שאלה על macbook - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על macbook

eladh16

Recommended Posts

שלום לכולם

אחותי נמצאת בארצות הברית והיא רוצה לקנות .

היא שאלה אותי מספר שאלות ורציתי לשאול אותכם:

1. האם יש ל אחריות בינלאומיות, כלומר היא תוכלל לממש את האחריות בארץ?

2. ה מצויד בשני גיגה . האם הזיכרון יספיק למשתמש שמכביד על המחשב מבחינת הפעלת תוכנות, השמעת שירים בו זמנית וגלישה?

3. האם מערכת ההפעלה שבאה עם ה macbook - OS X, היה מערכת קלה ורצה מהר?, כדי להחליף ל xp? והאם המשתמש הפשוט(אני) יכול לעשות זאת על הmacbook?

תודה רבה, זה דחוף :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להחליף לXP למה אתה צריך Macbook?

קלה, זה דבר יחסי, בקשר לביצועים אם אתה צריך Mac בשביל תוכניות יעודיות, אני לא הייתי מפעיל finalcut על MB עם 2GB RAM...

אם אתה רוצה לקנות MB בשביל העיצוב שלו ולהתקין עליו XP אז אתה עושה טעות חמורה, אתה תשלם פי 2 ממה שהיית משלם על נייד PC עם אותם ביצועים.

וגם לא חסר ניידים מעוצבים, תסתכל על הניידים של בעיקר על ה13XX 15XX מעוצבים בצורה מעולה ונותנים ביצועים פי כמה וכמה מכל MB שאפשר למצוא בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) כן, יש להם אחריות בינלאומית של שנה אחת, iDigital מכבדים אותה בארץ. ניתן להרחיב ל-3 שנים עם AppleCare

2) לשירים, , , אימייל, IM וכל שאר מיני "שימושים יומיומיים" - 2 ג'יגה יספיק מעל ומעבר, OS X הרבה יותר

אפקטיבי בדרך שבה היא משתמשת בזכרון שיש ברשותה מאשר למיניהם. לדברים כבדים יותר כגון ותוכנות

עריכה (וכשאני אומר "תוכנות עריכה", אני לא מתכוון ל-iMovie), מומלץ לשדרג ל-3 או 4 ג'יגה. במקרה של 4, לאופרד לא

ישתמש ביותר מ-3.25 בכל מקרה כי היא 32 ביט נכון לעתה. מערכת ההפעלה הבאה של , המכונה "Snow Leopard"

תצא השנה, תעבוד בסביבת 64 סיביות ותוכל להשתמש במלוא הזכרון.

3) ברובם המכריע של הדברים, OS X הרבה יותר מהירה מכל גירסא של , למרות שיהיו כאלו שיתחילו פה ויכוחים

בנושא. לא מומלץ להחליף את OS X ל-, כיוון ש- אינה מודעת לכל מערכות החיסכון באנרגיה, Multitouch והרבה

דברים אחרים אשר עושים את ה- מה שהוא. תחת , הוא הופך לסתם עוד מוגבל עם שעה וחצי של חיי סוללה

במקרה הטוב. למרות זאת, מומלץ להתקין במקביל ל-OS X במקרים בהם מרבית השימוש בנייד תהיה כל עוד הוא

מחובר לשקע ו/או יש צורך בהרצת תוכנות מוזרות כלשהן שאין להן גרסאות מקבילות ל-OS X, או, כמו במקרה שלי, משחקים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אם אני לא טועה ה os X היא 64 ביט ולא 32 ביט.

2 ג'יגה בהחלט יספיקו לעבודה שוטפת, במקרה של עבודה עם תוכנות כבדות לצרכים כמו ערכית וידאו כמו בכל מערכת מומלץ שהמחשב יהיה מצויד בהרבה זיכרון 4 ג'יגה בהחלט יעשו את העבודה כמו כן העלות היום שלהם הסטיקים יחסית זולה.

ה os x באופן כללי הרבה יותר קלה ומהירה מ ה והיא כוללת הרבה פ'יצרים מובניים שלא קיימים ב .

כמו ישנם גם מגוון תוכנות תחליפיות לאלו של ה מבחינת כתיבת מסמכים מצגות וגיליונות אלקטרונים, צ'אט וכד'.

אם ממש צריך לדברים מסויימים ניתן להתקין מכונה וירטואלית וזה עובד מעולה (אפשר גם להתקין xp כמערכת הפעלה נוספת אבל זה פחות נוח לדעתי)

לגבי האחריות הבין לאומית היא הכן תקפה גם בארץ אך עד כמה שזכור לי היא אינה כוללת תמיכה טלפונית, ל iDigital הנציגה בארץ יש תוכנית הרחבת אחריות משלה ששווה לברר גם לגביה אם אתם מעוניינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OS X תומכת ביישומי 64 ביט מבוססי cocoa

אבל הkernel שלה הוא 32 ביט

ולא, OS X לא קלה/מהירה יותר מXP, רוב התוכנות התחליפיות לאלו של גם נחותות יותר

אבל היא בהחלט מציעה מגוון עשיר יותר של יישומים מובנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת קשה להשוות את לאופרד לXP בגלל שהן יצאו בתקופות שונות.

