מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים. - עמוד 11 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים.

Dr. n00b

Recommended Posts

ל-345:

שתי ההערות שלך במקום. אתה מוזמן לדפדף בחלק מהמומלצים ולהתבונן בהסברים - אכן יש דגש על - אבל זה כי הפורום פונה לקהל ENTHUSIAST MARKET. מצד שני במרבית המפרטים הזולים, יש אופציה אלטרנטיבית ללא ציוד לאוברקלוק.

כמו כן אתה חייב להסכים שכל האופציה לאוברקלוק מסתכמת ברוב המפרטים בקירור נוסף ותו לא. אין יקרים יותר, אין לוחות אם מיוחדים, וכן הלאה.

יש בזה משהו - אני מכיר מישהו שיושב על לוח P31-DS3L עם E5300 ב-4GHz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המפרט החדש טוב למדי (למרות שיש ספק דומה וזול יותר של סיסוניק ו - CM HAF 932 במחיר של המארז של אנטק שיהיו משתלמים יותר לדעתי וגם זכרונות 1333MHZ ו - HDD של SEAGATE היו מוזילים את המפרט).

מה לגבי ההערות שלי לגבי המפרט של ה - 5K ? (וה - 3K לצורך העניין)

לגבי ה-3K יש גם לו מפרט אלטרנטיבי - עם דיסק מוגדל, יותר זכרון, וללא קירור נוסף.

לגבי ה-5K יש מפרט אלטרנטיבי עם 4770 CF, וגם לגבי הPHENOM 920 וה4890 - אני לא כל כך מסכים עם מה שאתה אומר, קראתי את כל הביקורות האפשריות ואלו מוצרים סבירים בהחלט שניתן בלב שלם להמליץ עליהם. לעומת הפנום משולש הליבות שבעייתי עם 32 ביט לדוגמא, או הQ6700 או בכלל סדרה Q6X00 שכבר לא נמצאת ברוב החנויות, אני חושב שההמלצה במפרטים הרבה יותר הגיונית.

לגבי דיסקים קשיחים, הסברתי ואני אסביר שוב - אני לא יכול לשים 1TB ב450 שקל אם הוא לא נמכר ברוב המוחלט של החנויות בפחות מ520 שקל. יש עקרונות למדור.

דניס, אני מציע שני דברים כדי שנוכל לשפר את המדור אף יותר - תעבור על יותר מפרטים במדור המומלצים מעבר לשלושה שפורסמו במאמר, ותקרא את הדיונים שקדמו החל מהפוסט הזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=388132.msg3492069#msg3492069

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכת מחשב למשחקים בתקציב של 3500 ש"ח

http://hwzone.co.il/specslist/view/150/

במפרט אין מארז, וספק הכוח רשום כ-"כלול במארז" ולכן בעלות 0. עלות המפרט בלי החלקים הנ"ל עומדת על 3.5.

נא לתקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכת מחשב לקולנוע בייתי בתקציב של 3500 ש"ח - ללא מסך.

יש מעבד E7400 עם ה-SHURIKEN כגוף קירור. אם זכור לי נכון אמרנו שאפשר לוותר על גופי קירור במפרטי אינטל שאינם מיועדים ל-OC

אפשר במקום לוח אם עדיף, או אולי כרטיס מסך שיאפשר קצת משחקים.

http://hwzone.co.il/specslist/view/30/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמאוד מגביל את המפרט הזה - המארז, שהוא MATX. אין הרבה לוחות זמינים לאינטל שהם מיקור מלבד G31 ו630I.

אני יכול לשים כרטיס כמו 9600GT פאסיבי אבל הוא יהיה בינוני מאוד יחסית ל4770 במחיר דומה - שיהיה מאוד רועש.

איך לכרטיס עם TDP כל כך נמוך יש קירור שתופס שני סלוטים? איך אין גרסא פאסיבית? בעסה.

אני יכול סתם להוסיף נפח לדיסקים קשיחים.

אני יכול לשדרג את כרטיס הלכידה לכרטיס עם COMPONENT.

בקיצור, אפשר לעשות הרבה עם המפרט הזה, ואני אשקול להרכיב מפרט אלטרנטיבי לזה שכבר הוצע. אולי עם 5200 במקום, לוח 630I, בלי קירור, בלי כרטיס מסך נוסף, עם דיסקים קשיחים של 1TB ועם כרטיס איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, אפשר לעשות הרבה עם המפרט הזה, ואני אשקול להרכיב מפרט אלטרנטיבי לזה שכבר הוצע. אולי עם 5200 במקום, לוח 630I, בלי קירור, בלי כרטיס מסך נוסף, עם דיסקים קשיחים של 1TB ועם כרטיס איכותי.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

* אפשר גם בקלות להסתפק ש ב-1X2G זיכרון

* אם שקט מאוד חשוב בהחלט ניתן להסתפק בדיסק בודד של 1T מסדרת ה-AADS המצויינת והחרישית.

