מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים.

Dr. n00b

Recommended Posts

מדור המפרטים עבר עדכון מלא לאחר זמן ממושך. מטה תמצאו את כל הדיונים שהובילו לעדכון, ובסופו תמצאו דיון מתמשך על המפרטים שעודכנו, שם תוכלו לצרף הערותכם.

שלום לכולם.

התלבטתי לא מעט, האם זה הזמן לעדכן את מדור המפרטים החדש או לחכות עוד קצת, ממספר סיבות. העיקרית שבהן היא שהשוק נמצא במצב ביניים כשעדיין לא בשלו טכנולוגיות חדשות וישנות עדיין לא ספגו ירידת מחיר משמעותית. בתחום כרטיסי המסך כעמט ולא היו שינויים מאז העדכון הקודם, בשוק המעבדים I7 הוצג - אבל בסוקט זמני, עם לוחות שלא מיועדים לצרכן הממוצע. DDR3 עדיין יקר להחריד.

דעתי האישית היא שמדובר בזמן רע לקנות מחשב, לאור המיתון, לאור ההיצע, ומהרבה היבטים טכנולוגיים.

אבל המדור, שהוא סך הכל הפנים של הפורום, אליו נכנסים רוב המשתמשים (שרובם כלל אינם רשומים לפורום), בינתיים סובל. ותמיד, למרות הכל, יש אנשים שזקוקים למחשב חדש עכשיו ולא יכולים לחכות.

לכן החלטתי שהגיע הזמן בשעה טובה לעדכן את המדור, ולשם כך, כהרגלנו מהכדכונים הקודמים, אני פונה אליכם לתת את קולכם.

במהלך השבוע הבא, מידי יום נסקור בדיון זה, שהושם בראש הפורום, רכיב אחר - החל מרכיבי ליבה ועד ציוד היקפי.

בתחילה נעבור יחדיו על מה כולל המאגר כעת, נראה אלו שינויים חלו - מוצרים חדשים שיש להוסיף, מחירים שהשתנו ואילו מוצרים ניתן להסיר.

כך נוכל להרכיב את מאגר החומרה שממנו ניצור מאוחר יותר את המפרטים, תוך חלוקה לקטגוריות מLOW END ועד ULTRA HIGH END.

לאחר מכן נוסיף דגשים למערכות ספציפיות כמו מחשבים שקטים, מחשבים להמהרה וכו'.

כששלב עדכון מאגר הרכיבים יסתיים, אני מקוה שבשבועיים הקרובים, אני אתחיל לעדכן את המפרטים עצמם, תהליך של כיומיים עד שלושה.

כרגיל, כולכם יכולים לתת את דעתכם, כל עוד דבריכם מגובים ע"י ביקורות אובייקטיביות.

.

.

.

.

.

.

.

.

השלב הראשון:

מעבדים לוחות אם וזכרונות!

כרגע המעבד המתקדם ביותר במדור הוא הQ9550 של אינטל. אין במאגר מעבדי I7, אפילו 920 שלא עולה הרבה יותר מהQ9550, ואין ספק שהם משתלמים ביותר מבחינת ביצועים למי שהפרוטה בכיסו. הבעיה היא שהם מכפילים את מחיר המערכת, בהתחשב בכך שהם מצריכים לוח אם שעולה לכל הפחות 1200 שקלים ממשפחת X58, וזכרונות DDR3 שעולים פי 2.5 (אם 4GB של עולים כ300 שקלים, ושלושה סטיקים של 1GB מסוג עולים כ650 שקלים).

אני מאוד מתלבט אם בכלל להוסיף אותם למאגר, היות והסוקט החדש הוא זמני (בדומה ל-423 שקדם ל-478 אם מישהו זוכר).

פרט לI7, לא היה שינוי טכנולוגי משמעותי.

השאלות הן: האם לדעתכם יש מקום להוסיף I7? האם יש להוסיף את ה-920 או מעבדים חזקים יותר? איזה X58 הוא המומלץ ביותר? מה נפח הזכרון (ודגם יצרן) המומלצים והמשתלמים ביותר?

מצורפים להודעה התמונות של תכולת המאגר כעת:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שנכון לעכשיו ההמלצה החד משמעית שלנו צריכה להיות נגד מערכות מבוססות I7 בשלב הזה מכל הסיבות שציינת.

