מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים. - עמוד 13 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים.

Dr. n00b

Recommended Posts

היום נרשמתי לפורום פה, כשבועיים מאז שגיליתי את האתר ואני חושב שאני רוצה להשתתף בדבר היפה שקורה פה :silly:

כתרומה ראשונה שלי למערכת אני חייב לציין שאנשים קופצים פה רחוק עם לשיפור ביצועים ומתעלמים מהדבר הבסיסי ביותר.

למעט משחקים לא יתרמו לביצועים הכוללים של מערכת

אני רוצה שכולם יכניסו טוב טוב את הלהיט מספר 1 להאצה מוחשית של חווית השימוש היום יומית שהוא גם בין הזולים ביותר.

RAID

בבחינת RAID IS A MUST

מלבד מקרים בודדים ונדירים, RAID יניב שיפור קלוש ובלתי מורגש אך לעומת זאת יסבך עשרות מונים גיבוי, שיחזור, התקנה ותחזוקה שוטפת של המחשב. זו לטעמי המלצה מפוקפקת במקרה הטוב ומיותרת לחלוטין ל-99.9% מהמשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 184
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היום נרשמתי לפורום פה, כשבועיים מאז שגיליתי את האתר ואני חושב שאני רוצה להשתתף בדבר היפה שקורה פה :silly:

כתרומה ראשונה שלי למערכת אני חייב לציין שאנשים קופצים פה רחוק עם לשיפור ביצועים ומתעלמים מהדבר הבסיסי ביותר.

למעט משחקים לא יתרמו לביצועים הכוללים של מערכת

אני רוצה שכולם יכניסו טוב טוב את הלהיט מספר 1 להאצה מוחשית של חווית השימוש היום יומית שהוא גם בין הזולים ביותר.

RAID

בבחינת RAID IS A MUST

ראיתי פה כל מיני הצעות למערכות על ואיך לא הוספתם RAID ????

במקום לקחת HD מטורף של 1TB קחו 2 של .5 בRAID0 עם באפר 32MB ותקבלו דיסק לוגי של 1TB מהיר פי 2, זול בעשרות אחוזים

שיאיץ את המחשב לאין שעור בפעולות העתקה/קריאה, טעינות ותגובות מחשב בווינדוס.

אני שוקל לפתוח דיון בנושא לכל מי שרוצה לללמוד על העולם המופלא של הRAID

ולתרום מניסיוני לכל מי שחפץ בכך.

כמה דברים:

1. כרטיס מסך לא נועד אקסקלוסיבית למשחקים... יש לו כמה דברים אחרים שהוא תורם בהם כמו למשל מי שמתעסק עם עיצוב גרבי במיוחד תלת-מימד כמו מאיה ו3ds max חייב פשוט חייב כרטיס מסך חזק כדי שהוא יוכל לטייל בתוך גריד מלא אובייקטים מורכבים בצורה חלקה... שלא לדבר על הרנדרינג טיים שכרטיס כזה יחסוך לך

2.לגבי הרייד(שאני עכשיו משתמש דרך אגב בשני מערכים - 2X500 בתור כונן של 1 טרה ועוד מערך של 2X1000 שפועלים בתור כונן של 2 טרה שעליהם אני שם משחקים, תוכנות עריכת גרפיקה ותוכנות לעריכת ...)

הרייד הוא בשום צורה לא מהיר פי 2 משימוש בכונן אחד רגיל אלה גג פי 1 וחצי... דבר שני רייד 0 גורם להארד דיסקים להיות רגישים הרבה יותר ולהיות יותר פגיעים לreading errors...

מה שכן יעלה את מהירות השימוש בצורה דרסטית זה כונן רפטוק של 10000RPM או אם אתה רוצה להיות ממש פריק של מהירות אז 2 כאלו שמחוברים ברייד...

שוב הכל תלוי בצרכים שלך...

אני למשל התמקדתי יותר במעבד לא רע... 8 ג'יגה של עם זמני גישה נמוכים במיוחד ומארז שעולה קרוב ל1000 שקל משום שהוא עשוי מאלומיניום עבודת יד ב2 שכבות שהוספתי לו גם קצף בידוד בין הדפנות ומאווררים שקטים במיוחד זה משום שהצרכים שלי הם יותר סובבים סביב העריכת ...

באותה צורה מישהו יכול להתמקד יותר בדברים אחרים משום שהוא צריך את המחשב לצרים שונים יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

2.לגבי הרייד(שאני עכשיו משתמש דרך אגב בשני מערכים - 2X500 בתור כונן ווינדוס של 1 טרה ועוד מערך של 2X1000 שפועלים בתור כונן של 2 טרה שעליהם אני שם משחקים, תוכנות עריכת גרפיקה ותוכנות לעריכת סאונד...)

הרייד הוא בשום צורה לא מהיר פי 2 משימוש בכונן אחד רגיל אלה גג פי 1 וחצי... דבר שני רייד 0 גורם להארד דיסקים להיות רגישים הרבה יותר ולהיות יותר פגיעים לreading errors...

מה שכן יעלה את מהירות השימוש בצורה דרסטית זה כונן רפטוק של 10000RPM או אם אתה רוצה להיות ממש פריק של מהירות אז 2 כאלו שמחוברים ברייד...

שוב הכל תלוי בצרכים שלך...

א

מניסיוני האישי עם 7 מערכי RAID0 של רפטורים (ואפילו עם IRAM שמהיר מהם משמעותית) באפליקציות הנדסיות סופר-תובעניות, תוספת הביצועים זניחה עד לא מורגשת ברוב המכריע של המקרים.

כמו שאמרת, "הכל תלוי בצרכים שלך..." ויש מעט מאוד מקרים בהם יש צורך אמיתי במערכי RAID, ודאי כשמדובר במשתמש בודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הצעות לעדכונים:

(יש הרבה מה לעדכן, זו רק התחלה, אין סיבה להזניח את המדור כשאנשים תמימים מתסמכים עליו עם הכסף שלהם)

למה יש כוננים "נגועים" של סיגייט בחלק מהמפרטים?

http://hwzone.co.il/specslist/view/112/

ולמה מומלצים כוננים "שקטים" כשיש בשוק כוננים שקטים יותר, מהירים יותר ובאותו מחיר? (ST3500418AS/410AS)

http://hwzone.co.il/specslist/view/102/

וגם בנפחים אחרים זה קורה (ST31000528AS) - רק שכאן הסיגייט גם זול יותר

http://hwzone.co.il/specslist/view/148/

עוד דבר שאני לא מבין זה הופעתו של ה-6400AAKS.

http://hwzone.co.il/specslist/view/147/

ה-ST3500418AS/410AS שקטים יותר, מהירים באותה מידה וזולים יותר. כשבתוספת של 70 שקלים ממחירו של ה-6400AAKS (כונן 640GB) ניתן לקנות את ה-ST31000528AS (כונן 1TB)- אין שום היגיון בלחשוב עליו בכלל. וה-70 שקלים הללו הם ההפרש לפי החנות שמוכרת את ה-6400AAKS במחיר הזול ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...