פולין.. יורו או זלוטי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פולין.. יורו או זלוטי?

night-fire

Recommended Posts

שלוווםםם

כפי שידוע לכם בקרוב המשלחת לפולין וממש ממש מעניין אותי דבר אחד שאף אחד לא סגור עליו:

באיזה כסף משתמשים שם? זלוטי או יורו?!

לפי מה שהבנתי בעבר היה שימוש ביורו ואז עברו לזלוטי.. אבל עדין יש מקומות שמקבלים יורו.

מישהו יודע את האמת על הדבר?

ואם כבר - כמה הזלוטי שווה לעומת השקל ? והאם זול שם לעומת הארץ? (חשבתי לקנות אוליי כמה דברים )..

ודבר אחרון.. איפה כדאי להמיר ליורו\זלוטי? בשדה תעופה בארץ \ בפולין או בכלל לפני הטיסה?

תודה רבה מראש ! :xyxthumbs:

(ואני יודע שיש עוד הרבה זמן עד למשלחת אבל עדיין ממש מעניין אותי עניין הזלוטי..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הייתי שם גם במשלחת לפני כשלושה חודשים

ואני יכול להגיד לך שאתה חייב שיהיה לך זלוטי כי המון מקומות לא מקבלים יורו ורוב הזמן השתמשתי רק בזלוטי. (כמובן לא יזיק אם יהיה לך גם יורו איתך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפולין נהוג המטבע המקומי, הזלוטי. זה המטבע הלאומי של פולין בערך באלף השנים האחרונות. אולי בשנת 2012 הם יעברו ליורו.

במקומות שקרובים לגבול גרמניה נוהגים סוחרים רבים לקבל יורו, אבל מחשבים זאת במהירות לפי שער חליפין נמוך כאילו קנו ממנו את היורו ומכרו לו זלוטי. ממש עיסקה לא כדאית.

בקיוסקים או קניונים בערים גדולות יקבלו ממך זלוטי.

יוצאים עם דולרים או יורו (בערך 150-100 דולר זה מספיק לקניות קטנות אישיות) וממירים

בעיר אצל החלפנים שנקראים שם KANTOR. תקבלו זמן להחליף כספים וגם יאמרו לכם היכן אפשר.

הכי גרוע זה להחליף בשדה התעופה, כאן או שם.

לגבי קניות:

הזלוטי הוא מטבע מאד חזק. זלוטי אחד שווה בערך 1.65 ש"ח (לפני שחישבנו עלויות רכישת הזלוטי, מה שעושה אותו שווה בערך 1.70 ש"ח). המחירים די דומים לאלו של ברוב הדברים. מקומי קצת יותר זול. ארוחה במקדונלד קצת זולה מאשר כאן. ארוחה יותר נורמלית באחד הקניונים הגדולים בוורשה עולה כמעט כמו בישראל. דברי אלקטרוניקה בדיוק כמו כאן או יותר יקר. חלקי מחשבים כמו בישראל או יותר יקר. דירה עולה בשכונה לא מרכזית בוורשה יותר יקר מאשר בצפון תל אביב. לילה במלון כמו בישראל. כוס בירה טובה חצי ליטר במסעדה או קפה ממוצעים בערך 5-7 זלוטי. אבזרי אינסטלציה כאשר משפצים דירה בערך כמו בישראל (שילמתי לפני חודש). כל זה מסביר חלק מסיבות ההתיקרות של הנסיעות לפולין.

לשאלה שלא נשאלה אבל נשאלת לפעמים בהקשר זה:

החשמל שם כמו בארץ 220V/50HZ . התקעים/שקעים שם לפי התקן האירופאי - גרמני.

תקעים של שני פינים יתאימו ברוב המקומות.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה לכולם ..ובמיוחד לOLD CAT . ממש עזרת לי :]

ובאמת יוצא דיי יקר המשלחת הזו.. לפי מה שהבנתי אלו שיצאו לפני איזה חודשיים שילמו בסביבות 5500 ש"ח :bash:

בקשר לתקעים\שקעים .. אמרת ששני פינים יתאימו ברוב המקומות .. מה עם המקומות האחרים (יש שלוש ? )

תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

........ובאמת יוצא דיי יקר המשלחת הזו.. לפי מה שהבנתי אלו שיצאו לפני איזה חודשיים שילמו בסביבות 5500 ש"ח :bash:

בקשר לתקעים\שקעים .. אמרת ששני פינים יתאימו ברוב המקומות .. מה עם המקומות האחרים (יש שלוש ? )

תודה .

ברוב המקומות כי שים לב בתמונה של השקעים יש דגם E במבנה שקע שחיבור הארקה שלו הוא פין בולט שנכנס לתוך חור מתאים בתקע. אם יש לך כבל עם תקע שני פינים ישראלי צר זה בסדר אבל אם זה מטען עבה ורחב של פלאפון זה יכול להפריע.

אי אפשר לדעת איזה שקע תמצא דווקא בחדר שלך, אבל אלה עם הסידור הזה לא כל כך נפוצים כך שכל הסיכויים שברוב החדרים זה מסוג גרמני רגיל דגם F בתמונה.