צריך אולי סטיקי בנושא שמסביר למה.

המקרים הבודדים שאולי ניתן להמליץ עבורם היא במקרים בהם יש להם יתרון =on∏[2181]=on]בולט וברור (קידוד ועריכה) וגם אז רק כשמדובר בשימוש לצרכי פרנסה שם TIME IS MONEY ובתקציב נדיב מאוד - עדיף מ"כיס" ארגוני ולא פרטי.

אם כבר מישהו מתעקש על מרובע ליבות היום, אני לא רואה כל סיבה לקחת משהו מעבר ל-Q6600 שנמכר היום במחיר סביר יחסית ל-E8400/E8500 המעולים.

מי שמשתמש בתוכנות העושות שימוש אמיתי ב-4 ליבות (לא גיימינג) אבל בתקציב מוגבל - הייתי ממליץ על הפנום 9550 שנותן ביצועים לא רחוקים ועולה הרבה פחות, בייחוד כיוון שהוא מאפשר שימוש בלוחות אם טובים וזולים בהרבה כשמדובר על כרטיסים מובנים. הבעיה איתם (וגם עם ה-Q6600 הוא ה-TDP העצום והמופרך - מאוד לא מומלצים למפרטים שקטים.

עדיין, להשקפתי (כמופיע בלינק לעיל) לפחות ה-E8400 נותן את התמורה בטובה ביותר ל-99% מהמשתמשים ובייחוד למי ששוקל OC רציני.

מתחת ל-E8400 יש רק שני מועמדים אמיתיים לדעתי - ה-E5200 הפנומנלי וה-5050e של למי שבתקציב לוחץ וזקוק ללוח אם עם כרטיס מובנה איכותי ובזול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור אין שינויים משמעותיים, יש שדרוגים קלים וירידות מחיר:

בטווח מעבדי אינטל מדורגים:

2200 שיחליף את 2180 באותו מחיר

5200 שמתווסף כדרג ביניים לאינטל שלא היה קודם.

7300 שיחליף את 7200 במחיר דומה.

8400 ו-8500 שישארו במחירים דומים.

מבחינת מרובעים -Q6600 נותר חזק למערכות HIGH END בכ-950 שקלים. אני מתעלם לחלוטין מQ8200.

9400 וכן 9550 נשארים בערך באותו מקום שהיו קודם.

מבחינת I7, רק 920 יכנס אך ורק למערכות ULTRA HIGH END, מפרטי חלומות וכו'.

בטווח של AMD:

צמצום של המבחר שקיים במאגר ל-3 מעבדים עיקריים:

5200+ למחשבים זולים- כ-350 שקלים.

5050e החסכוני והקריר לHTPC זולים. מחיר של כ420 שקלים. לציין שהוא נדיר במחוזותינו.

מעל - 9550 שעולה כ700 שקלים למערכות גיימרים זולות כאלטרנטיביה לאינטל, או ל-HTPC עם לוחות משולבים.

לוחות אם:

לצערי אין כל שינוי משמעותי. לאינטל - P43 ו45 בראש. X58 - יכנס לוח אחד, הזול ביותר לשימוש באיזה מערכת איזוטרית שאף אחד לא באמת יקנה.

ל- - אין שום שינוי. 780G בראש. אולי 690V אחד למערכות דלות במיוחד.

זכרונות:

ירידות מחירים מאסיביות. 4GB זה הסטנדרט החדש לכל המערכות כמעט, במחיר 270-300 שקלים לDDR2 800.

8GB בהרבה יותר מערכות.

DDR3 - יכנס בסט משולש בודד לNEHALEM, שוב, מדובר במערכת איזוטרית. אני בטח אכניס סט בודד של 6GB בשלושה סטיקים בכ-1200 שקלים.

.

.

.

.

.

.

כרטיסי מסך:

אין שום שינוי טכנולוגי וגם ירידות המחירים הן דלות ביותר! מה שכן, לפתע יש שפע של כרטיסיLOW END החל מ4350 שאני בכלל לא יודע למה הוא טוב, ואז כרטיסים חלשים כמו:

4650, 4670, 9400 ומעליהם 4830. נראה לי שסדרה 4 תחליף לחלוטין את סדרה 3 של ATI.

בשוק הגבוה, ירידות מחירים ל260, 4870, מחקו את הצורך בכרטיסים מיושנים כמו 9800X2, 9800GTX+.

