעוניינים להכיר בעובדה שלא חסרים אנשים עם מצוקות אמיתיות אבל שאין להם לאן ללכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רוצים לתרום? מצויין. יש מספיק עמותות שמפעילות בתי תמחוי והכשרות מקצועיות בחינם עבור

נזקקים שישמחו לכל פרוטה שתוכלו לתרום להם.

אף אחד לא אמר שאתה אמור לממן אותם ואף אחד לא הציע שתפתח גמ"ח לאלכוהול, אני אפילו לא מציעה שתתרום משהו למישהו. חוסר בחמלה משמעותו חוסר יכולת להבחין או להפגין אמפתיה לסבלו של אדם אחר. רוב הקבצנים והאנשים המובטלים הם לא נצלנים שנוח להם במצבם ופשוט החליטו לתפוס עלינו טרמפ וחוסר ההכרה בזה הוא בדיוק מה שמפריע לי בהתבטאויות של חלק מהאנשים כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...