הקשיח הוא מקור הרעש העיקרי הלא-סטטי העיקרי בזמן העבודה ואם אפשר עדיף לעבוד אם כמה שפחות (גם פחות חום).

הסיבה היחידה לקחת 2 קשיחים היא לניגון 1080P במקביל להקלטה ולדעתי גם דיסק בודד יעמוד במשימה.

* דווקא לא הייתי מוותר על ה-SHURIKEN במארז צפוף כדי לשמור על טמפרטורה נמוכה של המעבד גם תחת עומס ובשקט מופתי.

אחרת מאווררי המארז (2xTriCool120mm) יצטרכו לעבוד קשה יותר והם חרישיים רק על LOW (וגם זה לא לאורך זמן).

הייתי מוותר עליו רק כשהתקציב לוחץ וגורם לפשרות של ממש במקומות אחרים (או במארז מאוורר ומרווח יותר + מאווררי מארז גדולים).

משהו כזה למשל:

מעבד:

[..] INTEL PENTIUM DUAL 2.8GHz E6300 : "SLGU9" - BOX ¤468

לוח אם:

[..] GA-73PVM-S2H ¤369

דיסק קשיח:

[..] WD 1TB 32MB SATA3 7200 RPM - WD10EADS - זמין במלאי ¤581

צורב:

[..] SH-S223B x22 SATA BLACK ¤128

זיכרון:

[..] OCZ 2048MB (2048MBX1) 800 CL5-5-5-15 - GOLD : OCZ2G8002G ¤139

מארז:

[..] NSK2480 + 380W EARTHWATS ¤555

וידאו וטלוויזיה:

[..] HAUPPAUGE WIN TV PVR 150 MCE LOW PROFILE ¤430

קרור למעבד:

[..] SCYTHE SHURIKEN (LOW PROFILE) - 3 HEAT PIPES CPU COOLER ¤146

קרור למארז:

[..] SCYTHE S-FLEX 120mm 800rpm ¤70

כמות:2

שירותי מעבדה:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤3031

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

* לקחתי את ה-6300 החדש כי ה-5200 עובד קשה ב-1080P אמיתי (אבל בלי בעיה) וה-7400 יקר מדי ביחס לתוספת הביצועים.

* מאווררי ה-S-FLEX אופציונאליים - יחזיקו הרבה יותר זמן מה-TRICOOL באותה רמת שקט ועם CFM מעט עדיף.

* אם מישהו באמת מתכוון לנגן BLURAY חוקי ומלא על LCD 50' FHD יש פה מספיק תקציב לדחוף HD4350 פאסיבי.

* כנ"ל למי שבאמת צריך קשיח נוסף.

* אם מישהו מכיר מארז איכותי ו'מושקט' עם מאווררי 120 מ"מ במחיר שפוי, אפשר לשדך אותו לאחד מהספקים החרישיים (VX, PRO82 ודומיהם) לקבלת מפרט סופר שקט, אוברקיל ויקר. ה-NSK2480 בסדר גמור אבל הספק לא בטופ של הטופ מבחינת שקט (ועדיין עסקה משתלמת מאוד מבחינת מחיר/ביצועים/איכות/שקט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

צודק. אבל המערכת לא מעדכנת את התקציב על פי מחיר המפרט, ולעשות את זה פשוט ימחק את המפרט. מטופש, אני יודע.

יתוקן אחרי שיהיה עדכון למערכת המומלצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

third time's a charm - please change the glacialtech igloo 7310 light to glacialtech's igloo silent.

the silent comes in 2 models, no real difference between the two, just a few grams of cooler weight. both come with the same fan, both support same TDP (89W)

the difference between the light and the silent models is the fan speed. light being medium speed while the silent is slow.

since the coolers are intended for low level computers and are not meant for overclocking, the only thing a user will get from the light that he wouldn't get from the silent is more noise.

so for the third time I ask - please change the model of the cooler in the specs.

btw they've also stopped making the 7310 light model, and came up with a newer "light", which has a different number.

so right now we're recommending people get the older model, which makes little sense because they'll have a very hard time finding one.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...