בשוק הביניים 9800 ולמי שיש יותר 4850 נשארים בראש.

כרטיסי HIGH END חדשים שאולי יכנסו - 285, 295, תלוי בביקורות.

מצורף מה שכעת נמצא במאגר.

מחכה לפידבק שלכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך להוסיף את המעבד 9350E למפרטי עם כרטיסי וידיאו שני ראשים בהם צופים ומקליטים סרטי HD

יתרונות המעבד:

המרובע ליבות היחידי כרגע שמגיעה עם TDP של 65W לפחות עד מעבדי דלי הספק יגיעו לשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור אין שינויים משמעותיים, יש שדרוגים קלים וירידות מחיר:

בטווח מעבדי אינטל מדורגים:

2200 שיחליף את 2180 באותו מחיר

אני לא רואה לו כל הצדקה כשיש את ה-E5200. בתקציב מוגבל עדיף כבר ה-5050e, בעיקר בשל לוחות האם העדיפים.

5200 שמתווסף כדרג ביניים לאינטל שלא היה קודם.

7300 שיחליף את 7200 במחיר דומה.

לא רואה כל הצדקה ל-E7200/E7300 עם כניסת ה-E5200. הבדלי הביצועים קטניםמכדי להצדיק 50% פער במחיר וה-E5200 הוא OCר פנומנלי עם רכיבי סטוק בזכות המכפלה האדירה. כל מקום שלא נכנס E8400 בלי פשרות הייתי שם E5200 במקומו ומפנה תקציב למארז/ספק/כרטיס מסך.

8400 ו-8500 שישארו במחירים דומים.

מבחינת מרובעים -Q6600 נותר חזק למערכות HIGH END בכ-950 שקלים. אני מתעלם לחלוטין מQ8200.

9400 וכן 9550 נשארים בערך באותו מקום שהיו קודם.

מבחינת I7, רק 920 יכנס אך ורק למערכות ULTRA HIGH END, מפרטי חלומות וכו'.

בטווח של AMD:

צמצום של המבחר שקיים במאגר ל-3 מעבדים עיקריים:

5200+ למחשבים זולים- כ-350 שקלים.

יש את ה-2X5600 ב-370 ש"ח בלבד למי שרוצה ביצועים בתקציב מוגבל בפלטפורמת AMD ועדיין ב-TDP שפוי של 65W. לדעתי גם עם מכפלה פתוחה.

5050e החסכוני והקריר לHTPC זולים. מחיר של כ420 שקלים. לציין שהוא נדיר במחוזותינו.

מצויין וכמעט זהה ל-4850e שקדם לו ונפוץ מעט יותר. עדיין, במחיר דומה ה-E5200 של אינטל חזק משמעותית, קריר וחסכוני יותר + קירור סטוק חרישי. אלא אם יש צורך בלוחות AMD גם כאן ה-E5200 יהיה עדיף. כתחליף ללוחות המצויינים של AMD עדיין ניתן למצוא את ה-GIGABYTE GA-73PVM-S2H המזדקן שפחות או יותר מקביל ל-690G מבחינת ליבה גרפית אך מאובזר בדומה ל-780G המהולל ובמחיר מצויין של 370 ש"ח.

מעל - 9550 שעולה כ700 שקלים למערכות גיימרים זולות כאלטרנטיביה לאינטל, או ל-HTPC עם לוחות משולבים.

לוחות אם:

לצערי אין כל שינוי משמעותי. לאינטל - P43 ו45 בראש. X58 - יכנס לוח אחד, הזול ביותר לשימוש באיזה מערכת איזוטרית שאף אחד לא באמת יקנה.

G31 ב~270 ש"ח למערכות בהן צריך מעבד חזק או שיש ממילא כרטיס מסך נפרד והתקציב מוגבל

EP31 ב~370 ש"ח למערכות תקציביות עם E5200 ב-OC רצחני יהיה משתלם מאוד.

G41 ב-470 ש"ח הוא אלטרנטיבה חסכונית בהספק/חום ל-HTPC עם E5200 אם כי ה-GIGABYTE GA-73PVM-S2H המזדקן מאובזר וזול יותר ואילו לוח G31 עם כרטיס HD4350 יתנו ביצועים עדיפים בהרבה במחיר כמעט זהה.