אם יש לך מכשיר ישראלי עם הארקה (3 פינים) שאתה מתעקש לקחת לשם תצטרך למצוא מתאם.

בקשר למחיר:

לא יודע כמה שילמו אצלך ועל פי איזה סידור. חלק מהסיבות להתיקרות זה הבכיות והטענות של כמה וכמה מורים (בעיקר מורות) על הסידורים של משרד החינוך, שעשה מכרז וניהל הכל מרוכז אבל העלילו על אנשי המינהלת שהם עושים רווחים למשרד על חשבון התלמידים. אז משרד החינוך הפסיק עם המכרז שלו ואז לא יהיו להם (להן) טענות וכל בית ספר יעשה מה שרוצה בענין הזה. אז חברות הנסיעות הרימו את המחיר וכולם מרוצים..... :kopfpatsch:...

וקבל תיקון על שער המטבע:

בדקתי שוב היום ושמתי לב שבתקופה האחרונה היה פיחות קטן בזלוטי (כנראה בגלל המשבר הכלכלי וההתאמה לערכי היורו). לכן צריך היום לחשב שער זלוטי = 1.25 ש"ח ולא כפי שכתבתי מקודם. בסיס הנתונים: השער הממוצע היציג של הבנק הלאומי הפולני http://www.nbp.pl

אם יש עוד שאלות על פולין אז לא להתביש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית הבאתי מתאם 2 פינים ואילו חיברתי מפצל 6 תקעים.

מה שכן, תחליף נניח 50 דולר לזלוטי. ראיתי אנשים שהחליפו 200 דולר ונתקעו עם זה.

ד"א מקדונלדס שם מגעיל אש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית הבאתי מתאם 2 פינים ואילו חיברתי מפצל 6 תקעים.

מה שכן, תחליף נניח 50 דולר לזלוטי. ראיתי אנשים שהחליפו 200 דולר ונתקעו עם זה.

ד"א מקדונלדס שם מגעיל אש

לא ברור למה צריך מפצל של 6.

למה צריך להתקע? אם זה באיזור כפר סבא אני מוכן לקנות, בשער ממוצעים יחסית למכנה משותף אחיד כמו הדולר.

מי שנוסע לפולין בשביל לאכול מקדונלד ולא אוכל פולני - מגיע לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפצל של 6 כדי שלא יחסר לי מקום - הבאתי , איפוד, פלאפון ומטען כשכל אחד מהדברים האלו תופס עוד שקע לידו.

היה קשה לאכול אוכל פולני במקום שהיינו בו; בפעם הראשונה היינו באיזה קניון מעפן (שם אכלנו KFC וזה פאקינג מגעיל, איך אנשים אוכלים את הזבל הזה?) ובפעם השניה היינו באיזו עיירת תיירות מסריחה, זאקופנה, ולא היה שם כלום חוץ משלג ומקדונלדס :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נוסע מצויד היטב.....

גם אני לא מבין איך אפשר לאכול ב KFC. אבל בטח לא נותנים לכם להסתובב איפה שרוצים.

להגדיר את זאקופנה כעיירת תיירות מסריחה........ נו, קצת מוזר למקום אליו נוהרים תיירים מכל אירופה לעשות סקי בחורף ולטייל בהרים בקיץ. אפשר לציין כמה מקומות טובים לאכול בזאקופנה, במיוחד אוכל מקומי של תושבי ההרים (נקראי "גורלים" כי "גורה" זה בפולנית "הר"). אבל כמו שאמרתי לא נותנים לכם להסתובב איפה שרוצים אלא רק איפה שמדעירים את הקבוצות במשלחות האלו. (מדעירים = מלשון עדר, herding).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח KFC במילא אני לא אוכל .. זה מגעיל ברמות.

מקדונלדס יהיה קצת קשה.. אמרו לי שהפולנים הטמבלים האלה לא יודעים מה זה NO Cheese :s07:

בכל אופן - אני לא רואה את התמונה של השקע\תקע אז אשמח אם תוכל לסדר אותה..

ונראה לי שבאמת אני אקח איתי איזה מפצל כזה של שלוש .. יש לי מצלמה\אייפון\מטען בטריות.. טוב שאמרת לי..

חוץ מזה.. יש מה לקנות שם? (הבנתי שאותו מחיר כמו בארץ או יקר יותר..) אבל יש דברים מיוחדים שכדאי לקנות שם ? (אוליי יש איזה משהו יותר זול\אין בארץ וכדאי לקנות..)

תודה רבה NIM והפולני הזקן מלמעלה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי בידיוק ... כלום. למרות שראיתי אנשים שקנו 360 וכאלה או, אם אתה כוסית או סתם אישה, יש שם H&M

בקשר לחשמל, תשיג משהו דק עם 2 עיגולים, כמו הכבל השחור (מצד ימין) פה http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/26/C_plug.jpg ואילו תחבר מה שאתה רוצה.

אה, והם קמצנים אש. עוד קטשופ - עוד כסף. השירותים עולים כסף, בערך 2 זולטי ואם אתה אוכל במסעדות, בדר"כ דוחפים לך בקניה אז אם פתאום תראה בחשבונית 2 זלוטי שלא קשורים לכלום - זה על השירותים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...