ולדעתי Vista עדיפה על Leopard ברוב המקרים, ובודאי שגם Windows 7, אבל צריך לחכות ולראות, אולי עוד יפתיעו עם הSnow Leopard.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתקדמת "יותר" או "פחות" תלוי רק בקריטריונים שלפיהם אתם שופטים. יש עדיין תחומים רבים שבהם (אפילו 7 החדשה והנוצצת) נמצאות

שנים מאחורי OS X, וכאלה שגם להיפך.

יחד עם זאת, בלי שום קשר לנושא, אני אישית אהבתי את האינטרפייס (איך אומרים את זה בעברית? ???) החדש של 7, הוא לדעתי הרבה יותר נוח

בדברים רבים מאשר זה של OS X, ואני לא מדבר על שטויות כמו Aero Peek, שזה אחד מהדברים היותר חסרי תועלת שיש.

רק חבל שלקח למייקרוסופט כל-כך הרבה זמן עד שהם סוף-סוף פיתחו אינרפייס נורמאלי ונוח לשימוש :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) כן, יש להם אחריות בינלאומית של שנה אחת, iDigital מכבדים אותה בארץ. ניתן להרחיב ל-3 שנים עם AppleCare

2) לשירים, , , אימייל, IM וכל שאר מיני "שימושים יומיומיים" - 2 ג'יגה יספיק מעל ומעבר, OS X הרבה יותר

אפקטיבי בדרך שבה היא משתמשת בזכרון שיש ברשותה מאשר למיניהם. לדברים כבדים יותר כגון ותוכנות

עריכה (וכשאני אומר "תוכנות עריכה", אני לא מתכוון ל-iMovie), מומלץ לשדרג ל-3 או 4 ג'יגה. במקרה של 4, לאופרד לא

ישתמש ביותר מ-3.25 בכל מקרה כי היא 32 ביט נכון לעתה. מערכת ההפעלה הבאה של , המכונה "Snow Leopard"

תצא השנה, תעבוד בסביבת 64 סיביות ותוכל להשתמש במלוא הזכרון.

תספר את זה לכל חסרי הנסיון על .

כאחד שעובד שנים גם על מק, אני יכול להגיד שלמערכת OS X יש זליגות עד כדי המתנה נצחית לגלגל צבעוני מעצבן.

ממש... לא מבין איך אפשר לעבוד ככה? אפילו OS 9 כבר היתה טובה יותר בנהול .

:kopfpatsch:

בבקשה, תקרא מה חושבים אנשי בעולם:

http://marbleofdoom.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"Marble of Doom", זה חדש... תמיד קראתי לו פשוט "Beachball" :lol:

וכן, כמובן ש-OS X מאוווווד רחוקה מלהיות מושלמת בהרבה דברים, כששימושה בזיכרון הוא אחד העיקריים מהם, אבל כוונתי היא שהכל יחסי.

ביחס לכמות זליגות הזיכרון הקיימות אפילו ביישומים מובנים של והפוטנציאל העצום ל-Stack Overflow כמעט בכל חור, הייתי

אומר ש-OS X עוד במצב טוב :)

ושוב.. לא אמרתי ש-OS X מושלמת. זה עניין יחסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"Marble of Doom", זה חדש... תמיד קראתי לו פשוט "Beachball" :lol:

וכן, כמובן ש-OS X מאוווווד רחוקה מלהיות מושלמת בהרבה דברים, כששימושה בזיכרון הוא אחד העיקריים מהם, אבל כוונתי היא שהכל יחסי.

ביחס לכמות זליגות הזיכרון הקיימות אפילו ביישומים מובנים של והפוטנציאל העצום ל-Stack Overflow כמעט בכל חור, הייתי

אומר ש-OS X עוד במצב טוב :)

ושוב.. לא אמרתי ש-OS X מושלמת. זה עניין יחסי.

עזוב... אין לך נסיון של שנים על שני הפלטפורמות האלו.

לצערי ל-OS X לוקח לפעמים נצח לשחרר את זכרון ה-, ואם לא תבצע איחוי דיסק בניגוד לרצונם של הרבה מקיסטים... אז תלמד להתרגל ל-MOD

(Marble of Doom).

שורה תחתונה: מצועוצעת לאנשים חסרי נסיון על מחשב, למרות שאם הזמן מגלים ש-WIN יותר קלה! במיוחד בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...