ל-AMD - אין שום שינוי. 780G בראש. אולי 690V אחד למערכות דלות במיוחד.

דווקא למערכות דלות עדיף ה-GIGABYTE GA-M68SM-S2L שכולל גם DVI ועם ליבה גרפית לא פחות טובה 0אבל עם שני סלוטים בלבד לזיכרון). ה-780G התייקר לאחרונה מעט, לא?

זכרונות:

ירידות מחירים מאסיביות. 4GB זה הסטנדרט החדש לכל המערכות כמעט, במחיר 270-300 שקלים לDDR2 800.

יש גם בסביבות 240 ש"ח כיום.

8GB בהרבה יותר מערכות.

מלבד אולי מפרטי חלומות (ואז זה DDR3 ממילא) אני לא רואה כל הצדקה שבעולם לשים 8G במפרט

DDR3 - יכנס בסט משולש בודד לNEHALEM, שוב, מדובר במערכת איזוטרית. אני בטח אכניס סט בודד של 6GB בשלושה סטיקים בכ-1200 שקלים.

.

.

.

.

.

.

כרטיסי מסך:

אין שום שינוי טכנולוגי וגם ירידות המחירים הן דלות ביותר! מה שכן, לפתע יש שפע של כרטיסיLOW END החל מ4350 שאני בכלל לא יודע למה הוא טוב, ואז כרטיסים חלשים כמו:

4650, 4670, 9400 ומעליהם 4830. נראה לי שסדרה 4 תחליף לחלוטין את סדרה 3 של ATI.

4350 - ל-HTPC חרישי ללא גיימינג. [~250 ש"ח]

4650 - מינימום לגיימינג קל [~350 ש"ח]

4670/9600GT - לגיימינג על 19' ומטה ברמה בינונית-כבדה. [~450 ש"ח]

4830/9800GT - לגיימינג כבד על 19' ומטה. [~600 ש"ח]

4850-512M - לגיימינג כבד כל 22' או 20' רחב. [~800-850 ש"ח]

4870-512M - לגיימינג כבד על 20' רגיל 1600X1200 בסביבות [~1250 ש"ח]

4870-1G SONIC/GTX260-CORE216 - לגיימינג על 1920X1200 בסביבות [~1400-1500 ש"ח]

בשוק הגבוה, ירידות מחירים ל260, 4870, מחקו את הצורך בכרטיסים מיושנים כמו 9800X2, 9800GTX+.

בשוק הביניים 9800 ולמי שיש יותר 4850 נשארים בראש.

כרטיסי HIGH END חדשים שאולי יכנסו - 285, 295, תלוי בביקורות.

מצורף מה שכעת נמצא במאגר.

מחכה לפידבק שלכם!

והערה אחרונה לגבי חשיבות המעבד ב-HTPC ותמיכה בהאצת חומרה של תכני HD - ברוב המקרים היא לא קיימת בפועל וחשיבות המעבד עולה פלאים כך ששוב בולט יתרונו היחסי של ה-E5200 על ה-5050 למשל, במיוחד כשלוקחים בחשבון שהוא גם יותר ידידותי ל-HTPC בשל היותו "קריר וחסכוני יותר + קירור סטוק חרישי" ובמחיר דומה (ואף זול במעט אם לוקחים קירור שקט ל- הנ"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים לגבי ה-8GB של זיכרון. ראיתי פעם מחשב עם כזאת כמות של זיכרון מתקין משהו על XP 64. לא הספקתי בכלל לראות את הבאר של ההתקנה מרוב שזה היה מהיר.

מחזק את מה שנאמר על ה-E5200\5300 - אחרי אוברקלוק, מחשב מטוס. למעשה, גם לפני, מדובר בכוח עיבוד לא רע בכלל במחיר של כמעט יד שניה.

חוץ מזה, הייתי מכניס חזק את גרסאות ה-SONIC של ל-HD4870 512\1GB, שמוצלחות מאוד בגרסה החדשה. אולי אפשר להמליץ במקביל גם עליה וגם על הגרסה של CLUB3D, שזכתה לביקורת מעולה פה באתר. בנוגע ל-HD4850, עושה רושם שגם כאן ה-SONIC של הכי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים לגבי ה-8GB של זיכרון. ראיתי פעם מחשב עם כזאת כמות של זיכרון מתקין משהו על 64. לא הספקתי בכלל לראות את הבאר של ההתקנה מרוב שזה היה מהיר.

עם כל הכבוד - אין לזה כל קשר ל-8G וזה לא אומר אפילו חצי-כלום. יש אולי פרומיל או שניים של משתמשים סופר מקצועיים שמגרדים את הצורך בכזו כמות וממילא מקומם לא ב"מומלצים" שמיועדים לקלוע לקהל רחב ככל האפשר.

גרסת ה-SONIC של ה-HD4850 אכן מצויינת אך יקרה משמעותית (1000+ לעומת ~770 ש"ח לגרסה של ספיר למשל) וכבר מגרדת את ה-4870-512M ברוב המקרים מבחינת מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתם פה על Q660 וכו' , איך אין איזכור אחד לגבי phenom II 920&940?

הביצועים לא רעים ושילוב שלהם עם הלוחות יצא זול ביותר.

איך הם לא הוזכרו?

לדעתי הם תחליף ל Q9400 וחבריו לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לעשות עידכון קל למפרטים הקיימים . שלא יצא שמפרט שעלה 5K לפני כמה חודשים עולה עכשיו . ועדיין נמצא בקטגוריה של 5K . וצריך לפחות מפרט 1 של CI7 920 במפרטים . ה 940 ו960 יכולים לחכות לירידת מחירים . הCI7 מתאים לקטגוריה של מחשבי גרפיקה ועריכת . עקב שהוא מכיל 8 ליבות לוגיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנצל את ההזדמנות ומציע לשנות קצת את הפורמט: להבדיל בין הקופסה (מארז, ספק, , מעבד, כרטיס מסך, קירור), להקיפי (רמקולים, עכבר, מקלדת) ולמסך.

נגיד למשל למשחקים, יש טעם לשלש קטיגוריות של קופסה, 3 קטגוריות של היקפי ושתי קטגוריות של מסך (24" או 22").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לעשות עידכון קל למפרטים הקיימים . שלא יצא שמפרט שעלה 5K לפני כמה חודשים עולה עכשיו . ועדיין נמצא בקטגוריה של 5K . וצריך לפחות מפרט 1 של CI7 920 במפרטים . ה 940 ו960 יכולים לחכות לירידת מחירים . הCI7 מתאים לקטגוריה של מחשבי גרפיקה ועריכת . עקב שהוא מכיל 8 ליבות לוגיות .

מציאות וביקורות לחוד - לא זמינים לחלוטין בשוק.

avinatbezeq:

אין כרגע שינוי פורמט, עובדים עם מה שקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שמישהו כבר כתב פה, אני חושב שכדאי לאפשר חיתוך הנתונים לפי פרמטרים נוספים.

המפרטים שלכם תמיד מתייחסים למישהו שקונה מחשב שלם מאפס, כולל מארז, ספק, דיסקים, צורב וכ"ו. במקרה של מישהו שמשדרג מחשב אז זה לא תמיד רלוונטי כי נשארים הרבה חלקים שמישים מהמחשב הישן.

אפשר לעשות, נניח, שמישהו מכניס דגם של מעבד ומקבל חזרה את לוח האם, הזכרונות וכ"ו שמומלצים עם המעבד הזה.

אפשרות אחרת היא שהמשתמש יבחר (נגיד באמצעות CHECKBOXES) באיזה חלקים הוא מעוניין ובאיזה לא וההמלצה תהיה בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לכם מה אני עשיתי כשרציתי לקנות מחשב חדש, ואני מציע את עזרתי לעשות את זה בצורה ציבורית.

אני עברתי על כל המפרטים (פחות או יותר) והוצאתי מהם רשימה: את כל לוחות האם המומלצים, את כל המארזים המומלצים, את כל כרטיסי התצוגה המומלצים וכו'.

אח"כ כל מה שצריך זה לדעת אם יש דברים שלא יעבדו אחד עם השני (למשל לוח אם מסוג מסוים עם זיכרון DDR3) ואם יש דברים שהולכים טוב ביחד (למשל צמד כרטיסי תצוגה חזקים מחייבים ספק חזק ומארז גדול ומאוורר) ואז יש גמישות רבה מאוד בהכנת המפרט.

אז אם אתה רוצה, ירון, אז לפחות לסביבת אני מוכן לקחת על עצמי להכין את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...